Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Lis 2014 19:06 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
Gdzie najlepiej zamieszkać na Fuertaventura w lutym na tydzień
tak żeby było gdzie wyjść na miasteczko, jakaś mała plaża
?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 16 Lis 2016 13:25 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Witam wszystkich,

Po długich namysłach także wybieram się na duet Fuertaventura i Lanzarote.
Zastanawiam się tylko ile czasu poświecić na każdą z wysp. Dodam, że nastawiam się raczej na zwiedzanie niż plażowanie, ponieważ nie wiem jak będzie z pogodą w marcu i nie lubię zimnej wody. A leżenie plackiem jak foka mnie nudzi, tym bardziej bez możliwości dłuższej kąpieli. Poniżej mój pierwszy zarys podróży :

14.03 Przylot na Fuertaventurę 16.15 , transport do Corralejo ,tam jakiś tani nocleg, spacery po okolicy
15.03 Rejs z samego rana na Lanzarote, Playa Blanca, Papagayo, Salinas de Janubio, Los Hervideros, El Golfo, baza w Puerto del Carmen.
16.03 Park Timanfaya, La Geria , Nazaret, Castillo de Santa Barbara, Arrecife ? , Playa Honda ?
17.03 Ogród Kaktusów, Cuevas de los Verdes, Jameos del Agua, Orzola, Miradol del Rio, Haria , Famara
18.03 Rejs na Fuertaventura, wydmy Corajello, El Cotillo , La Olivia? , baza Caleta de Fuse
19.03 Playa de Sotavento, Morro Jable, piesza wędrówka na Pico de Zarza
20.03 Ajuy, Betancuria ( cięzki tam jest dojazd ? nie lubię zbytnio jeździć po górach ), oddanie samochodu na Lotnisku, powrót do Caleta
21.03 poranny odpoczynek w Caleta, powrót do Polski o 16.50

W atrakcje Fuerty jeszcze tak bardzo się nie zagłębiałem, więc jeśli jest coś wartego zobaczenia to proszę pisać
Kilka pytań .
1. Czy ten plan nie jest zbyt napięty ? Chce sporo zobaczyć, ale jednocześnie trochę odpocząć.
2. Zastanawiam się czy nie za dużo dni na Fuercie, tzn. czy nie wrócić na nią 19.03 . Ale wtedy tak naprawde zostaje tylko 1,5 dnia na tą wyspę i nie wiem jak podzielić wtedy 4 dni na Lanzarote. To w sumie najważniejsze pytanie bo rozglądam się za noclegami i nie wiem gdzie ile dni bookować.

Z góry dzięki za wszelkie porady i wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Lis 2016 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Polecam moją relację, może coś Cię zainspiruje;-) iexcl-hola-islas-canarias,1506,97027
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Lis 2016 13:00 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Czytałem i już trochę się inspirowałem :) Tylko nadal nie wiem czy przeznaczyć czas po równo na obie wyspy , czy jednak więcej na Lanzarote.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Lis 2016 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Wg mnie tak jak sobie podzieliłeś jest ok, plan nie jest napięty, bo odległości między poszczególnymi atrakcjami nie są duże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Lis 2016 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Byłem w tym roku i zrealizowałem podobną podróż :). Przylot i Wylot z FUE.

Jeżeli chodzi o terminy, to tydzień na 2 wyspy to może troszkę za krótko, ale to wszystko oczywiście zależy od tego ile chce się poleżeć na plaży :D ! Bo warto!

Przygotowałeś sobie fajny plan, to co ja Ci doradzę to tylko jak będziesz na Fuercie to warto podjechać chociażby zobaczyć plażę w El Cotillo, wg mnie najładniejsza. No i oczywiście Cofete, tyle, że tam już trzeba zarezerwować sobie z Corralejo niemal cały dzień, bo jedzie się ok. 2-2,5 godziny w jedną stronę. :) Jak coś to służę radą!

Edit:
Co do Ajuy, to kilka hopek jest, ale też bez przesady, cała zachodnia część Fuerty jest nieco bardziej górzysta, ale nic strasznego ;) (Prócz Cofete, podczas jazdy autem z wypożyczalni bez 4x4, kiedy wieje okropny wiatr :lol: )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Lis 2016 12:13 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Na więcej czasu niestety nie dostanę urlopu :(

El cotillo uwzględniłem w planie, co do Cofete to się zastanawiam bo podobno słaba droga tam jest..

A co do Ajuy i gór to bardziej chodziło mi o jakieś strome podjazdy i ostre zakręty, po wakacjach na Korfu gdzie mój quad dwa razy nie mógł podjechać pod górke, mam jakąs traumę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Lis 2016 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Droga do Cofete autem z wypożyczalni to nerwy ponieważ jak się zepsuje to wszystko płacimy z wlasnej kieszeni. Z Morro Jable jeździ komunikacja miejska. Jeżeli dasz radę z czasem to polecam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Sty 2017 01:38 

Rejestracja: 29 Sty 2017
Posty: 10
Byliśmy teraz z moją dziewczyną na Fuercie przez dwa tygodnie, od 6.12 do 20.12. Było super. Nagrałem krótki film z tego wyjazdu z kilkoma wskazówkami odnośnie organizacji oraz tego co zobaczyć. Mam nadzieję, że pomoże on osobom, które planują lot w tamte strony.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Lut 2017 16:15 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Przygotowałem wstępne mapki na moją wyprawę.
Załącznam poniżej, może komuś sie przydadzą. Będę też robił dokładniejszy plan opisowy ale muszę znaleźć więcej czasu..

Załączniki:
lanzarote dzien 2 z famara.png
lanzarote dzien 2 z famara.png [ 280.2 KiB | Obejrzany 1765 razy ]
lanzarote dzien 3.jpg
lanzarote dzien 3.jpg [ 267.85 KiB | Obejrzany 1765 razy ]
lanzarote 1 dzien z wulkanem i zamkiem.jpg
lanzarote 1 dzien z wulkanem i zamkiem.jpg [ 265.96 KiB | Obejrzany 1765 razy ]
dzien 3 fuerta .jpg
dzien 3 fuerta .jpg [ 242.65 KiB | Obejrzany 1765 razy ]
dzien 2 fuerta trudniejszy.jpg
dzien 2 fuerta trudniejszy.jpg [ 302.49 KiB | Obejrzany 1765 razy ]
dzien 1 fuerta.jpg
dzien 1 fuerta.jpg [ 247.67 KiB | Obejrzany 1765 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Kwi 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
Przykleję się z pytaniem do tego wątku.

Jedziemy z ekipą 9 osob na majówkę 5 pełnych dni na Lanzarote ,noclegi w Costa Teguise ,wynajęte dwa samochody. Pogoda zapowiada się w kratkę, i jest duże prawdopodobieństwo deszczu.
Jak zaplanować dzień kiedy deszczu będzie wiecęj? Myślałam ze tym czasie obrać kierunek i zwiedzić jaskinie Jameos del Agua i Cueva de los Verdes, ale będąc już tam trzeba by za jednym zamachem i Mirador del Rio .A w przypadku brzydkiej pogody to słabo...
Kompletnie nie wiem jak rozplanować te 5 dni żeby zwiedzanie miało sens, żeby nie plątać się w te i wewte samochodami spędzając czas w aucie ,czytam wszystkie relacje ,oglądam mapki ,plany innych użytkowników i dalej mam mętlik w głowie .
Nie wiem co i kiedy. Bo i poplażować tez chciałybyśmy na spokojnie .5 dni to nie jest dużo,czy zdać się na improwizacje z dnia na dzień??
Jak te wszystkie atrakcje zgrać z podła pogoda? a może nie będzie tak źle
Wiec pytanie do Was Kochani ,co robić w czasie deszczu na Lanzarote? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Kwi 2017 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Pogoda tam jest bardzo zmienna, nad morzem często rano jest pochmurno a za 2-3 godz wszystko przenosi się w głąb wyspy. Na północy i na południu również jednego dnia mogą być całkiem inne warunki.
najlepiej chyba planować na bieżąco bo prognozy nie zawsze się sprawdzają szczególnie na wszelkich wyspach.
Boje się że podczas złej pogody Jameos Del Agua nie będzie tak atrakcyjne gdyż dużą role odgrywają tam promienie słonca które przebijają sie do jaskini tworząc fajne efekty, ale to tylko moje osobiste zdanie.
Mirador del Rio w deszczu tez nie zrobi na Was efektu wow.
także trzymamy kciuki że jednak będzie fajna pogoda :D to w końcu kanary
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 lubi ten post.
spty13 uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 26 Kwi 2017 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
A może 1 dzień na każdy z kierunków wyspy? :)

1. Północ
2. Wschód
3. Zachód
4. Południe
5. :roll:

:D Wydaje się to stosunkowo mądrą zagrywką, w każdej z części wyspy jest coś wartego zobaczenia. Można też spokojnie połączyć południe z El Golfo i Timanfaya. Co do prognoz to nie ma co się przejmować. Sam teraz wygooglowałem Arrecife i źle nie będzie. Chwilę pokropi i przejdzie 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 lubi ten post.
spty13 uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 26 Kwi 2017 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
dzięki za odpowiedzi :)
najsłabiej wyglądają pierwsze dwa dni. Wciąż siedze w roznych stronach z prognozami:)
rzeczywiście wtedy pierwszy dzień po przylocie będzie Timanfaya i El Golfo nawet jakby posiąpiło, bo to dobry pomysł a późnym popołudniem można już na pobliskie plaże.
I dzięki za porade ,bo nie pomyślałabym o tym przenikaniu swiatła w Jameos Del Agua ;) zostawię ta stronę wyspy na lepszą pogodę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Kwi 2017 14:19 

spty13 napisał(a):
zdać się na improwizacje z dnia na dzień??


Tak dokładnie zrób. Jest słońce - plaża. Kropi deszcz - zwiedzanie np dom Cesara Manrique itp.

spty13 napisał(a):
Wciąż siedze w roznych stronach z prognozami:)


Nie przesadzasz ? Po co sobie wyjazd z góry psuć ? Też lecę za parę dni na Lanzarote , i gdyby nie ten wątek, to bym nawet nie wiedział, że ma deszczyk pokropić. 8-)
Nic tam nie będzie takiego , że deszcz będzie padał non stop. Byłem tam już 3 razy, w różnych porach roku i pogoda jest raczej gwarantowana. Jedynie podziwianie Graciosy z północnego krańca [ niekoniecznie z Miradora Rio, gdzie wejście jest płatne] wymaga bezchmurnego nieba. Ale kiedyś tam byłem w czasie gorszej pogody, to też chmury co jakiś czas rozwiewało i był piękny widok.
Ogólnie.
Wyspa nie jest duża. Mając auto , można improwizować.... po śniadaniu :D . Jest ładnie, jedziemy tu i tu. Trochę gorzej- zwiedzamy. Np Tahiche- dawna stolica, albo aktualna- Arrecife, albo ogród kaktusów, albo urokliwa Haria, albo pijemy wino w jakiejś bodedze.
Jest tam co robić...
Góra
 PM off
spty13 lubi ten post.
spty13 uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 26 Kwi 2017 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
Już mi raźniej @‌jacakatowice‌ :D
jak miło, ze tez lecisz !..a jak zobaczysz tam 9 kobit w jednej grupie, to MY! :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
LaVarsovienne lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 26 Kwi 2017 15:04 

Niestety. Będę jak zwykle z obstawą [ damską]
A tu taki raj. 9 kobiet w jednym "kęsie" :mrgreen:

Ja tylko 2 dni na Lanzarote i przeprawiam się na pozostałe 5 dni na Fuerteventurę.
Tam też jest fajnie. ;)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 13 Lip 2018 16:04 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
13 i do tego piątek a ja se kupiłem bilety na Fuerteventurę :lol: :lol: :lol: Cena mnie usprawiedliwia. Easyjet zrobił z Tegla w terminie 26.02-5.03.2019 cenę 552pln za dwie osoby. Dla mnie extra a , że jeszcze na tej wyspie nie byłem to korzystam. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner lubi ten post.
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 26 Lip 2018 10:51 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Cena dobra i termin ciekawy, u nas zima. Też się zastanawiam nad lutym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Lis 2019 15:25 

Rejestracja: 23 Sie 2017
Posty: 1
Cześć,
wybieram się Fuerteventurę i Lanzarotę z żoną i 7-miesięczną córką.

Przylatujemy na Fuertę 18/11 ok. 14:00, bierzemy samochód na cały pobyt, powrót mamy również z Fuerty 02/12 o 14:30. Mamy więc do zagospodarowania pełnych 13 dni.

Jak sugerujecie te dni podzielić? Widziałem relację @LaVarsovienne - plan jest super, mamy natomiast te parę dni dodatkowych. Wstępnie myślałem, aby od razu po przylocie jechać na Lanzarote, na 7 pełnych dni, a w powrotną stronę, 6.5 dnia spędzić na Fuercie. Na pewno chciałbym wyskoczyć na wyspę Lobos i La Gracios oraz trochę poplażować.

Z uwagi na dziecko, plan nie może być bardzo napięty i musi być elastyczny.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie jak podzielić dostępne dni. @Zdzislaw422, jak uważasz ;)?

Pozdrawiam i dzięki,
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group