Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Gru 2011 00:07 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,
chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sytuacja z wyżywieniem. Gdzie w okolicach lotniska jest jakiś tani market, który możnaby się zaopatrzyć w artykuły pierwszej potrzeby?
Jak funkcjonuje autostop?
Będę tam 7 dni, dlatego też myślę o przeprawieniu się na Lanzarote, warto, czy może jest na tyle sporo do oglądania (jeżdżąc autostopem), że miejsca te wypełnią cały tydzień? Jeśli nie, gdzie najlepiej się przeprawić, jak cenowo to wygląda? W jakim czasie trzeba wrócić by obejmował bilet powrotny?
Można dostać na wyspie butlę z gazem?
Z góry dziękuję,
pozdrawiam
Dusza
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 30 Gru 2011 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
dusza86 napisał(a):
Witam,
chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sytuacja z wyżywieniem. Gdzie w okolicach lotniska jest jakiś tani market, który możnaby się zaopatrzyć w artykuły pierwszej potrzeby?
Jak funkcjonuje autostop?
Będę tam 7 dni, dlatego też myślę o przeprawieniu się na Lanzarote, warto, czy może jest na tyle sporo do oglądania (jeżdżąc autostopem), że miejsca te wypełnią cały tydzień? Jeśli nie, gdzie najlepiej się przeprawić, jak cenowo to wygląda? W jakim czasie trzeba wrócić by obejmował bilet powrotny?
Można dostać na wyspie butlę z gazem?
Z góry dziękuję,
pozdrawiam
Dusza

kolo lotniska jest stolica wyspy - puerto del rosario. Akurat od strony lotniska jest galeria handlowa z hiperdino w srodku, ew lidl nieco wyzej.
Autostop na kanarach - pare razy łapałem na krótkie dystanse (zazwyczaj wypozyczam samochod) i w zasadzie brala jedna z pierwszych osób ;)

Jesli chcesz zobaczyc obie wyspy tylko autostopem (czasami trzeba dluzej postac, przejsc z buta itp) to bedzie ok, aczkolwiek polecam 8-10 dni zeby byc pewnym, ze wszystko zaliczone. Troche ciekawych miejsc do zobaczenia i zatrzymania sie na chwile jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Gru 2011 01:48 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,
dziękuję.
Oczywiście nie muszę zobaczyć wszystkiego, będę na wakacjach. Zatem chillout... Niemniej myślę o tym by jednak na Lanzarote również się wybrać. Mój brat ma kombinowany lot (przylot na fuerte, wylot z lanza) dlatego chciałbym z nim skoczyć na drugą wyspę, parę dni tam spędzić i wrócić z powrotem.
Ponowię pytanie, jak z promem wygląda sytuacja? Skąd najlepiej i najtaniej?
Z góry dziękuję.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Gru 2011 02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
dusza86 napisał(a):
Witam,
dziękuję.
Oczywiście nie muszę zobaczyć wszystkiego, będę na wakacjach. Zatem chillout... Niemniej myślę o tym by jednak na Lanzarote również się wybrać. Mój brat ma kombinowany lot (przylot na fuerte, wylot z lanza) dlatego chciałbym z nim skoczyć na drugą wyspę, parę dni tam spędzić i wrócić z powrotem.
Ponowię pytanie, jak z promem wygląda sytuacja? Skąd najlepiej i najtaniej?
Z góry dziękuję.

viewtopic.php?f=155&t=5686&p=34408&hilit=prom+lanzarote#p34408
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Gru 2011 13:06 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Wtrącę trochę od siebie:
Jeśli jesteś turystą "leżakowo-imprezowym" (bez urazy nie chcę nikogo obrazić) to Furerta na 7 dni jest ok.
Jednak wg mnie jeśli chcesz pozwiedzać, dowiedzieć się coś o kulturze to Lanzarote jest ciekawszą wyspą i zdecydowanie bardziej wulkaniczą (jeśli to kogoś interesuje to bomba).
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Gru 2011 18:57 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,
dziękuję.
Myślę, że chcę wypośrodkować, zarówno trochę poleżę na plaży jak i chciałbym zjechać wyspę. Na wulkan sensu stricto również bym się wdrapał. Takowy zdaje się jest na Lanzarote (pomijając fakt, że całe wyspy są pochodzenia wulkanicznego).
Orientuje się ktoś może a propos gazu do kuchenki, gdzie i w jakiej cenie?
Pozdrawiam,
Dusza
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sty 2012 00:07 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
Podepnę się pod temat z paroma pytaniami ;)
1. Znacie jakieś dobre, tanie miejsca gdzie można zjeść? Oczywiście najlepiej coś z tamtejszej kuchni ale może i być fast food ;)
2. Drogi jest alkohol?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sty 2012 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
tomekkk napisał(a):
Podepnę się pod temat z paroma pytaniami ;)
1. Znacie jakieś dobre, tanie miejsca gdzie można zjeść? Oczywiście najlepiej coś z tamtejszej kuchni ale może i być fast food ;)
2. Drogi jest alkohol?

alkohol i fajki na kanarach sa dosyc tanie, z uwagi na nizsze podatki.

Rum kanaryjski arehucas litrowy 10€ czyli tyle co 1litr wodki w PL
litr rumu miodowego (ron miel) ok 5-7€ (kwestia procentów)
piwa podobnie jak w PL (czesto sie da upolowac litrowe po ok 1-1.5€)

do tego tanie wina, tanie rumy, wodki.. ja podaje ceny tylko tych dosyc dobrych do spozycia :) nizej spokojnie tez mozna zejsc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sty 2012 01:43 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
Blackall dzięki ;)
a jeszcze mam takie pytania:
na co uważać na Fuerteventura? Pytanie wymuszone przez moją żonę :D czy uważać na jakieś robale, brać kremy UV+50 (lecę w lutym) itp... wiem, głupie ;)
I czy są w Puerto de Rosario jakieś godne polecenia dyskoteki, puby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Sty 2012 02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
tomekkk napisał(a):
Blackall dzięki ;)
a jeszcze mam takie pytania:
na co uważać na Fuerteventura? Pytanie wymuszone przez moją żonę :D czy uważać na jakieś robale, brać kremy UV+50 (lecę w lutym) itp... wiem, głupie ;)
I czy są w Puerto de Rosario jakieś godne polecenia dyskoteki, puby?

viewtopic.php?f=11&t=6850&p=40019 ;)

takze zaleznie od karnacji, aczkolwiek 50tka to chyba przesada w tym okresie, ja mam w miare ciemna i w zimie na kanarach nie stosuje nic. Dla normalnej/jasniejszej mysle ze mozna celowac od 10 do 30 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Sty 2012 05:00 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
w zimę też nic nie stosowałem, ale jak byłem w czerwcu to bez 20 już się nie obyło. Ogółem miałem wrażenie, że na Fuerte grzało mocniej niż na Lanzarote ;) Polecam osiedlić się w Morro Jable na południu Fuerte :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Sty 2012 13:00 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,
pytałem również o kuchenkę gazową, nie uzyskałem jednak odpowiedzi. Może jednak ktoś z forumowiczów natrafił na kartusze i podpowie gdzie można je znaleźć. Dodam, że mam kuchenkę Jetboil.
Z góry dziękuję,
pozdrawiam
Dusza
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Sty 2013 02:08 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 40
Podbijam temat: gdzie na Fuerteventurze można dostać kartusze?

Dzięki i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Sty 2013 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
przychodzą mi do głowy tylko sklepy sportowe (sport zone w puerto del rosario w las rotondas oraz w corralejo) i może 'chińczyki'.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Sty 2013 20:48 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Witam, obie wyspy świetne! Lanzarote bardziej "nieskażona" komercją, malownicza. Można pojeździć autobusami, ale nie wszędzie
dojeżdżają. Polecam miejscowość Haria, oczywiście El Golfo, Timanfaya. Fuerte też super, ale zbyt "turystyczna"-jak dla mnie.
Może o tym już było, ale oprócz Naviera Armas i Freda Olsena(drogo), można płynąć małym promem Ferry Express (coś tak)
za 12 euro. Sami pytają, gdy tylko pojawi się pasażer na przystani. E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Sty 2013 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
ewaolivka napisał(a):
Witam, obie wyspy świetne! Lanzarote bardziej "nieskażona" komercją, malownicza. Można pojeździć autobusami, ale nie wszędzie
dojeżdżają. Polecam miejscowość Haria, oczywiście El Golfo, Timanfaya. Fuerte też super, ale zbyt "turystyczna"-jak dla mnie.
Może o tym już było, ale oprócz Naviera Armas i Freda Olsena(drogo), można płynąć małym promem Ferry Express (coś tak)
za 12 euro. Sami pytają, gdy tylko pojawi się pasażer na przystani. E.



Zgadzam się w 100% z powyższym, w mojej opinii Lanzarote jest znacznie lepsza niż Fuerta właśnie dlatego, że nie jest skażona taką tandetną komercją.

Odnośnie taniego promu pisałem więcej w tym poście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lut 2013 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
kliper napisał(a):
ewaolivka napisał(a):
Witam, obie wyspy świetne! Lanzarote bardziej "nieskażona" komercją, malownicza. Można pojeździć autobusami, ale nie wszędzie
dojeżdżają. Polecam miejscowość Haria, oczywiście El Golfo, Timanfaya. Fuerte też super, ale zbyt "turystyczna"-jak dla mnie.
Może o tym już było, ale oprócz Naviera Armas i Freda Olsena(drogo), można płynąć małym promem Ferry Express (coś tak)
za 12 euro. Sami pytają, gdy tylko pojawi się pasażer na przystani. E.



Zgadzam się w 100% z powyższym, w mojej opinii Lanzarote jest znacznie lepsza niż Fuerta właśnie dlatego, że nie jest skażona taką tandetną komercją.

Odnośnie taniego promu pisałem więcej w tym poście.


a ja właśnie na Lanzarote poczułam się trochę jak na bazarze. miejscowości turystyczne na Fuercie są ohydne, ale jak wyjedzie się w 'teren', wszystko wygląda zupełnie inaczej.
dla mnie Lanzarote jest jak plan filmowy, ale to tylko moje wrażenie ;)
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Lut 2013 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
b.montana napisał(a):
kliper napisał(a):
ewaolivka napisał(a):
Witam, obie wyspy świetne! Lanzarote bardziej "nieskażona" komercją, malownicza. Można pojeździć autobusami, ale nie wszędzie
dojeżdżają. Polecam miejscowość Haria, oczywiście El Golfo, Timanfaya. Fuerte też super, ale zbyt "turystyczna"-jak dla mnie.
Może o tym już było, ale oprócz Naviera Armas i Freda Olsena(drogo), można płynąć małym promem Ferry Express (coś tak)
za 12 euro. Sami pytają, gdy tylko pojawi się pasażer na przystani. E.



Zgadzam się w 100% z powyższym, w mojej opinii Lanzarote jest znacznie lepsza niż Fuerta właśnie dlatego, że nie jest skażona taką tandetną komercją.

Odnośnie taniego promu pisałem więcej w tym poście.


a ja właśnie na Lanzarote poczułam się trochę jak na bazarze. miejscowości turystyczne na Fuercie są ohydne, ale jak wyjedzie się w 'teren', wszystko wygląda zupełnie inaczej.
dla mnie Lanzarote jest jak plan filmowy, ale to tylko moje wrażenie ;)

co do Fuerte - wszystko zalezy gdzie sie mieszka i ile sie zwiedza. Ja przez miejscowości turystyczne na południu przejechałem tylko raz (i podzielam wasze zdanie), jednak przez pozostałe kilka dni widziałem tylko skały, piasek, troche krzaków i morze. Zarówno na fuerte jak i lanzarote można znaleźć sporo luzu i przestrzeni i bardzo mało komercji. Ale jak już się trafi do miasta typu corralejo czy playa blanca, to i tu i tu możemy się poczuć nieco gorzej, choć i tak jest IMO dużo lepiej niż choćby w wielu miejscach nad naszym morzem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Paź 2014 10:57 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
krzemian napisał(a):
Podbijam temat: gdzie na Fuerteventurze można dostać kartusze?

Dzięki i pozdrawiam.


Witam,
w domu handlowym (największym) przy rondzie w stolicy wyspy jest sklep sportowo- outdoorowy, gdzie można dostać kartusze.

Trochę z innej beczki, mniej więcej w połowie drogi między lotniskiem a 100-licą idąc linią brzegową jest bardzo przyjemna wiata (rano widok na wschód Słońca), a obok niej prysznic. Jeśli ktoś woli noclegi na świeżym powietrzu, to jedno z fajniejszych miejsc (niepotrzebny namiot).
Rano kręcą się w okolicy surferzy, zażywający sportu przed pracą (często do naszych nozdrzy docierał przyjemny zapach moty).

Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group