Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Cze 2019 18:10 
Awatar użytkownika

złoty
hmmmm
z Włoch przywożę sery, kawę i wino, tańsze
z Hiszpanii sery i szynki, tańsze
z Niemiec piwa, słodycze, elektronika i ciuchy tańsze
z UK ciuchy i słodycze tańsze
z Portugalii ciuchy,kawę, sery i wędliny tańsze
z Austrii kawę i słodycze tańsze
to taki mój subiektywne zestawienie i NIE, nie uważam ze w Polsce jest taniej gdyż za wyrób szynkopodobny czy seropodobny zapłacimy mniej niż w EU
jak ktoś gustuje w szajsie to smacznego, wyroby porządne kosztuje tyle co w unii a nawet drożej bo przecież z "prawdziwych składników"

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#22 PostWysłany: 21 Cze 2019 18:18 
Awatar użytkownika

Loty: 426
Kilometry: 681 111
platynowy
Wodka, papierosy i ziemniaki sa zdecydowanie tansze niz na Zachodzie ;)
Resort = ministerstwo
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 21 Cze 2019 18:27 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 93 012
złoty
Komuś może być przykro, gdy przeczyta, że skoro nie przywozi żywności z całej Europy lub nie żywi się jej krajowymi odpowiednikami, to „gustuje w szajsie".
A jeśli chodzi o jakość żywności, to owe uprzedzenie, że u nas jest gorsza, jest nieprawdziwe, choć podobne stereotypy pobrzmiewają na całym świecie(często są ze sobą sprzeczne, w stylu: „karmią nas chemią, wszystko co jemy jest złe, ale na zachodzie chemii jest jeszcze więcej, dlatego kupuję kiełbasę w pobliskim mięsnym, tam jest zdrowa i naturalna"(choć nie różni się zupełnie w pochodzeniu od tej z pobliskiego marketu).

Generalnie żywność w Polsce jest jedną z lepiej chronionych i badanych pod kątem nieprawidłowości w produkcji i wykorzystania dodatkowych substancji. Przed wejściem do Unii to my musieliśmy ograniczać standardy kontroli i dopuszczalności dodawania różnych składników do żywności, równając do pozostałych państw unijnych.

#24 PostWysłany: 21 Cze 2019 19:04 
Awatar użytkownika

srebrny
[Znajdź w PL pracodawcę w branży bezpieczeństwa energetycznego który zgodzi się na to, że pracujesz 6 miesięcy w roku, podobne zarobki i firmę ubezpieczniową, gdzie możesz się tak ubezpieczyć, by otrzymywac pełną pensję przez drugą połowę roku gdy siedzisz na wakacjach, to wracam pierwszym samolotem 8-)

No i tak, opieraj się na innych statystykach... Model kupowania w DK jest podobny do tego w USA - duże ilości w odpowiednim czasie. Jeśli porównasz ceny z Żabek w PL z ich odpowiednikami w DK, czyli 7/11 to faktycznie będzie nawet trzykrotnie drożej.
Kupowane w dużych pakach mięso, sery, soki, napoje, owoce tropikalne,piwo i mocne alkohole - szczególnie importowane z Am. Płd. i Azji są tańsze i szerzej dostępne niż w PL. Do tego dochodzą eko-apki, dzięki którym wieczorem za niezłe sushi w restauracji zapłacisz 12PLN dla 2 osób, mam dalej wymieniać?
pazur napisał(a):
---- 21 Cze 2019 18:42 --

gruby_inversia napisał(a):
Takie badania są bez sensu. Co z tego, że żywność jest najtańsza jak mediana zarobków jest też jedną z najniższych w europie. Cytując klasyka „ są kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki.”

No jak bez sensu ? To nie raport o poziomie życia czy zarobkach, tylko o cenach żywności. Jak gdzieś w Azji kupujesz żywność za grosze, to zastanawiasz się ile oni tam zarabiają ?

PS W Danii 106 % drożej.

https://www.cenynaswiecie.pl/porownanie-cen-w-danii-i-w-polsce,43,250/

Ostatnio edytowany przez nick 21 Cze 2019 20:37, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 21 Cze 2019 19:05 

niebieski
Przywożę te same artykuły z tych samych krajów co @becek. Poza ubraniami, te sporadycznie. I nie mam szans na kupno serów dojrzewających (czyli prawdziwych, z mleka :) )tańszych niż w Italii, Portugalii, Hiszpanii, serów kozich pleśniowych tańszych niż we Francji. sardynek z Portugalii. Ale owoce i warzywa (poza wyjątkami-np. fenkuł, karczochy) faktycznie u nas tańsze.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#26 PostWysłany: 21 Cze 2019 19:19 
Awatar użytkownika

Loty: 25
Kilometry: 42 917
srebrny
A ja może inny przykład podam:

Toaleta na dworcu w Gdyni kosztuje 2,50 zł.
Toaleta na dworcu w Bodo w Norwegii kosztuje 10 NOK, czyli około 5 zł.

Hmm, czy to oznacza, że ceny w Norwegii są tylko 2 razy wyższe? ;X

#27 PostWysłany: 21 Cze 2019 19:50 
Awatar użytkownika

złoty
Jak czytam niektóre wypowiedzi to dochodzę do wniosku, że niektórzy 100% zakupów robią w supermarketach i stąd brak prawdziwych serów... No pewnie że brak jak się szuka tam gdzie ich nie ma.
 Relacje PM off
pazur lubi ten post.

#28 PostWysłany: 21 Cze 2019 21:27 

niebieski
@namteH, z całą sympatią :) , ale litościwie pomiń temat serów. Gdzie mogę kupić takie jak pecorino, grana padano, parmezan?? Na moim targu, gdzie kupuję warzywa i owoce? Może w stolicy masz dostęp do delikatesów, sklepów specjalistycznych. Ja piszę z perspektywy mojego powiatowego miasta. Owszem ser twarogowy jest w jednym ze sklepów, super jakości, od prywatnego producenta. I to wszystko.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 21 Cze 2019 21:44 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 93 012
złoty
Chyba chodziło o to, że u nas również można dostać „prawdziwe" smaczne sery produkowane u nas, tak jak we Włoszech można dostać prawdziwe włoskie sery produkowane tam. U nas raczej nie robi się włoskiego parmezanu, tak jak we Włoszech nie robi się dokładnie takiego samego twarogu.
namteH uważa post za pomocny.

#30 PostWysłany: 21 Cze 2019 21:57 

niebieski
Ceny i lokalnej żywności tez są niższe w Bułgarii. Za to jakość zdecydowanie lepsza. Choć kochają pizzę to lokalne sery i warzywa są pewne. W PL za produkt nieprzemysłowy trzeba więcej zapłacić.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Cze 2019 22:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 21 Cze 2019 22:18 
Awatar użytkownika

złoty
becek napisał(a):
...
...

Na numbeo.com akurat wszystkie marketowe produkty są droższe w Austrii niż w Polsce, ale Tobie pewnie chodziło o lokalnie uprawianą austriacką kawę z alpejskich dolin :mrgreen:
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 21 Cze 2019 22:45 

platynowy
@namteH
Doskonale wiesz, że niektóre artykuły spożywcze są w Polsce droższe, niż choćby w Hiszpanii.

#33 PostWysłany: 21 Cze 2019 22:53 
Awatar użytkownika

złoty
@boots Tak akurat się składa, że mam doskonałą możliwość żeby to porównać. Powiedz mi co jest tańsze i ja to sprawdzę.
Tylko nie mówi mi, że Don Simon czy pomarańcze są droższe w Polsce...
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 21 Cze 2019 23:00 

platynowy
Nie masz co sprawdzać, bo obaj to wiemy. ;)
Ale choćby:
1. Owoce morza świeże (ryby, krewetki, ośmiornice itp.) i w puszkach (tuńczyk, ośmiorniczki)
2. Sery, np. Queso Manchego, Jurado i inne tego typu.
3. Wędliny typu Jamon Serrano, Iberico, Fuet, Chorizo
4. Oliwki
5. Dobrej jakości oliwa (np. virgin)
6. Czerwone wina wytrawne
7. Brandy (np. 501, Solero, Soberano, Jerez)

#35 PostWysłany: 21 Cze 2019 23:08 
Awatar użytkownika

złoty
@boots
Sorry, ale chyba już ustaliliśmy, że nie ma najmniejszego sensu porównywanie produktów lokalnych z jednego miejsca z lokalnymi z drugiego miejsca.

P.S. Znajdź mi w Hiszpanii dobrej jakość olej rzepakowy virgin ;)
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#36 PostWysłany: 21 Cze 2019 23:09 

platynowy
W takim razie co chcesz porównywać?
d-t-x lubi ten post.

#37 PostWysłany: 21 Cze 2019 23:30 
Awatar użytkownika

złoty
I to jest bardzo dobre pytanie!
Zadaj je tym, którzy mówią że jest drogo w Polsce ;)
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 21 Cze 2019 23:34 

platynowy
Bo jest drogo - o ile jesz nie tylko w celu zaspokojenia głodu.
Tanio jest tylko wtedy, gdy będziesz jadł byle co.
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#39 PostWysłany: 22 Cze 2019 01:25 

platynowy
ale sie towarzystwo rozpuscilo... grana padano, serrano, virgin olive, owoce morza, wino... podroze ksztalca, ale czy to wszystko polskie codzienne zarcie przecietnego obywatela? ;-) obstawiam ze 70% spoleczenstwa tego nie zna, wina nie pije, a z owocow morza to najlepiej jablko. a sprowadzenie tego wszystkiego oczywiscie kosztuje, wiec jest drozej.

i nie ma co dyskutowac ze 100gr prosciutto zrobionej z 140gr miesa przedstawia inna jakosc niz szynka mielona w stylu dodatek do pizzy, z 30gr 'miesa', reszta woda, zelatyna, soja i sol. ale to juz kwestia wyboru. podobnie parowki z dyskontow czy marketow po kilka zl za 1kg, jeden syf.

ale czy mozna porownywac roqueforta do sera plesniowego lazur? bo jak dla mnie ok, mimo ze zdecydowanie to nie to samo.

zatem gdyby wziac rzeczy wspolne dla przecietnego konsumenta, np kostka zwyklego masla, mleko, chleb, kilo jablek, 200gr goudy, kilo miesa i pol litra czystej to w ciemno w PL bedzie taniej niz na zachod czy polnoc od Odry..
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#40 PostWysłany: 22 Cze 2019 09:54 
Awatar użytkownika

złoty
namteH napisał(a):
becek napisał(a):
...
...

Na numbeo.com akurat wszystkie marketowe produkty są droższe w Austrii niż w Polsce, ale Tobie pewnie chodziło o lokalnie uprawianą austriacką kawę z alpejskich dolin :mrgreen:

akurat w Austrii kawę się kupuje bezpośrednio w palarniach , których jest mnóstwo...
w końcu zrozumiałem skąd się wziął termin "kawa wiedeńska"

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off  

[ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], misiekz11, Yandex [Bot] oraz 7 gości