Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 04 Kwi 2022 12:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Chociaż same saloniki LH to raczej mało ciekawe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#202 PostWysłany: 04 Kwi 2022 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jesli po drodze, to polecam wizyte w Air Canada Maple Leaf Lounge, zdecydowanie bardziej niz poczekalnie LH.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Przesiadka
#203 PostWysłany: 07 Cze 2022 21:37 

Rejestracja: 07 Cze 2022
Posty: 1
Witam, rodzice za miesiac leca do Texasu z Katowic z przesiadka we Frankfurcie. Chcialem zapytac czy przechodzą przez odprawe paszportowa jeszcze raz w niemczech czy juz nie. Pierwszy raz lecą samolotem i chce ich troche nakierowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przesiadka
#204 PostWysłany: 07 Cze 2022 22:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Na jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Przesiadka
#205 PostWysłany: 07 Cze 2022 22:37 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Lech.91 napisał(a):
Witam, rodzice za miesiac leca do Texasu z Katowic z przesiadka we Frankfurcie. Chcialem zapytac czy przechodzą przez odprawe paszportowa jeszcze raz w niemczech czy juz nie. Pierwszy raz lecą samolotem i chce ich troche nakierowac.


Tak, ale nie do Niemiec, tylko we Frankfurcie, niezależnie czy na jednym bilecie. ;)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 07 Cze 2022 23:22 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Zapewne Lufthansa lub United? W Katowicach się odprawia, nadadzą bagaż, jeśli taki maja, pokażą paszporty, COVID Pass, test antygenowy i attestation i odbiorą bilety. Jeśli maja ESTA to będzie w systemie, ale lepiej mieć wydrukowana. We Frankfurcie przed wejściem do do odpowiedniej części terminala non-Schengen pokażą paszporty i być może raz jeszcze pozostałe dokumenty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 09 Paź 2022 19:48 

Rejestracja: 09 Paź 2022
Posty: 14
Dzień dobry,

mam dwa pytanie. Mam lot z przesiadką na początku 02-2023 na jednym bilecie ale jeszcze nie mam kart pokładowych. Rozumiem, że otrzymam obie karty przy odprawie na lotnisku Chopina, prawda? Przylot LOT'em z WAW do FRA o 09:45, Terminal 1, a odlot Vietnam Airlines do HAN o 13:55, Terminal 2. Mam 4:10 czyli dosyć. Mam jednak prawie 70 lat i pierwszy raz na wielkim lotnisku, przylot i odlot z różnych odległych terminali, więc boję się zgubić. Proszę mi podać całą prawdopodobną trasę od opuszczenia samolotu LOT'u na terminalu 1 aż do strefy tranzytowej na terminalu 2. Kiedy i gdzie iść prosto, w lewo, w prawo, a gdzie w górę i w dół. Przeczytałem, że trzeba iść z grupą wg znakami aż w końcu w górę do Sky Line, i jechać do terminal 2. Chciałbym jednak mieć opis tej całej trasy. I na którym odcinku tej trasy jest kontrola paszportowa i kontrola bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 09 Paź 2022 20:05 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Dokladnie opisac sie nie da. Przylot Lotem na 90% oznacza dojazd to terminala autobusem a ten moze podjechac w rozne miejsca. Gdziekolwiek podjedzie, stamtad rzeczywiscie trzeba kierowac sie po znakach na Terminal 2.

Kontrola paszportowa i bezpieczenstwa bedzie w Terminalu 2.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#209 PostWysłany: 10 Paź 2022 14:07 

Rejestracja: 09 Paź 2022
Posty: 14
Dziękuję @ pbak za informacje. "Lubię" poszło.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 10 Paź 2022 14:23 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@batman1, zainstaluj sobie aplikację Lufthansa na telefon. Ona ma wbudowaną interaktywną mapę lotniska FRA i może trochę Ci ułatwi przemieszczanie się po nim - nawet ma opcje wyznaczania trasy.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 10 Paź 2022 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Warto dodać, że lotnisko we Frankfurcie jest jak dla mnie wzorcowo oznaczone.
Nigdy nie miałem na nim chwili zawahania gdzie iść.
Jedyne czego nie mogłem znaleźć to saloniku PP. Błąkałem się z godzinę i nikt mi nie mógł pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#212 PostWysłany: 10 Paź 2022 18:28 

Rejestracja: 09 Paź 2022
Posty: 14
xyrxis napisał(a):
@batman1, zainstaluj sobie aplikację Lufthansa na telefon. Ona ma wbudowaną interaktywną mapę lotniska FRA i może trochę Ci ułatwi przemieszczanie się po nim - nawet ma opcje wyznaczania trasy.

Serdeczne dzięki @ xyrxis, @turczy, @pbak. Jestem spokojniejszy. Rozumiem, że w razie czego trzeba wszelkimi sposobami, drogami, środkami dotrzeć do terminal 2, gdzie w zamkniętej strefie tranzytowej spokojnie szukać gate. Już zainstalowałem aplikację Lufthansa i mam interakcyjną mapę FRA (wcześniej ściągnąłem statyczną mapę JPG).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 10 Paź 2022 19:13 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@batman1, jest prawdopodobne, że po przylocie autobus podwiezie Cie gdzieś do centralnej części sektora B terminala 1. Będziesz musiał dojść do stacji kolejki "skyline" na czwartym poziomie a następnie podjechać nią dwa przystanki do terminala 2. Tam przejdziesz kontrolę bezpieczeństwa i paszportową i całkiem blisko już jest do bramki D4 (z której lot do Hanoi odlatuje na przykład jutro). Możesz sobie przykładową trasę wyznaczyć też na stronie lotniska:
https://www.frankfurt-airport.com/en/ai ... t-map.html
Jako punkt startu wybierz na przykład bramkę B58 a cel to bramka D4.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 10 Paź 2022 19:33 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
xyrxis napisał(a):
@batman1, jest prawdopodobne, że po przylocie autobus podwiezie Cie gdzieś do centralnej części sektora B terminala 1.


Rownie prawdopodobne jest, ze podjedzie od strony bramek A2 lub A5. Albo, ze podjedzie do drzwi dokladnie na przeciwko wejscia przy odbiorze bagazu w czesci A, z dala od bramek. Troche mniej prawdopodobne ale nie wykluczony jest przyjazd do sektora C. Ja bym sie nie fiksowal na tym, gdzie autobus podjedzie bo skadkolwiek podjedzie, najprosciej bedzie dojsc do Skytraina.

Z innej beczki, do Terminala 2 mozna tez dostac sie autobusem ale to troche wiecej krecenia. Dlatego lepiej szukac znakow na Sky Train Terminal 2 a nie samo Terminal 2.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
 
      
#215 PostWysłany: 10 Paź 2022 20:07 

Rejestracja: 09 Paź 2022
Posty: 14
-- 10 Paź 2022 19:53 --

xyrxis napisał(a):
@batman1, Możesz sobie przykładową trasę wyznaczyć też na stronie lotniska:
https://www.frankfurt-airport.com/en/ai ... t-map.html
Jako punkt startu wybierz na przykład bramkę B58 a cel to bramka D4.

Dziękuję za konkrety. Rozumiem, że odlot prawdopodobnie z D np. bramka D4. Tylko jeszcze nie wiem, gdzie mam wprowadzić punkt startu i cel. Czyli co mam wybrać po kliknięciu w podany link, żeby mieć pola do wprowadzania startu i celu? Chyba muszę poszukać i ćwiczyć.

-- 10 Paź 2022 20:07 --

pbak napisał(a):
xyrxis napisał(a):
@batman1,

Z innej beczki, do Terminala 2 mozna tez dostac sie autobusem ale to troche wiecej krecenia. Dlatego lepiej szukac znakow na Sky Train Terminal 2 a nie samo Terminal 2.

Ja postanowiłem wybrać SkyLine. Rozumiem więc że po opuszczeniu np. autobusu trzeba dotrzeć na poziom 4 i wsiąść do SkyLine. Rozumiem też, że zależy gdzie wsiądę mam jechać 1, 2 lub 3 przystanki, prawda? A za każdym razem będzie informacja, w której strefie, np. D, E, jest bieżący przystanek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 10 Paź 2022 21:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Jedziesz do konca, D i E maja wspolny przystanek. O ile pamietam odloty non-Schengen sa poziom nizej niz stacja kolejki.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#217 PostWysłany: 10 Paź 2022 21:34 

Rejestracja: 09 Paź 2022
Posty: 14
pbak napisał(a):
Jedziesz do konca, D i E maja wspolny przystanek..

No to wszystko już jasne. Ja tylko się boję zgubić po drodze. Jak będę już w D, E to znajdę bramkę. Mam 4 godziny na przesiadkę a strefa jest przecież ograniczona i zamknięta ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 10 Paź 2022 21:53 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@batman1

Może obejrzyj parę filmów o lotnisku Frankfurt (FRA) na youtubie. W wyszukiwarce wpisz fra transfer i jest jakiś punkt zaczepienia do kolejnych filmów.
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 04 Gru 2022 05:59 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Za kilka dni mam 6h na przesiadkę we FRA, osobne rezki i muszę ponownie nadać bagaż na LO do WAW. Chcę to zrobić jak najwcześniej, zatem seria pytań:
1. Czy LO zaczyna check-in 2h przed wylotem, czy wcześniej?
2. Są jakieś self-dropy, z których mógłbym skorzystać już 5h przed odlotem?
3. Czy Senator daje mi coś w tym wypadku np. nadanie bagażu na cki LH?
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 04 Gru 2022 13:36 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Planuję podróż w lutym Waw-LCA z przesiadką we Frankfurcie. Wg rozkładu przylot 9:00, wylot 10:05 oba z Terminala 1. Nigdy na lotnisku we Frankfurcie nie byłem, czy ta godzina to wystarczy bez stresu na przesiadkę??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group