Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Mar 2019 18:54 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 5
Hej. Szukamy z chłopakiem miejsca na tegoroczne wakacje. Problem w tym, że oboje mamy trochę inne oczekiwania w tym roku i po prostu poszukujemy miejsca, w którym obydwoje się odnajdziemy :-)

Docelowo: Europa południowa, nad morzem/oceanem, ale z pewną pogodą

Jego wymagania:
- piękne, żółte, piaszczyste plaże;
- najlepiej z ograniczoną ilością lub w ogóle bez leżaków i parasoli,
- miejsce, z którego można coś zwiedzić autem - czyli raczej nie jednolita wysepka z samymi klifami, ale żeby można było zobaczyć także coś więcej
- nieimprezowe, bez tony pijanych i głośnych turystów

Moje wymagania:
- okolica wyposażona w ścieżki do spacerowania, np. wzdłuż wybrzeża, na klif lub parę km plażą (jak w Ulcinj, Makarskiej, Lloret de Mar)
- miasto lub bardzo bliskie okolice miasta, żeby móc wieczorem wyjść do centrum, na sklepy albo na promenadę (jak w Makarskiej)


Odnosząc się do powyższych - dotychczas byliśmy w:
- Makarska, Chorwacja - wszystko było super, poza pogodą, która zafundowała nam 8 na 9 dni deszczowych :(
- Malaga, Hiszpania - dla mnie idealnie, ale dla chłopaka za głośno, za duże miasto
- Ulcinj, Czarnogóra - za brudno, bardzo zatłoczona plaża
- Kos, Kos, Grecja - brzydkie plaże, brak ciekawych miejsc do odwiedzenia na wyspie
- Lloret de Mar, Hiszpania - świetna okolica (ścieżki wzdłuż klifów), ale za głośno i zbyt imprezowo
- Rimini, Włochy - super plaże i świetna promenada do spacerów nocą, ale dla chłopaka za duże i za głośne miasto
- Złote Piaski, Bułgaria - fajne plaże, fajna promenada, ale niepewna pogoda

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o konkretne miejscowości w danym kraju / na wyspie, bo jednak zawsze każda się od siebie różni i ciężko się zdecydować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
południe Sardynii, villasimius
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
marlenn napisał(a):
(...)
- Kos, Kos, Grecja - brzydkie plaże, brak ciekawych miejsc do odwiedzenia na wyspie
(...)


Kos i brak ciekawych miejsc? :shock:


Niestety nie mogę pomóc, gdyż wraz z rodziną mamy inne "wymagania", dodatkowo, nie mogłem się powstrzymać odnośnie komentarza w sprawie Kosu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:52 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Rota. Costa de la Luz. Spełnia wszystkie wymagania. Bardzo klimatyczne miejsce. Nawet w sezonie bardzo spokojnie, mało ludzi a plaże piękne.Blisko do Kadyksu i Sewilli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jeśli nie byliście na Sycylii to warto rozważyć. Północ wyspy obfituje w długie, piaszczyste plaże, na wschodzie nabrzeże jest kamieniste, za to niepowtarzalne widoki zapadają w pamięci na długo, zachód obfituje w klimatyczne wioski rybackie, a północ to prawdziwy raj dla poszukiwaczy dziewiczych terenów.Urokliwych miasteczek tyle,że jest w czym wybierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:55 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 5
micnur napisał(a):
marlenn napisał(a):
(...)
- Kos, Kos, Grecja - brzydkie plaże, brak ciekawych miejsc do odwiedzenia na wyspie
(...)


Kos i brak ciekawych miejsc? :shock:


Niestety nie mogę pomóc, gdyż wraz z rodziną mamy inne "wymagania", dodatkowo, nie mogłem się powstrzymać odnośnie komentarza w sprawie Kosu :)


Kilka starych kamieni na krzyż i właściwie tyle na samej wyspie :D Samochodem objechaliśmy całą wyspę w 1 dzień, a i tak wspomagaliśmy się wizytami na plażach :-) Okolica (inne wyspy, Turcja) ciekawa, ale fajnie byłoby też coś zobaczyć w docelowej miejscowości / regionie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:28 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
Moim zdaniem Rodos będzie idealnym wyborem :)
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:57 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Oj wzięło cię dzisiaj na tą lokalizację :) A nie chodzi ci czasem o RODOS jako dość popularny u nas skrót. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2023 17:08 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
a swoją drogą, to nominacja do nagrody złotej łopaty się koledze należy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Sty 2023 17:19 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Sardynia
Zakynthos

Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Sty 2023 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Algarve..

Z reszta ja nie lubie piasku, klei sie po butach. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sty 2023 17:39 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Skonfigurowaliśmy na lipiec autem, dwa tygodnie Bretanię, Normandię i zamki nad Loarą.
Wydaje się z sensem.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Sty 2023 18:39 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
marlenn napisał(a):
Jego wymagania:
- piękne, żółte, piaszczyste plaże;
- najlepiej z ograniczoną ilością lub w ogóle bez leżaków i parasoli,
- miejsce, z którego można coś zwiedzić autem - czyli raczej nie jednolita wysepka z samymi klifami, ale żeby można było zobaczyć także coś więcej
- nieimprezowe, bez tony pijanych i głośnych turystów

Moje wymagania:
- okolica wyposażona w ścieżki do spacerowania, np. wzdłuż wybrzeża, na klif lub parę km plażą (jak w Ulcinj, Makarskiej, Lloret de Mar)
- miasto lub bardzo bliskie okolice miasta, żeby móc wieczorem wyjść do centrum, na sklepy albo na promenadę (jak w Makarskiej) [/b]


Walencja spełnia chyba wszystkie powyższe wymagania.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Sty 2023 19:05 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Trzy typy:
1. Korsyka i weźcie ze sobą lub wypożyczcie auto. Piękna wyspa.
2. Sardynia i podobna uwaga.
3. Algarve.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sty 2023 19:08 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
zdaje sie ze autor posta zdazyl/a juz wrocic.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Sty 2023 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Co nie zmienia faktu, że ja (i pewnie nie tylko) z dużą ciekawością poczytałem nowe posty jako inspiracje na wakacyjny wyjazd :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sty 2023 20:38 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Playa Blanca, Lanzarote
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Sty 2023 21:25 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
ibartek napisał(a):
zdaje sie ze autor posta zdazyl/a juz wrocic.
Zapewne, chyba że covid przeszkodził :)
Jednak takie tematy warto pociągnąć dalej.

Zakładając w/w wymagania to raczej nie chodzi o wypożyczanie samochodów albo przemieszczanie się z osobnymi noclegami.
Pasuje tez większe miasto miec w zasięgu możliwości pieszego zwiedzania.
Dlatego sugestia Walencji ale tu tez bardzo ciekawa może być Lizbona z pięknymi plażami w zasięgu komunikacji miejskiej jak i jakiś jednodniowych wypadów.
Nicea i Malaga też daje wiele możliwości, następne ciekawe miejsca to Chioggia i Lido w rejonie Wenecji, Trapani na Sycylii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Sty 2023 22:58 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
@Marcin Bartoszewski
Chyba źle przeczytałeś warunki:
Cytuj:
Malaga, Hiszpania - dla mnie idealnie, ale dla chłopaka za głośno, za duże miasto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group