Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 28 Sty 2020 11:01 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Nawet Panda 4x4 miała oficjalne błogosławieństwo na przejażdżkę do Cofete. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#282 PostWysłany: 28 Sty 2020 11:56 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
trocha napisał(a):
tylko jak akurat tam przypadkowo coś ci się zepsuje - padnie elektronika, przebijesz oponę, czy coś, to płacisz za lawetę, a (podobno, choć przyznaję, że nie sprawdzałem) terenowe są ubezpieczone


Czasami to jestem szczęśliwy, że najpierw gdzieś byłem , a dopiero później poczytałem o tym na forum. :D
W błogiej nieświadomości pojechałem sobie Astrą 2 x na Cofete. Po drodze spotykałem babcie-emerytki za kierownicami jeszcze mniejszych aut. I nie zdawałem sobie sprawy co mi grozi. A jakbym spadł w przepaść ?
Teraz to już będzie reguła.
Najpierw jadę, a później sprawdzam , co forum ma do powiedzenia w tej sprawie. Mniej nerwów, stresu, niepokoju. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#283 PostWysłany: 29 Sty 2020 01:58 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 50
Na Cofete już byłem , znam drogę , Fabią kombi jechałem a potem dostałem fotkę za 200 euro ? W Cicarze mówią , że jest pełne ubezpieczenie na drogi asfaltowe , chyba że się wybierze opcje all terrain , tak jak kolega pisał strzeżonego Pan Bóg ... 100 razy nic się nie wydarzy , ale ten jeden raz pojdzie coś nie tak i koszty .

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.
 
      
#284 PostWysłany: 29 Sty 2020 07:22 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
pazur napisał(a):
A jakbym spadł w przepaść ?


Nie no wtedy to luz, spadkobiercy sprzedadzą chatę na pokrycie kosztów.
Wszystko można co nie można byle z wolna i z ostrożna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#285 PostWysłany: 09 Lut 2020 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@daraswlkp
od kogo i za co dostałeś fotkę na 200 EUR ?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:47 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 50
Cześć ! Fotkę z Cofete dostałem od wypożyczalni Orlando , opisałem wszystko w tym wątku na dziesiątej stronie .
Przy okazji opiszę swoje doświadczenia z tego wyjazdu . Tym razem auto z wypożyczalni Goldcar , bez pośredników , przez ich stronkę , pełne ubezpieczenie + drogi nieutwardzone i plaże , bez depozytu na karcie ( jedynie za paliwo zablokowali , opcja full-full , dwa dni po powrocie do kraju kasa wróciła na konto ) , coś koło 118 euro wyszło , Clio z przebiegiem 5 tys. km , bezproblemowy odbiór i błyskawiczny zwrot .
Taka mała uwaga - Cicar się zrobił tak popularny , że kolejka do ich okienka po odbiór auta była cztery razy dłuższa niż do innych wypożyczalni , godzina czekania jak nic .

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#287 PostWysłany: 28 Lut 2020 09:16 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
daraswlkp napisał(a):
Taka mała uwaga - Cicar się zrobił tak popularny , że kolejka do ich okienka po odbiór auta była cztery razy dłuższa niż do innych wypożyczalni , godzina czekania jak nic .

To akurat jest mocno zależne. Nie jestem pewny, gdzie jest ta zależność, być może po prostu są różne dni, być może zależy to od konkretnej wyspy, ale kilka lat temu zdarzyło mi się stać w kolejce do Cicar, a innym razem podszedłem bez żadnej gdy w okolicznych stanowiskach (autoreisen i coś jeszcze) kolejki były, były też sytuacje odwrotne. W tym roku 2 razy do cicar bez kolejki, a do autoreisen niby kolejka mała, ale coś im nie szło i czekałem długo. Nie jestem więc przekonany, czy tu chodzi o wzrost popularności
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 04 Mar 2020 15:58 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 50
Pewnie zależy co w danym momencie przyleciało , jak przyleciał low cost typu ryan to większość się pod wypożyczalniami ustawia , jak przylatują czartery na przykład z Anglikami co mają wszystko " zorganizowane " to pewnie mniej ludzi stoi , zależy jak się trafi .
Fakt faktem jest to popularna firma na Kanarach i charakterystycznie mają auta obklejone , są widoczni .

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 08 Paź 2020 18:58 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Ja samochód brałem w TOP CAR AUTO REISEN, chyba mieli chwilowo najlepsze ceny, bo do nich była największa kolejka.

Czytałem umowę po angielsku i nie wyczytałem w niej haczyków, choć na końcu umowy pisało, że to tylko tłumaczenie, a wiążąca jest umowa po hiszpańsku.
Mając doświadczenie opisane na tym forum z Green Motion, szukałem zapisu o odkurzaniu samochodu i nie było nic o karach za nie odkurzony. Przy zdawaniu pani powiedziała, że usługa odkurzania u nich kosztuje 50€... Stacja paliw przy lotnisku ma odkurzacz na monety 1€, także polecam ;)

Minusem było, że kaucję (500€), nie blokowali na karcie, tylko pobrali, a potem zwrócili. W moim wypadku wiązało się to z dodatkową opłatą za transakcję w walucie innej niż PLN.

Aaa i miałem zamówiony Citroen C3, a dostałem Peugeot 208.
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#290 PostWysłany: 08 Gru 2020 22:55 

Rejestracja: 08 Gru 2020
Posty: 1
Lecę za 3 tygodnie z dziewczyną do Caleta de Fuste. Czy jest szansa na wypożyczenie auta w wieku 19 lat jak prawko jest w posiadaniu od ponad roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 10 Maj 2021 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Cześć wszystkim ;)

Proszę o radę odnośnie wyboru auta osoby doświadczone w jeździe po Fuerteventurze :)

Czy jazda w miasteczkach na wyspie oraz parkowanie bywa jakoś szczególnie uciążliwe?

Na początku lipca jadę z dziewczyną na Fuertę na 2 tyg, planujemy obejcjac całą wyspę. Jestem młodym kierowcą (4,5 roku prawka) i zastanawiam się pomiędzy Citroenem C3, a C4 Cactus. W Polsce jeżdżę mała Fiestą i nie ma co ukrywać, specjalistą od parkowania równoległego w ciasnych miejscach nie jestem. Dlatego najpierw się skłaniałem do C3, coby nie było dodatkowych nerwów związanych z jazdą, parkowaniem. Natomiast planuje też udać się do Cofete i w kilka innych miejsc, gdzie asfaltu brak, więc tutaj pewnie bardziej by odpowiadał C4 Cactus. Planujemy też kilka nocek przespać w aucie [Tak, wiem na co się piszemy :lol: ] więc również zdecydowanie Cactus.

Natomiast, czy ktoś może się podzielić wrażeniami, czy napotkał jakieś większe problemy jeśli chodzi o parkowanie, czy raczej nie ma co się specjalnie tym przejmować.

Z góry dzięki :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 10 Maj 2021 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@piterbtm
niczym się nie przejmować, Fuerta jest chyba najlepszym miejscem na świecie i do jazdy samochodem, i do parkowania. Miejsc z reguły dużo, z reguły gratis. Wiadomo, że jakieś tam obcierki są, ale u nich to norma, a biorąc auto z polecanych tu wypożyczalni, nie ma się co takimi rzeczami martwić.
Powiedziałbym bierzcie najtańsze, najmniejsze, wszędzie da radę... tyle, że jeśli chcecie spać, to bierzcie takie, w którym się jakoś wyśpicie (chociaż i tak nigdy nie wiadomo, czy dostaniecie dokładnie to co wybierzcie, czy coś porównywalnego, czy coś klasę wyżej).
Mawiają, że na Cofete dojedzie wszystko. Ja akurat tam nie byłem, ale dojechałem do Punta Jandía i przyznaję, że było trochę dziur, które wymagały bazowej uwagi (szczeg. na odcinku od "Junction to Playa Cofete").
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#293 PostWysłany: 10 Maj 2021 21:12 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
na Cofete spokojnie dojedzie sie normalnym samochodem, my o ile pamietam mielismy Golfa i nie mielismy po drodze zadnych problemow.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#294 PostWysłany: 10 Maj 2021 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Dzięki wielkie za odpowiedzi :D

A czy ktoś się orientuje jak to obecnie wygląda: w Autoreisen jest opcjonalne ubezpieczenie na kluczyki, opony za 2€/dzien

Natomiast w Cicar/Cabrera Medina jest tylko info, że full risk insurance, czyli bez kluczyków i podwozia? Natomiast nie ma żadnej wzmianki o off-road, więc jakby coś (poza kluczykami i podwoziem) się stało na drodze szutrowej np. pęknięta opona to ubezpieczenie pokrywa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 07 Lip 2021 13:09 

Rejestracja: 28 Sie 2012
Posty: 15
Witam.
Szukam samochodu na tydzień w połowie lipca i ceny w wyszukiwarkach internetowych i na stronach firm zaczynają się od 30 euro za dzień. Nigdy na Kanarach nie płaciłem więcej niż 20 euro/dzień w terminach lipiec-sierpień. Ktoś wie skąd ten nagły wzrost i czy na miejscu od ręki da się taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 07 Lip 2021 13:15 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Zapomnij, z powodu covid (samochody zostały oddane np lesingodawcom) jest stosunkowo mało pojazdów co podnosi cenę

Ale sam na wyspie obok 1 lipca rezerwowałem w AutoReisen samochód na tydzień za 96 euro, minus że na odbiór czekałem 2 godziny

Wszystkie sieciówki na lotnisku w dniu odbioru samochodu wyprzedane


Ostatnio edytowany przez dg72 07 Lip 2021 14:52, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 23 Lip 2021 15:47 

Rejestracja: 08 Mar 2018
Posty: 2
Ja liczyłem na wypożyczenie w cabreramedina/cicar ale widze ze nic nie mają
w autoreisen też brak.
Jakieś pomysły gdzie auto wypożyczyć?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Lip 2021 09:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 05 Sie 2021 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
To jakie teraz są ceny na najem autka na Fuerteventura to jest kosmos!
Ponad 400 EUR za tydzień za maleństwo.
W większości wypożyczalni nie ma aut.
Popyt przekracza znacznie podaż.

Ktoś ma jakieś lekarstwo na ten problem?
Jakiś subsytut? Uber? Coś podobnego działa na Fuercie?
Już nawet autobusy sprawdzałem, co mi się nie zdarza często.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 06 Sie 2021 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Na wypożyczenie na lotnisku nie ma co liczyć. Praktycznie wszystko porezerwowane, znalazłem tylko auto w goldcar za 600€ za tydzień więc podziękowałem.

Można próbować na miejscu w miasteczkach w lokalnych wypożyczalniach. Są dostępne samochody na pojedyncze dni a ceny zaczynają się od 50€ za dzień. Trzeba chodzić i pytać. Mi się udało wypożyczyć w Wendy.

Można też autobusami. Tłoku nie ma. Częstotliwość ok i śmigają dość szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off
ofer lubi ten post.
ofer uważa post za pomocny.
 
      
#300 PostWysłany: 06 Sie 2021 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
z ciekawosci rzucilem okiem
autoreisen brak dostepnosci aut - na kilka roznych kombinacji dat w sierpniu
w pluscar cena okolo 400 E za tydzień i pewnie przyjdzie email, ze przepraszaja ale brak aut

faktycznie ceny niesamowite

Załączniki:
pluscar.JPG
pluscar.JPG [ 17.8 KiB | Obejrzany 698 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group