Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 14 Paź 2021 20:49 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 14
Okolice morro jable to też moje ulubione miejsce na Fuercie - olbrzymie puste plaże. W corralejo doświadczyłem dzikich tłumów - 08/2021
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.
 
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#122 PostWysłany: 14 Paź 2021 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@Jac W sumie byłem 3 razy na fuercie, zjechałem całą wyspę i oczywiście byłem w Coralejo, jest to obowiązkowy punkt na wyspie ale czy tam jest aż tak niska zabudowa to bym się spierał :lol: poniżej fota z grande playa. Pewnie następny wyjazd przeznaczę cały na północ bo dopiero jak się dobrze pozna okolicę to można wyrobić zdanie.

Załączniki:
Coralejo Grande Playa.jpg
Coralejo Grande Playa.jpg [ 342.38 KiB | Obejrzany 3796 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
rmk lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 14 Paź 2021 21:28 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
@czarny38
Hotel ze zdjęcia jest jednym z bodajże dwóch zlokalizowanym na północ od wydm i ja bym go do zespołu urbanistycznego Corralejo nie zaliczał ;)

@emceef
Dlatego nie jeżdżę do turystycznych miejscowości w sierpniu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 25 Paź 2021 15:27 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Podział tygodnia na Kanarach na 3 dni na Fuertę i 4 na Lanzarote to była dobra opcja. Przejechaliśmy 960 km. Panda dała radę. Cofetę też zaliczyliśmy. Warto było. Byliśmy ok.9tej rano. To był dobry czas. Na plaży były tylko 2 inne osoby. Spokój i tylko słońce i szum fal. Droga całkiem przyzwoita. Rano polewali ją na zakrętach tak że nie kurzyło się za bardzo. Bliżej południa było coraz więcej aut, ludzi z autobusu, wycieczek jeppami itp. Jadąc do domu Wintera dobrze jest zostawić auto trochę poniżej i dojść na miejsce. Powrót to już większy ruch tak że trzeba uważać.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 25 Paź 2021 17:04 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
emceef napisał(a):
Okolice morro jable to też moje ulubione miejsce na Fuercie - olbrzymie puste plaże. W corralejo doświadczyłem dzikich tłumów - 08/2021

w sierpniu sa hiszpanskie wakacje kiedy to zamyka sie pol kraju, firmy sie zamykaja i wrecz zmuszaja pracownikow do wziecia urlopu w tym terminie - w sierpniu sie do Hiszpanii poprostu z tego wzgledu nie jezdzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 27 Paź 2021 19:55 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
Ves123 napisał(a):
Podział tygodnia na Kanarach na 3 dni na Fuertę i 4 na Lanzarote to była dobra opcja. Przejechaliśmy 960 km. Panda dała radę. Cofetę też zaliczyliśmy. Warto było. Byliśmy ok.9tej rano. To był dobry czas. Na plaży były tylko 2 inne osoby. Spokój i tylko słońce i szum fal. Droga całkiem przyzwoita. Rano polewali ją na zakrętach tak że nie kurzyło się za bardzo. Bliżej południa było coraz więcej aut, ludzi z autobusu, wycieczek jeppami itp. Jadąc do domu Wintera dobrze jest zostawić auto trochę poniżej i dojść na miejsce. Powrót to już większy ruch tak że trzeba uważać.


Jak Lanzarote wypada w porównaniu z Fuertą ? Na której z nich warto pobyć trochę dłużej ?
Jaki koszt promu ?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Paź 2021 23:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 27 Paź 2021 21:11 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Prom tam i z powrotem dla 2 osób+ samochód kosztuje 116E. Bilety kupowaliśmy bezpośrednio przed wjazdem na prom. Ocena, która wyspa jest fajniejsza jest trudna. To zależy kto co lubi. Jeżeli najważniejsze jest plażowanie to Fuerta wydaje się lepszą( Cofete, czarna w Ajuy, Sotavento czy wydmy i plaża w Corralejo).Na Lanzarote najlepsza to Papagajo. Tutaj chyba skromniejszy wybór. Jeżeli ktoś lubi łażenie po wulkanach to na Fuercie najlepszy to dla mnie wulkan Hondo na północy. Na Lanzarote patrząc od Playa Blanca to Montana Roja, potem Caldera Blanca powyżej Parku Timanfaya i na górze wyspy Monte Corona. Wszędzie wyjścia są łatwe ok.1,5godz. tam i z powrotem. Saliny nie są jakieś imponujące np. w porównaniu z tymi na Sycylii (Trapani). Ponieważ mieliśmy samochód na tydzień to chcieliśmy go wykorzystać maksymalnie. Przejechaliśmy 960 km też


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Paź 2021 23:55, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 06 Gru 2021 14:52 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 204
Kilometry: 607 803
Czy ktoś mógłby polecić jakieś atrakcje typowo bożonarodzeniowe, najlepiej na północy wyspy? Jestem od 24.12 i zastanawiam się, czy byłoby coś ciekawego (typu jarmark świąteczny) do uwzględnienia w planie zwiedzania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 18 Gru 2021 00:37 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Jarmark świąteczny jest w Puerto Del Rosario. Kilka budek jak na jarmarku, ale bez grzanego wina Poza tym praktycznie każde miasto przystrojone w świąteczne iluminacje. Szopka z centrum handlowego w Morro Jable. Reszta zdjęć z Puerto Del Rosario. Z radiowęzła na deptaku lecą kolędy :DImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 20 Gru 2021 20:00 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 3
Jakieś to takie wszystko bez życia wydaje się być ;). Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: 24 grudnia nie jest dniem wolnym od pracy, a czy w praktyce wszystko funkcjonuje normalnie? Restauracje pewnie działają w standardowych godzinach, ale co ze sklepami?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 20 Gru 2021 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
1.11 hulały sklepy, przynajmniej Super Dino w Corralejo i to do wieczora. Google pokazywało że większość miała być zamknięta (święto).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 02 Maj 2022 21:34 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Czyli polecacie Fuerte na tydzień w sierpniu z autem? Ps. Czy mozna autem z wypożyczalni jezdzic po drogach szutrowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 07 Maj 2022 08:16 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Fuerta jest o tyle wdzięczna, że nawet jak jest upał to zazwyczaj wieje i się tego tak nie odczuwa.
W sierpniu jest wysoki sezon, więc na pewno będzie sporo ludzi, ale na to chyba jesteś gotowy decydując się na wyjazd w wakacje.
Samochodem z wypożyczalni nie można jeździć po drogach szutrowych, chyba, że wybierzesz odpowiedni samochód. Nikt się tym natomiast nie przejmuje i na drodze na Cofete i Puerto de la Cruz jest mnóstwo samochodów z wypożyczalni, ale jak coś się stanie to assistance/holowanie na własny koszt.
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 12 Maj 2022 10:47 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 22
Nawet nie wiedziałem, że autem z wypożyczalni nie można po szutrowych.
Nawet jeżeli, to warto jechać do Cofete - tam jest niesamowicie.

Plaż na Fuercie jest sporo - patrz mapka:
https://plaze360.pl/hiszpania/region/las_palmas/

ale moje doświadczenie jest takie, że w zasadzie tylko Cofete i Marro Jable były przyjemne.
Pozostałe były albo kamieniste, albo oferowały darmowy peeling piaskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 02 Sie 2022 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nikt tu nie wspominał o Isla de los Lobos, a moim zdaniem warto odwiedzić, fajne trekkingi, fajne lagunki na snorkeling, RT z Corralejo chyba 15 czy 17€ ale naprawdę warto

kolejne miejsce o którym nikt tu nie wspominał to całe północne wybrzeże i trasa pomiędzy Corralejo a Cotillo, ale wybrzeżem (czyli polna droga). Kilka fajnych dzikich plaż gdzie spora szansa że będziecie jedynymi osobami na plaży, kilka świetnych miejsc do surfingu (Hierro!). Zejścia do wody z reguły kamienie / skałki, więc mogą się przydać buty.
Trasa najgorsza jest zaraz za Corralejo, spore kamienie etc, dalej jest lepiej. Ja Citroenem C3 aircross dałem spokojnie radę, na tej trasie spotyka się sporo samochodów klasy Corsa / Fiesta / Ibiza

Na końcu tej trasy (jadąc z Crljo do Cotillo), tuż przed latarnią Toston świetne lagunki, niektóre z nich są puste na low tide, niektóre mają po 50cm wody. Rzut okiem na nie tutaj:



_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 02 Sie 2022 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Zgadzam się w całej rozciągłości z @rw30

Dla miłośników motoryzacji dodam, że trasa pomiędzy Corralejo a Cotillo to świetny (i bezpieczny) odcinek dla kogoś, kto lubi szybką jazdę po szutrowych drogach - gradacja szutru dużo wybacza (do ~150km/h) a wieczorami tuż przed zachodem słońca ruch "powolniaków" jest niewielki - wtedy odbywa się najwięcej rajdów i łatwo się podłączyć do wspólnej zabawy.
W ciągu dnia można tam spotkać zarówno chillujących kierowców van-ów jak i testujących jazdę daleko poza granicą przyczepności i przepisów, jednak dzięki przewyższeniom i możliwości "przeskanowania okolicy" nie dochodzi do wypadków bo każdy ma czas na dostosowanie prędkości na bezpiecznie wymijanie/wyprzedzanie, a na kilku odcinkach gdzie nie jest to możliwe, lub też prędkość grozi urwaniem wahacza wszyscy i tak jadą spokojnie. Standardowe ubezpieczenie nie pokrywa pomocy drogowej na tym odcinku, ale jeżeli zamiary mamy szatańskie, to warto dokupić te dodatkowe. Zjeździłem na tej trasie przez parę miesięcy kilkanaście modeli aut - od małych pierdziawek typu fiat 500, przez E klasę do Wranglera - dla żadnego nie miałem litości, ale z czystym sumieniem polecam brać do zabawy Mini Coopera, jeśli tylko będzie dostępny.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 01 Wrz 2022 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Pytanie może nie o atrakcje, ale bardziej o pogodę chyba i tak najbardziej pasuje do tego wątku.

Czy na Fuerteventurze da się zaobserwować istotne różnice w zachmurzeniu, temperaturach lub wręcz opadach, w zależności od strony wyspy, tak jak na co dzień w różnych porach roku widzimy to na Gran Canarii i Teneryfie?
Jeśli tak, które rejony wyspy czym się charakteryzują?
Na marginesie, czy ktoś wie w którym miejscu wyspy buduje się najwięcej osiedli deweloperskich (nowych domów)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 01 Wrz 2022 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@rdw jedyna prawidłowość, którą można nazwać prawidłowością (a o której mi wiadomo), to taka, że po zachodniej stronie mocniej wieje, są większe fale, w większości miejsc niebezpiecznie jest pływać, za to można surfować.
Poza tym góry na płw. Jandia są dość wysokie, a co za tym idzie mogą zatrzymywać chmury... co wcale nie oznacza, że musi z nich coś padać.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 13 Wrz 2022 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 13 Wrz 2022 11:43 --

akurat wiatr na Fuerte najmocniejszy jest na poludniu. Dominujacy w porze mocnych wiatrow (czyli latem) jest wiatr polnocny (czy raczej jego wariacje, bo najczęściej wieje NNW bądź NNE), ktory wychladza sie przy przejsciu przez gory i potem, za gorami (czyli na poludniu), schodzi z gor z wieksza sila. Jest norma ze w okolicach laguny Sotavento (Costa Calma) wiatr jest o 10-20km/h mocniejszy niz w Corralejo czy Cotillo, sa na to twarde dane jesli chcialbys sprawdzic.
Nie ma duzych roznic miedzy wschodem i zachodem, choc faktycznie, jeśli chcemy porównać Cotillo i Corralejo, moze byc nieco wiecej wietrznych dni na zachodzie, bo przy kierunku wiatru NNE (płnocny / północno wschodni) wiatr w okolicach Corralejo blokowany jest przez Isla de Los Lobos, a to był kierunek dominujący podczas mojego 3 tyg pobytu tam. Ale mała próbka, więc nie wiem jak inne lata to wygląda. Natomiast bardziej na południe od Corralejo wpływ Isla de los Lobos powinien być, na logikę, znikomy.

Wydaje mi się, ze nie ma dużych różnic w temperaturach i zachmurzeniu, może południe jest trochę cieplejsze? ale nawet jeśli, to raczej nie takie różnice jak na GC czy Teneryfie.

-- 13 Wrz 2022 11:51 --

rdw napisał(a):
Na marginesie, czy ktoś wie w którym miejscu wyspy buduje się najwięcej osiedli deweloperskich (nowych domów)?


nie wiem, ale jeśli myślisz o kupnie nieruchmości, to ja, na tyle co widziałem, nie brałbym nic innego niż Corralejo, ew. Cotillo, ew. Lajares.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 14 Wrz 2022 10:46 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Podczas naszego kwietniowego pobytu nowe mieszkania widziałem w La Olivie, Tindayi i Costa Calmie.
Jeżeli pod wynajem to pewnie Costa Calma będzie dobrą opcją - dobra baza wypadowa, jeżeli do mieszkania to jak dla mnie mieszkalna dzielnica Morro Jable jest ok. Corralejo też, tylko, że to już większe miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group