Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Na zakupy do Andory
#1 PostWysłany: 15 Lis 2011 01:27 

Rejestracja: 23 Lip 2011
Posty: 17
witam,
Ze względu na wycieczkę do Barcelony ( luty 2012 ) zastanawiam się czy warto wybrać się do Andory na zakupy. Kiedyś słyszałem, że ceny tam są naprawdę niskie, np. alkohol, perfumy, elektronika. Czy ktoś coś wie więcej na ten temat ?? Czy ktoś może podzielić się jakąś bieżącą opinią ??
szukałem czegoś w internecie ale bez konkretów, głównie bardzo stare wątki.
Zapraszam do postowania i dzielenia się swoimi uwagami :D :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 15 Lis 2011 11:34 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
nie byłem, ale 'na ucho' ceny elektroniki są takie jak w Barcelonie w niektórych sklepach np na R-da St Antoni,
alkohol tańszy niż w PL, ale w porównaniu z ESP różnica niewielka
o perfumach nie wiem
-> aby zaoszczędzić prawie 50 eu wydane na bilet autokarowy, trzebaby dużo tego kupić :o
+ Nie wiem ile masz czasu w B, autobusem B-A to 4 godziny w 1 stronę ...
jeśli nie jedziesz na dłuższy pobyt w górach a zakupy przy okazji,
to raczej nie ma co
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lis 2011 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Atrakcyjne ceny alkoholi. Mankamentem jest czesto bardzo wnikliwa kontrola samochodów na granicy przy wyjezdzie z Andory zarowno przez francuskich jak i hiszpanskich celnikow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lis 2011 13:18 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 4
Przez ostatnie 4 lata spędzałem wakacje podróżując samochodem wzdłuż i wszerz Hiszpanii i Portugalii.
Za każdym razem wracałem przez Andorrę. Rzeczywiście ceny alkoholi są niższe, a spirytusu dużo niższe,
Np 1 litr Granta kosztuje około 7 EUR, wino porto lane z beczki 3,5 EUR/litr, 1 litr spirytusu 3,3 EUR.
Można kupić spirytus w 5l plastikowych butelkach - kosztuje około 13,5 EUR.
Jeśli chodzi o kontrolę, to rzeczywiście celnicy zatrzymują losowo i kontrolują wyjeżdżające samochody.
Ja zawsze wracałem po czterotygodniowej wędrówce z żoną i dwójką dzieci, samochód załadowany po brzegi włącznie
z bagażnikiem dachowym wszystkim co konieczne na kempingu.
Samochód na polskich numerach - nigdy nie byliśmy zatrzymywani przez celników, sprawdzają zwykle samochody na hiszpańskich lub francuskich numerach.


Ostatnio edytowany przez zsslaw, 15 Lis 2011 17:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lis 2011 13:39 

Rejestracja: 23 Lip 2011
Posty: 17
Abcn napisał(a):
nie byłem, ale 'na ucho' ceny elektroniki są takie jak w Barcelonie w niektórych sklepach np na R-da St Antoni,
alkohol tańszy niż w PL, ale w porównaniu z ESP różnica niewielka
o perfumach nie wiem
-> aby zaoszczędzić prawie 50 eu wydane na bilet autokarowy, trzebaby dużo tego kupić :o
+ Nie wiem ile masz czasu w B, autobusem B-A to 4 godziny w 1 stronę ...
jeśli nie jedziesz na dłuższy pobyt w górach a zakupy przy okazji,
to raczej nie ma co



dlatego w planie mam wypożyczyć może jakoś tanio auto. Szukałem już czegoś i na 1 dzień można wypożyczyć samochód za około 150 pln, doliczając koszt paliwa, uwzględniając wygodę, dowolną trasę przejazdu, i 2 osoby podróżujące to już wychodzi nieco lepiej niż 100e (2os) + ścisłe terminy i niewygodną jazdę bez możliwości postoju tam gdzie się chce (np żeby podziwiać góry w Andorze) :)
Może ktoś się wybiera do Barcelony w lutym 2012, planowany termin wycieczki do Andory to 10 lub 11 luty ?? wtedy składka była by nie na 2 a może na 3,4 osoby, wychodzi wtedy jeszcze taniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Maj 2013 19:16 

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 1
witam,
Wybieram się do Girony
kadex11 napisał(a):
dlatego w planie mam wypożyczyć może jakoś tanio auto. Szukałem już czegoś i na 1 dzień można wypożyczyć samochód za około 150 pln, doliczając koszt paliwa,

kadex11 czy mógłbyś podrzucić gdzie za taką kwotę wypożyczę auto? Jest to bardzo atrakcyjna cena.
Noi powiedźcie proszę jak z tymi cenami w Andorze? Chętnie kupiłbym jakiś LED TV
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Maj 2013 19:28 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Chętnie kupiłbym jakiś LED TV



W Polsce kupisz taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2013 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
w Andorze to tylko fajki i napoje %.

fajki to nie wiem po ile(i tez na granicy bardziej za nimi patrzą),
ale %% to nawet 40-50% tańsze były lat temu 3.
za +/- miesiąc bede miał świeższe dane ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Maj 2013 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
bylem tydzien temu, jechalismy fura z Lloret, w samej Andorze spedzilismy kilka godzin. swietny kraj, zarowno widokowo jak i cenowo. przykladowo obiad w samym centrum stolicy kosztowal nas 10 euro i skladal sie z pierwszego dania (do wyboru bodaj 5 pozycji), drugiego dania (tez do wyboru z kilku opcji) plus deser. polecam takze perfumy, papierosy czy alkohole - ceny naprawde swietne. perfumy te, ktore kojarze byly tansze niz na Allegro. zreszta jak sie tam chodzi po ulicach stolicy to wszyscy spaceruja z pelnymi reklamowkami - to chyba o czyms swiadczy;) na wyjezdzie Guardia civil wziela nas na bok, szybka kontrola, sprawdzili ile wywozimy zakupow i nas puscili...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Lis 2019 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 1
Loty: 4
Kilometry: 7 306
Jak wygląda relacja ceny paliwa w Andorze w stosunku do sąsiadujących z nią krajów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Lis 2019 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Okolo -20% taniej niz w Hiszpanii, -30% taniej niz we Francji. W przypadku diesela roznica w cenie na korzysci Andory jest jeszcze wieksza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LoZ uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group