Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Cze 2017 07:17 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
jacek96 napisał(a):
@mikerus Jakie to, te "niektóre" linie?
Bo ja wiem jedynie o zapisie, że podróżujący musi okazać kartę, którą opłacał podróż, przy odprawie.

Bardzo różne.
Np. Singapore:
Cytuj:
Q: I’ve booked a flight for someone else and paid with my credit/debit card. Can the passenger present the credit/debit card for verification on my behalf?
A: No. For your security, it’s mandatory for you, the cardholder, to present the physical credit/debit card in person for verification. If you’re unable to do this, get in touch with your local Singapore Airlines office.


czy Saudia
Cytuj:
For verification purposes, the credit card used for payment and the credit card owner should be present at time of check-in.


czy Turkish
Cytuj:
If the credit card holder is not the passenger, credit card holder must be present with the passenger(s) at the check-in counter with his/her credit card (used for the payment)


czy Srilankan
Cytuj:
Out of all our payment methods, when it comes to online payments, credit card payments are the most convenient. If you booked your ticket online, make sure that the card holder is a member of the travelling party as he/she is required to present the card that was used to purchase the ticket online at all relevant airport check-in counters.


czy JetStar na wybranych trasach
Cytuj:
On selected routes, it is a condition of sale, check-in and boarding that the original and physical credit, debit or charge card used to purchase the ticket(s) must be presented by the card owner for verification at the airport.


w Thai wymagane jest osobiste stawiennictwo posiadacza karty w biurze celem przygotowania zgody
Cytuj:
Credit Card or Visa / MasterCard debit card owners must contact any THAI city ticketing offices only during office hour at their nearest locality in person and present the following documents;
[...]
THAI reserves the right to deny boarding to the travelling passengers, if the above mentioned procedures and regulations have not been complied with.


Podobnie China Airlines
Cytuj:
For Online transactions with credit card payment, the credit card holder must go through credit card verification before travel. The passenger will encounter denial of boarding at the airport or have to buy another ticket for the booking if the required verification has not been properly completed.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
12 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 18 Cze 2017 08:02 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Spice Jet - na dwa loty, dwukrotnie poproszono mnie o kartę (lotnisko w Mumbaju).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Cze 2017 18:49 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Warto zaznaczyć że obowiązek pokazania karty w tych liniach istnieje tylko i wyłącznie w przypadku zakupu biletu bezpośrednio na stronie linii. W przypadku zakupu przez pośrednika nie ma konieczności okazywania karty którą bilet był opłacony.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Cze 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
ja ostatnio kupowałem bilety na stronie qatar airways i poproszono o okazanie karty którą płaciłem (revolut) przy check in. emailowa weryfikacja nie wystarczyla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Cze 2017 21:34 

@tunczaj - a u mnie takiej konieczności nie było. Też kupowałem bezpośrednio na stronie Qataru.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Cze 2017 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
British Airways rowniez, chociaz bardzo rzadko sie to zdarza, glownie w Oslo z tego co czytalam i z mojego jedynego doswiadczenia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2017 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Lecialem tyle razy roznymi liniami, mialem bilety zakupione bezposrednio na stronach linii, jak i poprzez posrednikow, osobiscie nie spotkalem sie z takim przypadkiem. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2017 11:37 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Zastanawia mnie co by sie jednak stalo w sytuacji, gdybym jednak tej karty nie byl w stanie okazac - dosc czesto kupuje bilety z duzym wyprzedzeniem (jak pewnie kazdy zreszta) i jak bede lecial w pazdzierniku czy listopadzie to juz najzwyczajniej w swiecie nie bede mial tej karty, ktora placilem (bo z niej zezygnowalem). Bywalo tez, ze karta po prostu wygasla i nie chcialem nowej. Badz tez (na co juz w ogole nie mam wplywu) firma X i wydawca karty zakoczyly wspolprace i tyle.

Mnie, mimo kilkuset lotow na koncie nikt nigdy nie prosil o okazanie karty, ale jak tu sobie czytam ten watek to wolalbym sie jednak jakos przygotowac na taka ewentualnosc :).

Czy komus sie przytrafilo, ze jednak nie mogl okazac karty - i co w takim przypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2017 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@lataczuk
ktory bank wymagal od Ciebie zwrotu karty po rezygnacji lub wymianie na nowa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2017 11:59 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@correos - no wiadomo, ze zaden nie wymaga - czy dobrze rozumiem, ze sugerujesz, zeby trzymac "stare i niewazne" karty i je okazywac na zadanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Cze 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
lataczuk napisał(a):
Mnie, mimo kilkuset lotow na koncie nikt nigdy nie prosil o okazanie karty, ale jak tu sobie czytam ten watek to wolalbym sie jednak jakos przygotowac na taka ewentualnosc :).
... i co w takim przypadku?


Jesli masz obawy to robisz zdjecie karty ktory placiles, w razie czego pokazesz i powiesz, ze waznosc karty sie skonczyla . ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Cze 2017 12:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Do licha, leciałem Thaiem i nikt nie karty wymagał. I całe szczęście, bo bym się długo zastanawiał, którą płaciłem i czy ją przy sobie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Cze 2017 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W tej sytuacji płacisz przy check-inie taką samą kwotę jak na rezerwacji kartą którą przy sobie posiadasz.Kasa zapłacona przy rezerwacji wraca na rachunek podpiety do karty którą pierwotnie użyłeś.
Jeżeli kupujesz przez pośrednika a nie przez stronę linii to taka sytuacja się nie zdarzy.


lataczuk napisał(a):
Zastanawia mnie co by sie jednak stalo w sytuacji, gdybym jednak tej karty nie byl w stanie okazac - dosc czesto kupuje bilety z duzym wyprzedzeniem (jak pewnie kazdy zreszta) i jak bede lecial w pazdzierniku czy listopadzie to juz najzwyczajniej w swiecie nie bede mial tej karty, ktora placilem (bo z niej zezygnowalem). Bywalo tez, ze karta po prostu wygasla i nie chcialem nowej. Badz tez (na co juz w ogole nie mam wplywu) firma X i wydawca karty zakoczyly wspolprace i tyle.

Mnie, mimo kilkuset lotow na koncie nikt nigdy nie prosil o okazanie karty, ale jak tu sobie czytam ten watek to wolalbym sie jednak jakos przygotowac na taka ewentualnosc :).

Czy komus sie przytrafilo, ze jednak nie mogl okazac karty - i co w takim przypadku?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Cze 2017 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Turkiem lecialem 4x i nikt mnie nie prosil o karte kredytowa
jak i nikogo za/przede mna nie proszono

Dla spokoju nie przecinaj karty itp
zabierz ze soba, wiele miejsca nie zajmuje w portfelu


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Cze 2017 18:04, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Cze 2017 13:43 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
To ze większości TUAJ się taki problem nie objawił to nie znaczy ze go nie ma, porostu post jest jako ostrzeżenie ze taki problem możne zaistnieć i co wtedy możemy zrobić.
Podobny post odnośnie opuszczenia jednego z odcinków lotu, być świadomym a nie ignorować 'mnie się to nie zdarzyło'. U mnie nie pomagało ew. posiadanie kserokopii karty chcieli oryginał.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Cze 2017 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wydaje mi sie, ze taka sytuacja moze szczegolnie zaistniec, jak sie placilo karta z innym imieniem i nazwiskiem, niz osoba na ktora wystawiony byl bilet, wtedy dobrze miec jakies potwierdzenie na pismie ze zgoda, podpisem i nr. telefonu tej osoby, ktora placila wlasna karta.
Przypuszczam, ze linie mialy przypadki roznych przekretow typu "Nigeria-Connection" i kasa za bilet zostala zwrocona posiadaczowi karty ze wzgledu na naduzycie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Cze 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Czytajcie ze zrozumieniem - w niektórych przypadkach przy check-in musi być obecny właściciel karty, jak i sama karta. Żadne ksera, zdjęcia, zgody na piśmie mogą nie pomóc. Co oczywiście nie znaczy, że w każdym przypadku będą tej karty żądali.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Cze 2017 15:09 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Nawiasem mówiąc do niedawna podobnie było w niemieckiej kolei.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Cze 2017 15:47 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
olus napisał(a):
Czytajcie ze zrozumieniem - w niektórych przypadkach przy check-in musi być obecny właściciel karty, jak i sama karta. Żadne ksera, zdjęcia, zgody na piśmie mogą nie pomóc. Co oczywiście nie znaczy, że w każdym przypadku będą tej karty żądali.


Precyzyjnie mówiąc to ta lista zawiera tylko linie którym potencjalnie może nie wystarczyć sama karta - wymagają albo osobistego stawiennictwa posiadacza albo załatwienia formalności w biurze. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
olus lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Cze 2017 16:01 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
cccc napisał(a):
Wydaje mi sie, ze taka sytuacja moze szczegolnie zaistniec, jak sie placilo karta z innym imieniem i nazwiskiem, niz osoba na ktora wystawiony byl bilet, wtedy dobrze miec jakies potwierdzenie na pismie ze zgoda, podpisem i nr. telefonu tej osoby, ktora placila wlasna karta.


Ja miałem dwa przypadki : Etihad i Qatar
w ich habach chcieli ode mnie fizycznie kartę (żadne inne formy)
a bilet był kupiony moja karta z moim imieniem i nazwiskiem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Cze 2017 18:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group