Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Sty 2014 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Też miałem podobnie (pisałem o tym tutaj w innym wątku o Booking).
Po rezerwacji (bezzwrotnej) noclegów na B. ktoś użył karty, kupując bilety w Renfe Madryt za 86 Euro.
Bank (City) uznał reklamację bez problemu i zwrócił kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#22 PostWysłany: 15 Sty 2014 20:57 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
jobi napisał(a):
Też miałem podobnie (pisałem o tym tutaj w innym wątku o Booking).
Po rezerwacji (bezzwrotnej) noclegów na B. ktoś użył karty, kupując bilety w Renfe Madryt za 86 Euro.
Bank (City) uznał reklamację bez problemu i zwrócił kasę.

A to dziwne bo bilety płacone na Renfe kartą spoza Hiszpanii muszą iść przez 3D secure... przynajmniej do niedawna tak było, tylko karty z zabezpieczeniem 3D u nich działały.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Sty 2014 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
mucha napisał(a):
jobi napisał(a):
Też miałem podobnie (pisałem o tym tutaj w innym wątku o Booking).
Po rezerwacji (bezzwrotnej) noclegów na B. ktoś użył karty, kupując bilety w Renfe Madryt za 86 Euro.
Bank (City) uznał reklamację bez problemu i zwrócił kasę.

A to dziwne bo bilety płacone na Renfe kartą spoza Hiszpanii muszą iść przez 3D secure... przynajmniej do niedawna tak było, tylko karty z zabezpieczeniem 3D u nich działały.


3D Secure na karcie było wyłączone (kiedyś nie mogłem jakiegoś tam biletu przez to kupić i poprosiłem o wyłączenie).
Po incydencie włączyłem to ponownie, wymienili mi tez oczywiście kartę z innym nr i cvv.
Mogło to pewnie zadziałać, bo karta 3D Secure jako takie miała, wyłączona była tylko sama procedura wpisywania kodu z SMS.
Na karcie nie było dostępnych środków, złodziej zrobił niedopuszczalny debet i zaraz do mnie dzwonili z City, czy to ja tak zaszalałem, hahaha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Sty 2014 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
3D secure nie zawsze działa nawet jak jest włączone.
Kupowałem ostatnio na stronie FC Barcelona bilety na mecz i płaciłem właśnie kartą Citi Wizz z włączonym secure 3D
(niestety karty w EUR nie miałem przy sobie, a były bilety obok siebie więc musiałem szybko podjąć decyzję).
Transakcja przeszła bez użycia secure 3D, tylko i wyłączenie po podaniu danych karty wraz z CVV.

Z tego co pamiętam także rezerwacja na otel.com przeszła bez secure 3D tą samą kartą.
Tak, że 3D nie do końca zabezpiecza Cię przed fraudem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Sty 2014 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Chyba transakcje na RENFE Madrid są jakimś klasycznym fraudem.

Próbowałem płacić kartą Polbanku (brak 3d secure) - więc nie przeszło.

Jednak mimo to miałem kontakt z monitoringu banku, mimo, że tą kartą naprawdę dużo płacę i w sieci i za granicą i przechodzi bez weryfikacji telefonicznej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Sty 2014 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
cekace napisał(a):
3D secure nie zawsze działa nawet jak jest włączone.


Również mam kartę Citi Wizz z aktywnym 3d secure, ale często zdarza mi się, że przy płatności system nie pyta o kod, więc zupełnie nie wiadomo na jakiej zasadzie to działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Lut 2014 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
W ubiegłym roku w marcu byłem w Brazylii. Zobaczyłem dzisiaj że na mojej karcie pojawiły się dwie transakcje w realach brazylijskich (2 x 10 BRL). Od razu łapie za telefon żeby zablokować kartę ale w trakcie połączenia patrzę, że data transakcji to marzec 2013 i data zaksięgowania to 06.02.2014. Jak sprawdziłem dane z obciążenia to pamiętam, że kupowałem w tych punkach więc to chyba moje transakcje. Pani na infolinii powiedziała, że to faktycznie dziwna sytuacja ale posprawdzała jeszcze i potwierdziła, że jest to zgodne z regulaminem.
Czy faktycznie tak jest, że po blisko 11 miesiącach transakcje mogą być księgowane na rachunku karty kredytowej?
Zaczynam się zastanawiać czy nie pojawi mi się za chwilę jakaś obca transakcja.

Bank: BZWBK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Lut 2014 18:17 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Niestety lub stety ale tak
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 07 Mar 2020 23:29 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Po sześciu latach odświeżę temat. Karta Bunq Travel Card nie ma "na sobie" kodu CVV, tylko w aplikacji, i można go sobie dowolnie zmieniać, jeśli ma się taką ochotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Mar 2020 18:22 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 890
@Fadel
Dobrze wiedzieć, choć sprawy z Booking.com ten ficzer nie rozwiąże, bo oni nie pobierają tego kodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Mar 2020 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
CVV potrzebny jest do transakcji w internecie, natomiast bookując hotel na booking.com zazwyczaj dane karty są przekazywane hotelowi, który ściąga sobie pieniądze z karty w trybie MOTO. CVV nie jest wtedy do niczego potrzebny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Mar 2020 19:51 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 890
I gwoli ścisłości: CVV2 (VISA) i CVC2 (Mastercard).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group