Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sie 2021 20:03 

Rejestracja: 06 Sie 2021
Posty: 8
Cześć, tak jak w tytule wybieramy się ze znajomymi w zasadzie pierwszą podróż (chociaż już byłem z Kolegą w Mediolanie na wyścigu F1 i szukamy porady co do tego które miasto/region wybrać. Jedziemy w 4 osoby na 7-8 dni w okolicach 20 września - 3 października. Zależy nam żeby było niedrogo i ciepło, stąd środkowe lub południowe Włochy. Ze względu na tanie loty do wyboru jest:

Apulia (Bari)
Toskania
Kampania (Neapol i okolice)
Sycylia (Palermo)

Nastawiamy się częściowo na zwiedzanie, częściowo na wypoczynek (plaża itp.)
Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#2 PostWysłany: 06 Sie 2021 20:43 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Bierz Bari, mało można całe miasto zwiedzić pieszo jest plaża i znośne ceny
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Sie 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Dobrze @oskiboski radzi..a dodatkowo niskokosztowo można pociągiem w jedną lub drugą stronę wzdłuż wybrzeża dojechać... Temat wałkowany na forum, poszukaj dobrze, jest szukajka...
Tu masz gruby temat...
bari-czyli-niezwykle-wlochy,1227,89301


Ostatnio edytowany przez tarman, 07 Sie 2021 11:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sie 2021 23:54 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 416
niebieski
Ja bym ulokował się w Piza bo w zasięgu łatwego, wygodnego i taniego transportu masz Florencje, Genue i nawet Siene, blisko też nad morze.
Neapol też bardzo dobra opcja, można odwiedzić Positano, Sorrento, Caserta, masz morze itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Sie 2021 09:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
A ja na 7-8 dni poleciłabym Sycylię. Można zrobić niezłą objazdiwkę. Zarówno wschodnia jak i zachodnia część wyspy są ciekawe. Można jeszcze skoczyć dodatkowo na Wyspy Egadzkie. Tam docierają ciepłe prądy z Afryki i jest cieplutkie morze.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sie 2021 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Apulia (Bari)
Toskania
Kampania (Neapol i okolice)
Sycylia (Palermo)

No to chyba nie pomogliśmy chłopakowi
Co wpis, to inna destynacja.

Hah, wychodzi na to że jak rzucisz monetą, to "będziesz Pan zadowolony"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sie 2021 11:44 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 349
niebieski
Ustawowo pierwsza podróż powinna być do Bergamo i w okolice ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2021 15:53 

Rejestracja: 06 Sie 2021
Posty: 8
-- 07 Sie 2021 15:46 --

Heh ustawowo pierwszy raz lądowałem w Bergamo ;) Ale Mediolan i tor w Monzy które były celem też super. Pewnie wszyscy macie w dużej mierze rację i upewniłem się że moje kręgi zainteresowań są dobre :) Przyznam że Bari i Apulia to był wybór nr 1 a drugi to Neapol. Na Toskanię namawiał mnie kolega ale zastanawiam się czy temperatury jak na "letni" urlop na przełomie września i października nie będą za wysokie, a co do Sycylii to słyszałem bardzo mieszane opinie, raz że beton dookoła i nie lubią zbytnio turystów, a raz że zupełnie inny klimat niż w "kontynentalnych Włoszech i że zdecydowanie warto.

-- 07 Sie 2021 15:53 --

*za niskie oczywiście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sie 2021 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Zawsze można sprawdzić kto ma racje

Załączniki:
PhotoPictureResizer_210807_155520830-803x376.jpg
PhotoPictureResizer_210807_155520830-803x376.jpg [ 28.11 KiB | Obejrzany 3698 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Sie 2021 16:56 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 416
niebieski
Ja bym się nie sugerował tak bardzo ceną samych lotów, to przecież najmniej istotna rzecz, najtańsza, często kolacja droższa niż lot w jedną stronę.
Co chcemy robić na wyjeździe bo może chodzi o leżenie na plaży lub nad basenem, a może zwiedzanie miasta, miast, okolic, z jakimiś ogrodami, zamkami itp.
Gdzie chcemy mieszkać czy wygodnie w centrum miasta, czy gdzieś w kurorcie, a może jakieś agroturystyczne pomysły.
Czy ma to byc bardzo ekonomiczne czyli siedzenie w jednym miejscu czy wchodzą w grę np codzienne wyskoki w różne miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Sie 2021 08:22 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
ja polecam Katanię na Sycylii.. regularnie bywam w październiku bo nie lubię ekstremalnych upałów które są tam w lipcu i sierpniu.. w tej chwili w dzień mają 36 w nocy 26.
do Katanii latają tanie linie z kilku miast w PL. przy odrobinie szczęścia przed lądowaniem ładnie widać z samolotu Etnę..

pod koniec września jest cały czas bardzo ciepło / upalnie, woda w morzu również bardzo ciepła (pod koniec października ma 24 stopnie),
choć mogą być już pierwsze dni z przelotnym deszczem...

długa piaszczysta plaża bardzo blisko miasta, nad głową startują i lądują samoloty.. polecam od razu nie iść tam bliżej portu, jest brudno.
w porównaniu do płn Włoch jest oczywiście dużo taniej, czasem 2-3 razy...
cały czas są miejsca gdzie kawa kosztuje pół euro, granita z bułką brioche - 1 euro, a pizza od 3-4 euro, oczywiście turystów raczej tam nie spotkacie :)
no i to jednak Sycylia, południe Włoch, ze znajomością angielskiego u lokalsów dość słabo, warto znać chociaż podstawy włoskiego...

sama Katania jako miejsce do zwiedzania to tak średnio.. tzn jest co zobaczyć, ale spokojnie wystarczy na 2 dni..
natomiast jako baza wypadowa jest super.. rzut beretem są Syrakuzy i Taormina.. można rozważyć jednodniową wycieczkę na Etnę (uwaga: konieczne odpowiednie buty), Ragusa, Noto, Modica, trochę dalej Agrigento..

polecam blog - italia by Natalia, bardzo dużo praktycznych informacji o Sycyli...
https://italia-by-natalia.pl/category/sycylia/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Sie 2021 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
O czym tu debatować. Z Italią to jest tak, gdzie pan nie pojedzesz to będziesz zadowolony.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Sie 2021 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 250
Kilometry: 300 348
niebieski
dokładnie tak. Italia zawsze jest cudna! czego nie wybierzecie będzie słonecznie, pięknie i smacznie!
choć chyba Sycylia najlepsza :) polecam lecieć do Palermo a wracać z Katanii (lub odwrotnie) przez 8 dni można zobaczyć kilka cudownych miejsc, które były już tu wymienione. dorzuciłbym jeszcze Cefalu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sie 2021 17:38 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
cypel napisał(a):
O czym tu debatować. Z Italią to jest tak, gdzie pan nie pojedzesz to będziesz zadowolony.

dokładnie, Apulia może być ciut tańsza noclegowo, ale to też wszystko zależy. Leć tam gdzie tańszy lot i baw się dobrze.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sie 2021 17:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
4989341 napisał(a):

choć chyba Sycylia najlepsza :) polecam lecieć do Palermo a wracać z Katanii (lub odwrotnie) przez 8 dni można zobaczyć kilka cudownych miejsc, które były już tu wymienione. dorzuciłbym jeszcze Cefalu...
Sycylia najbardziej wysunięta na południe i opływają ją afrykańskie prądy morskie więc w październiku będzie najcieplej.
Ale ja bym proponowała polecieć do Katanii i wracać z Trapani. Dla mnie osobiście zachodnia część wyspy jest bardziej urzekająca. A Palermo jest nieco przereklamowane.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sie 2021 23:17 

Rejestracja: 06 Sie 2021
Posty: 8
Dzięki za wszystkie rady. W kwestii Sycylii trochę odstrasza mnie konieczność posługiwania się choćby podstawowym włoskim... Co do pozostałych to nadal ciężko się zdecydować i chyba zadecydują ceny samolotu, na ten moment nie jest najtaniej, ale mam jeszcze z tydzień czasu, może trafi się jakaś promocja ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Sie 2021 08:05 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Bez przesady z tym włoskim, podstawy są proste i przydadzą się na następne wypady do Włoch bo będziesz chciał wracać. Zawsze idzie się dogadać, trzeba tylko chcieć i być otwartym. Poza tym zainstaluj sobie G translator i w drogę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
harti lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 10 Sie 2021 09:09 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
Wasił napisał(a):
W kwestii Sycylii trochę odstrasza mnie konieczność posługiwania się choćby podstawowym włoskim...

ale niech Cię to nie odstrasza.. oni są bardzo przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców i otwarci, dogadacie się na pewno, język ciała jest tam powszechnie używany :) nauczyć się podstawowych zwrotów można w jedno popołudnie, to wystarczy.. w czasach YouTube to banalne, włoski też ma (w odróżnieniu do np. angielskiego) zasady wymowy.. nauczysz się kilkunastu regułek i będziesz potrafił poprawnie przeczytać każde słowo.. a sama znajomość / nieznajomość angielskiego jest na południu Włoch wszędzie taka sama.. i w Kampanii, i w Apulii, i w Kalabrii i na Sycylii, jak przyznają sami południowcy, oni są mocno leniwi jeśli chodzi o języki obce ;) choć w szkole mają często i angielski i hiszpański i jeszcze jakieś inne języki... ogólnie młodzi ludzie raczej znają angielski, chociaż w stopniu komunikatywnym, więc celuj w tych poniżej 50-tki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Sie 2021 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
trudno doradzic cos sensownego dopóki nie sprecyzujesz oczekiwan
wynajem samochodu/komunikacja publiczna
nocleg w jednym miejscu/ w wielu miejscach
4 osoby..... znasz ich rytm dnia skowronki/sowy

odpowiadaja Ci glownie forumowicze ktorzy juz "wszedzie byli"
zapytaj kogos kto byl pierwszy raz / drugi we Włoszech
jak sobie radzil, jak mu sie podobalo, czego brakowalo, a z czego chetnie by zrezygnowal
itd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sie 2021 11:21 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Najbardziej rozpracowana na forum to jest podróż do Bergamo i w okolice (Como) i także z tego powodu jest to chyba najlepszy pomysł na pierwszy wypad do Włoch -> https://www.fly4free.pl/forum/przylatuje-do-bergamo-co-dalej,1227,48727. Poznając stosowny wątek nie ma opcji, żeby wyjazd się nie udał. I wizyta na torze F1 w Monzy się tu nie liczy :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group