Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 25 Mar 2019 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
a i jeszcze jedno - od wylądowania w terminalu 1 do dostania się do bramek B tak na spokojnie zeszło mi ok. 40 minut.
A autobusem ostatnio do samolotu jechałam ponad 10 minut, że aż się zastanawiałam, czy oni nas do KTW czasem nie wiozą ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
#122 PostWysłany: 25 Mar 2019 14:07 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Sudoku napisał(a):
Jeśli masz jakiś status w *A (najlepiej złoty, ale można próbować ze srebrnym), to do kontroli bezpieczeństwa można skorzystać z kolejki dla biznesu.

...ale nie na terminalu 2. Tam star alliance nie lata.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 25 Mar 2019 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Ostatnio też na tym lotnisku występują opóźnienia. Warto to wziąć pod uwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 25 Mar 2019 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Tak, w sobotę nasz przyleciał już z Frankfurtu opóźniony o godzinę, domino poleciało, "air traffic issues" tylko słyszałem. Na szczęście do FRA trochę nadrobił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 25 Mar 2019 15:18 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
w weekend byly podobno jakies problem z oprogramowaniem kontrolujacym loty, nawet dzisaj troche lotow skasowano.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
To ja opiszę swoją wczorajszą przesiadkę. Przylot spoza Schengen -> przesiadka na Ryanaira w Schengen.
Przylot wg rozkładu 17:40, wylot 19:00, zatem 1:20.
Przylot terminal 1 gate B45, wylot terminal 2 gate D44.
Lądujemy przed czasem o 17:19 zanim dojechaliśmy do rękawa minęło 15 minut. Wyjście z samolotu przebiegło dosyć sprawnie. A że siedziałem blisko drzwi trwało góra 3-4 minut. Tak że 17:38 już szybkim krokiem (a może nawet lekki bieg ;) ) zmierzałem do kontroli paszportowej. Żadnych kolejek ani do automatów ani do okienek. Korzystam z automatu i zmierzam dalej.
Po schodach na górę do kolejki która akurat stoi. Jest 17:44. Wsiadam i praktycznie za mną zamykają się drzwi. Jedziemy 4 minuty. Wysiadam, schodami w dół do kontroli bezpieczeństwa. Kolejka na około 20 minut. Trochę oszukuję i przechodzę pod tasiemkami. O 18:05 jestem już po kontroli. O 18:10 wchodzę na szybką kolację do saloniku. A że z saloniku do gate’u jest wg monitora 3 min to wychodzę 18:25.
O 18:45 siedzę już w autobusie wiozącym nas do samolotu stojącego na płycie.
Zatem można zdążyć, tylko trzeba mieć trochę szczęścia jak ja :D
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Kwi 2019 17:08, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 11 Kwi 2019 14:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To miałeś sporo szczęścia - ja na przesiadkę w takim układzie lotów nawet bym nie próbował się pisać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 11 Kwi 2019 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Znowu jakieś problemy na lotnisku...

Cytuj:
Frankfurt Int'l is experiencing delays

arrival delays for airborne aircraft an average of 27 minutes
departure delays an average of 30 minutes

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 04 Maj 2019 14:50 

Rejestracja: 04 Maj 2019
Posty: 2
Cześć,
mam 2 pytania, w przyszły piątek lecę do Shanghaju w kombinacji KRK-FRA-PVG, cały lot obsługiwany przez Lufthansę.
We FRA mamy około 1h na przesiadkę, niestety obserwując od kilku dni odloty z KRK, ten lot praktycznie zawsze jest opóźniony, co zmniejsza nam czas na przesiadkę, dlatego chciałabym się upewnić:
-z tego co wyczytałam w wątku, po wylądowaniu udajemy się prosto do gateu i nie przechodzimy drugi raz kontroli podręcznego, nic się nie zmieniło?
- lot do PVG z reguły z : Terminal 1, Hall AB, Z, jednak sprawdzając mapkę lotniska, są tylko Hall A, Hall B itd., co w takim razie oznacza Hall AB?

Z góry dzięki za pomoc! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 04 Maj 2019 18:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Lot do PVG bedzie albo z B albo z Z, A jest na loty w strefie Schengen. A I B to rozne strefy w tym samym budynku. We Frankfurcie bedziesz miec kontrole paszpoetowa I kontrole bagazu podrecznego.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 04 Maj 2019 18:34 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Aha, moze byc tez z C. Ale to niewiele zmienia, kontrola bedzie.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 04 Maj 2019 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
na bilecie musisz mieć napisane na jaki terminal przylatujesz i z jakiego odlatujesz, na pewno będą 2 różne, czyli przylecisz na Szengen, a odlatywać będziesz z non Szengen, więc jak kolega wyżej napisał, będzie dodatkowa kontrola paszportowo-bagażowa, ale jak masz oba loty na jednym bilecie to zmartwienie lufy nie Twoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 04 Maj 2019 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Lot Schengen -> Non-Schengen z przesiadka we FRA najpewniej nie bedzie skutkowac dodatkowa kontrola bagazowa.
Najczestsze scenariusze dla przylotu z KRK to bramka A lub autobus do terminala A (S) lub B (S), wtedy mozna sie dostac do bramek B (NS) bez kontroli bezpieczenstwa (oczywiscie bedzie kontrola paszportowa; sa automaty).
1 godzina powinna wystarczyc (inna sprawa jest to, czy zdaza przerzucic bagaz na lot do PVG).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 05 Maj 2019 09:15 

Rejestracja: 04 Maj 2019
Posty: 2
przylatujemy i odlatujemy z termiala 1. Sprawdzałam kilka dni z rzędu i Lutfhansa do PVG odlatuje z reguły z Z( wiem, że to nic pewnego, ale jednak jakaś powtarzalność jest), patrząc na mapkę, to gate’y Z są w hali A, tylko na wyższym piętrze?

Dlaczego mieliby nie zdążyć z bagażem, z tego co pisali poprzednicy na forum, godzina to raczej nic szczególnego na łączony lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 28 Lip 2019 22:42 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 349
niebieski
Hejo, 5 godzin na przesiadkę spoza Schengen do Schengen. Ma sens jechać do miasta? Alternatywnie coś na lotnisku polecacie/w okolicy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 28 Lip 2019 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
MeHow napisał(a):
Hejo, 5 godzin na przesiadkę spoza Schengen do Schengen. Ma sens jechać do miasta? Alternatywnie coś na lotnisku polecacie/w okolicy?

Jeśli nie byłeś, to spokojnie możesz pojechać do centrum i objeść trochę starówkę i bulwar nad rzeką, jest parę fotogenicznych miejsc, chociaż generalnie miasto jak miasto. Kolejkę bezpośrednio z lotniska, ok 20 minut jazdy do dworca głównego. Przejrzyj ceny biletów, bo kojarzy mi się, że dobowy wychodził ciut taniej niż dwa jednorazowe (trzeba patrzeć na strefy).
Ja robiłem tak, ze zostawiałem bagaż w szafce w Lounge i na miasto szedłem bez bagażu. Ale nie wiem czy to jest w pełni poprawne, w skrajności mogą nie chcieć wpuścić drugi raz do saloniku, albo ktoś się skapuje, że właściciela bagażu nie ma w środku. Pani przy ponownym wejściu miała jakieś ą,ę, bo wprowadzałem drugą osobę, ale gdy sprawdziła, że wchodzą te same to nas wpuściła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow uważa post za pomocny.
 
      
#137 PostWysłany: 31 Lip 2019 13:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 349
niebieski
Tak dla potomnych, skorzystaliśmy z tych porad, wyszło bardzo przyjemnie.
Kolejka z lotniska to przyjemność, klimatyzacja, szybko i sprawnie, 4,95 E OW.
5 godzin między lotami wystarczyło na 2-2,5 godziny w mieście (lecieliśmy z podręcznymi).
Miasto przyjemne, zdecydowanie lepsze niż siedzenie w terminalu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 27 Wrz 2019 09:21 

Rejestracja: 27 Wrz 2019
Posty: 9
Dzień dobry,
kupiłam bilety na trasie Wrocław-Istambuł, z przesiadką we Frankfurcie. Lot realizuje Lufthansa, zakup przez ich stronę. Na przesiadkę jest 45 min. Czy jest to realny czas, żeby zdążyć z przesiadką na tym lotnisku? Lecę z bagażem rejestrowanym. Czy zdążę wysiąść/dojechać (zakładam, że z samolotu będzie autobus do terminalu), dojść przez lotnisko? Czy kolejny samolot będzie czekał na pasażerów? lecimy we 2
Co w przypadku gdy nie zdążę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 27 Wrz 2019 09:23 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Wystarczy. Zwłaszcza, że linia sprzedała taki bilet. Jeśli z jakiegoś powodu nie zdążycie, to polecicie następnym lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tosiba lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 30 Paź 2019 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Kojarzycie jakieś dobre miejsce w terminalu 2 (po odprawie paszportowej), gdzie będzie można spokojnie sobie usiąść, rozłożyć laptopa i poczekać 4 godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group