Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Mar 2019 16:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Znalezione z facebooka, fajny art. pokazujący które kraje zachęcają do picia kranówki a gdzie lepiej ją nie pić

https://www.businessinsider.co.za/tap-w ... rld-2019-3

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 08 Mar 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
piłem z poidełka w Vancouver i było zatrucie :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Mar 2019 17:07 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jakoś nie zdecydowałbym się na picie wody z kranu w naszej stolicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Mar 2019 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Ciekawe. Arabia Saudyjska do tego zestawu nie pasuje.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Mar 2019 17:37 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
Sudoku napisał(a):
Jakoś nie zdecydowałbym się na picie wody z kranu w naszej stolicy.

Żyjesz legendami i mitami, woda w Warszawie jest wysokiej jakości, nikt z mojej rodziny i znajomych nie miał nigdy z powodu wody problemów gastrycznych, a wodę z kranu spożywamy od dawien dawna.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Mar 2019 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Mieszkam pod Wawą w Józefowie przed Otwockiem, mamy wodę z ujęcia lokalnego, miejskiego i faktycznie jest super. Natomiast jak jestem w centrum Wawy i ktoś mi robi herbatę z kranówy, no jest wyraźnie gorsza. Może i jest biologicznie i chemicznie bezpieczna, ale niesmaczna.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2019 18:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Mieszkam w Warszawie i piję tylko kranówkę. U mnie jest bardzo smaczna, i zapewne czyściejsza niż te butelkowane z marketu, co stoją po kilka miesięcy w plastiku.

A co do zestawienia, to tez mnie zastanawia Arabia. Oni mają tam w ogóle wszędzie wodę w kranach? Chyba mają ja głównie z odsalania. i tu taki cytacik: "...Ostatnie ćwierćwiecze w Arabii wiąże się z niesłychanym boomem rolniczym. Miał on jednak swoją cenę. Pompowanie wody na powierzchnię spowodowało, że od niedawna farmerzy muszą sięgać po pokłady wody leżące na głębokości 1200 metrów i głębiej. Rząd saudyjski uznał niedawno, że subsydiowanie tak kosztownych inwestycji nie ma sensu i zlikwidował wsparcie. Do 2016 roku Saudyjczycy zakończą uprawy pszenicy. Tamtejszych złóż wody – powstałych podczas epoki lodowcowej – nic dziś nie uzupełnia. Optymistyczne szacunki wskazują, że pokłady wody ulegną w Arabii całkowitemu wyczerpaniu już za około 40 lat. Kraj ten jest wystarczająco bogaty, by odsalać wodę morską, dopóki jego gospodarkę strumieniami zasilają petrodolary..."

Źródło: http://www.woda.edu.pl/
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Mar 2019 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Też pije w Polsce tylko i wyłącznie wodę z kranu, nie widzę różnicy w smaku a nie przyczyniam się do produkowania góry plastiku. Za granicą to zależy gdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Z kolei w niektórych miejscach na Islandii kupowałem wodę w butelkach. Herbata przygotowana na wywarze ze starych zbuków jakoś mi nie podchodziła. :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
radzio666 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Lip 2019 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Cos takiego rzucilo mi sie w oczy, mapki:
- gdzie mozna pic wode z kranu,
- ile kosztuje woda butelkowa,
- ile kosztuje piwo:
https://www.justtheflight.co.uk/fun-stuff/tap-water/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Lip 2019 20:38 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Mniejsza o wodę, ale czyżby autorzy powyższej mapki chcieli nam pokazać zmiany na świecie w niedalekiej przyszłości? Liechtenstein zajmie północne Włochy, a Singapur anektuje indonezyjską część Borneo... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lip 2019 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
jak komuś nie straszne różne teorie i jest w stanie nadal spokojnie funkjonować to wczoraj trafiłem na:
https://marekskoczylas.pl/czym-zatruwa- ... szokowany/
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lip 2019 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Gość ma wyraźnie jakiś problem. Plus najzwyczajniej próbuje sprzedawać książki i artykuły. Znaczy się bloger/influencer, to drugie mam nadzieje, że nie bardzo.
Nie wiem co gość ma na myśli w kwestii problemów z płodnością, ale chyba cieszę się że od młodości chlorczyniankę z kranu piłem, bo jak sobie pomyśle ile teraz miałbym dzieci... ;-)

A bardziej na serio - w Norwegii kranówa bez uwag. Chociaż odstawiona na 24h zaczyna „zajeżdżać”, ale ciagle bez efektów ubocznych dla żołądka. Taka trochę zbuczanka, jak w kurorcie (chociaż te akurat potrafią pogonić bardziej wrażliwych). Ale pozostawiona pusta niewypłukana butelka nawet po tygodniu nie ma zapachu. Z kolei jedna z popularniejszych polskich wód mineralnych nie łapie zapachu nawet jak dłużej stoi otwarta. Za to pusta butelka po kilku dniach jedzie mułem okropnie i w zasadzie nie daje się już użyć. To zapewne kwestia i wody i plastiku. Nie ma złotego środka. A organizm przyzwyczai się do wszystkiego.

Z ciekawostek np na Malcie w ulotkach jest podane żeby kranówy nie pić, bo jest to uzdatniania woda morska. Nie ma wiec co filozofować, tylko stosować się do lokalnej sytuacji. W dziwnych krajach zęby się myje, używając wody butelkowanej. Pierwszy raz jak byłem to z namaszczeniem korzystałem, żeby na końcu odruchem Pawłowa gębę do kranu podstawić...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Lip 2019 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Też mnie dziwi obecność Malty na tej górnej liście, wyraźnie woda jest tam uzdatniana z morskiej, czuć chlor.

A na Islandii czasem faktycznie, zapach nieciekawy, ale ja to kojarzę raczej z wodą ciepłą niż zimną.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Lip 2019 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
pabien napisał(a):
Ciekawe. Arabia Saudyjska do tego zestawu nie pasuje.

el sueño de la razon produce monstruos



to samo z UAE
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Luxemburg
#16 PostWysłany: 24 Sie 2021 10:39 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
onufry_z napisał(a):
W całym Luxemburgu woda w kranach jest pitna.

Czy są dzisiaj w ogóle jeszcze jakieś miejsca w Europie gdzie kranówka jest niebezpieczna do konsumpcji? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Luxemburg
#17 PostWysłany: 24 Sie 2021 10:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Wyspach Greckich :)
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Luxemburg
#18 PostWysłany: 24 Sie 2021 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
W Polsce wiele miast.
Nie wiem czy od razu bardzo niebezpieczna ale nie nadaje się do picia bez przegotowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Luxemburg
#19 PostWysłany: 27 Sie 2021 17:22 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
-- 27 Sie 2021 17:21 --

onufry_z napisał(a):
W Polsce wiele miast.
Nie wiem czy od razu bardzo niebezpieczna ale nie nadaje się do picia bez przegotowania.


W Polsce mamy jedną z najczystszych i najzdrowszych kranówek w Europie, nie siej zamętu. Moja córa od zawsze pije wodę tylko z kranu, nawet jak kupuję butelkowaną. Smakuje jej i trzecia ręka dotąd nie wyrosła.

-- 27 Sie 2021 17:22 --

boots napisał(a):
@Desinto
Zamiast dziwić się drobnym błędom językowym obcokrajowca, powinieneś sam zacząć poprawnie używać języka polskiego. Średnio w każdym zdaniu robisz jakiś błąd.


A nie wiedziałem że obcokrajowiec, jednak nie ma to znaczenia bo błąd jest i warto byłoby go poprawić. W którym miejscu robię błędy? Chętnie poprawię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Sie 2021 18:14 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Wracam do meritum.
Od tubylca (a jednak Polaka) wiemy, ze na Gran Canarii nie wolno pić wody z kranu.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: lukasz666, Proximic [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group