Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 09 Sty 2022 12:57 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1414
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
Nie rozumiem czemu miał dać upgrade - to wyłącznie dobra wola firmy.
Dodatkowo na pierwszej stronie autoreisen jest napisane, że można płacić kartą kredytową albo debetową, więc to Ty nie doczytałeś niestety.
Ja wiem, że Autoreisen jest bezproblemowe zazwyczaj, ale nie można mieć pretensji, że wymagają podstaw opisanych na ich stronie i w kontrakcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#362 PostWysłany: 09 Sty 2022 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1332
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@tomeki
a próbowałeś / miałeś możliwość podpięcia się z tym Revolutem pod Curve? w '19 płaciłem w Autoreisen na FUE właśnie C-wą.

Od strony formalnej R. ma napis "prepaid", a C. ma "debit"... a od strony faktycznej, to nie widzę różnicy między debetową, a przedpłaconą - obie przecież mają jakiś tam numer rachunku, na którym jest tyle hajsu ile sam zapewnisz.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 09 Sty 2022 16:01 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
Faktycznie czy praktycznie debetowa przypięta jest wyłącznie do konta bankowego, z wpływającą pensją itp itd
Taka to różnica, do tego czy nam się to podoba KK/debetowa to formalny warunek ujęty w umowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 10 Sty 2022 05:34 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Po kilku miesiącach spędzonych na Teneryfie w zeszłym roku i ilości wynajmów u nich upgrade to dla mnie norma. Trochę kasy u nich zostawiłem i oczekuję szacunku. 9 wynajmów i nikt się nie zająknął na TFS, że Revolut im śmierdzi. Zszokowali mnie z robieniem problemu z Revolutem. Kolega wynajmował auto w Cicar i nie było problemu. Następnym razem już nie będę walił jak w dym do nich. W okresie sylwestrowym/ 3 Króli ewidentnie robili jakieś walki z dostępnością aut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 10 Sty 2022 09:48 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
W powyższym okresie prawie NIGDZIE nie było aut - szczególnie na lotniskach były ogromne problemy. W miastach, w jakichś baaardzo lokalnych wypożyczalniach jakieś auta (starsze) były, ale one też tanie nie były.
Natomiast w Cicar to ja zawsze płacę gotówką, więc tam można czymkolwiek/wszystkim płacić i Revolut to żadne osiągnięcie.

Ja wynająłem za 112 EUR Opla Granlanda X na 7 dni, ale tylko dlatego on był i był taki tani, bo rezerwowany 10 m-cy wcześniej. Swoją drogą - żeby w nowym aucie fabrycznie nie było i nie było możliwości zainstalowania 5-go zagłówka na środku z tyłu, to są jakieś jaja w XXI wieku... :shock: :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 18 Sty 2022 00:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Fuerteventura.

Pośrednik: brak

Wypożyczalnia: Autoreisen

Samochód: mieliśmy rezerwację na Seata Ibizę. Dostaliśmy Seata Ibizę - klasyczny biały :)

Cena: 98,22 euro (z dodatkowym ubezpieczeniem Super Insurance Comfort Plus za 2 euro dziennie) za 3 dni w grudniu; całość płatna w momencie odbioru samochodu. W ostatnim zalewie drożyzny za wynajem aut na wyspach, ta oferta, można powiedzieć, była jeszcze do przeżycia (sprawdzałem też Teneryfę na ten sam okres i tam było jeszcze drożej).

Odbiór samochodu: nie poszedłem do okienka od strony hali bagażowej, gdzie już ustawili się ludzie, ale od razu poleciałem do wyjścia, bo widać było, że na landside kolejki prawie nie ma. I rzeczywiście, przede mną była tylko jedna osoba. Poszło bardzo sprawnie - dokumenty, płatność revolutem, kluczyki do samochodu i instrukcja do odszukania samochodu na parking. W autoreisen oczywiście żadnych blokad na karcie. Samochód z przebiegiem nieco ponad 127 tys. km, ale całkiem zadbany. Zatankowany na 5/8.
Przejechaliśmy 410 km - na początku wydawało mi się, że coś gdzieś stuka w podwoziu, ale później stukanie ustało i nie mieliśmy żadnych problemów.

Zwrot samochodu: zostawiamy na parkingu i kluczyki idziemy oddać do biura w terminalu.

Podsumowanie: szybko, sprawnie, bez uwag.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek uważa post za pomocny.
 
      
#367 PostWysłany: 18 Sty 2022 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Ostatnie wypożycznie w autoraisen, brałem auto z najniższej klasy Citroen C3, dostaliśmy darmowy upgrade do C4 cactus z przebiegiem 85k km (spalanie wyszło ok 6l). Miałem wrażenie, że coś stuka w podwoziu, ale to chyba wynik tego, że większość ludzi jeździ nimi na Cofete (a jak widziałem, że potrafią zwykłymi autami jeździć z prędkościami jak 4x4 to się nie dziwię skąd te odgłosy).

Czas wynajmu 10dni: 232€,

PS. przy oddawaniu auta kolejka w cicar była na 2x szerokość hali przylotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#368 PostWysłany: 19 Sty 2022 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
118 € w Cicar, klasa peugoet 2008 z darmowym upgradem do Jeepa Renegade aut. ;) 15.01-18.01
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 26 Sty 2022 00:31 

Rejestracja: 31 Sie 2021
Posty: 23
W weekend (sobota) na FUE do Cicar ok 50-60 osób w kolejce. Pozostałe wypożyczalnie: maksymalnie 5-8 osób do każdej. Po 30 minutach stania w kolejce do Cicar z obliczeń mi wyszło że postoje jescze conajmniej dwie godziny, a że akurat zrobiła się mała kolejka w Autoreisen to podszedłem do okienka. 5 min i dostałem od ręki auto za 50 EUR mniej niż miałem zarezerwowane w Cicar (184 EUR w Cicar rezerowane miesiąc wcześniej vs 133 EUR w Autoreisen od ręki). Auto 6 letnie (C4 Cactus) ale jak na razie daje rade.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#370 PostWysłany: 29 Sty 2022 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1332
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@jacubus
a to z Cicar potem odwoływałeś na stronie czy jakoś?
Ta cena 184 EUR w Cicar rezerowane miesiąc wcześniej vs 133 EUR Autoreisen to na jak długi okres?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 30 Sty 2022 01:50 

Rejestracja: 31 Sie 2021
Posty: 23
Nie odwoływałem rezerwacji, miałem tylko potwierdzenie na mailu. Jak zalogowałem się na konto Cicar nie miałem nawet co odwołać (może jakiś błąd w systemie) . Auto mialem na 7 dni. Zwrot w Autoreisen bezproblemowy. Zdanie kluczyków, pytanie czy zatankowany do pełna i po sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#372 PostWysłany: 31 Sty 2022 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Kojarzycie może, czy biorąc auto w Cicar na Fuerte są jakieś ograniczenia, że nie wolno jeździć po nieutwardzonych drogach? Chodzi mi o dojazd na Cofete.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 31 Sty 2022 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Są.
I wszyscy jeżdżą.
Na Cofete normalna twarda szutrówka.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#374 PostWysłany: 31 Sty 2022 23:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
-- 31 Sty 2022 22:59 --

Tylko terenówkami wolno, ale ludzie jeżdżą też normalnymi. Ale jakby coś się stało, to odpowiedzialność pełna. Bo oficjalnie zabronione zjeżdżanie z utwardzonych dróg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 01 Lut 2022 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Potwierdzam powyższe słowa, jeżeli coś poważniejszego się wydarzy z autem, to radzę wykorzystać wszelkie możliwości by auto "przeholować" na utwardzoną drogę - żadne ubezpieczenie nie obowiązuje na bezdrożu. Lepiej poruszać się "dość żwawo", bo inni kierowcy dość szybko decydują się na wyprzedzanie ciamajdy i kończy się to poturbowaną karoserią/szybą przednią.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#376 PostWysłany: 01 Lut 2022 01:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Rzeczywiście masa ludzi jeździ zwykłymi osobówkami z wypożyczalni. W razie rozterek, można dojechać samochodem do Morro Jable, a stamtąd autobusem 111 :)

Załączniki:
IMG_0082.JPG
IMG_0082.JPG [ 250.25 KiB | Obejrzany 1820 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#377 PostWysłany: 01 Lut 2022 12:27 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Potwierdzam doświadczenia z kolejkami. Miałem rezerwacje w Cicar zrobioną dawno bo wtedy mieli lepsze ceny niż Autoreisen. Przed samym wylotem zrobiłem dodatkowo rezerwację w Autoreisen. Po przylocie kolejka do Cicar ogromna, w Autoreisen nikogo. Jedyny minus to mocno zużyte auta w Autoreisen (100k na liczniku), te w Cicar wydają się prawie nowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 15 Lut 2022 08:35 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 12
Kashpir napisał(a):
Zwrot samochodu: zostawiamy na parkingu i kluczyki idziemy oddać do biura w terminalu.


Może głupie pytanie, ale auto zostawiamy na tym samym miejscu z którego braliśmy czy obojętnie? Kluczyki oddaje się też tam gdzie się wypożycza? Zapomniałem zapytać pani jak brałem auto. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 15 Lut 2022 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 322
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Auto zostawiasz w dowolnym miejscu na parkingu, aby tylko to był parking danej firmy, kluczyki można wrzucić do specjalnego Boxa jeśli taki ta firma posiada
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Karakułka uważa post za pomocny.
 
      
#380 PostWysłany: 08 Mar 2022 11:28 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Krótkie info na temat wypożyczania w Autoreisen na Fuerteventurzew w lutym 2022.
Zarezerwowany samochód: klasa A (Citroen C3).
Otrzymany: Citroen C4 Cactus, 104 tys. km na liczniku, porysowany i poobijany z każdej strony, niezbyt czysty z zewnątrz, ale w pełni sprawny.
Cena: 240 EUR
Krótka kolejka do okienka, minimum formalności, płatność kartą debetową (kantor walutowy Alior). Przy zwrocie tylko oddanie kluczyków i pytanie czy bak jest zalany do pełna, żadnego sprawdzania stanu samochodu.

Generalnie polecam Autoreisen.
Góra
 Profil Relacje PM off
trunks lubi ten post.
trunks uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group