Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2019 14:21 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzień dobry, w Barcelonie już byłem, ale jakoś tak się składało, że albo mnie wieziono autobusem albo jechałem metrem i piechotą.
W tym roku planuję na początku czerwca w sobotę pojechać tam wynajętym autem - czy mógłby ktoś polecić jakiś parking w okolicach La Boqueria.... Sagrada Familia?
Podobno jest tani (w sensie 2-3 EUR/godz.) w CH El Corte Ingles przy placu Katalońskim (lokalizacja idealna), ale mimo info na stronie CH naprawdę nie potrafię znaleźć na mapie gdzie się na ten parking wjeżdża? Ktoś może pomóc?
Oczywiście, nie upieram się przy tym konkretnym parkingu, ale parkingi w stylu - też przy pl. Katalońskim - Saba Parking za ok. 10 EUR/godzinę mnie naprawdę nie interesują. A dojazd przy 5 osobach metrem, skoro mam auto z dalszej odległości też średnio mi się widzi, niestety.
Nie szukam darmowego parkingu, ale na 2-3 godziny max. jakiś w sensownej odległości od ww. miejsc, jeśli ktoś wie, byłbym zobowiązany :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Maj 2019 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
2-3 euro to dobra cena. Darmowych w centrum nie znajdziesz.

Najblizej La Rambli jest parking Interparking:
https://goo.gl/maps/YEeyVwFWnwWYJtNZ7
Koszt 3,15€ za godzine, wjezdza sie od strony kolumny Kolumba - jest zakaz wjazdu w gore Rambli, ale nie dotyczy dojazdu do samego parkingu.

Duzy podziemny parking jest rowniez wzdluz nabrzeza zaraz obok kolumny:
https://goo.gl/maps/2EVxfaxzPNg2BeM36
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2019 17:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dziękuję, przy czym odnośnie pierwszego parkingu jest napisane, że owszem, 3,15 EUR za godzinę, ale pierwszą - następnie 6 i 9 EUR za kolejne. Co daje za 3 godziny łącznie blisko 20 EUR. Lokalizacja świetna, ale niecałe sto złotych za 3 godziny, to nic atrakcyjnego.
Co do drugiego - całkiem fajnie, ale nie mogę znaleźć cennika.
Ktoś może potwierdzić odnośnie tego CH, o którym pisałem, że ma/nie ma parkingu i jaki on jest?
Jeszcze zauważyłem, że jakiś kawałek dalej jest CH L'illa - ale też nie znam cennika: darmowy, płatny, bezpłatny warunkowo (np. jakiś zakup)?

Chciałbym też spytać, jako że to będzie sobota - jakbym przypadkiem jakieś miejsce znalazł przy drodze, to czy w Barcelonie są jakieś parkometry (gotówka, karta..?) czy tylko jakieś miejscowe karty parkingowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Maj 2019 20:23 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Na ulicy możesz mieć
zieloną linię (area verde) to miejsca dla miejscowych / mieszkańców
żółtą - to miejsce na roz/załadunek samochodów z dostawami, w dzień roboczy od 8j do 20j , w sobotę może do 14j ale sprawdź na miejscu.
niebieską - tu , jeśli znajdziesz miejsce , można zaparkować (do 2 godz?) uprzednio oplaciwszy w parkimetrze.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Maj 2019 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
sanchopan napisał(a):
Dziękuję, przy czym odnośnie pierwszego parkingu jest napisane, że owszem, 3,15 EUR za godzinę, ale pierwszą - następnie 6 i 9 EUR za kolejne. Co daje za 3 godziny łącznie blisko 20 EUR. Lokalizacja świetna, ale niecałe sto złotych za 3 godziny, to nic atrakcyjnego.
Co do drugiego - całkiem fajnie, ale nie mogę znaleźć cennika.

Zle to czytasz. To ceny za dwie lub trzy godziny, a nie za drugą i trzecią godzine osobno.
W tym drugim parkingu ceny bardzo podobne, wiec parkuj gdzie Ci blizej.

Centrum handlowe Lilla to jednak juz spory kawalek dalej, raczej zbyt daleko zeby isc pieszo, tym bardziej z dziecmi.

Parkowanie na ulicy jest platne w kazdy dzien, rowniez w weekend. Tak jak pisze Abcn, jesli uda Ci sie znalezc wolne miejsce z niebieska linia (co raczej graniczy z cudem), mozesz tam parkowac i wyjdzie pewnie nieco taniej niz w parkingach podziemnych.

Poza centrum sa tez miejsca z linia biala i tam mozna stawac za darmo, ale to zawsze jest daleko od atrakcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Maj 2019 23:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Z tymi liniami - dziękuję bardzo, nie wiedziałem, na pewno sobie zapiszę i zapamiętam.
Co do wycieczki pieszo z L'illa, to może nie jest to blisko, ale ostatnio w Hawanie z żoną przeszliśmy 18 km w upale (jak to w Hawanie), to z dziećmi 8-10 km też da radę. Akurat po Barcelonie 2 lata temu piechotą podobny dystans zrobiliśmy i były 2 lata młodsze: bo na piechotę (metro z La Prat, Sagrada, parki i trochę zwiedzania było) i po (nie)przespanej nocy na lotnisku (taki stopover dłuższy).
W tym L'illa myślicie, że bezpłatny parking?
I jakie szanse - w sensie żadne czy jakieś są realne? - na znalezienie wolnej niebieskiej linii w sobotę?
No i jeszcze - faktycznie te godziny źle poczytałem - również dziękuję. I to zupełnie inaczej wygląda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Maj 2019 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Parking w Lilla nie jest darmowy. Bylem w grudniu i coś tam płaciłem.
@sanchopan
Zostaw sobie samochód na Montjuic, obok stadionu, tam gdzie ludzie chodzą. Niczego w środku nie zostawiaj.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Maj 2019 08:43 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ale w sensie, że niczego na widoku czy niczego nawet w zamkniętym i niewidocznym bagażniku?
Bo to że "na widoku", to oczywiście wiem, że to proszenie się o kłopoty - natomiast w bagażniku będziemy mieć cały dobytek, bo akurat w sobotę będziemy zmieniać kwaterę/camping z Costa Brava na Costa Dorada? Skąd ktoś ma wiedzieć, że coś (i co) jest w bagażniku, którego nie widać...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Maj 2019 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Ok, mysle ze warto zebrac wszystko w jeden, bardziej przejrzysty post.


BEZPLATNE PARKOWANIE (oznaczone na ulicy biala linia, lub w ogole bez linii)
Tak, jest mozliwe, ale nie w centrum. Jest co najmniej kilka miejscowek w Barcelonie, gdzie mozna zaparkowac bez oplat, ale chyba kazda wymaga dojazdu metrem albo dlugiego spaceru do glownych atrakcji. Ja wiem o takich:
- wzgorze Montjuïc - to chyba najblizsza centrum opcja; na calym wzgorzu nie ma stref platnego parkowania, a najwygodniejszy do zaparkowania moze byc parking pod muzeum MNAC lub uliczki w poblizu; trzeba pamietac, ze noca ta okolica uchodzi za srednio bezpieczna, a czesto na stadionie olimpijskim odbywaja sie koncerty i ulice na wzgorzu sa blokowane;
- dzielnice Pedralbes i Zona Universitaria - w okolicy Palau Reial (np. ulice Carrer de Martí i Franquè oraz po drugiej stronie Carrer de John Maynard Keynes; ewentualnie jest tez kilka miejsc troche dalej na Carrer del Marquès de Mulhacen); powinno byc stosunkowo latwo zaparkowac w weekendy i w czasie wakacji szkolnych, w dni robocze raczej szkoda czasu na szukanie wolnego miejsca; niedaleko jest stad na Camp Nou i w dni meczowe rowniez moze byc tloczno.
- parkingi przy plazach na polnoc od centrum, mniej wiecej od plazy Nueva Icaria / Bogatell, az do Playa de Llevant; dosc daleko, ale dojezdza tam linia L4 metra; latem i w weekendy tloczno, w tygodniu powinno byc latwiej.
- centrum handlowe La Maquinista w dzielnicy Sant Andreu - parking dostepny 24h, w weekendy zatloczony; jeszcze dalej niz wyzej wymienione plaze; niedaleko w dzielnicy La Sagrera tez mozna znalezc sporo darmowych miejsc na ulicach;

PARKOWANIE W STREFIE NIEBIESKIEJ (linia niebieska)
Moze tam parkowac kazdy, z tym ze najczesciej jest ograniczenie parkowania do max- 1-2 godzin. Standardowa cena to ok. 2,5€/h. Godziny i dni w ktorych parkowanie jest platne roznia sie miedzy dzielnicami, ale najczesciej placi sie za postoj miedzy 9:00-14:00 oraz 16:00-20:00 (w innych godzinach mozna parkowac za darmo), od poniedzialku do soboty (na Barcelonecie i w okolicach starego miasta takze w niedziele). Szczegoly zawsze sa rozpisane na parkomatach.

PARKOWANIE W STREFIE ZIELONEJ (linia zielona)
Co do zasady, strefy zielone sa zarezerwowane tylko dla lokalnych mieszkancow. Ale zdarzaja sie tez tez tzw. zonas mixtas (strefy mieszane), gdzie w okreslonych godzinach moga parkowac rowniez nie-mieszkancy. Ceny nieco wyzsze niz w strefie niebieskiej (do ok. 3€/h).

PARKINGI-GARAZE PODZIEMNE
Jest masa takich parkingow, nie trzeba robic zadnych rezerwacji. Czasami wyglad z zewnatrz moze nie budzic zaufania, ale bez obaw ;)) W wiekszosci ceny to ok. 3€/h, pewnie roznia sie nieznacznie miedzy soba. Niektore parkingi czynne sa tylko do 22 lub 23:00, wiec trzeba zawsze sprawdzac. Mozna nieco zaoszczedzic korzystajac z wyszukiwarek parkingow jak np. https://parkimeter.es/parking-barcelona

Wazne, zeby nigdy nie parkowac w miejscach oznakowanych linia zolta lub charakterystycznym zygzakiem na jezdni ("zonas de carga y descarga") - w takich miejscach prawie pewne jest odholowanie auta na koszt parkujacego (koszt ok. 150€ + kara za parkowanie ok. 100€).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Maj 2019 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Sam szukam właśnie parkingu niedaleko Sagrada Familia, na koniec maja.
Do 2 godz. darmowy parking dla klientów Mercadony, jeśli zrobi się zakupy powyżej 18€, lub 1 godz. za dowolne zakupy.

Załączniki:
sag2.JPG
sag2.JPG [ 77.91 KiB | Obejrzany 7383 razy ]
sag.JPG
sag.JPG [ 61.87 KiB | Obejrzany 7383 razy ]
mer3.JPG
mer3.JPG [ 45.07 KiB | Obejrzany 7383 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Maj 2019 14:09 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A gdzie to wyczytałeś o tej konkretnej Mercadonie - bo jak wchodzę na ich stronę i wybieram tę konkretną, to pokazuje się info, że "parking niedostępny"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Maj 2019 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Na google widzę, że są parkingi (jakieś info o opłacie, ale trudno odczytać).
http://goo.gl/maps/E649fepvrgmmcn7f9
Jak nie ten, to może drugi przyjmuje:
http://goo.gl/maps/qnMJD4YQp2XXn9aA6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Gregggor napisał(a):
...
- wzgorze Montjuïc - to chyba najblizsza centrum opcja; na calym wzgorzu nie ma stref platnego parkowania, (już są :) ale w nieciekawym miejscu, gdzie i tak bym nie zostawił samochodu) a najwygodniejszy do zaparkowania moze byc parking pod muzeum MNAC lub uliczki w poblizu (ja zawsze parkuje na tej ulicy miedzy MNACiem i stadionem, w zasadzie obok stadionu. Sporo ludzi tam spaceruje, takze wieczorem); trzeba pamietac, ze noca ta okolica uchodzi za srednio bezpieczna (tak sie mowi... mnie tam nigdy nie napadli ani nic takiego nie wiedzialem a bywalem o roznych godzinach...), a czesto na stadionie olimpijskim odbywaja sie koncerty i ulice na wzgorzu sa blokowane;
- dzielnice Pedralbes i Zona Universitaria - w okolicy Palau Reial (np. ulice Carrer de Martí i Franquè oraz po drugiej stronie Carrer de John Maynard Keynes; yhym... a chciałbyś tamtędy przejść się z dzieckiem po zmroku (albo nawet trochę przed)?. Tylko jak jest jasno, albo bez dzieci.
...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
@namteH w sensie ze okolice Palau Reial sa niebezpieczne? Moglbym napisac dokladnie to samo co Ty o Montjuicu - chodzilem tam o roznych porach, nigdy nie czujac sie niebezpiecznie ;) Ale to pewnie kwestia subiektywna. Mam znajomych, ktorzy dziwia sie narzekaniu na Raval, bo im tam tez sie nigdy nic nie stalo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
chodziło mu pewnie raczej o panie bardzo lekkich obyczajów. On jest porządny chłopak, dlatego się brzydzi tego typu miejsc. Ale te panie to ja raczej kojarze pomiędzy Palau Reial i Palau Blaugrana, w okolicach samej stacji Palau Reial raczej ich nie widywałem.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 01 Cze 2019 21:45 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Byłem dzisiaj w Barcelonie - parkingu przy Mercadonie przy Sagrada Familia nie ma! To znaczy Mercadona jest, ale brama na głucho zamknięta i nie ma żadnej informacji nt. parkingu. Zaparkowałem przy La Rambla pod ziemią i dziękuję za wskazówki :) A potem parkowałem na innym podziemnym niedaleko Sagrady - troche drożej, ale też okolice około 3 EUR/godz. :) Ważne że naliczanie minutowe, więc jak przyszedłem po 55 minutach, to zapłaciłem za 55 minut a nie za godzinę.
Teraz siedzę w Miami. Znaczy się Platja Miami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Cze 2019 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Parkowałem kilka dni temu, na tym parkingu z pierwszej mapki. Wykorzystałem darmowe 2 godziny za zakupy powyżej 18€ i dopłaciłem ok. 6€ za 1 godz. i 40 min. przekroczonego limitu. Płatność reguluje się od razu w sklepie, trzeba okazać kwitek z bramki. Miejsc wolnych dużo.
http://goo.gl/maps/E649fepvrgmmcn7f9
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Sty 2020 02:08 

Rejestracja: 12 Sty 2020
Posty: 1
Dzień dobry,
w okresie 7-18 lipca 2020 potrzebuję bezpiecznie przechować samochód w Barcelonie najlepiej w pobliżu portu, będę w tym czasie na morzu. Proszę o podpowiedzi taniego parkingu długoterminowego (do 100 €) lub własną ofertę przechowania mojego samochodu.
Pozdrawiam, Robert
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Sty 2022 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
czy miał ktoś z Was okazję parkować auto gdzieś w okolicy Placa d'Europa i mógłby potwierdzić/zaprzeczyć, że miejsca postojowe, które są ulokowane w tym rejonie są bezpłatne?
Patrząc na street view, np. ul. Carrer Can Trias, odnoszę wrażenie, że nie ma tam opłat, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia praktyczne?

Przymierzam się do Renaissance Fira, który za parkowanie bierze 18 EUR dziennie, co przy kilku dniach pobytu sprawia różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Sty 2022 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Widziałeś tę mapę, @tropikey?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group