Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lip 2016 11:18 

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 6
[Dylemtat] Mam problem co wybrać, chcemy pojechać z dziadkami "gdzieś" (2+2+2). Termin połowa Sierpnia na 1-2 tygodnie. Zrobiłem analizę i wyszło mi że:
- Burgas Bulgaria
- Podgorica Czarnogóra
- Barcelona Hiszpania
- Dubrownik Chorwacja
Loty czartery albo tanie linie, wynajem auta na miejscu, kwatera airbnb oraz paliwo i jedzenie wychodzą w zależności od miejsca 12k do 16k... Zastanawiam się czy dobrze kombinuje, może coś źle liczę albo poprostu tyle to kosztuje ;).

Koszt autem do Chorwacji na 2 auta jest niższy i to znacznie, bo ok 9k, wtedy wybrałbym namiot bo w Chorwacji są fajne campingi, problem jest jeden dzieci 2 i 3 lata, maksymalnie jechały dotychczas 200-300 km, raz podróż do Czech 300 km.

Coraz bardziej zastanawiam się nad wypadem w Polskę za 5k, będę miał luksus :). Doradźcie coś proszę, bo mnie nosi, a jestem w kropce ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 13 Lip 2016 11:26 

W Barcelonie kradną jak opętani. Reszta miejsc w porządku, ja bym wybrał Czarnogórę.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lip 2016 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ostatnio na topie jest Ukraina, tanio i blisko. Do wyboru do koloru: Lwów/Kijów/okolice Odessy/Karpaty. Sporo jest świeżych info na forum, poszukaj.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Lip 2016 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Ale jaki masz dylemat?! Wybierz jedno z miejsc, które wymieniłeś i jedź! Oczekujesz, że ktoś ci napisze: jedź do Bułgarii, bo będzie 500 złotych taniej niż gdzie indziej?!?

Tak na marginesie, jak bardzo niezdecydowanym trzeba być człowiekiem, by nie wiedzieć, gdzie się chce jechać na wakacje? Obudź mnie w środku nocy, a wyrecytuję ci z pamięci listę 30 krajów, do których chcę jechać wraz z długością pobytu i atrakcjami, które chciałabym zwiedzić;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lip 2016 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
W Barcelonie kradną jak opętani. ...

Jak czytam takie rzeczy to zastanawiam się czy pieniądze rzeczywiscie nie leżą na ulicy i czy nie warto zmienić profesji... :roll:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lip 2016 11:52 

@namteH, w ciągu pięciu dni byłem świadkiem czterech sytuacji. Wyrywanie plecaka, wyciągnięcie portfela, kradzież w metrze, a na końcu majstersztyk jak Niemcom cały koc ze sprzętem i ciuchami z plaży zwinięto. Jasne, że kradną nawet w Częstochowie, Jaśle i Pabianicach ale w Barcelonie to już można by było z tego uczynić atrakcję miasta. Coś jak zadania w escape roomie - przejdź z portfelem w tylnej kieszeni po La Rambli i donieś go do plaży.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lip 2016 11:56 

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 6
elwirka napisał(a):
Ale jaki masz dylemat?! Wybierz jedno z miejsc, które wymieniłeś i jedź! Oczekujesz, że ktoś ci napisze: jedź do Bułgarii, bo będzie 500 złotych taniej niż gdzie indziej?!?

Tak na marginesie, jak bardzo niezdecydowanym trzeba być człowiekiem, by nie wiedzieć, gdzie się chce jechać na wakacje? Obudź mnie w środku nocy, a wyrecytuję ci z pamięci listę 30 krajów, do których chcę jechać wraz z długością pobytu i atrakcjami, które chciałabym zwiedzić;-)


Niektórzy raczkują w podróżowaniu. Oczekuje, że ktoś podpowie fajny kierunek którego nie rozważałem, ale tańszy od dotychczasowych. Tu nie chodzi o nie zdecydowanie ale o koszty, nie każdy wyciąga 15k i jedzie od tak. Nawet jak mnie stać to się zastanawiam, czy nie lepiej gdzie indziej.

Czarnogórę mocno rozważałem, ale ceny i jakoś kwater mnie odstrasza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2016 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Don_Bartoss
Przez 7 lat 3 razy coś mi lub znajomym (prawie) ukradziono, z tego 1. raz to było 1. dnia tutaj, zaraz w metrze.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lip 2016 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Czarnogóra jest fajna, ale skoro Ci drogo to może Macedonia.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lip 2016 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
@natash Południowa Europa jest droga. W sezonie (lipiec-sierpień) podwójnie droga. Najtańsze kraje to Bułgaria i Rumunia. I to poza kurortami. Jeśli chcesz taniej, to jedź po sezonie, albo skróć pobyt. Dzieci masz małe, więc nie musisz jechać w sierpniu. Tak właśnie tnie się koszty. Ale jeśli chcesz jechać w szczycie sezonu, do kurortu i mieszkać w hotelu z basenem i udogodnieniami dla maluchów, to niestety musisz zapłacić. Tak, tyle to kosztuje;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
natash lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Lip 2016 12:20 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
Miło wspominam Bawarię.
Są tam kwatery typu ferienwhonung.W Polsce niemożliwe w relacji komfort/pieniądz. Mieszkaliśmy w ok.Garmisch Pa.Atrakcji mnóstwo i można pochodzić po górach.Jest tam bilet weekendowy 5 osób po 5 euro i jeździsz koleją.Zrobiliśmy wtedy Munchen,Berchtesgaden i Salzburg.Zakupiony bilet wskazuje jak się przesiadać.
Niezmiennie polecam Włochy nawet samochodem.


Ostatnio edytowany przez friend 13 Lip 2016 12:24, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lip 2016 12:21 

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 6
Byłeś w Czarnogórze? Gdzie wybrać bazę wypadowa? Co warto zobaczyć w 6-7 dni? Jak dostaliście sie do Czarnogóry? Jest dobry lokalny transport czy trzeba wynająć auto?


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lip 2016 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Kradzieże zdarzają się wszędzie... Z pewnością w Barcelonie trzeba uważać, ale nie popadajmy w paranoję. To wciąż jedno z najpiękniejszych miast Europy, ze świetnymi plażami i gwarantowaną pogodą, łatwo osiągalne z Polski i pozwalające na budżetowe spędzenie czasu.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Lip 2016 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Rozumiem, że jeśli Czarnogóra, to w Podgoricy tylko lądowania, bo samo miasto nie ma za wiele do zaoferowania. W mojej opinii to najbrzydsza stolica europejska, jaką odwiedziłem (ex aequo z Bukaresztem, biją na głowę nawet Kiszyniów). Ale z Podgoricy na szczęście rzut kamieniem nad morze, tam polecam Ulcinj, gdzie nie ma takiego tłumu jak w np. Kotorze czy Budwie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lip 2016 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Ja akurat bedac w Barcelonie nie miałem do czynienia osobiście ani nie widziałem żadnej sytuacji związanej z kradzieżą i tego typu podobymi sytuacjami.
nasłuchałem sie tez o kradziezach wiec uwazałem w metrze bardzo, moze lekko na wyrost.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lip 2016 16:52 

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 6
Krasnal - masz rozeznanie w cenach za kwatery? Czy są tam ładne plaże dla dzieci? Warto wynająć auto żeby zwiedzać okolicę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lip 2016 17:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@natash Do Czarnogóry z Polski nie ma tanich lotów a liczyć na czarter to trochę ryzyko przy 6 osobach.Nie napisałeś z jakiego rejonu jesteście i do jakich lotnisk masz blisko.Weź też pod uwagę ze względu na dzieci i ,,dziadków,, upały jakie w tym okresie tam bywają.Jeśli chciałbyś gdzieś w ogóle na te wakacje samolotem to nie ma już za bardzo szans na ten okres kupić tanio biletów.Czy na pewno nie możesz pojechać ciut później np. przełom sierpnia i września bo zarówno kwatery jak i bilety już wtedy są tańsze.Weź też pod uwagę tak jak pisał @cypel Macedonię i Jezioro Ochrydzkie.Tam przy waszej grupie można śmiało zamknąć całość w kwocie 10 tys zł na 10-14 dni.Jeśli koniecznie połowa sierpnia ,to organizując to dopiero teraz ,wybrałabym Polskę. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lip 2016 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
natash napisał(a):
Krasnal - masz rozeznanie w cenach za kwatery? Czy są tam ładne plaże dla dzieci? Warto wynająć auto żeby zwiedzać okolicę?

Obecnie - nie. Ostatnio tam szukałem kwatery jakieś 8-9 lat temu i wówczas to były śmieszne pieniądze, rzędu 5€/os. Potem kilka razy odwiedzałem Ulcinj, ale to podczas objazdówki samochodem.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Lip 2016 16:43 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Do przedwczoraj stałem przed podobnym dylematem. Wyjazd 2+2. Pojawiła mi się okazja na urlop i szukałem podobnie. Tyle, że nie jestem fanem długich jazd samochodem, więc tylko samolot biorę pod uwagę (pojechałem raz z dzieciakami rok + 4 lata do Chorwacji i nie zamierzam powtarzać). Barcelonę uważam za chybiony pomysł w szczycie sezonu z dziećmi -> dziki tłum, bardzo drogo i gorąco. Największe atrakcje, to kolejki kolejki i kolejki, a dzieci będą się męczyć. Jedź w październiku.

Natomiast bardzo poważnie rozważałem Ukrainę (w końcu kupiłem coś innego), a Ukrainę zostawiłem na weekend, ale może skorzystasz z mojego planu. Zakładałem start w Warszawie.
1. przelot WAW-VIN , kosztuje ok 100zł/os.
2. nocny pociąg Winnica-Odessa , kosztuje o ile pamiętam ok 25zł/os za sypialny
3. z Odessy wypad na plażing w Zatoce (na forum jest kilka namiarów na pensjonaty w rozsądnych cenach) i do Mołdawii
4. powrót pociągiem do Lwowa , opcjonalnie czas w Lwowie, transfer do Stanisławowa
5. przelot IFO-GDN , kosztuje ok 100zł/os.
6. ponieważ samolot do GDN jest w sobotę zostaję jeszcze 1 dzień w Gdańsku
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 14 Lip 2016 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
http://3atoka.com/bases/center.html
Jak ktoś zna rosyjski to może się przydać.
Pełno kwater do wynajęcia, do wyboru do koloru.
A jeśli ktoś nie zna to chociaż ceny przejrzy ;)

Ja niestety nie byłem w Odessie, Zatoce, jakoś zawsze nam coś staje na przeszkodzie. A żona była jeszcze jako nastolatka 2 razy i bardzo by chciała wrócić.
Może w przyszłym roku się wreszcie uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group