Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
brazylia-covid,744,155182


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 11 Lis 2020 18:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@mmaratonczyk @Woy @herki99 jak długo czekaliście aż ktoś odebrał na infolinii niemieckiej lub hiszpańskiej?
Jeżeli udało komuś dodzwonić się w miarę szybko, to jaki to był dzień i pora?
Ja dziś powisiałem sobie kilkadziesiąt minut na jednej i drugiej, niestety bez efektu.
Napisałem ostatecznie na Facebooku, ale obawiam się, że mogę dostać podobną odpowiedź, co @OSK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#162 PostWysłany: 11 Lis 2020 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@Sudoku u mnie był to poniedziałek koło godz 13.00 i nie było żadnych problemów z połączeniem (niemiecka infolinia).
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#163 PostWysłany: 11 Lis 2020 19:09 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
U mnie podobnie - wtorek godzina 13.00, krótki czas oczekiwania na połączenie i szybko ETIXy.

Wyjazd już za 9 dni, szczegółowy plan zrobiony i mam nadzieję, że nie pokrzyżuje go żadna narodowa kwarantanna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#164 PostWysłany: 11 Lis 2020 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Ja dostałam z lastminute anulację całej rezerwacji, na stronie AF wszystkie loty przekreślone i zwrot w toku.. Nie zmieniam, teraz nie polecę na pewno :( Ciekawe ile będzie trwał zwrot, na kasę z gotohell czekałam 5mcy..
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 11 Lis 2020 21:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dzięki Panowie, będę w takim razie próbował w okolicach 13-ej. Zastanawiam się tylko, czy może obecna sytuacja epidemilogiczna nie ograniczyła osbsady Call Center i stąd dłuższe oczekiwanie.
Zacząłem się skłaniać w kierunku doprowadzenia wyjazdu do skutku. Przynajmniej statystycznie sytuacja jest tam lepsza niż tutaj. Dodatkowo żona już cholerstwo przechorowała, a ja albo przeszedłem bezobjawowo albo jestem tak paskudny, że nawet koronawirus mnie nie chce.
Oczywiście do lutego wiele się może zmienić, więc ostateczną decyzję podejmę w styczniu. Mam nadzieję, że przynajmniej przy wodospadach Argentyna otworzy granicę. Bo byłoby mi szkoda oglądać je tylko z jednej strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 11 Lis 2020 22:11 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Kilka dni temu dzwoniłem i faktycznie w godzinach popołudniowych europejskie infolinie nie odbierały. Udało mi się dodzwonić na amerykańską i załatwiłem to co mnie interesowało.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#167 PostWysłany: 12 Lis 2020 15:55 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dziś próbowałem w okolicach 13:30, zarówno DE, jak i ES odpuściłem po kwadransie czekania.
Natomiast US połączenie od razu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 12 Lis 2020 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@Sudoku i jaki finał rozmowy?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 12 Lis 2020 16:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Na razie chciałem się dowiedzieć, czy mogę zmienić routing. Powiedzieli, że tak, ale wtedy będzie przeliczenie taryfy, więc chociaż sama zmiana powinna być bezpłatnie, to może niestety wyjść dopłata wynikająca z taryfy.
Zmiany planuję dokonywać w styczniu, kiedy będzie większe prawdopodobieństwo wyjazdu, czyli pewnie na 2 albo 1 tydzień przed terminem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 12 Lis 2020 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
@Sudoku A pytałeś może o możliwość zmiany dat wyjazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 12 Lis 2020 17:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Tak, można zmienić na maksymalnie rok od pierwotnej daty wylotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
#172 PostWysłany: 12 Lis 2020 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
O super, jak dzwoniłem we wrześniu (chyba) to na niemieckiej infolinii powiedzieli mi, że daty mogę zmienić maksymalnie o 2 tyg.
Zmiana trasy w ogóle nie była możliwa, miasta wylotu/przylotu musiały być te same (możliwa była tylko zmiana lotniska dla danego miasta np. Linate vs Malpensa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 12 Lis 2020 20:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Pewnie jak wszędzie wszystko zależy, na jakiego konsultanta się trafi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#174 PostWysłany: 14 Lis 2020 18:48 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Taką odpowiedź dostałem od nich na FB:

Cytuj:
we offer you the following protective options for one-time without cost:
- Change of date without penalty, subject to availability of the same cabin (without fare differences) and validity of the ticket.
- Change of route without penalty, subject to fare differences and ticket validity.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 20 Lis 2020 11:33 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
Woy napisał(a):
Zdenerwowany bezczynnością GoToHell postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zadzwonić bezpośrednio do LATAM. Polska infolinia chyba już dawno nie działa, ale na niemieckiej (angielskojęzycznej) zostałem szybko i sprawnie połączony.

Po kilku próbach odnalezienia rezerwacji wreszcie się udało i konsultantka bezproblemowo przebukowała mi loty na terminy, jakie podałem. Etixy już na mailu. Dodatkowo zamiast lotów przez Paryż będę miał przesiadki we Frankfurcie, co w obliczu ostatnich ograniczeń jest chyba pozytywną informacją.

Do mojego wylotu jeszcze dwa miesiące, więc może się sporo wydarzyć. W każdym razie ci, którzy mają nieodwołane rezerwacje, niech jeszcze nie tracą nadziei.


Historii ciąg dalszy. Według zmienionego przez LATAM biletu miałem mieć wylot dziś o 9.20 Lufthansą do FRA, ale z racji tego, że lot został skasowany, zmienili mi na 7.00. Dostałem nawet takie maile z GoToGate. Lot z FRA do GIG miał być dziś o 20.50, więc z racji zamkniętego prawie wszystkiego w Niemczech czekało nas 12-godzinne kiblowanie na lotnisku.

Delikatnie się zaniepokoiłem, bo wczoraj nie mogłem zrobić check-inu na stronie Lufy. Na Tripcase też widziałem jakieś dziwactwa, tak jakby dwie rezerwacje złożone w jedno. Mimo to dostawałem normalne info o z Lufy o zmianie gate'u itd. i dziś na spokojnie udaliśmy się dziś rano na lotnisko, żeby zrobić check-in na miejscu.

Ale i na lotnisku check-in okazał się niemożliwy. Pracownicy wskazali, że bilet Warszawa-Paryż z 21 listopada (taki był na mojej pierwotnej rezerwacji) nie został prawidłowo przepisany na dzisiejszą Lufthansę. Co ciekawe loty międzykontynentalne widzą prawidłowo. Powiedzieli, że nic nie mogą z tym zrobić i trzeba dzwonić do LATAM.

Jak już się dodzwoniłem do LATAM, bramka została zamknięta i lot o 7.00 straciliśmy bezpowrotnie. A w momencie, gdy konsultant zaczął coś szukać w systemie, podeszła do nas pani z obsługi i powiedziała, że im samym udało się dodzwonić i sprawę załatwić. Przebukowali nam bilety na 16.00 i wydali je od razu na wszystkie odcinki podróży do Rio, tak też wysyłając bagaż.

Mimo niepotrzebnego stresu zmiana wyszła nam na dobre, bo zamiast siedzenia na lotnisku, większość dnia spędzimy w domu. Natomiast to na pewno nie koniec historii, bo dolot Lufthansą mamy też skasowany na powrocie. Będziemy to załatwiać już we Frankfurcie. Lekcja dla innych jest taka, żeby dokładnie sprawdzić aktualność wszystkich odcinków i w razie podejrzanych historii reagować jak najwcześniej. Na GoToHell nie ma co liczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 20 Lis 2020 13:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@Woy - miałeś bagaż rejestrowany w cenie, czy dokupowałeś?
Bo na loty AF nie był wliczony (przynajmniej w mojej rezerwacji), natomiast mam wrażenie, że na odcinku GRU-GIG operowanym przez LATAM była jakaś lepsza klasa rezerwacyjna, bo nawet pierwotnie wybrałem sobie miejsca.
Jaka jest właśnie literka przy tych zmienionych biletach via FRA?
No i powodzenia. Zbieraj wszystkie doświadczenia itd. - oby to pierwsze było jedynym negatywnym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 20 Lis 2020 13:17 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
@Sudoku na dolocie do FRA mam klasę Q, na pozostałych S.

Nie miałem bagażu rejestrowanego, ale nadaliśmy dwa większe podręczne do luku. Często stosowany przez nas patent, nie ma problemu na przesiadkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#178 PostWysłany: 21 Lis 2020 20:41 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
No właśnie nasz nierząd pewnie wielu z Was uszczęśliwił... kto planował i miał bilety na ferie - bo wyjazd z dzieckiem/dziećmi dziś jest z ręką w .... - mam nadzieję że uda się przełożyć połowę lutego na początek stycznia grr.


Ostatnio edytowany przez seal, 22 Lis 2020 12:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 21 Lis 2020 22:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja mam właśnie na ferie. Na szczęście już wcześniej podjąłem decyzję, że zmian będę dokonywał w ostatniej chwili.
OT - nie rozumiem, dlaczego rząd piszesz z dużej litery? To powinno być pisane tak małą, że wręcz niewidoczną, bo taki jest ten w zasadzie nierząd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#180 PostWysłany: 22 Lis 2020 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Czy przy zmianie dokonywanej drugi raz jest opłata za zmianę plus dopłata za różnicę w cenie biletu czy tylko opłata za zmianę terminu ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: brachol, j_brawo, Łukasz Bratek, mool17, tanhayi oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group