Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Wrz 2017 14:32 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Skoro nie straszne Ci jeżdzenie i parkowanie po Paryżu + wychodzi cenowo lepiej to bierz. Potwierdzam co pisze @Woy, że do centrum nie ma większego sensu jechać samochodem ale okolice jak najbardziej.
Pożyczałem samochód w Paryżu, nie miałem z tym większych problemów, zdarzyło się nawet jechanie (i parkowanie) w okolicach Eiffle'a, wszystko standardowo jak na duże zachodnie miasto, z parkowaniem jest gorzej chociażby w Brukseli. Mnie również wyliczenia wyszły korzystniejsze dla wynajmu niż transport publiczny dla kilku osób w okolice Paryża.

@gorny77 nie rozumiem sensu rzucania po prostu "nie opłaca się", podaj konkrety. Ceny zbiorkomu poza Paryż są znaczące, autostrady nie są drogie, można je również omijać, parkować można w różnych miejscach, niekoniecznie płatnych czy ew. drogich, paliwo cena standardowa jak na EU. Jeżeli chodzi o czas to dla mnie wygodniej pojechać i wrócić kiedy się chce, a do tego może zahaczyć o coś jeszcze po drodze niż polegać i wszystko układać pod godziny zbiorkomu. Przy 3-4 osobach cenowo może wyjść taniej, dla jednego wygodniej, a dla innego mniej wygodnie, co kto lubi ale na pewno kolega nie kalkuluje źle.
Nie wiem o jakich legendarnych korkach piszesz, tak samo "legendarne parkowanie". Jak ktoś jeździł po dużych miastach Europy to nic go tam nie zaskoczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 28 Wrz 2017 14:39 

Francja to jedno, a wypożyczenie pod kątem użytkowania w Paryżu to drugie
Stąd taka, a nie inna popularność tej drugiej opcji
Ty o 4 osobach, kolega pisze o 2 , a jak pomyślimy o opcji 5 czy 7 studentach w odpowiednim wieku...
Co do opcji bez Paryża w pełni się zgadzam
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Paź 2017 21:47 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 129
Kilometry: 163 661
Czy moze ktos polecic jakas wypozyczalnie samochodow w rozsadnej cenie na lotnisku w Tuluzie operujaca na miejscu lub tez z transferem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Paź 2017 09:56 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Hej,

Możecie polecić jakąś lokalna wypożyczalnie na lotnisku BVA (Beauvais)? Samochody oferowane przez "tanie" wyszukiwarki wychodzą jakoś drogo (4 dni ponad 110EUR). A może macie jakieś inne patenty?

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam,
bs13
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Lut 2018 14:20 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Drodzy,
mam wypożyczone auto w Avis na lotnisku CDG. Przylatuję LOTem na terminal 1. Znalazłem informację, że stanowisko Avis jest na tym terminalu, ale skąd dokładnie bierze się samochód, to już tego nie doszukałem się. Czy ktoś może wie gdzie jest ta lokalizacja? Czy jedzie się do niej jakimś shuttle? I jeszcze gdzie się zwraca auto. Powód zapytania jest prosty, chciałem sobie już te lokalizacje wpisać do nawigacji, aby potem nie błądzić i się nie stresować.
Bardzo dziękuję za kilka pomocnych słów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Cze 2018 21:43 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Cześć,
Szukam samochodu w Tuluzie. Chciałbym go wziąć w niedziele rano i zwrócić w poniedziałek wieczorem.
Jak na razie najtaniej znalazłem przez Ryanair za ok 430 zł z pełnym ubezpieczeniem. Myślicie, że to dobra oferta, czy lepiej poczekać?
Wyjazd pod koniec lipca.
Przy okazji: gdzie wykupujecie ubezpieczenie wkładu własnego samochodu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Lip 2018 15:10 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 20
Witam, mam pytanie, czy ktoś z Was był w Nicei i wypożyczał auto bez użycia karty kredytowej ?? Jestem w stanie wykupić jakieś większe ubezpieczenie czy coś, byle obyło się bez karty. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat, w październiku 2017 byłem w Palmie i wynająłem samochód z wypożyczalni (nie pamiętam nazwy), która nie wymagała karty kredytowej, jedynie dodatkowe ubezpieczenie, płaciłem od ręki w gotówce.
A jeśli nie obejdzie się bez, może polecicie któryś bank,w którym mógłbym na korzystnych warunkach wyrobić sobie kartę kredytową i w niedługim czasie po powrocie ją dezaktywować...??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Lip 2018 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Zrób sobie karte w dowolnym, tu na szybko jakis pierwszy lepszy ranking z googla:
https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kart-kredytowych

Jak jej nie bedziesz uzywac to nie bedziesz nic placic, wiec po co deaktywowac? Oplacasz auto z góry dowolna karta, na depozyt dajesz karte kredytowa, oddajesz samochod i depozyt oddaja (tzn. odblokowuja bo nie byl wziety, co za tym idzie nie placisz zadnych odsetek itp.).

Z reszta karty kredytowe maja wiele innych plusów, jak chargeback (ochrona przy kupnie przez internet), jakies oferty, promki od banków, a niektóre z "darmowa" kasa przychodza.
Góra
 Profil Relacje PM off
SnieguPlock uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 26 Lip 2018 16:01 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 20
Póki co nie mam umowy o pracę :) Więc u mnie raczej odpada, ale może moja towarzyszka będzie mogła wziąć na siebie, niby ma mały kredyt, ale moze się uda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Wrz 2018 16:36 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
O prosze. Ja biore pare razy do roku samochod w Tuluzie, z reguly z Hertza, i wrazenia mam raczej odmienne. Zalatwianie formalnosci trwa dluuuuugo, moj rekord to 30 min. Za pierwszym razem troche sie nakrecilem zeby wyjechac z lotniska, teraz jezdze juz na pamiec ale wedlug mnie oznaczenia sa raczej srednie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Kwi 2019 19:57 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Mogę polecić wypożyczalnię Enterprise/Alamo na lotnisku w Bordeaux. Nowy Opel Corsa na 3 dni przez economycarrentals.com - 65 EUR, wkład własny 1000 EUR, blokada na karcie 250 EUR. Żadnych problemów, żadnego namawiania na dodatkowe ubezpieczenie, szybkie wypożyczenie i zwrot auta. Jedyny minus był taki, że płacąc przy wypożyczaniu trzeba to zrobić w tej samej transakcji co pobranie depozytu, czyli w praktyce płatność musi odbyć kartą kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Maj 2019 08:31 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Jakaś sprawdzona wypożyczalnia na zrobienie trasy Nicea - Marsylia? Auto średnie (5os), bez dodatkowych kosztów za zwrot w innej lokalizacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Wrz 2019 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 16
Loty: 4
Kilometry: 20 026
Tez wlasnie potrzebuje wypozyczyc samochod ale na lotnisku w Bordeaux. Jak z bezpieczenstwem w tej okolicy Bordeaux - Biarritz? jest sens brac ubezpieczenie, ktore kosztuje 300zl za 10 dni? Macie jakies dobre zrodlo skad mozna wypozyczyc samochod taniej niz na popularnych stronach? patrzylem na rentalcars i na ryan, ryan wychodzi ok 100 zl taniej.


Ostatnio edytowany przez minerek, 02 Wrz 2019 16:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Wrz 2019 16:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@minerek
Napisz to jeszcze raz, ale po polsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Cze 2022 11:03 

Rejestracja: 01 Kwi 2016
Posty: 3
Przeglądam sobie ceny wynajmu w Tuluzie (miasto) i zastanawiam się, dlaczego dostawcze Vany są takie tanie?
Np. 3 dni 22-25.06.2022 Fiat Ducato 450 zł z limitem 300 km.
Załącznik:
ducato.png
ducato.png [ 218.63 KiB | Obejrzany 2317 razy ]

Najmniejszy osobowy Citroen C3 w tym samym okresie to 1 282 zł bez limitu km.

Tak sobie myślę, jeśli nie potrzebuję dużo jeździć, to czy coś stoi na przeszkodzie, aby wypożyczyć taki samochód?
Ktoś zna jakieś przeciwwskazania? Jakieś niedogodności poza parkowaniem? Prawo jazdy to chyba B wystarcza?
Jakby ktoś chciał, to i spać chyba się tam da :D
Podobną różnicę cenową znalazłem w Gironie.

https://www.vipcars.com/search/?pickup_date=2022-06-22&pickup_time=10:00&dropoff_date=2022-06-25&dropoff_time=10:00&rc=pl&driver_age=30&currency=PLN&language=pl&page=search&show_multilingual=0&googlemap=1&dropoff_city=839&dropoff_country=55&dropoff_location=5303&pickup_city=839&pickup_country=55&pickup_location=5303&top_car=126969805_5184_0&skyscanner_redirectid=XAuuEOrxEeyp7d9EyuF_VA&utm_source=SkyScanner&utm_medium=CPC&utm_campaign=PL-PL&utm_term=5303&aff=vip__skyscanner

Załączniki:
c3.png
c3.png [ 235.17 KiB | Obejrzany 2317 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Cze 2022 11:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Mniejszy popyt na takie auta w jakieś pojedyncze dni. Często są na bardziej długoterminowych umowach i w przerwach pomiędzy nimi wynajmują tanio.
Wada: na dostawcze nie działają zewnętrzne ubezpieczenia wkładu własnego. Tak to wiadomo - lipa z parkowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ludwik01 uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 20 Gru 2022 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Dla miłośników elektryków i Tesli, dobra oferta na wiosnę i lato 2024 we Francji (m.in. CDG, BOD, TLS). Wynajem min, 7 dni. Minusem, dość wysoki depozyt (3500€), jeśli z ubezpieczeniem zewn. no i zamrożona na jakiś czas gotówka. Terminy 2023 przynajmniej o 180€ droższe. Lato jeszcze więcej.
Oferta również na stronie Hertz. Być może z kodami lub dla statusowców wyjdzie całkiem przyzwoita cena.

Załączniki:
bod.JPG
bod.JPG [ 71.89 KiB | Obejrzany 1591 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 14 Lip 2023 22:34 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Generalnie na Europcara raczej nie narzekam, ale tym razem w Nantes musiałem się trochę wykłócić o swoje.
Zarezerwowałem elektryka przez ogólną stronę Europcara - wszędzie była tam mowa o możliwości zwrotu z dowolnym poziomem naładowania bez dopłat. Na miejscu za to powiedzieli, że ma być min. 80%. Okazało się, że Nantes obsługuje Europcar Atlantique, który ma inny regulamin od zwykłego francuskiego Europcara. Na szczęście po pokazaniu, że w mailu z potwierdzeniem mam ten ogólny francuski regulamin, uznali to na moją korzyść.

Polecam też sprawdzić cenę wynajmu w punkcie w mieście zamiast na lotnisku - u mnie było zdecydowanie taniej, a za zwrot na lotnisko nie było dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Sie 2023 10:25 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 111
Czy jeśli firma , u której miałem odebrać samochód z lotniska (9 osobowego Vana) , poinformuje już na miejscu (albo dzień przed) , że jednak go nie mają (bo np. poprzedni wynajmujący go rozbił), to jakie są szanse (praktyka), że staną oni na wysokości zadania i ściągną dla mnie tego Vana z innej wypożyczalni na tych samych warunkach finansowych? Bo o ile osobówkę mieliby zapasową, to taki 9 os. Van pewnie jest tylko jeden w takiej wypożyczalni.
Spotkaliście się z taką sytuacją? Albo wiecie może co regulaminy / umowy rezerwacji o tym mówią? Z góry wielkie dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Sie 2023 10:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Cytuj:
Albo wiecie może co regulaminy / umowy rezerwacji o tym mówią

:shock:
Myślę, że taki regulamin potwierdzałeś rezerwując, więc na pewno znasz jego treść.

Wyręczam @boots
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group