Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lis 2014 21:39 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Mam 250tys. punktow w Starwoods czyli :

1. po cenie sprzedazy SPG czlonkom programu to jest 7500USD
2. biorac drogie hotele wychodzi nocka 20tys pkt srednio rownowartosc 320USD/noc to daje 4000USD
3. transfer do 33 linii lotniczych co mi daje przy orzeliczniku 1:1 + 5tys. bounus za kazde 20tys. jakies 310tys mil

Macie jakis pomysl na jakis fajny przelot w 2015 czy lepiej pakowac to w darmowe nocki w SPG ?
Wiekszosc poradnikow dotyczy kontynentu amerykanskiego wiec nie zabardzo mi pasuje do europejskiej rzeczywistosci.

Linie lotnicze gdzie moge przelac punkt na mile :
Exchange Ratio (Starpoints : Miles)
0. AreoMexico Clubpremier 1:1
1 Aeroplan/Air Canada 1:1
2 Air Berlin 1:1
3 Air China Companion 1:1
4 Air New Zealand & Air Points 65:1
5 Alaska Airlines Mileage Plan 1:1
6 Alitalia Millemiglia 1:1
7 All Nippon Airways (ANA) Mileage Club 1:1
8 American Airlines AAdvantage 1:1
9 Asia Miles (Cathay Pacific /Dragonair) 1:1
10 Asiana Airlines 1:1
11 British Airways Executive Club 1:1
12 China Eastern Airlines 1:1
13 China Southern Airlines’ Sky Pearl Club 1:1
14 Delta Air Lines SkyMiles 1:1
15 El Al Israel Airlines No transfer option
16 Emirates Skywards 1:1
17 Etihad Airways 1:1
18 Flying Blue 1:1
19 Hawaiian Airlines 1:1
20 Iberia Plus No transfer option
21 Japan Airlines (JAL) Mileage Bank 1:1
22 King Club Miles 1:1
23 LAN LANPASS 1:2
24 Mexicana Frecuenta 1:1
25 Miles and More 1:1
26 Qatar Airways 1:1
27 Saudi Arabian Airlines Alfursan 1:1
28 Singapore Airlines KrisFlyer 1:1
29 Thai Airways International Royal Orchid Plus 1:1
30 US Airways Dividend Miles 1:1
31 United MileagePlus 2:1
32 VARIG Smiles 2:1
33 Virgin Atlantic Flying Club 1:1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#2 PostWysłany: 14 Lis 2014 21:58 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Proponuję, żebyś podał region, który Cię interesuje to może ktoś doradzi, jak dotrzeć tam najtaniej i najfajniej. Jeśli interesują Cię Hawaje to możesz śmignąć na nie z Polski za 40k. w obie strony za punkty AA. + 100 USD opłat. Za 115k. mil +dopłaty w SQ możesz polecieć w klasie suites z Europy do USA. Możliwości masz prawie nieograniczone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Lis 2014 23:55 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Hawaje nie wiele punktow wychodzi, moglo by byc jako dodatek. Ile normalnie taka trasa wyceniana jest ?

- jakies polaczenie Emirates w first z LAX na pokladzie A380 do Dubai i moze dalej biznes,
- cos w kierunku BoraBora, jakies odcinki moge placic normalnie
- Australia, Nowa Zelandia
- Puero Rico / British Virgin Island

w sumie to nie za bardzo czuje tych biletow za mile wiec trudno mi odpowiedziec.
Przeznaczyc do upgradu do First w Emirates na jakiejs trasie ?
W Skywards i M&M mam tez cos uzbierane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lis 2014 00:16 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Z jakiego regionu chcesz wyleciec? Europa, Stany?

Jak z Europy to mozesz leciec Air Berlinem w biz z TXL za 50k aviosow i 50 GBP do AUH RT i z AUH np do SYD Etihadem w F za 243K mil i 78gbp RT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lis 2014 17:32 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Moge poleciez z USA lub z Europy, koniec podrozy w DE musi byc.
Tak jak pisalem nie chodzi mi o zwykly lot ekonomiczna bo taki to sobie sam moge kupic ale o jakas first laczona z buissnes na odcinkach, np. A380 first do UAE z LosAngeles lub New Jork w first ?
Kierunek Bora Bora mnie interesuje bo lot za punkty moze wydluzy nam pobyt o dodatkowe 3 dni na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Z transferem punktów dobrze jest poczekać na jakieś dodatkowe promo z linii, wtedy dojdzie jeszcze nawet 50% więcej mil.

Jeśli chodzi o Bora Bora, to tych punktów ledwo starczy dwie nocki w StR. Luksusowe hotele zwykle reprezentują gorszą wartość niż podróż w C/F.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Sty 2015 17:27 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
@L4FF: na Bora Bora z SPG jest jeszcze Le Meridien ktory troche taniej liczy punkty, ale oba maja nieoficjalna stawke ustalana na zadanie.
Tam jest chyba 120tys. (3600USD) punktow za noc tego co mi wiadomo i wole tam zaplacic gotowka za hotel.
W tamtym kierunku bardziej mi chodzilo o bilet lotniczy niz hotel.

Posypalo sie TYLE propozycji od forumowych fachowcow od mil lotniczych ze nie wiem co wybrac i chyba zostane przy tym o czym mam pojecie czyli bedziemy brac pokoje za punkty w opcjach 4+1. Dziekuje wszystkim ekspertom ;(.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sty 2015 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
LeM tańszy oczywiście, ale to tak trochę jak z wycieczką na Malediwy i pobytem na wyspie lotniskowej :-).

W zeszłym roku było promo za platynę -35% od rezerwacji za punkty do Cat6, łączyło się z 5za4, więc świetna okazja do wykorzystania w np StR Mauritius. Powyżej 10k za nockę mi się bardziej zawsze kalkulowało wydanie punktów/mil na loty, gdzie różnica w normalnej cenie byłą dużo bardziej widoczna.

Za 120-150k masz C-F na Pacyfik z programu US Air puki istnieje (lecąc np CX, qf JL ze stopami w ich bazach).
Jak chcesz Emiraty to może np Alaska Air, 100k za F LAX-DXB-Azja w jedną stronę z tego co pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2015 10:09 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Też sobie o programie AS pomyślałem. LAX-DXB ze stopem w HKG na CX powinien być chyba za 70k. w F. Za kolejne 30k. w programie AA możesz wrócić EY w C do Niemiec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Sty 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
blasto napisał(a):
Też sobie o programie AS pomyślałem. LAX-DXB ze stopem w HKG na CX powinien być chyba za 70k. w F. Za kolejne 30k. w programie AA możesz wrócić EY w C do Niemiec.


Albo za 40k z EY F na A380 do Londka i później BA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Sty 2015 14:38 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
@L4FF: nie przesadzajmy z tym porownaniem do pobytu na wyspie lotniskowej. Tam 4 hotele sa w odleglosci 1700m od siebie (w zasadzie pare wiosel kajakiem), a swoja droga nie przepadam za siecia StR to jest przereklamowane a zwlaszcza usluga lokajow, bardziej odpowiada mi styl LeMeridien czy Luxury Collection.

Image


@blasto : mozesz bardziej rozwinac ta proponowana droge, lece na drodze LAX-HKG-DXB liniami CX w klasie F za 70k mil plus podatki ???
Kiedys latalem duzo CX na trasie FRA-TPE i bardzo mi sie ta linia podobala ale bylo to w latach 1995.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sty 2015 15:01 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Tutaj chart nagród AS: http://www.alaskaair.com/content/mileag ... frica.aspx
Dla CX nagroda w F pomiędzy USA, a Bliskim Wschodem to 70k. AS pozwala na robienie stopoverów przy nagrodach one-way, w tym przypadku w HKG. Rezerwacja tylko przez telefon. Z tego, co się orientuję, wszystkie odcinki muszą być na CX - nie da się mieszać lotów różnymi liniami partnerskimi chyba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Sty 2015 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Turndown napisał(a):
@L4FF: nie przesadzajmy z tym porownaniem do pobytu na wyspie lotniskowej. Tam 4 hotele sa w odleglosci 1700m od siebie (w zasadzie pare wiosel kajakiem), a swoja droga nie przepadam za siecia StR to jest przereklamowane a zwlaszcza usluga lokajow, bardziej odpowiada mi styl LeMeridien czy Luxury Collection.


Porównanie takie stąd, że oszczędności na pokoju bledną po podliczeniu całościowych wydatków na wyjazd. Traktując jako "podróż życia" nie ma co oszczędzać chyba, a jak się planuje wracać to portfel na wydatek i tak pozwala.

1700m wydaje się niczym, ale każdy hotel dokładka parę stówek za parę metrów lepszego położenia widoku względem Otemanu.

W kwestii finansowej chyba trudno i tak pobić IC Thelasso i 50k punktów za nockę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Sty 2015 17:01 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Thalasso monitoruję regularnie - i znalezienie dostępności przez kilka dni pod rząd - szczególnie kilka miesięcy do przodu - łatwe nie jest. Natomiast zarezerwowanie 6 nocek w Le Moana na wrzesnień nie było żadnym problemem. Może później Thalasso wskoczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Sty 2015 17:26 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Kiedyś dokładnie sprawdzałem ... noclegi w większych partiach za punkty w IC Thelasso dodawane są na 1-2 tyg. przed terminem. Zawsze można wziąć Le Moana z nadzieją na pojawienie się nocek punktowych w Thelasso i zmienić w ostatniej chwili ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sty 2015 17:32 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Taki jest plan i to chyba najsensowniejsza strategia w oparciu o punkty w IHG. Przelot i hotel zabezpieczony, więc może być tylko lepiej. Transfer między hotelami jest podobno darmowy, więc nawet jeśli 2-3 nocki pod rząd w IC Thalasso wpadną, to będzie miło. Można też pisać do GM z prośbą o uwolnienie dostępności, ale nie wiem, czy to skuteczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Sty 2015 22:05 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Bylem nawet sklonny walczyc o punkty w tych promocjah IHG, ale jeden problem z rezerwacja w IHG i brak jakiejkolwiek pomocy z strony obslugi klienta wyleczyl mnie z uzbierania punktow na IHG BoraBora wypisalem sie z tego programu. Ale 50k punktow na tej wyspie to jak za darmo. Zostaje mi LeMeridien i StR oraz moze dwie noce w Four Seasons, tylko jakas promocja 3x punkty bonus niech sie trafi w Starwoods ponownie.

@blasto : chce leciec jedna linia Cathay lub Emirates w F, czyli np. LAX-HKG-DXB linia Cathay w klasie F za 70k mil plus podatki lub Emirates SFO-DXB lub LAX-DXB lub dalej do Indii linia Emirates w klasie F za 90k mil plus podatki. Tak to mam rozumiec z tej tabelki, moga sobie rowniez zrobic w Cathay stopover w HK lub Emirates stopover w Dubai. Zalozyc konto w AA, przelac punkty SPG na AA i wtedy telefonicznie rezerwowac na bilety nagrody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Sty 2015 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
IHG sam miałem teraz problem z ichniejszą promocją, ale email do programu ambasador rozwiązał sprawę całkiem sprawnie - choć na pewno nie na poziomie SPG. Jest też opcja darmowej nocki z voucherem w weekend, więc ewentualnie można o pół ceny zbić normalny nocleg.

AS sprzedaje często punktu po ~2 centy, można przyoszczędzić SPG jeśli się jest w stanie inaczej wykorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Sty 2015 23:49 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Turndown napisał(a):
@blasto : chce leciec jedna linia Cathay lub Emirates w F, czyli np. LAX-HKG-DXB linia Cathay w klasie F za 70k mil plus podatki lub Emirates SFO-DXB lub LAX-DXB lub dalej do Indii linia Emirates w klasie F za 90k mil plus podatki. Tak to mam rozumiec z tej tabelki, moga sobie rowniez zrobic w Cathay stopover w HK lub Emirates stopover w Dubai. Zalozyc konto w AA, przelac punkty SPG na AA i wtedy telefonicznie rezerwowac na bilety nagrody.


Najpierw sprawdź dostępność (możesz się rozczarować), potem zadzwoń do AS i upewnij się, że oni też widzą te loty i że możesz je kupić, a dopiero potem przelewaj, dzwoń i rezerwuj. Nie jestem ekspertem od programu AS, ale tak, powinieneś móc zrobić to o czym piszesz.

Przy okazji, wie ktoś może czy IC na Bora-Bora uznają przywileje Ambassadora przy noclegach za punkty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Sty 2015 17:31 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Czas transferu punktow SPG na mile lotnicze to jakies 10dni, wiec dam sobie spokoj jesli pierwsze mam sie pytac czy jest dostepnosc biletow nagrod to za 10 dni ich juz moze nie byc i zostane z milami na koncie jakiejs lini lotniczej.

Z tego co ja sie dowiedzialem to uznaja przywileje przy noclegu za punkty w IC BoraBora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group