Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#101 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:23 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 45 127
złoty
user78 napisał(a):
Byłem w Elba Lucia - tragedia. Nie polecam. Lepiej dopłacic np. do Elba Carlota

Kiedy byłeś ?
Dlaczego tragedia ? Jakiś opis czy foto na dowód ? Czy tylko subiektywne odczucie ?
Byłeś w obu tych hotelach w tym czasie ? Jakie różnice ?

#102 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:32 

Byłem 2 lata temu. Jedzenie tragedia, baseny mega zimna woda, pokoje kiepskie - nawet na Twoich fotkach to widać. Taki hotel tylko na nocleg i baze wypadową dla niewymagających bez dzieci. Byłem tam chyba z itaki albo rainbow już nie pamiętam.
Najfajniejsze hotele widziałem w Costa Calma.
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:49 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 45 127
złoty
Ja byłem w zeszłym roku. Jedzenie super , soki , alko także. Basen wrzesień ciepły. Mieszkanie czyste , codziennie sprzątane.
Ja mimo All także traktowałem jako bazę wypadową.
Wiesz, ja także widziałem sporo fajnych hoteli, ale raczej mnie nie stać w nich nocować. :)

#104 PostWysłany: 23 Maj 2018 18:57 

Loty: 32
Kilometry: 58 078
niebieski
@rmk dziś dotarłem na Fuerte, do miejscowości Gran Tarajal, mieszkanie przez booking (La Farmacia). Jest czysto, ładnie, nowocześnie z pełnym wyposażeniem. Sklep niedaleko, plaża też. Opłaty za sprzątanie nie ma, płaciłem 55e za nockę.
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 23 Maj 2018 21:12 

niebieski
Zarezerwowałem dzisiaj przed południem bungalow w Costa Calma 53e za dobę za 2+1. Będzie dobrze ;)

#106 PostWysłany: 11 Cze 2018 16:49 

Loty: 157
Kilometry: 311 501
Czy można wynająć rowery w Puerto del Rosario? Jak cenowo?
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 04 Wrz 2019 00:17 

niebieski
Jako dobrą bazę do plądrowania wyspy na południe od lotniska polecam kameralne ale z fajną infrastrukturą Las Playitas. Z kwater wybraliśmy Casa Atlantica bo szum morza kiedy zasypiasz bezcenny :D
Do eksplorowania północnych rubieży fajna i chyba niedoceniana jest La Oliva, położona dosyć centralnie w tej części wyspy. Nasza kwatera nazywała się Loft, w bocznej uliczce tuż obok samego centrum tej wiochy. W zasięgu paru minut samochodem jest El Cotillo, Tindaya, Mirador de Vallebrón czy kurort Corralejo. W lokalnym markecie obok kościoła w La Oliva jak i w dino El Cotillo w dobrej cenie można kupić wina ze słynnej El Grifo, w tym ulubione białe Cesara Manrique z charakterystyczną etykietką (polecam spróbować). W Corralejo też je widziałem ale było już odpowiednio drożej.
Załącznik:
cesar.jpg

Warto dodać, że w La Oliva jest lokalna piekarnio-cukiernia Panadería El Rubio, gdzie do południa podjeżdżają wszyscy lokalsi i turyści na rowerach. Jest to relatywnie niedaleko kościoła ale trzeba z głównej ulicy odbić w lewo w wąską Calle las Portadas. Dla mnie punkt obowiązkowy jeśli ktoś planuje pobyt w okolicy albo pędzi przejazdem. Oprócz słodkości i pieczywa można spokojnie wypić przy stoliku pyszne leche leche.
Załącznik:
elrubio1.jpg
Załącznik:
elrubio2.jpg
Załącznik:
elrubio3.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#108 PostWysłany: 18 Sty 2021 19:06 

hej
jako ze widze maly ruch w tym watku a spedzam kolejny tydzien na fuercie, dobre miejsce w czasach pandemii i kwarantanny :roll:

to nie jest reklama a admina wrazie co prosze o sprawdzenie moich poprzednich postow, pierwszy raz polecam jakis nocleg ;-)

moge z czystym sercem polecic domek/wille w tarajalejo (niedaleko costa calma), link ze zdjeciami

https://www.airbnb.pl/rooms/37937662?so ... FE5QkOOVfp

Domek ma 3 sypialnie, podwojna, jedna z dwoma pojedzynczymi lozkami i jednak z lozkiem wysuwanym (wyglada na 2 lozka pojedyncze po rozlozeniu tylko kolo siebie),

dodatkowo salon z kanapa ale nie rozkladana, mega plus to podgrzewane jazucci na tarasie.

w pelni wyposazona kuchnia, taras jeden oszklony drugi otwary i lezaczki,

w odleglosci pieszej (10 min piechota) sa 4 restauracje - jedna z kuchnia kanaryjska nad sama woda (tanio i smacznie), jedna wloska (tez tanio i tez smacznie ), jedna z grillem i jedna z kuchnia mieszana (nad sama woda) - wloska meksykanska itd

w razie co pytajcie, mam tez kontakt do gospodarza bezposrednio jakby ktos chcial ponegocjowac cene - w razie co podam na priv
 Relacje PM off
pry lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.

#109 PostWysłany: 01 Lut 2021 13:07 

Loty: 191
Kilometry: 416 247
sim napisał(a):
hej
jako ze widze maly ruch w tym watku a spedzam kolejny tydzien na fuercie, dobre miejsce w czasach pandemii i kwarantanny :roll:

to nie jest reklama a admina wrazie co prosze o sprawdzenie moich poprzednich postow, pierwszy raz polecam jakis nocleg ;-)

moge z czystym sercem polecic domek/wille w tarajalejo (niedaleko costa calma), link ze zdjeciami

https://www.airbnb.pl/rooms/37937662?so ... FE5QkOOVfp

Domek ma 3 sypialnie, podwojna, jedna z dwoma pojedzynczymi lozkami i jednak z lozkiem wysuwanym (wyglada na 2 lozka pojedyncze po rozlozeniu tylko kolo siebie),

dodatkowo salon z kanapa ale nie rozkladana, mega plus to podgrzewane jazucci na tarasie.

w pelni wyposazona kuchnia, taras jeden oszklony drugi otwary i lezaczki,

w odleglosci pieszej (10 min piechota) sa 4 restauracje - jedna z kuchnia kanaryjska nad sama woda (tanio i smacznie), jedna wloska (tez tanio i tez smacznie ), jedna z grillem i jedna z kuchnia mieszana (nad sama woda) - wloska meksykanska itd

w razie co pytajcie, mam tez kontakt do gospodarza bezposrednio jakby ktos chcial ponegocjowac cene - w razie co podam na priv

Hej, wyslalam Ci priv :)

Ja tez jestem na Fuercie od 2 tygodni, w planach miesiac-dwa wiecej, obecnie jestem w Corralejo i nie narzekam. Codziennie po kilkanascie przypadkow korony na cala wyspe i calkiem spokojnie.

Pytanie do wszystkich, ktorzy byli i zwiedzili - gdzie najlepiej sie zatrzymac na poludniu wyspy, gdzie bedzie w miare 'lokalnie'? Z tego co widze, to Costa Calma i Morro Jable to typowe turystyczne miejscowosci, a zalezy mi na bardziej autentycznym miejscu...

#110 PostWysłany: 01 Lut 2021 13:41 
Awatar użytkownika

złoty
@pry
La Lajita, Gran Tarajal powinny dać radę.
 Relacje PM off  

#111 PostWysłany: 01 Lut 2021 14:54 

@pry, to polecona miejscowka przeze mnie jest obok la lajita - gdzies zreszta jest oasis park

zgadza sie - costa calma i moro jable to typowe molochy turystyczne
 Relacje PM off  

#112 PostWysłany: 01 Lut 2021 14:57 
Awatar użytkownika

złoty
@sim Ten nocleg tak na szybko przejrzałem, to trochę mocno ceny zawyżone jak na taką ciasnotę...
 Relacje PM off  

#113 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:13 

@nick Nie powiedziałabym ze to ciasnota.

3 oddzielne sypialnie, salon, weranda i duża kuchnia z jadalnia. Do tego duży taras i jacuzzi z podgrzewana woda. Każdy podróżuje w takim standardzie jakim chce

Btw wspomniałam ze numer daje żeby ponegocjować cenę z gospodarzem. Moja nie była kosmetycznym rabatem
 Relacje PM off  

#114 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:26 
Awatar użytkownika

złoty
@sim Oczywiście, że obiektywnie w porównaniu do przeciętnego miejsca nie jest ciasno, tylko za taką cenę. Nie wiem ile wynegocjowałaś, ale na Teneryfie na longstay od cen podanych na stronach można zjeżdżać spokojnie o 60-70%. Mam obecnie 8 apartamentów, które podnajmuję na krótkie pobyty i za salon+kuchnia+2 sypialnie/łazienki, balkon/taras, dostęp do grzanego basenu i jacuzzi+net 100/100mb+tv sat płacę 550eur miesięcznie allinc, za 3 sypialnie 620eur/m-c. Przeglądałem nawet ostatnio oferty na marketplace na Fuercie, jeśli zostajesz minimum miesiąc to jest masa ofert w podobnych cenach,

Ostatnio edytowany przez nick, 01 Lut 2021 15:32, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
indierock lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#115 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:30 

@nick byłam w tym miejscu 6 dni także nie wiem jak kształtują się ceny longstay, ale jako ze jadę na Teneryfę za 3 tyg, jeżeli to nie przechwałki to podrzuć proszę coś na priv w takim razie :-)
 Relacje PM off  

#116 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:37 
Awatar użytkownika

złoty
@sim Poszło
 Relacje PM off  

#117 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:40 

Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
srebrny
@nick...jako zaprawiony w bojach na Fuercie gdybyś był uprzejmy i wyjaśnił jak to jest z tą rezerwacją lokali na dłuższy termin bo jak sam wskakiwałem na kilka portali z wynajmami to wszędzie do ceny trzeba doliczyć trzeba było jednomiesięczny koszt czynszu jako prowizję dla pośrednika co znacznie zwieksza ogolny koszt przyjmijmy 3-miesięcznego wynajmu. Oczywiście także koszt zużycia wody , prądu , AC, itd :P
 Relacje PM off  

#118 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:55 
Awatar użytkownika

złoty
Dokładnie o tym przed chwila napisałem @sim na pw. Wszystkie oferty z agencji albo z miejsca odpuszczasz, albo różnymi sposobami szukasz bezpośredniego kontaktu do właściciela, można się niestety bardzo zdziwić i mi się to zdarzyło kilkukrotnie gdy właścicielem okazuje się...agencja :lol:
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#119 PostWysłany: 17 Maj 2021 22:16 

Loty: 149
Kilometry: 196 315
HON fly4free
Czy może ktoś polecić w której miejscowości szukać noclegu na Fuerteventurze na wyjazd z niemowlakiem? Jedynym kryterium jest ładna, bezwietrzna (tak, znam hiszpański i wiem co oznacza nazwa wyspy :) ) plaża. Może być miejscówka typowo turystyczna. Z poprzedniego wyjazdu pamiętam, że ostro wiało w Morro Jable i w El Cotillo, ale w obu byłem po jednym dniu i mógł to być przypadek. Wyjazd w czerwcu. Widzę interesujące obiekty w Costa Calma. Czy trzymając się nadal nazw mogę się spodziewać tam spokoju od wiatru?

#120 PostWysłany: 18 Maj 2021 00:04 
Awatar użytkownika

srebrny
Costa Calma albo pobliska Melia na Playa Sotavento to bardzo przyjemne miejsca i przepiekne plaze... ale chyba nie ma drugiego miejsca na Fuercie, gdzie nazwa az tak by wprowadzala w blad ;)
C.Calma i plaza Sotavento (doslownie: zawietrzna) uchodza za najbardziej wietrzne miejsca na wyspie, czemu sprzyja uksztaltowanie terenu, a z czego korzystaja liczne w okolicy szkoly np. kitesurfingu.

Ale generalnie nie ma co demonizowac, bo wiatr az tak nie przeszkadza, a rownie wietrzna wyspa jest na przyklad Lanzarote.

[ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości