Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 207 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Warszawa - noclegi
#1 PostWysłany: 12 Gru 2011 22:30 

Witam,
Wybieram się w połowie stycznia na weekend do Warszawy czy zna ktoś może jakieś hotele warte polecenia?

Temat postu: Re: Warszawa
#2 PostWysłany: 12 Gru 2011 23:37 

Zależy co oznacza "warte polecenia" :)
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 13 Gru 2011 00:14 
Awatar użytkownika

Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
olaaa napisał(a):
Witam,
Wybieram się w połowie stycznia na weekend do Warszawy czy zna ktoś może jakieś hotele warte polecenia?

Jeśli oczekujesz luksusów w rozsądnej cenie myślę, że Platinum się nada :
http://www.booking.com/hotel/pl/platinu ... 8cc;dcid=1

#4 PostWysłany: 13 Gru 2011 10:47 

Skromny ale przyjemny hotel w centrum za około 120/pokój:
http://www.campanile.com/pl/specials/in ... 1208#CA919

Międzynarodówka:
http://www.tamkahostel.pl/

Oryginalnie (od kwietnia do grudnia):
http://www.botel.pl/

Też centrum, cenowo korzystne weekendy:
http://www.hotellogos.pl/

A tu kiedyś muszę się przespać :lol:
http://warszawa.intercontinental.com/secms
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 13 Gru 2011 19:45 

To może ktoś mi zaproponuje bardzo tani o bezpieczny hostel/akademik/agroturystyke - mam tygodniowe szkolenie w warszawie na mokotowie, ale moge np metrem dojezdzac .
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 18 Gru 2011 23:28 

Maciek78

Dzięki za podpowiedzi!

#7 PostWysłany: 19 Gru 2011 00:31 

Loty: 183
Kilometry: 340 201
pokoje gościnne w akademikach - np. 15 zł SGGW, tylko jakiś student musi Ci to ogarnąć:P
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 20 Gru 2011 10:06 

Polecam http://www.hostelpraga.pl
W miarę tanio, warunki skromne, ale czysto i spokojnie. No i można się zameldować w środku w nocy.

O Botelu dużo złego się naczytałem: że brudno, głośno i niebezpiecznie. Ale sam nie byłem.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 20 Gru 2011 10:56 

arecki napisał(a):
W miarę tanio, warunki skromne, ale czysto i spokojnie. .

Tu się Pan zapędził :) Skromnie mówiąc - opinii dobrej nie ma.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 20 Gru 2011 11:04 

Maciek78 napisał(a):
arecki napisał(a):
W miarę tanio, warunki skromne, ale czysto i spokojnie. .

Tu się Pan zapędził :) Skromnie mówiąc - opinii dobrej nie ma.

Mówię z własnego doświadczenia - byłem w maju br. kilka nocy. Opinii innych nie znam.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 20 Gru 2011 11:15 

Ja mówię o opinii najbliższej okolicy hostelu.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 20 Gru 2011 11:22 

Aaaa, okolicy to nie zwiedzałem. Hostel służył mi jedynie jako baza noclegowa na rodzinnej wycieczce krajoznawczej do stolycy. A okolicę znam jedynie zza kierownicy samochodu podczas dojazdów do powyższego. ;-) Niemniej jednak samochód przetrwał te kilka nocy pod chmurką przy hostelu. :roll:
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 21 Gru 2011 22:05 

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich forumowiczów ;) Pozwolę sobie podzielić się swoją opinią nt. odwiedzionych hoteli w stolicy. Nie zawsze to co widzimy w opiniach na stronach bookingowych hoteli jest wiarygodne, wiele tam fałszywych opinii pisanych przez pracowników hoteli. Warto jednak byłoby zamieszczać nie tylko pozytywne opinie ale i te negatywne aby zaoszczędzić innym rezerwowanie pokoi na tzw. sapera czyli niesprawdzone przez kogokolwiek ;)

Ostatnio dosyć często jeżdżę do Warszawy, są to raczej krótkie, jedno lub dwudniowe wypady. Jak na razie niewiele hoteli zwiedziłem w stolicy (czasem eksperymentowanie nie popłaca). Zawsze szukałem czegoś z łatwym i ekonomicznym (preferuję komunikację miejską niż taksówki, auta nie opłaca mi się wynajmować) dojazdem z lotniska. Ze swojej strony mogę polecić Best Western Hotel Portos na ul. Mangalia 3a, bezpośredni dojazd autobusem 148 z lotniska, dojazd z hotelu do centrum też autobusem 501. Warto jednak rezerwować pokój z większym wyprzedzeniem, wtedy cena będzie niższa (i co najlepsze, taka sama za łóżko dwuosobowe jak za jednoosobowe ;) ). Pokoje są duże, czyste, tv lcd 32" choć kanałów jest niewiele, no ale nikt nie przyjeżdża do hotelu aby siedzieć przed tv ;) Łóżka bardzo wygodne, czyściutka pościel, w pokoju telefon, napoje mineralne, czajnik, filiżanka, kawa/herbata (w folderach piszą, że można je zamówić darmowo dzwoniąc do recepcji ale to chyba było jak jeszcze czajników nie było w pokojach), łazienka z prysznicem i umywalką, łącznie z mydłem i żelami do kąpieli (w wielu gorszych hotelach dostaniemy tylko mydło), ręczniki duże i małe, suszarka do włosów. W pokojach nie ma klimatyzacji jeśli ktoś preferuje. Internet wi-fi w pokoju dostępny (dane dostępu dostępne w recepcji), po kabelku także. Z restauracji i śniadań nie korzystałem więc się nie wypowiadam. Przy hotelu duży, strzeżony parking, taksówki też tu stoją choć raczej z tych droższych korporacji. Bankomat Euronetu po drugiej stronie ulicy na Orlenie, obok stacji paliw jest pizzeria. Obok Portosa są jeszcze hotele tej samej sieci tj. Atos i Aramis choć jakościowo gorsze. Jest jeszcze hotel Felix, tej samej klasy co Portos ale w innej części miasta. Acha, rezerwacji można dokonać przez internet i zapłacić na miejscu, za anulowanie rezerwacji nie jest pobierana opłata (nie pamiętam tylko czy do dnia przyjazdu czy wcześniej).
Strona gdzie można sprawdzić dostępność pokoi w hotelach tej sieci https://www.starthotel.pl/o_firmie,main.html trzeba wybrać miasto, termin a potem wszystkie hotele. Każdy hotel ma też swoją indywidualną stronę. Byłem już w tym hotelu kilka razy i na pewno jeszcze nie raz wrócę.

Ostatnio szukałem czegoś taniego w centrum i znalazłem Moon Hostel na ul. Foksal 16 czyli w zasadzie w ścisłym centrum Warszawy. Z lotniska bezpośredni dojazd autobusem 175. Hostel znajduje się na trzecim piętrze starej kamienicy. Na pewno daleko mu do w/w hotelu w którym byłem jednak sporo ludzi tam nocuje, zwłaszcza zagranicznych studentów. Za pokój z łazienką jednak trzeba zapłacić 150zł. W pokoju tv wielkości monitorka komputerowego, mały stolik, krzesło, szafa z wieszakami, sam pokój bardzo malutki, łóżko szerokie choć pościel pozostawia wiele do życzenia. W łazience umywalka i prysznic, niestety dostępne tylko mydło w płynie którego pojemnika nie zabierzemy pod prysznic (sic!), ręczniki już, że się tak wyrażę, czyste choć przeszły swoje. W hostelu jest wspólna kuchnia i panuje samoobsługa w zakresie pichcenia czegokolwiek ;) Dostępna kawa, herbata, itp. Są jeszcze pojedyncze pokoje po 120zł ale musimy wtedy korzystać ze wspólnej łazienki (nie sprawdzałem czy są "koedukacyjne" czy też z podziałem na męski i damski ;) ). Internet dostępny jest... na korytarzu gdzie stoi kilka biurek z komputerami. Niestety, stoją one za blisko pokoi a że w hostelu ściany są dosyć cienkie to słychać pozostałych hotelowiczów. Rezerwacja wymaga choćby częściowej przedpłaty, niestety aby anulować rezerwację trzeba to zrobić z bodajże kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Na pewno największym plusem jest lokalizacja hostelu, samo centrum (do wielu znanych miejsc dojdziemy "z buta"), cena pokoju z łazienką jest jednak wg mnie zbyt duża w stosunku do tego co tam zastałem, to powinno być max 100zł. Raczej tam nie wrócę. Dla zainteresowanych strona moonhostel.pl

Jakby ktoś chciał sprawdzić jak i skąd dojechać komunikacją miejską to polecam jakdojade.pl, jest nawet aplikacja na smarphony. Z komunikacją miejską w stolicy trzeba się oswoić bo są różne bilety w różnych cenach. Bilet jednorazowy za 3,60zł jest na pewno dużo tańszy niż taksówka, zwłaszcza gdy nie musimy się przesiadać i kombinować z biletami czasowymi ;)

BTW jeśli ktoś był w hotelu Campanile Varsovie w centrum obok Dworca Centralnego i mógłby się podzielić opinią to będę wdzięczny, będę tam na początku przyszłego roku ;)
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 02 Sty 2012 14:50 
Awatar użytkownika

witam

znacie jakiś tani Hotel w Konstancinie ??kolo warszawy ?
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 02 Sty 2012 23:35 

Campanile jest bardzo blisko dworca podmiejskiego Warszawa-Ochota co niestety jest powodem sporego halasu. Ogolnie hotel zlokalizowany jest w centrum ale u zbiegu glownych ulic wiec jest glosno. Jezeli trafisz na pokoj wychodzacy na tory moze byc bardzo glosno.

Moja przyjaciolka nocowala w tym hotelu i narzekala na halas. Podobno w pokoju byly poplamione zaslony.

tmk napisał(a):
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich forumowiczów ;) Pozwolę sobie podzielić się swoją opinią nt. odwiedzionych hoteli w stolicy. Nie zawsze to co widzimy w opiniach na stronach bookingowych hoteli jest wiarygodne, wiele tam fałszywych opinii pisanych przez pracowników hoteli. Warto jednak byłoby zamieszczać nie tylko pozytywne opinie ale i te negatywne aby zaoszczędzić innym rezerwowanie pokoi na tzw. sapera czyli niesprawdzone przez kogokolwiek ;)

Ostatnio dosyć często jeżdżę do Warszawy, są to raczej krótkie, jedno lub dwudniowe wypady. Jak na razie niewiele hoteli zwiedziłem w stolicy (czasem eksperymentowanie nie popłaca). Zawsze szukałem czegoś z łatwym i ekonomicznym (preferuję komunikację miejską niż taksówki, auta nie opłaca mi się wynajmować) dojazdem z lotniska. Ze swojej strony mogę polecić Best Western Hotel Portos na ul. Mangalia 3a, bezpośredni dojazd autobusem 148 z lotniska, dojazd z hotelu do centrum też autobusem 501. Warto jednak rezerwować pokój z większym wyprzedzeniem, wtedy cena będzie niższa (i co najlepsze, taka sama za łóżko dwuosobowe jak za jednoosobowe ;) ). Pokoje są duże, czyste, tv lcd 32" choć kanałów jest niewiele, no ale nikt nie przyjeżdża do hotelu aby siedzieć przed tv ;) Łóżka bardzo wygodne, czyściutka pościel, w pokoju telefon, napoje mineralne, czajnik, filiżanka, kawa/herbata (w folderach piszą, że można je zamówić darmowo dzwoniąc do recepcji ale to chyba było jak jeszcze czajników nie było w pokojach), łazienka z prysznicem i umywalką, łącznie z mydłem i żelami do kąpieli (w wielu gorszych hotelach dostaniemy tylko mydło), ręczniki duże i małe, suszarka do włosów. W pokojach nie ma klimatyzacji jeśli ktoś preferuje. Internet wi-fi w pokoju dostępny (dane dostępu dostępne w recepcji), po kabelku także. Z restauracji i śniadań nie korzystałem więc się nie wypowiadam. Przy hotelu duży, strzeżony parking, taksówki też tu stoją choć raczej z tych droższych korporacji. Bankomat Euronetu po drugiej stronie ulicy na Orlenie, obok stacji paliw jest pizzeria. Obok Portosa są jeszcze hotele tej samej sieci tj. Atos i Aramis choć jakościowo gorsze. Jest jeszcze hotel Felix, tej samej klasy co Portos ale w innej części miasta. Acha, rezerwacji można dokonać przez internet i zapłacić na miejscu, za anulowanie rezerwacji nie jest pobierana opłata (nie pamiętam tylko czy do dnia przyjazdu czy wcześniej).
Strona gdzie można sprawdzić dostępność pokoi w hotelach tej sieci https://www.starthotel.pl/o_firmie,main.html trzeba wybrać miasto, termin a potem wszystkie hotele. Każdy hotel ma też swoją indywidualną stronę. Byłem już w tym hotelu kilka razy i na pewno jeszcze nie raz wrócę.

Ostatnio szukałem czegoś taniego w centrum i znalazłem Moon Hostel na ul. Foksal 16 czyli w zasadzie w ścisłym centrum Warszawy. Z lotniska bezpośredni dojazd autobusem 175. Hostel znajduje się na trzecim piętrze starej kamienicy. Na pewno daleko mu do w/w hotelu w którym byłem jednak sporo ludzi tam nocuje, zwłaszcza zagranicznych studentów. Za pokój z łazienką jednak trzeba zapłacić 150zł. W pokoju tv wielkości monitorka komputerowego, mały stolik, krzesło, szafa z wieszakami, sam pokój bardzo malutki, łóżko szerokie choć pościel pozostawia wiele do życzenia. W łazience umywalka i prysznic, niestety dostępne tylko mydło w płynie którego pojemnika nie zabierzemy pod prysznic (sic!), ręczniki już, że się tak wyrażę, czyste choć przeszły swoje. W hostelu jest wspólna kuchnia i panuje samoobsługa w zakresie pichcenia czegokolwiek ;) Dostępna kawa, herbata, itp. Są jeszcze pojedyncze pokoje po 120zł ale musimy wtedy korzystać ze wspólnej łazienki (nie sprawdzałem czy są "koedukacyjne" czy też z podziałem na męski i damski ;) ). Internet dostępny jest... na korytarzu gdzie stoi kilka biurek z komputerami. Niestety, stoją one za blisko pokoi a że w hostelu ściany są dosyć cienkie to słychać pozostałych hotelowiczów. Rezerwacja wymaga choćby częściowej przedpłaty, niestety aby anulować rezerwację trzeba to zrobić z bodajże kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Na pewno największym plusem jest lokalizacja hostelu, samo centrum (do wielu znanych miejsc dojdziemy "z buta"), cena pokoju z łazienką jest jednak wg mnie zbyt duża w stosunku do tego co tam zastałem, to powinno być max 100zł. Raczej tam nie wrócę. Dla zainteresowanych strona moonhostel.pl

Jakby ktoś chciał sprawdzić jak i skąd dojechać komunikacją miejską to polecam jakdojade.pl, jest nawet aplikacja na smarphony. Z komunikacją miejską w stolicy trzeba się oswoić bo są różne bilety w różnych cenach. Bilet jednorazowy za 3,60zł jest na pewno dużo tańszy niż taksówka, zwłaszcza gdy nie musimy się przesiadać i kombinować z biletami czasowymi ;)

BTW jeśli ktoś był w hotelu Campanile Varsovie w centrum obok Dworca Centralnego i mógłby się podzielić opinią to będę wdzięczny, będę tam na początku przyszłego roku ;)
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 06 Sty 2012 14:40 

Dzwoniłem do tego hotelu w sprawie mojej rezerwacji i pytałem czy można w jakiś sposób dopisać uwagi do rezerwacji, niestety nie ale pan z recepcji przyjął moje uwagi co do tego jaki chciałbym pokój. No nic, wkrótce sam się przekonam czy było warto tam nocować więc nie omieszkam podzielić się moimi wrażeniami. Mam nadzieję, że nie dostanę pokoju dla niepalących który tylko przewietrzono z dymu.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 19 Sty 2012 21:43 

Podzielę się wrażeniami :mrgreen: zabookowaliśmy hotel Portos, ale wieczór przed wyjazdem znalazłam hotel w którym za mała dopłatą jest pokój z aneksem kuchennym dużo bliżej centrum. Konkretnie Senator Aparthotel. Po przyjeździe okazało sie że w nowym apartamentowcu wynajmowane są mieszkania. Na recepcji apartamentowca czekała koperta z kluczem i instrukcja :) I tak oto mieliśmy 2 pokoje z kuchnią + netem - wszystko bardzo ładnie urządzone. Minusem dla niektorych może być to że biuro (mieszczące się w jednym z mieszkań) otwarte jest tylko w godzinach 9-17 w dni powszednie.
Jeżeli chodzi o parking - podziemny jest płatny ale przed hotelem jest zamykana brama na której recepcjonista pozwolił zostawić autko bez problemu.

#18 PostWysłany: 20 Sty 2012 13:54 

Jak ktoś jest zainteresowany upustami na Atosa, Portosa, Aramisa, Felixa, Gromady to zapraszam na priv. Jezeli na lepsze hotele to tym bardziej :)
Pozdrawiam: Nowy Jork, Niagara Falls, Waszyngton, Trento, Como, Mediolan, Predazzo, Courmayeur, Lizbona, Oxford, Londyn, Paryż, Cannes, St. Tropez, Monako, Interlaken, Grindelwald, Wiedeń, Berlin, Kopenhaga, Oslo, Trondheim, Lillehamer, Praga, Poprad.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 20 Sty 2012 14:27 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 82 182
Informacją podziel się na forum. Skorzysta więcej osób :D :D

#20 PostWysłany: 23 Sty 2012 22:35 

Byłem w ten weekend w hotelu Campanile Varsovie a ponieważ obiecałem podzielić się opinią to niniejszym to czynię ;)

Dojazd do hotelu bezproblemowy, z lotniska bezpośrednio autobusem 175. Hotel znajduje się przy Placu Zawiszy, blisko torów, dostałem pokój na 5 piętrze więc nie przeszkadzał mi hałas przejeżdżających pociągów, może dlatego, że w zimie nie ma aż takiej potrzeby uchylania okna w pokoju ;)

- klimatyzacja jest i nawet działa choć IMO trochę ciut za głośno,
- duże wygodne, podwójne łóżko z czystą pościelą choć trochę mnie zdziwiło, że przy dwóch centymetrowych dziurkach w poszewce coś takiego dalej się zakłada na kołdrę, oczywiście nie przeszkadza to w śnie (chyba, że ktoś jest księżniczką na ziarnku grochu :mrgreen: ) ale prędzej spodziewałbym się czegoś takiego w jakimś hostelu ;)
- tv lcd z kilkoma podstawowymi kanałami gdzie jedynym plusem był C+ Sport i C+ z tym, że obraz wyłazi poza ekran i nie da się tego ustawić (mnie to i tak nie obchodziło bo nie przyjeżdżam do hotelu oglądać telewizję ;) ),
- w pokoju szafa choć taka dziwna bo wygląda jakby brakowało jej jednych drzwi ;)
- biurko, czajnik elektryczny, kawa rozpuszczalna, herbata, cukier, mleczko w proszku i ciasteczka wielkości dużego znaczka pocztowego :mrgreen: do tego dwie "filiżanki" i łyżeczki z tworzywa sztucznego (pot. plastiku), po wypiciu herbaty zaparzonej w czymś takim odbijało mi się plastikiem, zupełnie nie rozumiem czemu nie można było dać zwykłych filiżanek albo kubków,
- w łazience czysto, dostępne szampony, mydełka, kubeczki do płukania ust, nie ma kabiny prysznicowej, jest wanna ale z uszkodzoną baterią (żeby się opłukać prysznicem, musiałem się wspomagać palcami stóp aby trzymać dźwignię od przełączania prysznica w określonej pozycji, inaczej woda leciała przez kran :lol: ), ręczniki czyste ale już przetarte na krawędziach, coś takiego dawać gościom hotelowym to już przesada, jest jeszcze suszarka do włosów,
- w pokoju są podwójne drzwi... do pokoju obok tylko czemu nie zamknięte na klucz skoro są zamki...?
- karta-klucz do pokoju służy jednocześnie do włączania zasilania w pokoju i... aktywacji windy (żeby wjechać na jakieś piętro, trzeba włożyć naszą kartę do czytnika, tak jak otwieramy drzwi do pokoju, dopiero wtedy wybieramy piętro i jedziemy, w dół nie ma takiej potrzeby, dziwne to bo jeśli ktoś zamierza nas odwiedzić, trzeba będzie po niego zjechać do recepcji)
- wi-fi dostępne w pokoju, hasło dostajemy wraz z kartą-kluczem, nie zauważyłem gniazdka LAN w pokoju
- ściany w pokojach chyba nie są zbyt grube bo lepiej było słychaćo poranną "aktywność" sąsiadów niż przejeżdżające na dole pociągi :lol:
- ze śniadania nie korzystałem, 35zł to IMO z deka za dużo a hotel jest w centrum więc zawsze można gdzieś wyskoczyć i coś wszamać ;)
- rezerwowałem pokój przez internet na stronie hotelu, musiałem podać dane mojej karty ale środki pobierają dopiero na miejscu po przyjeździe, płaciłem 139zł za dobę za pokój jednoosobowy z szerokim łóżkiem, acha, zameldowanie jest do godziny 23:00, doba hotelowa od 14:00 do 12:00.

W porównaniu do hostelu który opisywałem wcześniej ten hotel jest lepszy i tańszy jednak z opinii jakie można przeczytać choćby na booking.com wynika, że wpadki się zdarzają więc warto już w procesie rezerwacji wpisać w uwagach to czego oczekujemy np. pokój dla niepalących, itp.

Absmak, jeśli jesteś jakimś pośrednikiem albo sprzedajesz kupony rabatowe, itp. to chyba pomyliłeś działy.

Na koniec apel do wszystkich - nie piszcie proszę nie swoich opinii o jakichś hotelach/hostelach/apartamentach jeśli sami w nich nie byliście bo później wygląda to jak "tata! a Marcin powiedział, że jego tata powiedział..." a jak wiadomo najlepsze są informacje z, jak to się mówi, pierwszej ręki a nie te przekazywane przez ileś tam kolejnych osób z których każda coś przeinacza.
 Relacje PM off
Monty lubi ten post.

[ 207 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości