Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wycieczka na Gibraltar
#1 PostWysłany: 09 Lis 2013 17:54 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 4
Witam!!!
Wie ktoś może czy organizowane są wycieczki z Malagi na Giblartar?
Można jakieś wycieczki wykupić na miejscu w Maladze, czy jednak tżeba samemu coś zorganizować?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam!!!

Michał :D :) :lol: 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 09 Lis 2013 18:05 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Z tego co czytałam wcześniej na forum, to najkorzystniej jest wynająć samochód i samemu podróż zorganizować (jeśli jedzie więcej niż jedna osoba).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lis 2013 18:15 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Litości!!!

GIBRALTAR,
tRZeba.


mod
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lis 2013 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Zgadzam się z przedmówcą - samochód w Hiszpanii to chyba najtańszy sposób komunikacji, a na pewno najbardziej elastyczny. Ps. to nie Gruzja żeby prowadzenie samochodu wymagało bardzo dobrych umiejętności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lis 2013 18:58 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
@mmlollo
nie wiem kiedy się wybierasz do Gibraltaru, teraz cena za wynajem auta to kilka euro za dzień.
We wrześniu widziałem gdzieś jakieś oferty na jeden dzień w Gibraltarze ale już nie pamiętam czy to było w Maladze, czy w Benalmadenie za 15-20EUR/os.
Jak już wybierzesz opcję autka, to zalecam zostawienie go po stronie hiszpańskiej. Pieszo przejdziesz granicę w kilka minut, autem będziesz stać w kolejce, no i uliczki w Gibraltarze są wąskie i z parkowaniem różowo nie jest.

Weź także ze sobą troszkę funciaków, bo przeliczniki mają złodziejskie, ewentualnie zanim zaczniesz coś kupować, płacić za autobus wymień euro w kantorze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lis 2013 19:56 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 4
Dziękuję bardzo za podpowiedzi.
Skorzystam z pewnością!!!
Pozdrawiam!!! :P :mrgreen: :) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lis 2013 21:27 

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 32 441
zgadzam się z @JJ2010, co do wycieczek to można je wykupić w większości biur podróży, nie tylko w Maladze, również we Fuengiroli, Benalmadenie czy innych "wsiach" :D Cena: jakieś 15 euro, ew. z przewodnikiem bodajże 39 euro.
Jechałem autokarem i już wiem, że najlepiej przejść granicę pieszo, inaczej nie unikniesz kolejek (które niestety dalej są, z powodu napięć hiszpańsko-brytyjskich).
Pamiętam, jak kupowałem pocztówki. Cena: 0,5 GBP lub 1 EUR, więc tak to wygląda. Poza tym WSZYSTKO jest drogie, więc jedzenie albo przywieź swoje albo kup w La Linei :)
_________________
Zapraszam na mojego nowego bloga o podróży do Bułgarii (relacje, ciekawostki i inne pierdoły, a także przydatne info)
http://bulgaria-why-not.blog.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Lis 2013 21:40 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Podepnę się do wątku - czy na Skałę da się wejść pieszo alejkami z dziecięcym wózkiem? Czy jeżdżą tam jakieś busiki (i ile to ew. kosztuje)?
Kolejka gondolowa jest droga, więc wolałbym znaleźć tańszą alternatywę.

Czy łatwo znaleźć pomnik generała/premiera Sikorskiego upamiętniający Katastrofę Gibraltarską?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lis 2013 22:00 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
chyba da się wejść ale droga jest taka bardzo nie prosta, ja nie próbowałem, tylko wjeżdżałem kolejką.

Co do pomnika gen. Sikorskiego, to jedzie tam autobus nr 2, koszt 2EUR i zawozi na sam cypel, gdzie znajduje się właśnie pomnik.
Drogą powrotną przemierzyłem pieszo, wąskie ulice, często brak chodnika, więc z wózkiem to tak średnio maszerować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lis 2013 22:33 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Dzięki, a proszę napisz jeszcze, czy lepiej do Gibraltaru pojechać w dzień powszedni, czy weekend?
Kiedy jest mniej tłoczno? Oczywiście samochód zostawię w La Linea, ale nawet pieszo wolałbym z dziećmi nie poruszać się w tłoku turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lis 2013 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
W centrum Gibraltaru bez różnicy czy to weekend, czy dzień tygodnia, zawsze jest tłok. Czasem przed granicą (teraz są wzmożone kontrole) trzeba stać dobre 1,5h. Ja jechałem na 1-dniowe zwiedzanie z Faro, wjeżdżałem o 6 rano, bez stresu, ładne miejsce do parkowania miałem. Tylko że później spaliśmy w aucie i nas policjant pogonił.

sranda napisał(a):
Podepnę się do wątku - czy na Skałę da się wejść pieszo alejkami z dziecięcym wózkiem? Czy jeżdżą tam jakieś busiki (i ile to ew. kosztuje)?

Da radę bez problemu poruszać się z dzieckiem i wózkiem, przez cały szczyt jest alejka. Zresztą przy punkcie poboru opłat za wejście (ja wchodziłem koło ruin zamku) dają darmowe mapy.

Busik w 2010 roku wychodził 20 funciaków za wjazd i zjazd od osoby.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lis 2013 00:52 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Z tego co czytam doświadczenia innych, to my mieliśmy wyjątkowego farta z tym przejściem granicznym. Na podstawie fotek stwierdzam, że ustawiliśmy się do kolejki 14:51, a 14:57 już wjeżdżaliśmy. 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lis 2013 11:09 

Rejestracja: 05 Maj 2013
Posty: 24
Witam,

planuję wybrać się w weekend majowy do Malagi. Mam zamiar zobaczyć też Gibraltar i przy okazji pojechać jeszcze do Jerez.
Czy Gibraltar da radę zwiedzić na spokojnie w jeden dzień?
Wolalabym zwiedzeć go sama niż z wycieczkąz biura. Czy z Malagi jeżdzą autobusy do granicy? Orientujecie się może ile kosztują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lis 2013 11:50 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Ciężko nie zwiedzić w jeden dzień terytorium o powierzchni 6,5 km2. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lis 2013 15:45 

Rejestracja: 05 Maj 2013
Posty: 24
Może i tak, ale biorąc pod uwagę kortki na granicy i plan zwiedzania wszystkiego co tylko można oraz obowiązkowego leżenia na plaży można nie zdążyć w jeden dzień. Lepiej rozłożyć sobie to na kilka dni żeby nie robić wszystkiego w pośmiechu.
Czy rzeczywiśnie nie ma tam aż tylu atrakcji i jeden dzień straczy spokojnie na wszystko?

Jak wygląda sytuacja z połaczeniami autobusowymi do Malagi? Ktoś się orientuje jak kursują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lis 2013 16:45 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Czy rzeczywiśnie nie ma tam aż tylu atrakcji i jeden dzień straczy spokojnie na wszystko?

W zupełności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lis 2013 17:11 

Rejestracja: 05 Maj 2013
Posty: 24
klayton napisał(a):
Cytuj:
Czy rzeczywiśnie nie ma tam aż tylu atrakcji i jeden dzień straczy spokojnie na wszystko?

W zupełności.


dzięki :) orientujecie się może jak z komunikacją w tym rejonie. Więcej jest autobusów czy raczej wybierać pociągi. Chodzi mo o dojazd z Malagi na Gibraltar oraz z Malagi do Jerez.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lis 2013 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Panna_Anna87 napisał(a):
klayton napisał(a):
Cytuj:
Czy rzeczywiśnie nie ma tam aż tylu atrakcji i jeden dzień straczy spokojnie na wszystko?

W zupełności.


dzięki :) orientujecie się może jak z komunikacją w tym rejonie. Więcej jest autobusów czy raczej wybierać pociągi. Chodzi mo o dojazd z Malagi na Gibraltar oraz z Malagi do Jerez.

autobusem najtaniej
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lis 2013 14:24 

Rejestracja: 16 Maj 2012
Posty: 4
Witam, ja także się wybieram, ale już w marcu. Objazdówka PL-Barcelona-Malaga-LaLinea. Znalazłem taką stronę z rozkładem jazdy autobusów:

http://www.avanzabus.com/web/timetables ... ables.html

Może się przyda, nie mogę natomiast znaleźć cen biletów na autobus Malaga-LaLinea. Może ktoś pomoże z orientacyjną sumą???

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Lis 2013 15:59 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Orientacyjnie 15 euro
http://english.independentrip.com/39-sp ... gibraltar/
(z goolge)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group