Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2015 21:43 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 22
Drodzy,

Po iluś przygodach z fotelikami w wypożyczalni zdecydowałem się kupić własny certyfikowany "for use in aircraft" i sprawdzić, jak to będzie na pokładzie. Wybór padł na fotelik Kiddy - generalnie jedyny dostępny dla dzieci 15kg+ z certyfikatem TUV. Ponieważ jestem raczej zapobiegliwy, to do samych lotów przygotowałem "kwity" - wydrukowałem odpowiednie strony (gdy linia udostępniała informację) albo zrzut z chata, gdzie uzyskiwałem zgodę na użycie (Ryanair). Przydały się.

Generalnie każdy chciał mi fotelik zabierać.

1/ Ryanair

- Najpierw była Pani w bag drop-off Ryanaira. Tu krótka była piłka. Wystarczyło pokazanie naklejki TUV i pewność w głosie. Pani "chcąc dochować standardów" w zamian postanowiła dokładnie sprawdzić wagę każdej ze sztuk bagażu kabinowego.

- Następnie chciano nam zarekwirować fotelik w gate. Pan był nieugięty. Dopiero pokazanie mu wydruku z rozmowy z chatem Ryanaira pomogło i fakt, że właśnie został wezwany przez krótkofalówkę. W sumie to gdyby nie to, to nie wiem, jak by się skończyło.

- Kolejny był flight coordinator, prostak (naprawdę), który nawrzeszczał na mnie (już na pokładzie), że powinienem w związku z zabraniem fotelika wykupić dodatkowe miejsce. Tutaj na szczęście pomogły już cabin crew Ryanaia, które generalnie dały mu znać, aby dał sobie siana.

2/ Air Europa

- Tu było lepiej, acz też nie bez przygód. Checkin obkleił fotelik jako do zabrania do luku, nakazując jednocześnie zabrać go ze sobą. Później jednak wszyscy po kolei podchodzili do tematu spokojnie - "możecie iść"

- Już pod sam koniec - na pokładzie - problemy zaczęła robić stewardessa, która fotelik chciała skonfiskować. Grzeczne, acz zdecydowana odmowa z mojej strony skłoniła ją do rozmowy z szefową pokładu. Szacunek, że przyszła przyznać się do błędu i przeprosić za kłopot.

3/ Norwegian

- Tu było najspokojniej. Co prawda obsługa przy gate, miała filozoficzne dylematy, ale skończyło się na obklejeniu fotelika.

- Sympatyczny Pan przy samolocie (boarding z rękawa) chciał fotelik zabrać, ale mu grzecznie podziękowałem. Uśmiechnął się i tym razem obyło się be dyskusji.

- Na pokładzie już bez przygód.

Łatwo nie było, ale się udało.

Rady:

- trzeba wydrukować wszystko co linia pisze o fotelikach / w USA zaś dodatkowo wytyczne FAA dla linii w tej kwestii
- należy być pewnym siebie - inaczej mogą zabrać
- nie wolno pod żadnym pozorem oddawać fotelika do luku - połamią - widziałem ich cała stertę w BCN
- Cabin Crew pomoże - oni znają generalnie zasady i miałem wrażenie, że pochodzą z aprobatą do rodziców biorących fotelik do samolotu

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2015 22:01 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
czy mozesz mi powiedziec dla dziecka w jakim wieku ten fotelik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2015 22:02 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
bez przesady z tym połamaniem, nadawałem kilka(naście?) razy i było ok. Choć nie polecam nadawania nowego podstawowego fotelika, ja miałem przygody z opóźnieniem tego bagażu, szczególnie na przesiadkach w US. Do samolotu zawsze biorę jakiś stary zapasowy żebym miał czym wrócić do domu. W wypożyczalni dostawałem foteliki gratis na 1-2dni jak mówiłem, że nie odleciał ;)
Na pokład nigdy nie zabierałem, zbyt niewygodnie i jak widać uciążliwie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2015 22:08 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Ciekawy case, rozumiem, że fotelik stawiasz na fotel samolotowy i przypinasz go pasami podobnie jak w aucie?
One są bez ISOFIXów?
Możesz podać model
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Wrz 2015 14:49 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
A widziałeś kiedyś fotel samolotowy z Isofixem? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:02 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
@kelcon, fotelik zabierałeś ze względów bezpieczeństwa dziecka w samolocie? Czy by linie nie połamały Ci w bagażu rejestrowanym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2015 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Może zabrał ze względów ekonomicznych. Zazwyczaj wypożyczalnie chcą około 10 euro za dzień za fotelik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2015 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
No ale już to napisano że nie ma problemu z fotelikiem w luku. Kilka razy przerabiane.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2015 21:40 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
sebjag napisał(a):
A widziałeś kiedyś fotel samolotowy z Isofixem? ;)


Nie widziałem, ale nie wiedziałem żadnego.
Mógłby mieć jakis chowany czy coś
Rozumiem, że dziecko ma powyżej dwóch lat, w przypadku gdy ma ponizej wykupienie dodatkowego biletu byłbo jak najbardziej wskazane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Paź 2015 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 37
Loty: 11
Kilometry: 26 068
hmm, a Ryanair pozwala na zabranie do kabiny fotelika jako dodatkowego bagażu:

Cytuj:
Nieodpłatnie można przewieźć 2 sztuki akcesoriów dziecięcych na dziecko — 1 wózek dziecięcy plus jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne.


rozumiem, że w Twoim wypadku chodziło o fotelik na którym dziecko będzie podróżowało w trakcie lotu? a powyżej informacja dotyczy po prostu opcji przewiezienia fotelika z kraju do kraju (bo będziemy np. podróżować samochodem tam, gdzie lecimy)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Paź 2015 15:43 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Ja nie rozumiem czemu do luku nie oddałeś? :) Też przerabiałem wiele razy i szczerze mówiąc oddaję go zawsze przy checkinie żeby się z nim potem nie tarmosić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lut 2016 17:08 

Rejestracja: 11 Lut 2016
Posty: 1
Witajcie!
Lecimy z rodzinką na Sardynię. Ceny fotelika w wypożyczalni samochodowej przekraczają często cenę wynajmu! Na szczęście trafiłam na to forum i adnotacje, że Rayaner pozwala zabrać dodatkowo do wózka fotelik.

Czy można coś ekstra zapakować do fotelika :D? Jak wieziemy w pokrowcu to otwierają i sprawdają czy jest sam fotelik czy kilka dodatkowych ubran?:D
A wystarczy gruby worek na fotelik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lut 2016 17:31 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
@kserokopiarka
Nie będzie to odpowiedź wprost na Twoje pytanie, ale może trochę pomoże. Ostatnio po raz pierwszy przewoziliśmy Ryanairem złożony wózek typu "parasolka" w pokrowcu. Pokrowiec jest dość duży, więc wypełniliśmy go dodatkowo sporą ilością ubrań i innych przedmiotów. Nadaliśmy wózek w check-inie, został przyjęty bez problemu i doleciał bez uszkodzeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Lut 2016 09:41 

Rejestracja: 15 Gru 2012
Posty: 25
sebjag napisał(a):
A widziałeś kiedyś fotel samolotowy z Isofixem? ;)


Widziałem. Nasz, również Kiddy (Kiddy Cruiserfix) ma napis "for use in aircraft" plus zaczepy do Isofixu (choć są po części chowane).
_________________
tap, tap
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Lut 2016 22:44 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Cieszę się @micaj, że Wasz ma Isofixa. Ale powiedz mi co ma to wspólnego z samolotem? To, że jest napisane, że może być wykorzystany w samolocie nie znaczy, że w samolocie wpina się go na Isofixa. Gdybyś przeczytał instrukcję zapewne dowiedziałbyś się, że w samolocie Wasz fotelik mocuje się pasem przez przednią belkę.
Mógłbyś zdradzić w jakiej linii lotniczej widziałeś fotel samolotowy z Isofixem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group