Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2018 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
@J.1, @BusinessClass, @ZFR i inni (przepraszam, że tak wywołuję do tablicy, ale inaczej pewnie wątek przeszedłby bez echa :D ) - mam prośbę o rzucenie okiem na poniższy planik i ocenę, czy wygląda OK:

1) 19.09 - przylot na Baltrę ok. 9:20 i transfer do przystani na łódź o 14:00 na Isabelę (tu ważna sprawa - czy to bezpieczne, żeby transfer na inną wyspę robić w dniu przylotu do GPS?),
2) 19 - 23.09 pobyt na Isabeli,
3) 23.09 transfer (zapewne poranną łodzią) na Santa Cruz,
4) 23 - 25.09 pobyt na Santa Cruz,
5) 25.09 transfer (zapewne poranną łodzią) na San Cristobal,
6) 25 - 26.09 pobyt na San Cristobal,
7) 26.09 ok. 13:30 wylot z SCY

W ramach powyższego pewne są tylko daty lotów, reszta jest elastyczna. Jak oceniacie takie proporcje?
Będę wdzięczny za ewentualne sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 09 Gru 2018 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 488
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Myślę, że plan jest ok. To jak długo masz zamiar być na poszczególnych wyspach to tylko Twoja decyzja.

Ja byłem na Galapagos tylko przez 4 dni (Santa Cruz plus Isabella jeden dzień). Trudno mi po tak krótkim pobycie cokolwiek doradzać. Generalnie mam spory niedosyt ;)

Jeżeli nie będzie jakiegoś dużego opóźnienia w przylocie to spokojnie zdążysz na łódź pierwszego dnia.

Dodam tylko, że w zarezerwowanym przez booking.com hotelu stwierdzono, że rezerwacja nie dotarła. Może w przypadku Galapagos warto potwierdzić rezerwację bezpośrednio w hotelu.

Kilka fotek z mojego pobytu:
https://z-f-r.blogspot.com/2017/05/gala ... ch-17.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Gru 2018 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Dzięki :)
No właśnie, co do tych proporcji mam pewne wątpliwości. Z kilku relacji zdaje się wynikać, że Isabela jest najprzyjemniejsza, ale zastanawiam się, czy idzie to w parze z dostępem do tamtejszego zwierzyńca? W sumie, to chyba możliwość obcowania z fokami, iguanami, żółwiami, pingwinami, czy lwami morskimi, a zwłaszcza pływania w towarzystwie niektórych z nich, jest tym, co mnie przyciąga najbardziej. Chciałbym więc mieć swobodny dostęp do miejsc na to pozwalających. Z Waszych relacji odniosłem wrażenie, że Santa Cruz to towarzystwo fok i pelikanów żyjących w Puerto Ayora trochę niczym nasze psy i gołębie, a dopiero Isabela i San Cristobal dają więcej sposobności do kontaktu ze zwierzętami w ich naturalnym otoczeniu. A może to zbytnie uogólnienie?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Gru 2018 23:29 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Z wyspa Baltra trzeba sie transferowac jak najszybciej. Tam nic nie ma poza lotniskiem.
Z Isabel koniecznie utnij sobie wycieczkę na pobliskie Las Tintoneras. Są zupełnie inne od Isabel i w ogóle inne od pozostałych. Niesamowite ilości, wręcz kolonie legwanów morskich suszących się w słońcu.Poza tym tym lwy morskie , można zobaczyć śliczne malutkie pingwiny równikowe , ciekawa jest grota z rekinami. Spaceruje się po lawie. Kąpiele z foczkami, żółwiami a jak będziesz miał farta to i z pingwinami.
Mi sie bardzo jeszcze podobała malutka wyspa North Seymour na pólnoc od Baltra .Trochę klifowa, z rudymi iguanami i duża ilościa ptaków .Słynie z kolonii fregat ( z czerwonym balonowym podgardlem ) i niebieskonogich głuptaków, Na ta wyspę możesz soboe zrobić wypad będąc na Santa Cruz.
mogę ci wysłac moją relację z wysp na priva
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Gru 2018 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Tak, tak, oczywiście mam świadomość, że na Baltrze jest w zasadzie tylko lotnisko :) Chodziło mi o to, czy nie ma jakiegoś dużego ryzyka, że po przylocie na Baltrę ok. 9:20 i przedostaniu się do Puerto Ayora nie uda mi się złapać łodzi płynącej na Isabelę o godz. 14:00. Mogę teoretycznie zostać sobie w Puerto Ayora na np. 2 dni i dopiero potem popłynąć na Isabelę, ale i tak muszę wrócić do Puerto Ayora, by dostać się na San Cristobal, więc wydaje mi się, że korzystniej byłoby od razu po przylocie popłynąć na Isabelę, a Puerto Auora i Santa Cruz zostawić sobie na później.
A co do relacji, to będę wdzięczny, na pewno się przyda w planowaniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Gru 2018 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 488
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Na wyspie Isabela, bardzo blisko przystani "promowej" znajduje się miejsce, w którym za darmo można popływać z uchatkami. Gdy dowiedziałem się o tym miejscu myślałem, że to jakaś kolonia, a tam tylko pojedyncze sztuki...tak czy inaczej polecam to miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Gru 2018 10:01 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
@nelciowata czy ja również mogłabym prosić o relację na pw? :)
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Gru 2018 13:26 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Ja tez poprosze, jak można. Bede na Galapagos w lutym i powoli zaczynam myslec o tym, co tam robic.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Gru 2018 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Kurczę, jeśli Ty, jadąc w lutym, "myślisz powoli", co by tam robić, to ja - planując wyjazd wrześniowy - chyba lekko przeginam :D
A na marginesie miejmy nadzieję, że @nelciowata odezwie się wkrótce ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Gru 2018 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Plan spoko, będziesz zadowolony :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:53 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
tropikey napisał(a):
Kurczę, jeśli Ty, jadąc w lutym, "myślisz powoli", co by tam robić, to ja - planując wyjazd wrześniowy - chyba lekko przeginam :D
A na marginesie miejmy nadzieję, że @nelciowata odezwie się wkrótce ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Mysle powoli bo w grudniu i styczniu mam inne wyjazdy - o nich trzeba myslec szybko

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
ZFR lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 10 Gru 2018 23:12 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Wysłalam info na privy
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 12 Gru 2018 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 759
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@tropikey plan jak najbardziej ok.
Nie pamietam tylko czy po południu płynęła łódka na Isabelę i o której h. Jeśli nie znajdziesz takiej informacji to napisz do hotelu. Na pewno pomogą. A Jeśli nie to dam Ci namiar na centrum nurkowe ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Gru 2018 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
jak wynika z różnych stron, jest łódka o 14:00 (z Santa Cruz na Isabelę). Jeśli zatem nie będzie żadnej obsuwy (jakiejś dramatycznej) z przylotem z GYE do GPS, powinno być OK.
W każdym razie, noclegi mam już porezerwowane (elastyczne):
1) na Isabeli: Gran Hostal Tintorera - trochę w głębi Puerto Villamil, ale bardzo dobra cena (180 USD za 4 noce, ze śniadaniami) i świetne opinie,
2) na Santa Cruz: La K-leta Guest House - blisko wybrzeża w Puerto Ayora, też świetne opinie i korzystna - jak na Galapagos - cena (123 USD za 2 noce, ze śniadaniami),
3) na San Cristobal: Dolphin House - dobra lokalizacja w Puerto Baquerizo, bardzo dobre opinie i cena jak najbardziej OK (34 USD za 1 noc ze śniadaniem).
Teraz będę spokojnie czekał na ewentualną powtórkę z pewnej znanej promocji (o ile obejmie podróż we wrześniu). Jak da się ustrzelić zakwaterowanie lepsze (czytaj: "droższe", bo te, które wybrałem wyglądają naprawdę bardzo dobrze), skorzystam, a jak się nie uda, też bólu nie będzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 22 Gru 2018 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Jak będziesz miał już plan, podziel się proszę. Chętnie skorzystam. Ja lecę 16.01 i na razie mam tylko zarezerwowany nocleg w Puerto Agora na pierwsze 2 noce. Przyltuję na GPS (17.01) i z tamtąd odlatuję (23.01). Trudno mi to wszystko ogarnąć. Wiem tylko, że mam kupić dużo USD:)
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Gru 2018 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Plany noclegowe raczej się już nie zmienią w stosunku do tego, co wyżej, a co za tym idzie, również rozkład dni. Teraz zostaje kwestia ewentualnych wycieczek, ale na to do września mam jeszcze dużo czasu, więc podejrzewam, że prędzej to ja skorzystam z Twoich doświadczeń :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Sty 2019 12:01 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
Był ktoś może na Espanoli? Będę na Galapagos jedynie niepełne 5 dni, przylatuje i wylatuje z Baltry, więc ze względów logistycznych za dużo wysp nie zobaczę, dlatego zastanawiam się czy z Santa Cruz płynąć na Isabele czy na San Cristobal (stamtąd mogę dostać się na Espanole). W jakiś rankingach często Espanola jest oceniania jako "najlepsza", ale tutaj na forum większość pisze o Isabeli. Pytanie czy to ze względu na koszty/logistykę czy rzeczywiście Isabela będzie lepszym wyborem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Sty 2019 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Skoro Twoje lotnisko przylotu i wylotu to Baltra, a na dodatek masz do dyspozycji tylko 5 dni, to ta Espanola nie jest chyba zbyt dobrą opcją. Jak czytam, rejs tam z Santa Cruz to 10-12 godzin w jedną stronę. Nawet jeśli najpierw przeniósłbyś się na San Cristobal, które jest nieco bliżej Espanoli, to i tak będzie duża strata czasu na rejsach, bo na koniec musisz przecież wrócić na Santa Cruz i Baltrę. Moim zdaniem, Espanola miałaby sens, gdybyś w jedną stronę leciał przez San Cristobal.
Swoją drogą, ja właśnie tak mam i muszę pomyśleć, czy czegoś nie zreorganizować tak, by zahaczyć o ową Espanolę :D

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
dampie uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 05 Lut 2019 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Galapagos opisałem już na blogu. W sumie 6 dni. Mnie to zupełnie wystarczyło. Bezpośredniego linku nie mogę podać - kasują wtedy post. Nie jest tam aż tak drogo
Rzeczywiście warto kupić bilet do jednego z lotnisk, a wylecieć z drugiego.
Image
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Mar 2019 12:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
A ja wlasnie wrocilem. Miejsce rzeczywiscie jedyne w swoim rodzaju. Tak w wielkim skrocie, Isabela podobala mi sie najbardziej, San Cristobal mnie troche znudzila. Jedzenie dobre i tanie, hotele dobre i tanie, ceny wycieczek troche z kosmosu...
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group