Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Lis 2019 13:47 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Skoro przylatujecie do GPS i łódź odpada, to faktycznie zostałbym na Santa Cruz. Lot na Isabelę odpuściłbym sobie nie tylko z uwagi na cenę, ale też z powodu uciążliwego dojazdu z/do lotniska, bo to w końcu inna wyspa. Stracilibyście na tym sporo czasu, a i koszty też jakieś tam dodatkowe by były.
A może jest szansa na to, by zamienić to GPS na SCY? To byłoby dużo lepsze rozwiązanie. Raz, że sam San Cristobal jest wyspą na tyle dużą, że przez ten czas mielibyście co robić. A dwa, że na lotnisko można iść nawet na piechotę i w tym wypadku lot na Isabelę warto na pewno rozważyć (oczywiście nie dlatego, że można tam dojść na piechotę, całe ogólnie z powodu bliskości :D ).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 05 Lis 2019 13:53 
Awatar użytkownika

Loty: 771
Kilometry: 1 800 359
złoty
Niestety na SCY nie ma dostępności za mile z UIO w interesującym mnie terminie. Bilety zresztą już kupiłem.

Image
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:17 

niebieski
North Seymour kupilem na miejscu za 180$. Wiesz, ze tam tez bedziesz plynal lodka? :-)

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:48 
Awatar użytkownika

złoty
No tak, ale to nie jest speed boat, który podskakuje?

Image
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 05 Lis 2019 17:38 

Loty: 91
Kilometry: 180 365
@cart El chato wg mnie Warto! można jechać autobusem 1$/os w jedną stronę. Taxa w 2 strony to zdzierstwo 40$ (cena z listopada tego roku). Autobusy odjeżdżają z przystanku na przeciwko Mercado Muncipal (skrzyżowanie av. Baltra i Islas Duncan) na bank zobaczysz ew. pytaj o autobus do Santa Rosa. z Santa Rosa możesz jechać rowerem albo przejść się ok 40 min do El Chato. My wybraliśmy spacer a po drodze mijaliśmy pasące się krowy i ogromne żółwie :D droga jest przyjemna :). W drodze do el chato możecie też odwiedzić Lava tunnels.
centrum Darwina wg mnie przereklamowane i nie daj się naciągnąć na opłatę 10$/os. chyba że chcesz zapłacić :). Na końcu drogi za centrum Darwina skręca się w prawo i jest bardzo ładna plaża (kamienista)
Nam wszyscy polecali zobaczyć Las Grietas (niestety zabrakło czasu) chyba 1$/os łódka ale płyniesz minutę, więc może dziecko wytrzyma :)
Tortuga Bay cudo, warto wziąć picie i jedzenie bo na miejscu nie ma żadnych sklepów/ budek z jedzeniem. nam tak się podobała ta plaża że żałujemy, że nie zostaliśmy jeszcze dzień dłużej :) zresztą przekonasz się :D
z rzeczy do zobaczenia może laguna las ninfas?

#46 PostWysłany: 05 Lis 2019 17:47 

niebieski
Las Grietas jest bardzo fajne, do snorklowania albo nawet dla samego spaceru.

Lodka na Seymour podskakuje zdecydowanie mniej niz speed boat na Isabelle

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Relacje PM off
maciass lubi ten post.

#47 PostWysłany: 05 Lis 2019 21:50 
Awatar użytkownika

złoty
No to jednak zostanę na Santa Cruz. Szkoda, że nie mam więcej czasu na Galapagos, ale muszę wracać na lot UIO-GYE, który był częścią dealu i boję się go opuścić.
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wskazówki to poproszę.

Image
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 07 Lis 2019 10:51 

HON fly4free
@tropikey: a jak z zabraniem większego (cięższego) bagażu na te łódki między wyspami; pamiętam z Twojej relacji, że zdeponowałeś bagaż w hotelu na kontynencie, ale czy zabranie go tam jakoś szczególnie komplikuje sytuację zakładając brak lotów wewnętrznych (poza koniecznością jego pchania oczywiście :D )?
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 07 Lis 2019 10:55 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Bagaż zostawiłem z uwagi na limity w czasie lotu Emetebe. Na łódki ludzie zabierali standardowe walizki, więc nie ma z tym problemu :)

Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#50 PostWysłany: 12 Lis 2019 01:11 

@cart Może moje uwagi też się przydadzą :)
Sprawa pierwsza - jeżeli Dziecko nie lubi łodzi, to rejs na Isabelę może być bardzo ciężkim przeżyciem. Ja lubię pływać, ale na prawdę się bałam. Płynęła ze mną angielska rodzina z całkiem dorosłymi dziećmi i wszyscy trzymali się za ręce i modlili. Też myślałam, że łódź się rozpadnie. Nie wiem czy zawsze tak jest, czy ja trafiłam na wyjątkowo duże fale, ale rejs nie był przyjemny. Płynełam też San Cristobal - Santa Cruz - San Cristobal i, mimo że łódź była podobna, to rejs był spokojnieszy, chociaż tu z kolei 3 osoby korzystały z torebek wiszących pod dachem łodzi z powodu choroby morskiej.
Druga rzecz: plan pobytu na Santa Cruz. Ja nie łączyła bym jednego dnia Centrum Darwina i Tortuga Bay.
Tortuga Bay zajmuje dosyć duzo czasu, ja miałam go mało i żałuję do dzisiaj, że musiałam się spieszyć. Samo dojście na plażę i spowrotem to ok 30-40 min. od bramy w jedną stronę. Jeszcze trzeba dostać się z miasta, jeżeli pieszo, to zależnie od położenia hotelu, to kolejne 20-30 min. Można wziąć taksówkę żeby było szybciej. Plaża jest piękna, ale są duże fale i obowiązuje zakaz kąpieli, można tylko pływać na desce. Jeżeli jednak pójdziecie plażą ok. kilometr, to dojdziecie do cypla zarośniętego namorzynami, żyją tam setki iguan. Kawałek dalej jest zatoka, otoczona lasem, spokojna jak jezioro. Idealne, bezpieczne miejsce na kąpiel. Piaszczyste łagodne dno, bez fal, było mnóstwo dzieci i towarzystwo pelikanów. Jak Synowi się spodoba, to spędzicie tam duuużo czasu. Tylko zapasy picia i jedzenia trzeba zabrać, bo tam nic nie kupicie. Jedynie napoje i lody przy bramie - czyli prawie godzina spaceru od kąpieli ;) Przy wejściu na ścieżkę prowadzącą do plaży jest punkt, gdzie trzeba wpisać się do księgi, imię nazwisko, chyba narodowość i hotel gdzie mieszkasz. O 17 trzeba opuścić plażę pamiętając o zaznaczeniu tego w księdze. Ja wychodziłam koło 17.40 i, mimo że nie bylam ostatnia, to dostałam reprymendę od strażnika.
Centrum Darwina - szału nie ma, no ale będąc na Galapagos i na Santa Cruz trzeba zobaczyć. Ok 20 min. spacerem od centrum miasteczka, w przeciwnym kierunku niż Tortuga Bay. Niedaleko Centrum jest mała plaża, bardzo przyjemna, z iguanami, można chwilę posiedzieć.
Ponieważ zwiedzanie Centrum nie zajmie bardzo dużo czasu, to tego dnia można wybrać się jeszcze do Las Grietas. Bardzo fajne miejsce, też warto mieć ze sobą rzeczy do kąpieli. Zeby się tam dostać trzeba popłynąć łódką-taksówką z portu. Płynie się mniej niż 5 minut, raczej bez fal, wśród innych łódek więc Syn nie powinien mieć problemu. Później spacer najpierw między domami, potem jakaś plaża, ale nie bardzo ładna, później ciekawe miejsce - miejsce gdzie pozyskują różową sól spożywczą i w końcu dochodzimy do celu.
El Chato - koniecznie. Ja podjechałam taksówką, 40$, ale jechałam sama więc nie wiem czy to cena za kurs czy za osobę. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze koło krateru (który nie jest kraterem), można tam też zobaczyć las endemicznych roślin - scalesii.
No i w samym mieście ciekawy jest targ rybny z żebrzącymi lwami morskimi. Wieczorem można iść na pomost przy porcie, jest podświetlony i można zobaczyć dużo różnych ryb, nawet małe rekinki.
Jeśli mogę jeszcze coś podpowiedzieć, to proszę pytać.
Udanego wyjazdu :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.

#51 PostWysłany: 12 Lis 2019 02:26 

HON fly4free
Przy okazji dyskusji mam pytanie do "tambylców" : mam wstępny plan polecenia na G ale mam na to dość mocno ograniczony czas; maksymalnie mogę wykroić taki układ.
1 dzień - przylot z kontynentu ok. 13
2, 3, 4, 5 dzień pełny na G
6 dzień - wylot na kontynent ok. 11-12
Zastanawiam się, zakładając ze uda się taki układ zachować, czy podzielić wtedy pobyt między dwie wyspy tzn San Cristobal i Santa Cruz (inne nie wchodzą w grę ze względów logistycznych, raczej nie planuje też latania między wyspami z uwagi na nieadekwatnie wysokie ceny biletów) i jeśli tak, to w jakim wtedy stosunku, czy lepiej skupić się na jednej z nich i wówczas której - z dotychczasowego oglądu i przeglądu spraw S. Cristobal wydaje mi się lepszą kandydatką na pobyt tylko na jednej wyspie, ale czy tak jest rzeczywiście czy może jednak lepiej Santa Cruz. Niewykluczone, że wtedy pobyt skróciłbym do 5 dni, w tym powiedzmy 3 pełnych na miejscu.
Biletów nie mam póki co i mogę je zabukować dowolnie, tzn GPS/SCY , albo jedna z nich.
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 12 Lis 2019 07:37 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Mój głos idzie na opcję z samym SCY.

Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.

#53 PostWysłany: 12 Lis 2019 09:12 
Awatar użytkownika

srebrny
Dorzucę swoją cegiełkę dla mnie nr 1 to Isabela ale skoro odpada to zrobiłbym OJ przylot GPS powrót SCY czy tam odwrotnie , gdy weźmiesz poranna motorówkę transfer między wyspami nie powoduje, że któryś dzień wypadnie z planu. My mieliśmy podobnie 4 pełne dni plus przylot i powrót i obskoczyliśmy wszystkie choć SCY nieco po łebkach to fakt. Zasadniczo kluczowe są według mnie te poranne motorówki bo po przybyciu na miejsce masz jeszcze większość dnia do wykorzystania - my mieliśmy też trochę szczęścia pogoda dopisała , było spokojnie i wszystkie dopłynęły o czasie. Udanej wyprawy ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#54 PostWysłany: 12 Lis 2019 11:26 

niebieski
tropikey napisał(a):
Mój głos idzie na opcję z samym SCY.

Popieram.

Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.

#55 PostWysłany: 12 Lis 2019 17:08 

@marek2011 No to masz dylemat ;) Wg mnie obydwie wyspy są ciekawe, i warte zobaczenia. Na 4 dni to może wybór z lekkim wskazaniem na San Cristobal.
Na wyspie proponuje zarezerwować czas na plażę La Loberia, można podjechać taksówką. Przed wyjazdem jakoś mało o niej słyszałam, na miejscu w biurze mi zaproponowali. ale wycieczka zorganizowana za ciężkie pieniądze w tym wypadku jest bez sensu. Taksówką podjechałam chyba za 3 $, z powrotem za 5. Na miejscu przegląd fauny, kąpiel z lwami i żółwiami i koniecznie trzeba iść na dłuższy spacer na klify. Nie wiedziałam, że można, ale zobaczyłam grupę z przewodnikiem i za nimi poszłam ;) A tam widok na pływające żółwie, kolonie fregat i głuptaków.
Jeżeli jednak wybierzesz Santa Cruz, to w tych 4 dniach możesz zmieścić wycieczkę na Isabellę. Kupiłam w biurze cały pakiet. Miałam inne plany, ale pan mnie przekonał, powiedział, że nie pożałuję - no i nie pożałowałam. Tzn. pożałowałam, że tylko na 1 dzień i że tam nie nocuję ;) Zapłaciłam ok. 100 $, nie pamiętam dokładnie. W cenie transport na i z Izabelli, transport na wyspie, łódź na Las Tintoreras, snorkeling (dla niezaawansowanych) i dobry obiad. Cały czas był też przewodnik mówiący po angielsku.
Życzę udanego wyjazdu :D i każda decyzja pewnie będzie dobra.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#56 PostWysłany: 08 Sty 2020 23:09 
Awatar użytkownika

Loty: 238
Kilometry: 487 265
Ułożyłem sobie taki mniej więcej plan na 6 dni na Galapagos (25-31.01), wszelkie uwagi i propozycje mile widziane :)

1 - Santa Cruz - przylot o 10:49 na GPS, po drodze z lotniska El Chato, Darwin Center, Tintoteras
2 - Santa Cruz - wycieczka na North Seymour
3 - rano przeprawa na Isabelę, Concha de Perla
4 - Isabela - wycieczka do Los Tuneles
5 - Isabela - wycieczka do Tintoreras, laguna
6 - Isabela - z rana plażing, po południu powrót na Santa Cruz, Tortuga Bay
7 - Santa Cruz - Laguna Las Ninfas, o 13:35 wylot z GPS

Do tego oczywiście plażing w czasie wolnym ;) Ma ktoś doświadczenie, czy da się zabukować tour na North Seymour z jednodniowym wyprzedzeniem? Nie chciałbym przepłacać rezerwując wcześniej przez internet, i tak wycieczka jest piekielnie droga.

#57 PostWysłany: 08 Sty 2020 23:48 

Loty: 91
Kilometry: 180 365
Jeśli chodzi o uwagi to pierwszy dzień bym podzieliła na dwa, chyba że chcesz po prostu być i "zaliczyć". A ogólnie plan ok trochę tego dużo ;) ale każdy lubi inaczej. w zależności jak bardzo lubisz plazing to pół dnia wg. mnie na Tortuga bay to dość krótko, tam jest tak pięknie.... co do propozycji to polecam przejechać się rowerem do ściany łez na isabeli, bo po drodze można spotkać dużo żółwi :D, laguna wg mnie mało ciekawa ale na końcu ścieżki jest centrum hodowli żółwi :). Weź również pod uwagę pogodę, ponieważ od stycznia do marca jest tam najwięcej opadów, więc różnie to może być z wypadami na pobliskie wyspy czy snorkelingiem. Odnośnie wycieczek my rezerwowaliśmy na miejscu z jednodniowym wyprzedzeniem (początek października).
maciass lubi ten post.

#58 PostWysłany: 09 Sty 2020 10:01 
Awatar użytkownika

Wiem że plan jest dość napięty, ale mając tylko 6 dni chcę je jak najlepiej wykorzystać, a trochę czasu odpada też na transfery między wyspami, więc siłą rzeczy choćbym chciał, to nie mam jak podzielić pierwszego dnia na dwa ;)

#59 PostWysłany: 09 Sty 2020 10:06 
Awatar użytkownika

złoty
Będę tydzień po tobie. Zrób research odnośnie North Seymour, bo mi się przyda :)

Image
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 09 Sty 2020 13:02 
Awatar użytkownika

@cart to pochwal się w takim razie swoim planem :)

[ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości