Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gandawa i Antwerpia
#1 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:32 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 11
Czy przerabiał ktoś ten temat w praktyce: Gandawa i Antwerpia w jeden dzień? Oczywiście bez wchodzenia do muzeów bo wiadomo, że wtedy czasu braknie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja. W Gandawie chodziłem ze 3h z samego rana w niedzielę i było mega pusto. Antwerpia to góra na 2h. Miałem samochód więc nie wiem jak z transportem publicznym
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Mar 2019 13:15 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 11
Dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2019 18:39 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Ja dwa lata temu byłem w obu miastach tego samego dnia. Co prawda nie robiłem ich w jeden dzień, ale mieliśmy kartę Interrail i robiliśmy w jeden dzień Gandawę i Brugię, zaczynając w Antwerpii i kończąc w Brukseli.
Na Antwerpię mieliśmy faktycznie więcej czasu, ale tam zależało nam na muzeach. Do samego pochodzenia po Gandawie i Antwerpii to faktycznie w centrum te 3-4 godziny starczy, może nawet mniej, zależy od tempa.

Prawdę mówiąc bardziej niż na Gandawie zależało nam na Brugii, więc w Gandawie faktycznie sobie tylko przeszliśmy z wejściem do kilku kościołów, ale już pływanie kanałami sobie pominęliśmy (na tym zależało nam w Brugii).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Mar 2019 20:10 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Da się tylko nie wiem po co, spacer po starówce wyglądać będzie tak samo.
Ja zostawiłbym sobie drugie miasto na inną okazję. W Antwerpii byłem cały weekend i się nie nudziłem.
Na pewno koleją Gandawa jest trudna do szybkiego zwiedzania bo dworzec główny jest daleko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Mar 2019 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
W Antwerpii jeżeli chcesz przejść się z dworca nad rzekę i z powrotem, to wystarczą i dwie-trzy godziny. Natomiast jeżeli chce się zobaczyć to, co w tej chwili intensywnie się rozwija, czyli dawne tereny portowe (okolice Museum aan de Stoom i dalej na północ w stronę Eilandje) to już się tych godzin robi 5-6, czyli w praktyce cały dzień.
W Gandawie faktycznie trzeba liczyć się z dłuższym spacerem z obydwu dworców do centrum, co daje plus godzinę do czasu zwiedzenia. Poza tym Gandawa nie jest dla mnie miejscem strikte do zwiedzania - możesz przespacerować się przez stare miasto, ale najprzyjemniej jest usiąść wieczorem nad kanałem i poczilować z wytworem belgijskiego przemysłu piwnego w ręce :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2019 16:13 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 11
Gdzieś właśnie też wyczytałem, że Gandawa bardzo ładna jest wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Maj 2019 15:45 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 11
Po majówce w Belgii dla tych co wybierają się w tym kierunku moja subiektywna opinia proponuje przede wszystkim Brugię i Gandawę a dopiero w drugiej kolejności Antwerpię i Brukselę. Te pierwsze są zdecydowanie najładniejsze z tej całej czwórki. Nocleg mieliśmy w Brukseli i dojeżdżaliśmy do pozostałych: Brugię w jeden dzień, a dokładnie kilka godzin, Antwerpia i Gandawa również w jeden dzień. Bruksela zajęła nam w zasadzie jeden dzień i wieczór. Proponuję też zaplanować, oczywiście jak będzie ktoś miał czas, wybrać się do Amsterdamu. Miasto jest piękne!!! Połączenia są częste i niedrogie. Flixbusem cena taka jak do Gandawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Maj 2019 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bylam w Antwerpii co najmniej 3 razy z noclegiem i zawsze jest cos do porobienia. W 2h to mozna najwyzej przejsc sie glowna ulica. Pare atrakcji w luznej kolejnosci:

- Muzeum Rubensa
- Plantin-Moretus Museum - Muzeum druku
- Browar De Koninck
- Glowna ulica sklepowa
- Starowka
- Spacer nad brzegiem wody
- Dywan z kwiatow przed Ratuszem, jak trafi sie na odpowiednia pore roku
- Stacja kolejowa

Do tego puby, browary, knajpki, itp. Dobre miejsce na zdjecia nocne.

Zatrzymywalam sie tam w: Hiltonie, Ibisie Centrum, Ibisie Budget przy stacji kolejowej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group