Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#21 PostWysłany: 15 Sty 2012 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
rw30 napisał(a):
ok, dzieki, a wracajac jeszcze do tematu snorkelingu, czy kojarzysz jakies miejscowki ale na poludniu wyspy z fajnymi widokami pod woda ? bo wyglada na to ze raczej na poludniu spedze moj jednodniowy pobyt na fuerte :)


powiem ci szczerze że nie bardzo ;) być może dlatego, że na południu są dosyć mocne fale, nie ma zatoczek tak jak na północy. ale próbować zawsze można ;)
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#22 PostWysłany: 23 Lut 2012 00:59 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 4
Byłem na Fuerteventurze wspólnie ze znajomymi na początku listopada 2011 roku i muszę Wam powiedzieć, że noclegi nas zaskoczyły POZYTYWNIE !!!

Nocowaliśmy w Hostelu Caleta Dorada (zarezerwowałem bilety poprzez portal booking.com) i za 2 noce w pokoju, w którym nocowały 3 osoby zapłacilłem 47,50 euro.

Czyli 5,27 euro za osobę.

Tak naprawdę w naszym pokoju były 4 łóżka, a gdyby ktoś się postarał można byłoby spokojnie nocować w więcej osób. Ograniczenie mogłaby być tylko wyobraźnia.... :)

Oprócz tego wynajmowaliśmy samochód na 5 osób - koszt 90 euro na 3 dni. Plus 50 euro paliwo (zrobione ponad 600 km). Nie muszę dodawać, że na Wyspach Kanaryjskich paliwo jest tańsze niż w Europie i kosztuje około 1 euro za litr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#23 PostWysłany: 21 Maj 2012 14:39 

Rejestracja: 02 Sie 2011
Posty: 15
Witam!

Nie chce zaczynać nowego tematu - kiedy szukałem informacji o Fuercie to są odwołania do tego tematu.
Byłem już na innych wyspach (Lanzarote, Teneryfa, Gran Canaria); w te wakacje wybieram się właśnie na Fuerteventura'e. Chodzi mi głównie o wybór regionu północ (np. Corralejo) czy południe (np. Morro del Jable) ? Chciałbym się teraz dobrze się upewnić - bo zdarzyło mi się na Teneryfie wybrać północ - co miało swoje plusy (małe natłok turystów), jednak było więcej minusów - szczegółnie pogoda :) kiedy na południu było słoneczko i 30*C w Puerto de la Cruz - zachmurzone niebo i 20*C :o Kolosalna różnica. Najbardziej było to widać podczas jazdy samochodem wzdłuż południka.

Będę tam ok 17 dni. Będę wypożyczał samochód na ok 3-4 dni. Z opini które już wyczytałem biorę pod uwagę dwie opcje:
- południowy półwysep
- pół pobytu północ pół południe

Zależy mi na zwiedzaniu - chociaż to powinno się to udać mając auto na 4 dni, i jak już wcześniej pisaliście w porównaniu np z Lanzarte'ą jest tu mniej do zobaczenia.
W pozostałe dni chciałbym mieć dość blisko na którąś z tych pięknych plaż :)

Proszę o opinie - co lepiej wybrać.

BTW: Czy był ktoś z Was na tych mniej uczęszczanych wyspach ( El Hierro, La Palma, La Gomera) ? Na kolejny wyjazd rozważam właśnie pozostałą trójkę...

pozdrawiam,
mariusz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#24 PostWysłany: 21 Maj 2012 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
mery_ann napisał(a):
BTW: Czy był ktoś z Was na tych mniej uczęszczanych wyspach ( El Hierro, La Palma, La Gomera) ? Na kolejny wyjazd rozważam właśnie pozostałą trójkę...

Ja byłem i chyba już o tym pisałem kilka razy na forum więc musisz przejrzeć archiwum.
ps. la-palma.pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#25 PostWysłany: 22 Sie 2012 13:01 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
A stacjonował ktoś z Was może w hotelu Palm Garden w Morro del Jable?
Na booking.com znalazłem w opisie że np. pościel i ręczniki dodatkowo płatne ?
Ktoś wie może jaki to koszt ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#26 PostWysłany: 04 Sie 2013 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Odwiedzamy Fuerte na 10 dni we wrześniu. lecimy w 4 osoby. Szukamy noclegu w stylu bungalow najlepiej z jakimś "ogródkiem" . Jeden z dwoma sypialniami lub 2 osobne. Może ktoś ma coś godnego polecenia?
Nie jesteśmy zdecydowani co do konkretnego miejsca na wyspie. Będziemy wypożyczać samochód.

Na tę chwilę obserwujemy 2 ośrodki, ktoś był?
http://www.booking.com/hotel/es/bungalo ... 2b8;dcid=2
Ma dobre opinie na Booking.com i bardzo dobre na tripadvisorze
oraz
http://www.booking.com/hotel/es/fuertev ... 2b8;dcid=2
Ma trochę słabych opinii na Tripadvisorze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#27 PostWysłany: 05 Sie 2013 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
A może Castillo Playa? Mieszkałem tam i uważam że jest godny polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#28 PostWysłany: 05 Sie 2013 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Andi napisał(a):
A może Castillo Playa? Mieszkałem tam i uważam że jest godny polecenia.

brak miejsc w naszych terminach

a jak wpływa sąsiedztwo lotniska na wypoczynek w Caleta de Fuste ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#29 PostWysłany: 05 Sie 2013 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Gaszpar napisał(a):
Andi napisał(a):
A może Castillo Playa? Mieszkałem tam i uważam że jest godny polecenia.

brak miejsc w naszych terminach

a jak wpływa sąsiedztwo lotniska na wypoczynek w Caleta de Fuste ?

Ja akurat lubie takie klimaty ;) więc im więcej samolotów tym lepiej ;) A tak serio to ja nie odczułem żadnej uciążliwości.
Moja rada abyście szukali czegoś po drugiej stronie drogi, tam na skrzyżowaniu jest przystanek na/z lotnisko, więc jak czekałem na autobus aby dojechać na lotnisko to zerknąłem w tamte strony i stwierdziłem, że zdecydowanie lepiej jest po tej stronie bliżej plaży/centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#30 PostWysłany: 05 Sie 2013 16:03 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
mieszkałam w Caleta de Fuste. W nocy chyba w ogóle nie latają, pierwszy poranny lot był codziennie ok. 7.30. Biało-zielony Binter Canarias...
Ogólnie Fuerte super!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#31 PostWysłany: 10 Sie 2013 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Podbiję pytanie:
Szukam relacji z pierwszej ręki- czyli kogoś kto był Bungalows Fuertesol :)
http://www.booking.com/hotel/es/bungalo ... cation%3D1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#32 PostWysłany: 09 Lut 2014 19:53 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
@Gaszpar ... Powiedz mi dlaczego uparliście się koniecznie na Caleta de fuste no i oczywiście jak było na wyjeździe ?

Napisze coś od siebie... początkowo też myślałem nad tą miejscowością bo blisko do lotniska, a nie wiadomo jak z autobusami na wyspie itd. itp. bo samochodu nie wypożyczałem, no i całkiem tanie noclegi... Poczytałem, poszperałem i od razu zmieniłem zdanie... dylemat był tylko czy coś w okolicy Corralejo czy Morro Jable. Wybrałem Morro Jable na prawie cały pobyt, dojazd autobusem, tak samo autobusem dojechałem na Playa de Sotavento i byłem tam cały dzień. W Caleta de Fuste wziąłem tylko jeden ostatni nocleg i żałuje. Nic ciekawego do zwiedzania i odpoczynku. Jedna zatoczka z nieciekawym kolorem wody tzn. wynikało to w dużej mierze z podłoża i beznadziejnym piaskiem. Nuda, nuda i jeszcze raz masa "polaczków" z wycieczek + trochę syf był. To co poczytałem wcześniej sprawdziło się w 100% : Północ anglicy, południe Niemcy, a najgorszy środek Polacy. Byłem w 2011 i może coś się zmieniło, może wyładniało, może dostane pojazd ze szczęśliwców korzystających z biur podróży, których masowo rzucają do Caleta de Fuste... Fuerta ogólnie jest na wypoczynek, zwiedzania raczej mało, ale taki tez miałem cel. Swoim znajomym doradzam, północ lub południe i szerokim łukiem omijajcie środek wyspy :) Wybór należy do Was bo być może są ludzie szczęśliwi z pobytu w tym właśnie miejscu, każdy ma swoje zdanie i ja własnie wyraziłem swoje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#33 PostWysłany: 09 Lut 2014 22:02 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Bylem miesiac temu, 3dnia fueta i 3 dni na lanzarote.Z fuerty najbardziej polecam wydmy. Jezeli chcialbys cos pozwiedzac to o wiele wiecej atrakcji jest na lanzarote.12€ prom w jedna strone Fuerta bardziej lezakowanie bo plaze sa bardzo ladne. Polecam wypozyczalnie samochodow cicar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#34 PostWysłany: 09 Lut 2014 23:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Caleta bo najtansze noclegi, mnie wyniosly bodajze 20 zl za apartament za noc. A dojazd wszedzie ok - i na polnoc i na poludnie. Sama w sobie miejscowosc potraktowac tylko jako baze wypadowa

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#35 PostWysłany: 09 Lut 2014 23:15 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
ja nocowalem w castillo de elba w caleta de fuste...hotel bardzo ladny, ale pokoje tragiczne niby 3 gwizadki ale ja bym niedal dwoch. Ps. wg. mnie all inclusive na kanarach nie ma sensu bo alkohol jest bardzo tani,np. 0,7 balantais, jim bem 10€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#36 PostWysłany: 10 Lut 2014 00:50 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Co powiecie o noclegach w Corralejo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#37 PostWysłany: 10 Lut 2014 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
TOM(E)CZEK napisał(a):
@Gaszpar ... Powiedz mi dlaczego uparliście się koniecznie na Caleta de fuste no i oczywiście jak było na wyjeździe ?

Napisze coś od siebie... początkowo też myślałem nad tą miejscowością bo blisko do lotniska, a nie wiadomo jak z autobusami na wyspie itd. itp. bo samochodu nie wypożyczałem, no i całkiem tanie noclegi... Poczytałem, poszperałem i od razu zmieniłem zdanie... dylemat był tylko czy coś w okolicy Corralejo czy Morro Jable. Wybrałem Morro Jable na prawie cały pobyt, dojazd autobusem, tak samo autobusem dojechałem na Playa de Sotavento i byłem tam cały dzień. W Caleta de Fuste wziąłem tylko jeden ostatni nocleg i żałuje. Nic ciekawego do zwiedzania i odpoczynku. Jedna zatoczka z nieciekawym kolorem wody tzn. wynikało to w dużej mierze z podłoża i beznadziejnym piaskiem. Nuda, nuda i jeszcze raz masa "polaczków" z wycieczek + trochę syf był. To co poczytałem wcześniej sprawdziło się w 100% : Północ anglicy, południe Niemcy, a najgorszy środek Polacy. Byłem w 2011 i może coś się zmieniło, może wyładniało, może dostane pojazd ze szczęśliwców korzystających z biur podróży, których masowo rzucają do Caleta de Fuste... Fuerta ogólnie jest na wypoczynek, zwiedzania raczej mało, ale taki tez miałem cel. Swoim znajomym doradzam, północ lub południe i szerokim łukiem omijajcie środek wyspy :) Wybór należy do Was bo być może są ludzie szczęśliwi z pobytu w tym właśnie miejscu, każdy ma swoje zdanie i ja własnie wyraziłem swoje :)


Wybraliśmy Caleta de Fuste zw.na ceny noclegów i ich dostępność. Były praktycznie, w naszym terminie, 2 razy tańsze niż na południu lub na Północy a i ofert na południu dostępnych dla indywidualnych turystów było bardzo mało. Mieliśmy bardzo fajne bungalowy za bardzo małe pieniądze. To był główny powód a zarazem dla studentów bardzo istotny.
Tak jak piszesz w samej mieścinie nic nie ma ciekawego. Plaża w porównaniu do tych na północy nie wspominając o tych na południu !!! Słaba.Dużo Polaków, szczególnie przy plaży w hotelu Barcelo.
W naszym przypadku skończyło się na tym, że z 10 dni pobytu na Fuercie na plaży w Caleta byliśmy 1 dzień. Resztę jeździliśmy na południe bądź północ. Zbieram się do napisania relacji i pewnie w niedługim czasie takowa powstanie.
Jednak gdyby ktoś miał wybór zdecydowanie niech szuka noclegów na południu wyspy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#38 PostWysłany: 10 Lut 2014 06:51 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Zgadzam sie z gaszparem, jezeli planujesz przyjazd na kilka dni to caleta fuste jest jak znalazl, ale jezeli chcesz miec ladna plaze blisko bez jazdy samochodem to corralejo albo morro jable. Ale rzeczywiscie ceny tam sa dwa razy wyzsze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#39 PostWysłany: 10 Lut 2014 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Też byłem w Caleta de Fuste i lokalizacyjnie ok - wszędzie równomiernie blisko.
Ale samo miasteczko rzeczywiście raczej słabe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#40 PostWysłany: 10 Lut 2014 09:58 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
Czyli nic się nie zmieniło i wszystko się zgadza.
Podsumowując jeżeli ktoś natrafi w przyszłości na ten temat to niech wybiera Caleta de Fuste pod względem cenowym traktując jako bazę wypadową tylko i wyłącznie (w celu minimalizowania kosztów wyjazdu) i podróżuje na północ lub południe z samego rana i wraca późnym wieczorem. Jeżeli ktoś chce przebywać tylko i wyłącznie w miarę w jednym miejscu i nie ma ochoty jeździć, a różnica w cenie nie będzie duża to polecam Morro Jable na południu + wypad autobusem na cały dzień na Playa de Sotavento. Mimo mojego studenckiego budżetu znalazłem tani hotel własnie w Morro Jable... plaża długa, całkiem szeroka, mało polaków, dużo niemców - głównie starszych nudystów. Na leniwy wypoczynek i pełen relaks Fuerta jest w sam raz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group