Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Futbol na Ukrainie
#1 PostWysłany: 20 Sie 2016 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Czy są tu jacyś specjaliści od futbolu zza wschodniej granicy? Od soboty do poniedziałku (27-29.08) będę w Kijowie. Czy ktoś ma pomysł, żeby zobaczyć więcej piłki, niż tylko mecz Dynama? Z tego co widzę, druga liga gra w piątek a kilka drużyn ekstraklasy co prawda nie gra z wiadomych powodów na swoich stadionach, ale chyba żadna nie występuje w Kijowie. Wszelkie pomysły, także na niższe ligi, ewentualnie nawet dyscypliny, mile widziane.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#2 PostWysłany: 26 Lip 2017 15:33 

Wiem, że temat pisany rok temu, ale ruszyła liga ukraińska i obecnie można zaliczyć dwa mecze na dwóch stadionach we Lwowie - najpierw Weres Równe który gra na Arenie, a później Karpaty, które grają na stadionie Ukraina. Mi w zeszły weekend udało się zaliczyć oba stadiony, tj. w sobotę grał Weres z Oleksandrią a w niedziele Karpaty z Połtawą. Na Karpaty już nigdy więcej bym nie poszedł, i raczej tego nie polecam. Relację z meczu Weresu można przeczytać tutaj: http://zmeczunamecz.blogspot.com/2017/0 ... ndria.html

Ceny dla nas śmiesznie tanie. Na Weres bilet na "prostą" kosztował 50 hrywien, program meczowy za darmo, piwo za 30 hrywien (0,5 l bezalkoholowe)

Karpaty wychodzą jeszcze taniej. Bilety po 30 hrywien, odznaka 10 hrywien, program meczowy też 10, a piwo 30. Razem za zestaw dla turysty - kibica - kolekcjonera zapłacimy więc ok. 11 zł ;)
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#3 PostWysłany: 16 Sie 2017 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Bilet na trybunę VIP na Karpaty (wciąż grają na stadionie Ukraina) 7,5 zł.
Załącznik:
DSC01247.jpg
DSC01247.jpg [ 89.02 KiB | Obejrzany 7159 razy ]

– Jest mały problem, ale jesteśmy na dobrej drodze. Dogadamy się – odpowiedział na moje pytanie zastępca mera Lwowa Andrij Moskalenko. Mały problem polega na tym, że ekstraklasowe Karpaty grają na starym stadionie, zamiast na Arenie Lwów, wybudowanej na EURO 2012. Porównując oba stadiony w starym stylu, to tak jakby Lechia Gdańsk wróciła na Traugutta.
Załącznik:
DSC01208.jpg
DSC01208.jpg [ 118.82 KiB | Obejrzany 7159 razy ]

Załącznik:
DSC00871.jpg
DSC00871.jpg [ 99.28 KiB | Obejrzany 7159 razy ]

Rok temu byłem na Karpatach na nowym stadionie, więc mam porównanie. Na stadionie Ukraina przyjemniej, bo obiekt na EURO taki sam jak wszędzie. Mógłby stanąć w Portugalii albo na chińskiej prowincji, a akurat jest we Lwowie. Stary stadion typowy dla tej części Europy, ale wszystko jest na swoim miejscu.
Załącznik:
DSC01218.jpg
DSC01218.jpg [ 100.17 KiB | Obejrzany 7159 razy ]

Załącznik:
DSC01249.jpg
DSC01249.jpg [ 50.7 KiB | Obejrzany 7159 razy ]

Gdyby ktoś chciał poczytać więcej o meczingu we Lwowie i o tym, jak się zmienia miasto i profil polskiego turysty, polecam: http://numer14.pl/lwow-pomnik-putina/
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#4 PostWysłany: 29 Sie 2017 15:55 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Co do klubowej piłki na Ukrainie: zachęcam do przeczytania mojego wywiadu z panem Markiem Horbaniem, prezesem reaktywowanej Pogoni Lwów:
http://rfbl.pl/marek-horban/
Góra
 Profil Relacje PM off
Donovaninho lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#5 PostWysłany: 30 Sie 2017 15:12 

A tutaj mój drugi mecz na Ukrainie: Karpaty vs. Worskła Połtawa czyli Rudolf Hess, vlepki Zimbru Kiszyniów i banderowskie flagi

http://zmeczunamecz.blogspot.com/2017/0 ... otawa.html

Image
Image
Image
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#6 PostWysłany: 30 Sie 2017 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Czy jest tutaj ktoś biegły w wyszukiwaniu meczów na Ukrainie?
Będę we Lwowie 8-10 września i oprócz meczu Karpat, na których byłem, nic nie mogę znaleźć. Cokolwiek w odległości 1-2 h jazdy?
Tarnopol - klub się rozpadł, Czerkasy to samo, Weres Równe, Ruch Winniki i FC Lwów grają na wyjazdach. Bukowina to już za daleko. Ktoś coś?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#7 PostWysłany: 30 Sie 2017 15:37 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Polecam się wybrać na ten mecz:

Załączniki:
pogon.PNG
pogon.PNG [ 192.77 KiB | Obejrzany 6989 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#8 PostWysłany: 30 Sie 2017 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Byłem :P
W tej części Ukrainy byłem na trzech meczach - dwóch Karpat (na obu stadionach) i Pogoni. W tym terminie nie mogę znaleźć nic innego.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#9 PostWysłany: 13 Lis 2018 10:50 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
Przy okazji lotów do Charkowa można się wybrać na stadion Metalista i pooglądać trochę dobrej piłki.
Nam się udało wybrać na mecz z Dynamem Kijów co oczywiście było wydarzeniem.
Dojazd na stadion metrem z centrum bardzo łatwy i przyjemny.
Pod stadionem tłumy bo wiadomo gra top tabeli ligi ukraińskiej.
Stadion wypełnił się w około połowie, może trochę więcej było widzów.
Pierwsze zaskoczenie - kibice gości wchodzili na swój sektor bez jakiejkolwiek asysty policji.
Przyjechało ich całkiem sporo.
Z racji tego, że wyjazd i mecz był w towarzystwie żony i 7 letniej córki to wybrałem sektor rodzinny.
Bilety kosztowały 80 UAH i kupowałem je przez oficjalną stronę bez większych komplikacji.
Przy sektorze rodzinnym było mnóstwo atrakcji dla dzieciaków.
Dmuchane boisko, malowanie twarzy, konsole, słodycze, maskotki - więc młoda całkiem zadowolona.
W przerwie pokaz tańca z ogniem i miotaczami.
Oczywiście widok Krecika w barwach Shakhtara ją mocno zaskoczył :)
Sam mecz grany na wysokim poziomie i tempie.
Polski akcent - w Dynamie grał Tomasz Kędziora - otrzymał 2 żółte kartki i wyleciał :)
Bramka dla Dynama, 0:1 małe racowisko
Bramka dla Shakhtara, 1:1 małe racowisko po 2 stronie.
No i w doliczonym czasie 2:1 i radość na trybunach.
Powrót trochę trudniejszy, większość wejść do metra blokowanych przez policję, która odsyłała do innego wejścia... też blokowanego.
Generalnie otwarte było wejście najdalej od stadionu.
Tu warto mieć wcześniej kupiony bilet bo nie bramek nie da się pokonać bez biletu a do biletomatów kolejki ( oczywiście też trzeba mieć drobne żeby zapłacić)



Załącznik:
20181103_185637.jpg
20181103_185637.jpg [ 70.76 KiB | Obejrzany 6136 razy ]

Załącznik:
20181103_185631.jpg
20181103_185631.jpg [ 66.64 KiB | Obejrzany 6136 razy ]

Załącznik:
20181103_165507.jpg
20181103_165507.jpg [ 61.13 KiB | Obejrzany 6136 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#10 PostWysłany: 13 Lis 2018 11:22 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W ten weekend byłem na meczu FK Lwów - Olimpik Donieck. Mecz rozgrywany na nowym stadionie we Lwowie, dojazd busem 3A.
Na stadionie może 1 tyś ludzi :D Bilety do kupienia w kasie od 40 UAH. Było ok, ale po 1 połowię się zwinąłem na miasto.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#11 PostWysłany: 23 Sty 2019 20:22 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Cześć, nie mam żadnego doświadczenia z ukraińskim futbolem. Miałbym pytania dotyczące Kijowa:
- Jak wygląda atmosfera na meczach Dynama? Czy derby z Arsenałem są prestiżowe i mocno oblegane? Pytam, ponieważ być może będę w tym czasie w stolicy.
- Jak wygląda kwestia kupna wejściówek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#12 PostWysłany: 24 Sty 2019 21:50 

Rejestracja: 12 Lis 2016
Posty: 112
Stadion bedzie pusty, a bilet kupisz w kasie przed meczem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#13 PostWysłany: 25 Sty 2019 11:55 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Dzięki.
Jednak będę w Kijowie wcześniej i nie będzie wtedy żadnego meczu Dynamo niestety.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to są straszliwie tanie bilety z Bydgoszczy.

Czy w Kijowie idzie gdzieś kupić pamiątki Dynama (szalik, koszulka)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#14 PostWysłany: 28 Sty 2019 21:58 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 6
Loty: 58
Kilometry: 67 516
Szaliki spokojnie znajdziesz na straganach w okolicach Majdanu (nawet Szachtaru się znajdą :P ).
W Kijowie gra również swoje mecze Olimpik Donieck (najwyższa klasa rozgrywkowa), jak interesuje Cię futbol na takim poziomie, to możesz obczaić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#15 PostWysłany: 28 Sty 2019 22:10 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Warto podjechać metrem na stację Olimpijska na stadion, na którym w zeszłym roku rozgrywany był finał Ligi Mistrzów. Zapewne go nie obejrzysz od środka, ale jest tam mini muzeum Dynama, sklep klubowy Dynama, a tuż obok jest muzeum bokserskie braci Kliczków. Nie licz na niskie ceny - koszulki meczowe były droższe, niż w sklepie FC Liverpool w Liverpoolu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Futbol na Ukrainie
#16 PostWysłany: 20 Wrz 2019 09:05 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
Przy okazji otwarcia wielu tras do Odessy warto się wybrać na mecz Czernomorca.
Grają obecnie słabo w drugiej klasie rozgrywkowej ale stadion fajny.
Byliśmy na meczu z Obolonem.
Spóźniliśmy się na początek i kasy już nie działały - zapytaliśmy ochronę przy wejściu VIP.
W ten sposób weszliśmy na sektor VIP po 100 UAH od głowy wręczone ochroniarzowi.
Ceny biletów od 100 UAH do 200 UAH, atmosfera piknikowa.
Lane piwo po 30 UAH. Słonecznik po 25 UAH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group