Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Fotograficzne wyjazdy
#1 PostWysłany: 13 Gru 2017 11:00 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 8
Interesuję się trochę fotografią. Na każdy wyjazd zabieram ze sobą lustrzankę i w niektórych miejscach potrafię spędzić naprawdę dużo czasu, starając się zrobić jak najlepsze zdjęcie. Dla osób, które ze mną jadą i nie interesują się fotografią, bywa to bardzo uciążliwe. :) Może jest tu na forum ktoś, kto też interesuje się fotografią i wyjeżdża głównie po to, żeby porobić fajne zdjęcia? Może udałoby się jakiś wspólny wyjazd zorganizować, na którym moglibyśmy powymieniać się fotograficznymi doświadczeniami. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 13 Gru 2017 11:39 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Pomysł super - gdzie i kiedy chciał(a)byś lecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Gru 2017 12:08 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 8
Na razie tak tylko luźno pytam - nie mam konkretnych planów, poza kilkoma biletami w różne miejsca w Europie, które mam już kupione. Generalnie dość często gdzieś jadę (średnio raz w miesiącu wychodzi), z reguły krótkie wypady do Europy zahaczające o weekend. Więc jestem dość elastyczny i jak by byli chętni, to jest duża szansa, że uda się znaleźć odpowiednie miejsce i termin. W razie czego dysponuję też samochodem, więc i takie wyjazdy wchodzą w grę.

Jeszcze kilka słów o mnie, bo to "chciał(a)byś" sugeruje, że zapomniałem o tym napisać. :) Mężczyzna 31 lat, z Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Gru 2017 12:17 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Kliknij w obrazek w moim podpisie i zobacz gdzie lecę w styczniu/lutym - może coś się nam pokryje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Gru 2017 15:16 

Rejestracja: 18 Maj 2012
Posty: 6
Ja też chętnie w styczniu!

Kierunku jeszcze nie mam konkretnego. Może Barcelona, Rzym, Porto, Lizbona...

Chętnie omówię wszelkie pomysły i jestem elastyczna z czasem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Gru 2017 15:43 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 278
niebieski
tk922 napisał(a):
Interesuję się trochę fotografią. Na każdy wyjazd zabieram ze sobą lustrzankę i w niektórych miejscach potrafię spędzić naprawdę dużo czasu, starając się zrobić jak najlepsze zdjęcie. Dla osób, które ze mną jadą i nie interesują się fotografią, bywa to bardzo uciążliwe.

Haha :D skąd ja to znam? A później słyszę: długo jeszcze? :P Oczywiście nie jest tak za każdym razem, a ja sam też staram się szybko dogonić pozostałych współpodróżnych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antares lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Gru 2017 16:47 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 8
aeonflux napisał(a):
Kliknij w obrazek w moim podpisie i zobacz gdzie lecę w styczniu/lutym - może coś się nam pokryje

Na razie nic się nie pokrywa, ale to nie znaczy, że na pewno nie zacznie się pokrywać :)

womi900 napisał(a):
Ja też chętnie w styczniu!
Kierunku jeszcze nie mam konkretnego. Może Barcelona, Rzym, Porto, Lizbona...

Chętnie omówię wszelkie pomysły i jestem elastyczna z czasem :D

Na styczeń to na razie mam tylko jednodniówkę z Warszawy do Neapolu 7 stycznia, więc może coś mi się jeszcze uda upchnąć. Ciepłe kierunki jak najbardziej wskazane. :) Chociaż styczniowy wyjazd aeonflux do Iralndii i Szkocji też wygląda fajnie.

Bartec napisał(a):
Haha :D skąd ja to znam? A później słyszę: długo jeszcze? :P Oczywiście nie jest tak za każdym razem, a ja sam też staram się szybko dogonić pozostałych współpodróżnych.

Dla mnie jeszcze gorsze jest to, że jak zatrzymuję się, żeby zrobić zdjęcie, to reszta grupy się nie zatrzymuje i mi wchodzą w kadr. I tak jest zawsze. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Gru 2017 16:56 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
tk922 napisał(a):
Chociaż styczniowy wyjazd aeonflux do Iralndii i Szkocji też wygląda fajnie.
Edynburg cztery tygodnie temu przywitał mnie słońcem, idealne warunki do pstrykania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Gru 2017 02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Wiec caly styczen bedzie slonecznie i plus 30 stopni ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Gru 2017 03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Z fotograficznego doświadczenia - lepiej takie wyjazdy wychodzą samotnie, w grupie robi sie uciążliwie i nie ma zabawy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 14 Gru 2017 14:46 

Rejestracja: 18 Maj 2012
Posty: 6
-- 14 Gru 2017 13:43 --

becek napisał(a):
Z fotograficznego doświadczenia - lepiej takie wyjazdy wychodzą samotnie, w grupie robi sie uciążliwie i nie ma zabawy


Ja lubię w 2-3 osoby, więcej to rzeczywiście... Ostatecznie każdy chce coś innego albo robi się tłoczno przed obiektywem :D

tk922 napisał(a):
Chętnie omówię wszelkie pomysły i jestem elastyczna z czasem :D

Na styczeń to na razie mam tylko jednodniówkę z Warszawy do Neapolu 7 stycznia, więc może coś mi się jeszcze uda upchnąć. Ciepłe kierunki jak najbardziej wskazane. :) Chociaż styczniowy wyjazd aeonflux do Iralndii i Szkocji też wygląda fajnie.[/quote]

Jak dla mnie może być też Dublin i/lub Edynburg :)

-- 14 Gru 2017 13:46 --

Coś mi cycat nie wyszedł...

"Jak dla mnie może być też Dublin i/lub Edynburg :) " - to ja piszę jak coś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Gru 2017 15:40 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 8
Sprawdziłem ten Dublin i Edynburg i w terminie, w którym leci aenoflux nie za bardzo mi się to składa w sensowny wyjazd. Ja najchętniej bym poleciał z Warszawy i ciężko mi znaleźć tanie połączenia, przy których pobyt pokrywałby się więcej niż kilka godzin.

Popatrzyłem też na jakieś inne styczniowe opcje i znalazłem np. Barcelona od 4 do 7 stycznia, albo Malta od 4 do 9 stycznia (z Warszawy, cena 300-400 zł). Znalazłyby się też inne ciekawe opcje, ale od czegoś trzeba zacząć. Szczególnie ta Malta wydaje się dla mnie interesująca - zawsze chciałem tam pojechać. Może komuś coś z tych opcji podpasuje. Jak dla mnie może jechać nawet i 15 osób :). A jak nie pasuje, ale będzie ktoś chętny, żeby taki fotograficzny wyjazd zorganizować, możemy poszukać czegoś innego.

Patrzyłem połączenia z Warszawy, bo najchętniej bym leciał z Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Gru 2017 16:11 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Niezależnie od terminów i miejsc przeznaczenia, fajnie byłoby się zgadać w gronie używającym tej samej marki, żeby móc sobie pożonglować szkłami. Ja np. mam Nikona APS-C i latam z 10-20mm/f4-5.6 oraz 35mm/f1.8
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Gru 2017 16:22 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 8
Bardzo fajny pomysł. Ja też mam Nikona APS-C. Do tego obecnie mam Sigmę 17-70mm jako podstawowy obiektyw, Sigmę 18-35 mm/f1.8 (zamieniłem niedawno właśnie Nikkora 35mm/f1.8 na tę Sigmę - chciałem jasny obiektyw z trochę szerszym kątem, ale Sigma jest wybitnie ciężka, więc nie wiem czy będę ją brał na wyjazdy) i obiektyw do Makro (ale to na wyjazdy raczej nieprzydatne). Generalnie cały czas rozbudowuję swój zestaw.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 14 Gru 2017 16:37, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Gru 2017 16:55 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 278
niebieski
No to zawiązuje się nieformalna grupa "Nikoniarzy F4F" :D Ja pstrykam D80 z Nikkorem 50mm f/1.8 oraz kitowym (ciemnym) 18-135mm f/3.5-5.6
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Gru 2017 19:33 

Rejestracja: 18 Maj 2012
Posty: 6
Ze mną za bardzo nie pożąglujecie :) Mam Canona + obiektyw Canon 50 mm, Sigma 18-250 mm i jestem w poszukiwaniu dobrego szerokątnego.

Też najbardziej pasuje mi z Warszawy (albo z Olsztyna :D) Może być Malta - więc czy jest jeszcze ktoś chętny?

@tk922 ale Ty w tym czasie (4-9 stycznia) masz przecież jednodnikówe z Neopolu... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Gru 2017 11:40 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 8
A faktycznie, tak mi się ta Malta spodobała, że zupełnie zapomniałem o Neapolu :)

Teraz jeszcze myślę, że Neapol może być też fajną opcją. Miała być jednodniówka 7 stycznia, ale bez problemu można to rozszerzyć i polecieć tam np. 4 stycznia. No chyba, że dołączysz do jednodniówki. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Gru 2017 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
becek napisał(a):
Z fotograficznego doświadczenia - lepiej takie wyjazdy wychodzą samotnie, w grupie robi sie uciążliwie i nie ma zabawy

Ja tez wole sama, ewentualnie z fotografem, ktorego juz znam, bo wiemy co lubimy fotografowac, nie przeszkadzamy sobie i nie opozniamy sie nazwajem. Ale samej najbardziej mi pasuje, moge stac ze statywem po nocy i nie musze zbierac sie, bo ktos marznie, musi do toalety, itp. Mialam tak raz na zorzy, gdy towarzysz chcial juz wrocic do hotelu, a samochod byl tylko jeden i musialam dostosowac sie. Jak jade ze znajomymi, to rzadko robie zdjecia na powazniej, chyba ze wyjde sama na zdjecia, jak oni robia cos innego. Czasami jade drugi raz w to samo miejsce sama, zeby zrobic zdjecia, bo w towarzystwie nie bylo dobrej okazji, albo znowu ktos chcial juz konczyc, itp.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 15 Gru 2017 17:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Gru 2017 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Otóż to
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Gru 2017 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Również popieram. Takich wypraw nie da się zaplanować do końca i zawsze „wena” fotografów się rozjedzie. Chyba ze się od razu dogadują ze idą osobno a następnego dnia będą oglądać zdjęcia ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BrunoJ, 16 Gru 2017 13:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group