Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#61 PostWysłany: 25 Sie 2014 23:34 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
a co powiecie o Costa Calma - znalazłem fajny hotel, zdala od zgiełku, plaża chyba też fajna? i chyba nie powinno tak wiać jak na południu? dobre miejsce jako baza wypadowa na zobaczenie najciekawszych miejsc na Fuerteventurze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Feurteventura
#62 PostWysłany: 04 Paź 2014 00:06 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 13
Już w najblizsza niedziele lecimy na ową wyspe na 2 tygodnie. Pierwszy tydzien chcemy zobaczyc jak najwiecej, kzzdy nocleg w innym miejscu nie koniecznie w hotelowym kurorcie. (Tak wiem ze wyspa nie jest zbyt duza). Mamy wynajety samochod na 7 dni ake chcialbym wiedziec czy macie moze jakies tanie noclegi w ciekawych miejscach poza kurortami do polecenia? :idea:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Feurteventura
#63 PostWysłany: 04 Paź 2014 01:27 

Hmmm . Skoro piszesz że noclegi, każdy w innym miejscu w pierwszym tygodniu pobytu i masz auto na czas pobytu to nie ma najmniejszego sensu szukac noclegów gdzie indziej.Wyspa jest tak mała ,że nawet jak jednego dnia zanocujesz w Corralejo to do Piedras autem dojedzisz w godzine. Bez sensu szukanie noclegów w drodze i przy zwiedzaniu.
Jesli miałbym doradzić ,to promem w drugim tygodniu zwiedzcie Lanzarotte.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Feurteventura
#64 PostWysłany: 14 Paź 2014 10:52 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Wprawdzie z tą godziną to lekka przesada (choć nie jeżdzę przesadnie wolno, a drogi są dobrej jakości), ale faktycznie wyspa jest tak mała, że ja również odradzam zmianę noclegu każdej nocy - ze względu na "stratę" czasu przy formalnościach.

Proponuję pominąć noclegowo środek wyspy, sporo turystów i bliskość lotniska. Na północy Corralejo to dobra baza wypadowa zarówno na wydmy jak i do El Cotillo. Później przejazd na południe wyspy, po drodze warto według mnie zatrzymać się w Betancurii i zjechać do Ajui, gdzie serwują bardzo smaczne i tanie owoce morza.

I mając wynajęte auto na pewno warto przeprawić się na drugą stronę gór, na plaże Cofete. Ale to pewnie już wiesz. ;)

Edit:
Dopiero doczytałem, że to było pytanie z serii "last minute" i jesteś już na miejscu, ale zostawię to info, powinno przydać się kolejnym planującym podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Feurteventura
#65 PostWysłany: 14 Paź 2014 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Jeżeli macie taką możliwość-koniecznie odwiedźcie Lanzarote!!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#66 PostWysłany: 21 Lis 2014 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
A Costa Calma to nie na południu? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#67 PostWysłany: 22 Lis 2014 17:27 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
na południu. Byłem więc uściślam. Plaża REWELACJA. Zwłaszcza,że nie było wiatru ani laguny przez co szeroka była ok 600m :D
golasów sporo ale przez wielkość plaży można było znaleźć spokojne miejsce.
Co ciekawe- na Lanzarote na basenie wiatr bardziej odczuwalny niż na plaży w Costa Calma - .....ale co to za wiaterek :) choć wieczorami już zaczynało być zimno.
Bardzo fajnie doradziliście rozłożenie wypoczynku 4 dni Lanzarote 3 Fuertaventura. Przydałoby się jednak z 4-5 dni na Furze bo po intensywnym zwiedzaniu na Lanzarote trochę byliśmy zmęczeni :)


Ostatnio edytowany przez klimas, 22 Lis 2014 17:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#68 PostWysłany: 22 Lis 2014 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Podczas mojego pobytu było podobnie,na Lanzarote wiatr nie do wytrzymania,a na Fuercie ok :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#69 PostWysłany: 31 Sty 2015 12:25 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Mam pytanie, czy ktos z forumowiczow byl w tym hotelu Puero Caleta w Caleta de Fuste? Chodzi mi przede wszystkim o opinie, na booking ma 7.8 ale sprawa wifi mnie zastanawia, bo na jednym portalu pisze iż płatne a na innych że darmowy, napisałem do hotelu i czekam na odpowiedź ale ktoś może z pierwszej ręki opowie mi wrażenia z hotelu. Czytałem iż pokoje na piętrze są lepsze. Proszę o kontakt jeśli ktoś tam byl : )

Oczywiście pytam, bo mam rezerwację na tydzień w dobrej w cenie w marcu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#70 PostWysłany: 21 Mar 2015 18:37 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 26
Cześć,
Od jakiegoś czasu szukam informacji o campingach czy rozbijaniu namiotu na Fuerteventurze. Ktoś praktykował? Spotkałam się z informacją, że są tereny, na których można się rozbijać, mając pozwolenie (od kogo? skąd je wziąć?), a jako takich campingów nie ma; można pewnie też spać na dziko. Na wyspie są ogólnodostępne sanitariaty? zakładam, że z pewnością są natryski dla plażach, ale może coś jeszcze?
Przede wszystkim planuję surfing w okolicach Corralejo, wypad ma być raczej low-costowy. Lecę w terminie 14-21 kwietnia.
Ktoś coś doradzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#71 PostWysłany: 21 Mar 2015 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Hatifnat napisał(a):
Cześć,
Od jakiegoś czasu szukam informacji o campingach czy rozbijaniu namiotu na Fuerteventurze. Ktoś praktykował? Spotkałam się z informacją, że są tereny, na których można się rozbijać, mając pozwolenie (od kogo? skąd je wziąć?), a jako takich campingów nie ma; można pewnie też spać na dziko. Na wyspie są ogólnodostępne sanitariaty? zakładam, że z pewnością są natryski dla plażach, ale może coś jeszcze?
Przede wszystkim planuję surfing w okolicach Corralejo, wypad ma być raczej low-costowy. Lecę w terminie 14-21 kwietnia.
Ktoś coś doradzi?


Jest zabronione poza miejscami wyznaczanymi w sezonie letnim.możesz mieć szczęście i nikt się nie zorientuje a możesz mieć pecha i dostaniesz mandat 600e. Aktualnie temperatury w Nocy spadają do 8-12, duża wilgotność i silny wiatr,jeśli zdecydujesz się podjąć ryzyko to radzę wziąć ciepły śpiwór.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#72 PostWysłany: 17 Lis 2015 13:45 

Rejestracja: 17 Lis 2015
Posty: 12
Witam forumowiczow chcialbym zaciagnac opini odnośnie poludnia fueventury gdzie chcialbym sie wybrac lece na 4 dni podrozowac niestety bede zmuszony autobusami chcialbym dowiedziec sie odnośnie jakis fajnych hoteli I miejsce warty do zobaczenia z gory dzieki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#73 PostWysłany: 21 Gru 2015 14:24 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 35
Loty: 569
Kilometry: 630 502
Hej,

czy moglibyście mi doradzić jakie miejsce na Fuercie wybrać na przełomie marca i kwietnia? Słyszałem, że na północy bardziej wieje, więc może lepiej wybrać południe? Zależy mi, żeby można było posiedzieć na plaży i po prostu odpocząć. :D Nie chodzi o All Inclusive Resorts (w żadnym razie ;) ), ale o przyjemne miasto z plażami, preferowane bez golasów.

Mam 5 dni, więc raczej nie będę się ruszać z jednego miejsca, chyba że warto? :)

Pozdrowienia i z góry wielkie wielkie dzięki!
Mateusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#74 PostWysłany: 21 Gru 2015 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Zdecydowanie południe Fuerty Morro Jable albo Costa Calma. Byłem na Fuercie 4 nocki, zakwaterowanie miałem w Corralejo ze względu na promo hotwire, ale południe ładniejsze, fajne plaże. Oczywiście ceny wyższe niż na północy. Na Fuercie wypożyczyłem auto, objechałem całą wyspę, zrobiłem ok 800 km. Reasumując, jak chcesz "wyczilować" na fajnych plażach to uderzaj na południe, golasów nie unikniesz ;)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmathew uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#75 PostWysłany: 21 Gru 2015 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Cześć,

my byliśmy w sierpniu i nie mam porównania co do wiatru, ale jeśli szukasz spokojnego miejsca bez hoteli all inclusive, to proponowałbym El Cotillo. Mnie to miejsce zauroczyło, a zwłaszcza malutkie zatoczki w pobliżu latarni morskiej. Jest to bardzo popularne miejsce campingowe. Po drugiej stronie miejscowości, w pobliżu "twierdzy" (wieża obronna) jest tez bardzo fajna plaża, za którą rozciąga się piękny panoramiczny widok na długie pasmo wzgórz. Poszukaj zdjęć w Internecie, myślę, że Cię zachęcą :-)

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off
mmathew uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#76 PostWysłany: 23 Gru 2015 14:48 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 35
Loty: 569
Kilometry: 630 502
Dziękuję bardzo za pomoc! Wziąłem nocleg w Morro Jable mimo wyższych cen niż np. w okolicach lotniska. Z drugiej strony nocleg jest odwoływalny, więc zawsze mogę przeskoczyć na jakąś promocję bliżej daty wyjazdu ;)

Co do El Cotillo to muszę pogadać ze współtowarzyszami :)

Pozdrowienia!
Mateusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#77 PostWysłany: 23 Gru 2015 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Morro Jable jest też bardzo fajne, zwłaszcza stara cześć, która była kiedyś wioską rybacką. Po zmroku to bardzo klimatyczne miejsce. Jeszcze ciekawiej jest, jeśli trafi się akurat (jak nam się przydarzyło) na jakąś lokalną imprezę na placu. Moze być wesoło...
Góra
 Profil Relacje PM off
LaVarsovienne lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#78 PostWysłany: 14 Maj 2016 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Spałem w trzech miejscach.

Hostel La Mares w El Cotillo - generalnie spoko. Cena niska, więc nie ma się do czego przyczepić. Śniadania wliczone w cenę.

Hotel Aparthotel Esquinzo Y Monte Del Mar - stosunek jakość - cena rewelacja. Szczerze polecam. Pokój duży, przestronny, czysty. Butelka wina powitalnego gratis. Jedzenie pyszne. Plaża bardzo blisko. Lokalizacja: z dala od wielkich tłumów. Tani supermarket Spar na terenie obiektu.

Bungalows Fuertesol w Caleta De Fuste - nie było źle. Bungalow przestronny, z aneksem kuchennym. Woda w basenie OK (nie waliło chlorem na kilometr).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#79 PostWysłany: 14 Maj 2016 20:10 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Wojtas, a na jakiej stronie rezerwowałeś hotel Monte del Mar? Sprawdziłam na min. 5 różnych stronach i ceny tego hotelu są zawrotne
Pzdrw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#80 PostWysłany: 14 Maj 2016 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Na 3 noce, na które nie mam jeszcze noclegu wyświetla się na bookingu 150 euro czyli 50 euro za noc za studio, to dużo? :D
Dla mnie ok, pytanie czy tam jest jakieś miasteczko z klimatem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group