Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 21 Mar 2019 14:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Jak masz to na jednym bilecie, to będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#102 PostWysłany: 23 Mar 2019 22:06 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 2
Lufthansa z reguły (ale nie zawsze, bo dzisiaj leciałem FRA-KTW i mieliśmy 1h opóźnienia, bo "traffic") przylatuje wcześniej - do FRA przyleciała 30 minut wcześniej.
Niemniej 1h15 powinna starczyć, ale proszę wziąć pod uwagę, że lotnisko FRA jest gigantyczne i czasem do Gatu można iść np. 40 minut, jak ktoś się nie śpieszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 24 Mar 2019 10:28 

Rejestracja: 21 Mar 2019
Posty: 2
Dziękuję za info. Bardziej mnie interesuje czy po drodze do bramki będzie kontrola celna, podobna do tej jak leci się do Londynu. Przynajmniej tak jest we Wrocławiu. Po odprawie, przed bramkami jest punkt kontroli celnej.
Inną sprawą jest to, czy jeżeli lufthansa z Wrocławia się spóźni, to czy ta druga lufhansa do Vancouver poczeka na nas. Teoretycznie tak, lecimy na jednym bilecie z tym samym przewoźnikiem.
Wielkość lotniska mnie nie przeraża, mam doświadczenie z lotnisk Stansted czy Heathrow. Ale respekt odczuwam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 24 Mar 2019 10:51 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Kontroli celnej na 99% nie będzie - jest ona wyrywkowa i na wylocie z UE praktycznie się nie zdarza.
Kontrola paszportowa będzie.
Samolot nie poczeka , natomiast jest szansa że w razie spóźnienia pod samolot z Wrocławia podjedzie dedykowany BUS który odbierze Cię ze spóźnionego samolotu (ale nie jest to zasadą).
Jeśli całość jest jednym bilecie to w razie gdy nie zdążysz na samolot do Vancouver w Service Center nieodpłatnie znajdą inne połączenie i wydadzą nowe karty pokładowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 24 Mar 2019 10:52 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@wojtek_66: jest to wylot poza strefę Shengen więc dodatkowa odprawa paszportowa na pewno zostanie przeprowadzona, przylecisz pewnie do sekcji A a odlot będzie prawdopodobnie z Z - to jest ten sam budynek z tym że piętro wyżej. Przy przejściach są kontrole paszportowe - działa to bardzo sprawnie. Gdybyście jednak nie zdążyli to przewoźnik o Was zadba. Generalnie wydaje mi się że nie warto się stresować.
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 24 Mar 2019 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Proszę o opinię bywalców FRA.
Czy realna jest następująca przesiadka-> czas 1:15 godz.: przylot SPOZA Schengen -> przesiadka na Ryanaira w Schengen?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 24 Mar 2019 22:59 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@wtak: marnie bardzo marnie. Różne terminale oraz.kontrola paszportowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 24 Mar 2019 23:18 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Chyba, ze spoza Schengen przylecisz na terminal 2 ale I tak bedzie ciezko.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 24 Mar 2019 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Na dziś info: SPOZA Schengen ->terminal 1, hall B.
Wylot FR -> terminal 2, hall E.
Nie warto ryzykować ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 24 Mar 2019 23:47 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Spacer od bramki przylotowej, kontrola paszportowa, schody w dol, pareset metrow korytarzem, schody w gore, transport do drugiego terminala, schody w dol, kolejka do kontroli osobistej w terminalu 2 a potem kolejnych pareset metrow do bramek Ryana. Sam sobie odpowiedz :-)

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 25 Mar 2019 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
@pbak Da się ...biegiem? :)
Wiesz, umiem się przesiąść w WAW, czy SXF, ale to, jak powiedział klasyk: "takie małe airport, to nawet Japanese nie potrafią zrobić".
Jak oceniasz, ile potrzeba czasu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 25 Mar 2019 00:15 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
W tym calym FRA to wiecznie klody pod nogi rzucaja. W MUC to bym sie na to porwal ale we FRA chyba nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 25 Mar 2019 00:46 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Niewiadome sa dwie: czy podjedziesz pod bramke samolotem czy bedzie autobus oraz jaka bedzie kolejka do kontroli na terminalu 2. Ja pare razy stalem tam ponad 30 min. Generalnie bym nie ryzykowal ponizej 1.5h od przylotu do boardingu drugiego lotu.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 25 Mar 2019 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
@pbak Wydaje się, że deboarding na przylocie będzie rękawem. To na "+" . No i tylko podręczny.
Czyli precyzując brakuje mi jakieś 30 min ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 25 Mar 2019 10:45 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
No tak to niestety wyglada. Jak lecisz z paszportem biometrycznym a nie z dowodem to zaoszczedzisz troche, bo kolejki to automatow sa krotsze. Ale I tak czasu bedzie raczej za malo.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 25 Mar 2019 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
@pbak A nie wiesz, czy jest jakiś planner przesiadki na stronie FRA (np LHR ma coś takiego, łatwo i przyjemnie można zaplanować przesiadkę)?
Ja tam nie znalazłem a byłoby to przydatne narzędzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 25 Mar 2019 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@pbak leciałam ostatnio z Z i bramki automatyczne były zamknięte.
Po przylocie również - było okienko kontroli (jedno), gdzie pan ręcznie oglądał dokumenty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 25 Mar 2019 13:07 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
@wtak - nie widzialem takiego plannera.
@Akna - przydatna informacja. Ja widzialem czasami jak jeden albo pare automatow bylo wylaczonych ale nigdy, zeby wszystkie bramki nie dzialaly. Kolejny czynnik ryzyka do wziecia pod uwage przy przesiadce.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 25 Mar 2019 13:22 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@pbak, @wtak: jest albo w aplikacji lufthansy albo lotniskowej (na Android) - nie pamiętam teraz a nie mam jak zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 25 Mar 2019 13:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Jeśli masz jakiś status w *A (najlepiej złoty, ale można próbować ze srebrnym), to do kontroli bezpieczeństwa można skorzystać z kolejki dla biznesu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group