Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
brazylia-covid,744,155182


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 14 Paź 2020 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Ja rowniez mam lot pod koniec listopada, ale coraz bardziej czuje ze moze to nie wypalic :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#142 PostWysłany: 14 Paź 2020 11:28 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Ja mam wylot 21.11. Czytając wątek pokusiłem się o zrobienie krótkiej listy osób, które pochwaliły się terminem wylotu. W celu uporządkowania możemy zrobić nowy temat w którym każdy mógłby się wpisać. Btw. dla osób lecących z mxp dzisiejsza szalona środa lotu może podpasować. Z regionów 300plnRT z WAW 240plnRT terminy do końca roku.

@fifi1906 - 11-28/11/2020
@brzuch - LIN-GIG 21.01-31.01
@olajaw 20-30.11 z Mediolanu
@kuba1306 21.11 - 8.12 MXP
@Woy - listopad
@herki99 - koniec listopada
@worminfested - 18-30.01, z Mediolanu
@kris1234 - 18-30.01, z Mediolanu
@OSK - luty
@Sudoku - luty WAW
@oskiboski - 17-24.03 MXP
@mmaratonczyk -
@YeahBunny - marzec
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 14 Paź 2020 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 47
To był mój odcinek kupiony pod Argentynę, a że póki co oni są zaspawani to chyba trzeba będzie to przełożyć - szukam możliwości przełożenia na późniejszy termin.
_________________
Mamy to w sercach, umysłach, na tatuażach,
Mamy to w kodach DNA nie macie szans tego wymazać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 15 Paź 2020 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Ja bede probowal zmienic wylot na przyszly weekend, mam wrazenie ze w listopadzie juz nic z tego nie pyknie :) Ktos probowal zmieniac na wczesniejsze daty? Chyba mam podstawy bo zmienili i mi o 24h lot Paryz-Rio niedawno. Jak rozumiem najlepiej to robic przez ta niemiecka infolinie LATAM, tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 15 Paź 2020 15:32 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Powodzenia herki, daj znać jak poszło. Tak niemiecka bądź hiszpańska infolinia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 15 Paź 2020 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Udało się, zajęło mi to prawie 3h spędzone na infoliniach: LATAM niemiecka, Alitalia, Air France, lastminute.com i LATAM hiszpańska (3 konsultantów). W końcu sprawa załatwiona finalnie na LATAM hiszpańskiej i tam bym polecał uderzać od razu. Etixy na mailu, rezerwacje widoczne na wszystkich liniach - wcześniej miałem AZ+AF+LA, teraz mam AZ+BA+LA. Lecę w ten weekend na tydzień, więc wkrótce na pewno coś napiszę na temat podróży :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 15 Paź 2020 23:58 

Moje loty zostały tak zmienione,że żal było się kłócić. Anulowane . 0 żalu patrząc co się dzieje w Brazylii.
Góra
 PM off  
      
#148 PostWysłany: 16 Paź 2020 06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
A co sie takiego dzieje prócz dużej ilości zachorowań? W ogóle nie śledziłem tematu bo raczej byłem pewny że i tak nie polecę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 22 Paź 2020 19:41 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 15
Czy ktoś z osób które ubiegały się o zwrot za loty w lastminute.com dostał już zwrot kasy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 26 Paź 2020 00:41 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Cały czas wierzę, że uda się polecieć dlatego wrzucam dość istotne info na chwilę obecną dla osób lecących z/do włoch:

Rozporządzeniem z dnia 7 września br. wprowadzono 6 kategorii państw, dla których obowiązują osobne obostrzenia:

Kategoria A: San Marino i Watykan

Brak ograniczeń przy wjeździe do Włoch.
Kategoria B: Państwa Unii Europejskiej, państwa strefy Schengen, Wielka Brytania, Andora i Monako, Wyspy Owcze, Grenlandia, Azory, Madera, Wyspy Svalbard i Jan Mayen

Brak ograniczeń przy wjeździe do Włoch.
Nie ma konieczności poddania się kwarantannie, jednak należy wypełnić oświadczenie własne (autodichiarazione).
Kategoria C: Hiszpania (włączając Ceutę i Melillę), Francja (włączając Gujanę Fr., Martynikę, Gwadelupę, Majottę i Reunion, a bez pozostałych terytoriów zamorskich), Belgia, Niderlandy (z wyłączeniem terytoriów pozaeuropejskich), Wielka Brytania oraz Czechy

Zarówno w przypadku pobytu jak i tranzytu przez wskazane państwa w ciągu ostatnich 14 dni, oprócz wypełnienia oświadczenia własnego są zobligowane do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego w okresie do 72 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch. Akceptowane są zarówno testy serologiczne i immunochromatograficzne, jak i testy przeprowadzone w formie wymazu. W przypadku braku takiego zaświadczenia należy poddać się takiemu testowi w momencie przybycia na lotnisko, do portu lub podczas przekraczania granicy lądowej (tam, gdzie jest to możliwe) lub wykonać test w przeciągu 48 godzin od wjazdu do Włoch w przychodni właściwej dla miejsca pobytu, pozostając w autoizolacji do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu.
Dodatkowo, osoby wjeżdżające do Włoch z wyżej wskazanych obszarów muszą ponadto zgłosić swój przyjazd do przychodni lokalnej właściwej dla miejsca pobytu (Dipartimento di Prevenzione dell'Azienda Sanitaria).
Testowi nie muszą poddawać się osoby wjeżdżające do Włoch własnym środkiem transportu, pod warunkiem, że opuszczą terytorium Włoch w ciągu 36 godzin od wjazdu. Za taki „tranzyt”, w myśl obecnych przepisów epidemicznych, uznaje się wyłącznie przejazd przez terytorium Włoch bez postojów. Zatrzymanie się np. na nocleg skutkowałoby natomiast uznaniem podróży za „krótki pobyt”, a to z kolei wiązałoby się z koniecznością przedstawienia aktualnych wyników testów w kierunku covid-19.

Kategoria D: Rumunia, Australia, Kanada, Gruzja, Japonia, Nowa Zelandia, Rwanda, Korea Południowa, Tajlandia, Tunezja i Urugwaj

Osoby, które przebywały lub przejeżdżały przez terytorium tych państw w ciągu 14 dni przed wjazdem do Włoch, podlegają obowiązkowej, 14 dniowej kwarantannie.​​​​​​ Należy również wypełnić oświadczenie własne (autodichiarazione).
Kategoria E: Pozostałe kraje

Wjazd do Włoch możliwy jest tylko w celach zawodowych, zdrowotnych, naukowych, w sytuacjach nagłych, lub konieczności powrotu do miejsca zamieszkania. Nie ma możliwości wjazdu w celach turystycznych. Należy również wypełnić oświadczenie własne (autodichiarazione).
Kategoria F: Armenia, Bahrajn, Bangladesz, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Kuwejt, Macedonia Północna, Mołdawia, Oman, Panama, Peru, Dominikana

Osoby, które przebywały lub przejeżdżały przez terytorium tych państw w ciągu ostatnich 14 dni nie mogą wjechać na terytorium Włoch. Wyjątek stanowią obywatele UE oraz członkowie ich rodzin, którzy posiadali stałe miejsce zamieszkania na terenie Włoch przed 9 lipca br.

Także wychodzi na to, że pominięcie ostatniego odcinka będzie obowiązkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 26 Paź 2020 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Poleciałem, juz wróciłem, zero problemów i bardzo polecam :) Miałem lot z Mediolanu, ostatni odcinek odpuściłem i wróciłem bezpośrednio z Heathrow do Warszawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 26 Paź 2020 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Pierwsze koty za płoty. @herki99 możesz napisać nam jaki miałeś składak i jakimi liniami?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 26 Paź 2020 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Po zmianach miałem Mediolan - Londyn - Sao Paulo - Rio. Powrót tak samo. Loty Alitalia, British Airways i Latam. Dolot do Mediolanu Wizzem, powrót z Londynu LOTem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 27 Paź 2020 15:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@herki99 - a jak wypełnienie lotów, zarówno tych międzykontynentalnych, jak i lokalnych w Brazylii?
Co serwowali na pokładzie w danych liniach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 27 Paź 2020 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Krajowe w Brazylii praktycznie full - nic nie serwowali.

London - Sao Paolo (Britsh) wypelnienie na oko z 20% - kazdy bez problemu mial 3 albo 4 miejsca. Dawali 2 posilki w ciagu lotu, oba jakies gotowce z pudelek, nawet nie pamietam co to dokladnie bylo.

Sao Paolo - London (LATAM) wypelnienie na oko z 70%, tez 2 posilki pudelkowe (jeden na cieplo).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
krzysz123 uważa post za pomocny.
 
      
#156 PostWysłany: 05 Lis 2020 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 47
Wczoraj przyszedł @ z anulowaniem, odpadł odcinek LIN - CDG ?
_________________
Mamy to w sercach, umysłach, na tatuażach,
Mamy to w kodach DNA nie macie szans tego wymazać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 05 Lis 2020 14:35 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
A lecisz 11 czy przełożyłeś na późniejszy termin? U mnie też anulowali pierwszy z odcinków(MXP - ZRH) ale jestem już po rozmowie z konsultantem na infolinii i bez problemu mogę zmienić termin i linie lotnicze. W moim przypadku miałem lecieć swissem a dostępne są loty KLM i AirFrance z MXP w interesującym mnie terminie. Czekam na rozwój sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 05 Lis 2020 17:02 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Dla osób lecących z Mediolanu

Strefa czerwona - dodatkowe obostrzenia w regionach i gminach
REGIONY: DOLINA AOSTY, KALABRIA, LOMBARDIA, PIEMONT

Obostrzenia dodatkowe w stosunku do wymienionych wcześniej, obowiązujących na terenie całego kraju:

zakaz opuszczania miejsca zamieszkania z wyjątkiem przemieszczeń motywowanych uwiarygodnioną koniecznością zawodową, względami zdrowotnymi lub sytuacją wyższej potrzeby;
w konsekwencji, zakaz wjazdu do i wyjazdu z regionu, jak również przemieszczeń wewnątrz regionu, z wyjątkiem przemieszczeń motywowanych uwiarygodnioną koniecznością zawodową, względami zdrowotnymi lub sytuacją wyższej potrzeby. Niezależnie od tego dopuszczone są: przemieszczenia związane z koniecznością realizacji dozwolonych stacjonarnych zajęć dydaktycznych, powrót do miejsca zamieszkania oraz przejazd tranzytowy w obszary nieobjęte ww. ograniczeniem;
zawieszona detaliczna działalność handlowa, z wyjątkiem sprzedaży artykułów spożywczych i pierwszej potrzeby. Pozostają otwarte apteki i punkty sprzedaży parafarmaceutyków, kioski i sklepy z art. tytoniowymi;
zawieszona stacjonarna działalność obiektów gastronomicznych; dozwolona sprzedaż na wynos (do 22:00) oraz z dostawą do domu.
aktywność motoryczna dozwolona wyłącznie w pobliżu miejsca zamieszkania;
zawieszenie wszelkich usług o charakterze osobistym z wyjątkiem usług pralniczych, pogrzebowych, fryzjerskich/balwierskich;
w sektorze publicznym nakaz ograniczenia obecności personelu w miejscu pracy do czynności niemożliwych do odłożenia w czasie i bezwzględnie wymagających wykonania w trybie stacjonarnym.

Teraz pytanie czy przesiadkę na lotnisku można traktować jako tranzyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 05 Lis 2020 18:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Jeśli mówisz o przesiadce na lotnisku w Mediolanie po przylocie z Polski, to tutaj kolega przedstawił problem, jaki może być już na wylocie z kraju italia-post-covid,1452,153255&start=340#p1388241
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 06 Lis 2020 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 47
kuba1306 napisał(a):
A lecisz 11 czy przełożyłeś na późniejszy termin? U mnie też anulowali pierwszy z odcinków(MXP - ZRH) ale jestem już po rozmowie z konsultantem na infolinii i bez problemu mogę zmienić termin i linie lotnicze. W moim przypadku miałem lecieć swissem a dostępne są loty KLM i AirFrance z MXP w interesującym mnie terminie. Czekam na rozwój sytuacji.



Miałem lecieć 11/11, tez rozmawiałem z Expedia i czekam na odpowiedz lini lotniczej - zwrot hajsu albo termin na 2021. Teraz piłeczka jest po ich stronie ?
_________________
Mamy to w sercach, umysłach, na tatuażach,
Mamy to w kodach DNA nie macie szans tego wymazać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Feedfetcher oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group