Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lut 2017 23:26 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 9
Cześć, jestem bardzo początkującym turystą, ale chciałbym w końcu wyruszyć gdzieś poza Europę. Szykuje mi się 2 tyg przerwa w zatrudnieniu w kwietniu i chciałbym ten czas wykorzystać na przygodę. Jadę sam, nie udało mi się nikogo namówić na ten termin. Nie mam sprecyzowanych wymagań - na pewno nie chcę siedzieć w jednym miejscu i leżeć na plaży. Trekking też wchodzi w grę. Raczej miejsca bliżej natury niż miasta i zwiedzanie zabytków. Tam gdzie jest ciepło ;) Myślałem o Tajlandii, Vietnamie, Tanzanii, Ameryce Południowej itp.

Możecie rzucić jakieś pomysły? Gdzie i jak byście spędzili ten czas gdybyście nie byli zbyt doświadczeni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 22 Lut 2017 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ogranicza cie tylko umysł
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Lut 2017 23:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Jeśli w tym kwietniu to patrz po cenach bo to juz niebawem.
Ja bym wybrała Kubę na 2 tygodnie. Albo Japonię.
Jeśli to Twój pierwszy wyjazd to bierz pod uwagę także bezpieczeństwo, możliwość komunikacji i transport oraz ceny.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lut 2017 02:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
ayahuasca napisał(a):
Cześć, jestem bardzo początkującym turystą Myślałem o Tajlandii, Vietnamie, Tanzanii, Ameryce Południowej itp.

Możecie rzucić jakieś pomysły? Gdzie i jak byście spędzili ten czas gdybyście nie byli zbyt doświadczeni?

Dobrze myślisz :) Zdecydowanie Tajlandia świetnie się nadaje na pierwszą egzotyczną wyprawę.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Lut 2017 02:41 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Azja płd.-wsch. najbardziej nadaje się na samodzielne podróżowanie. Jest w miarę bezpiecznie i tanio, a pogoda powinna być dobra na zwiedzanie i odpoczynek. Tylko już musisz polować na bilety lotnicze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lut 2017 03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ayahuasca napisał(a):
Szykuje mi się 2 tyg przerwa w zatrudnieniu w kwietniu i chciałbym ten czas wykorzystać na przygodę. Jadę sam, nie udało mi się nikogo namówić na ten termin. Nie mam sprecyzowanych wymagań - na pewno nie chcę siedzieć w jednym miejscu i leżeć na plaży.
Możecie rzucić jakieś pomysły? Gdzie i jak byście spędzili ten czas gdybyście nie byli zbyt doświadczeni?

Stalem kiedys przed tym samym wyborem, mialem 2 tyg. wolnego, nie wiedzialem gdzie pojechac i chcialem jak najwiecej zobaczyc. :D
Znajoma, pracujaca w biurze turyst. pomogla mi zorganizowac moj pierwszy wyjazd poza Europe, ktory wygladal nastepujaco:

ZRH-FRA-KUL
KUL-SIN
SIN-KUL
nocnym pociagiem z Kuala Lumpur do Kota Bharu
lodka na Wyspy Perhentian
KBR-KUL
KUL-HKG
z Hong Kong statkiem do Macao
powrot statkiem do HK
HKG-Taipei
Taipei-KUL-FRA-ZRH

Bylem sam, lecialem China Airlines i Malaysian.
W sumie troche zwariowana podroz jak na pierwszy raz, ale mam super wspomnienia, a najciekawszym przezyciem bylo ladowanie, jeszcze na starym lotnisku w HK, a poza tym przezyc na wlasnej skorze tajfun w HK, ktory co prawda tylko zahaczyl o HK. :)
Jesli lubisz przygody, to mozesz skleic sobie cos podobnego. ;)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Lut 2017 12:58 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Dwa tygodnie w Kwietniu? Pomyśl nad Koreą, może warto też rozważyć Tajwan, choć na dwa tygodnie może okazać się nieco "ciasny". Koledzy polecają Tajlandię, ja powiem że może Wietnam byłby ciekawszym wyborem, w sam raz na wskazany przez Ciebie czas, piękny kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lut 2017 13:23 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Azja Pol-Wsch to najlatwiejszy egzotyczny kierunek, na poczatek w sam raz, np Tajlandia i island hopping, czyli 2-3 noce na wyspie i kolejna, i kolejna itd. nie ma problemu z transportem czy hotelem, kraj b. ogarniety turystycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lut 2017 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Ja byłem w Japonii sam.. uważam ze fajny kierunek.. ludzie bardzo pomocni, nikt nic nie ukradnie i jest bardzo egzotycznie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Lut 2017 15:55 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 9
OK, czyli Tajlandia lub Wietnam. Tak jak planowałem na początku :)

Czy macie jakieś rady co do biletów? Właściwie to termin jest sztywny, około drugiej połowy kwietnia, dlatego myślicie, że uda się jeszcze ustrzelić jakąś promocję do tego czasu?

Póki co przeglądam flyscanner i Flipo, ale w dwie strony z Warszawy do Bangkoku wychodzi minimum 2,5k. Chyba, że jakieś inne lotnisko, ale nie wiem skąd może być bardziej opłacalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lut 2017 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Sprawdź jeszcze momondo, za 2k spokojnie wchodzi na ten termin BKK
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lut 2017 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Albo czaj się na czarter RainbowTours, bezpośrednio z PL do Taj lub Wiet, w cenie zwykle sporo poniżej 2k. Niestety ryzykujesz bo może się okazać, że nie pojawi się ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lut 2017 16:33 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
lub nie wrocisz :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lut 2017 13:07 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 9
A co myślicie o połączeniu Tajlandii i Wietnamu? Najpierw z Warszawy do Ho Chi Minh (SGN), potem samolotem do Bangkoku (BKK), z BKK do Hanoi (HAN), a z Hanoi pociągiem do Ho Chi Minh i stamtąd powrót do Warszawy.

Nie chcę przekombinować i nie wiem czy to nie za dużo na 2 tyg. Może lepiej nie latać po parę razy i skupić się na jednym kraju?

P.S. Jechaliście tą koleją pomiędzy SGN i HAN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lut 2017 13:13 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
wg mnie lepiej ladem do BKK i stamtad powrot, przez Kambodze i Angkor Wat, potem wyspy na poludniu, np Ko Mak i na koncu BKK

raczej nie ma sensu zwiedzac tylko miast
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Lut 2017 10:52 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 9
No wlasnie zwiedzanie miast jest na samym koncu priorytetow. Po prostu najtaniej wychodzi lot w dwie strony do SGN, ale chcialbym jeszcze odwiedzic Tajlandie, wyspy, a z miast wyrwac sie jak najszybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Sty 2018 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ayahuasca tak z ciekawosci, jak wypadla ta pierwsza podroz i jakie miejsca udalo Ci sie zwiedzic?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group