Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 21 Mar 2017 14:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@‌maciej.moch‌ Dla dzieci poniżej lat 2 tak jest,ale tu chodzi o te powyżej i wtedy albo wózek ,albo fotelik ;) Za to mają już swój bagaż podręczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 21 Mar 2017 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
mój też miał swój bagaż podręczny ;) no ok to sprawdzę to za 2 lata :P
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 21 Mar 2017 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Ej czy Wy z tymi dziećmi to nie macie już czasu na czytanie ze zrozumieniem?

Od trzech stron tego tematu jeden mówi A, drugi mówi B, a trzeci C, i tak się przekrzykują. I nawet jak się pojawi ktoś kto wytłumaczy problem, to zaraz znowu A B C...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 10 Cze 2017 11:01 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
Witam, w tamte wakacje gdzies w regulaminie znalazłam zapis:
Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat). Należy pamiętać, że wózki spacerowe i wielofunkcyjne podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat, o ile plan podróży uwzględnia niemowlę lub dziecko. Jeśli jednak nie obejmuje on dziecka, przedmioty te są przewożone jako bagaż odprawiany za dodatkową opłatą

I faktycznie lecąc w dwójką - niemowleciem i dzieckiem brałam za darmo wózek i fotelik samochodowy dla starszaka.
W tym roku mam już dwójkę powyżej 2 roku życia. I nie mogę tego punktu o foteliku znaleźć w regulaminie. Zmienili coś?

Jeśli tak to jak nadać dwa foteliki samochodowe? Dokupić bagaż rejestrowany? Czy jakis inny bagaż na foteliki jest przewidziany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 10 Cze 2017 13:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@‌straggly‌ Jeśli tylko chcesz zabrać foteliki (już bez wózka) to nadal masz to bezpłatnie.Jeśli wózek też potrzebujecie, to najlepiej wykupić normalny bagaż i oprócz fotelika można jeszcze tam sporo zmieścić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 14 Cze 2017 12:44 

Rejestracja: 20 Gru 2013
Posty: 3
Cześć,
pytanie jest następujące: będę leciał Wizzair z Gdyni do Bergen z 3 dzieci w wieku 5, 8, 10 lat. W Bergen planuje wypożyczyć samochód i potrzebuje zabrać ze sobą 2 podkładki i fotelik samochodowy. ewentualnie 3 podkładki dla dzieciaków. Orientujecie się może jakie są zasady wniesienia na pokład? Czy muszę coś dodatkowo wykupić czy mogę to zrobić bezpłatnie.
Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 14 Cze 2017 13:18 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
No nic napiszę raz jeszcze ale nie chcę wychodzić na panikarza.

Wizzair jakiś czas temu zmienił zapisy i obecnie - wg infolinii - dzieciom powyżej 2 lat nie przysługuje fotelik samochodowy / podkładka.
Z tego co pamiętam wózek tak ale mając 6latkę nie zgłębiałem tematu wózka z wiadomych przyczyn.

Ja widzę dwa rozwiązania - poza zakupem rejestrowanego oczywiście:
1. jeśli masz dość płaską podkładkę to wykupujesz pierwszeństwo wejścia na pokład i podkładkę w jakąś torbę damską plażową albo coś takiego,
2. są na rynku (osobiście taki posiadam) plecako-podkładki samochodowe. Fajne rozwiązanie na wypady 3-4 dniowe. Taki plecak w środku ma trochę miejsca na drobiazgi dziecięce puls trochę ubrań. Resztę rzeczy dziecięcych rozdzielasz na bagaże dorosłych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 16 Cze 2017 09:08 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
-- 16 Cze 2017 09:01 --

Jakoś 5 latka na podkładce nie widzę... Mój 4.5 jeździ jeszcze na dłuższych trasach tyłem do kierunku jazdy. Bałabym się go posadzić na podkładce jeśłi trasa miałąbyć być dłuższa niż 10-20 minut.
Znalazłam takie info o fotelikach na wizzair.com w info dot. bagażu nagle:
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zy/bagaz#/

Zrobiłam printscreen i z tym zamierzam udać sie do nagania dla dzieci fotelików.

-- 16 Cze 2017 09:05 --

Chociąż juz na stronie po angielku jest info tylko o foteliku niemowlęcym, ale nadal że dla małych dzieci a nie tylko niemowląt:
https://wizzair.com/en-gb/information-a ... /baggage#/

Ostatnio w Polsce (okęcie) było bez problemów, a wBeragmo czepiali się o fotelik, że co to jest? Był zapakowany w kartonowe pudełko - fotelik rozłożony na płasko, więc naprade nie było to wielkie. ze to niby dodatkowy bagaż, ale po paru telefonach udało się wszytsko wyjaśnić. mam nadzieję że nie będzie powtórki.

A Wy jak zazwyczaj pakujecie foteliki?
Ja w tym roku mam plan wziąć małą spacerówkę ( taką mocno składaną) do bagażu 23kg i 2 foteliki osobno nadać.

-- 16 Cze 2017 09:08 --

Niestety na włoskim wizzair tez jest mowa o foteliku dla niemowląt:( Ktoś ostatnio leciał i się wypowie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Cze 2017 12:29 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Hej, byłem teraz w Barcelonie i zabrałem ze sobą fotelik dla starszej córki (4 lata) oraz spacerówkę dla młodszej (rok). Ani w Warszawie ani w Barcelonie nie bylo problemu. W regulaminie Wizz jest świeży zapis "Na każde małe dziecko można bezpłatnie odprawić jedną spacerówkę / składany wózek / fotelik samochodowy.". W innym miejscu jest wyjaśnienie, że małe dziecko ma pomiędzy 2 a 11 lat. To chyba całkowicie wyjaśnia sprawę,.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 06 Lip 2017 08:20 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 1
Cześć,

przejrzałam temat i sama trochę się zgubiłam:
1) przy punkcie o bagażu jest informacja, że: na każde małe dziecko można nadać wózek/fotelik -> małe dziecko w rozumieniu wizzair to również to poniżej 2 lat? bo ja nigdzie nie mogę znaleźć jasnej definicji 'małego dziecka'
2)na pokład można wnieść spacerówkę (jak rozumiem zabiorą ją przed drzwiami samolotu i jest ona dodatkowa poza tym fotelikiem nadawanym?) i :
dodatkowy przedmiot osobisty na pokładzie (40 x 30 x 18 cm) -> to rozumiem, że ma być ta torba zawierająca wszystkie rzeczy do przewijania itp., czy jeszcze dodatkowy bagaż?
pierwszeństwo wejścia na pokład osób podróżujących z niemowlętami -> czy ono jest gdzieś widoczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 07 Lip 2017 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@agjb coś mi się wydaje, że jednak nie przeczytałaś tematu, bo odpowiedzi na Twoje pytania są na poprzednich 2 stronach.

1) Dla dziecka poniżej 2 lat możesz zabrać i wózek i fotelik. Dla dziecka powyżej dwóch lat tylko jedną z tych rzeczy.
Definicji "małego dziecka" też nie potrafiłem znaleźć, ale Twój przedmówca napisał że jest to od 2 do 11 lat, znalezione na stronie. Nie weryfikowałem tego osobiście.
2) Spacerówkę możesz zostawić albo przy stanowisku odprawy, albo przed wejściem na pokład samolotu.
Dodatkowy przedmiot osobisty to nie dodatkowa torba. To na przykład maskotka, książka, zabawka, itp. Oczywiście podróżując z niemowlakiem przysługuje Ci dodatkowa sztuka małego bagażu podręcznego oraz pierwszeństwo wejścia na pokład - jest to zaznaczone na karcie pokładowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 09 Lip 2017 18:04 

Rejestracja: 09 Lip 2017
Posty: 1
kspr napisał(a):

1) Dla dziecka poniżej 2 lat możesz zabrać i wózek i fotelik. Dla dziecka powyżej dwóch lat tylko jedną z tych rzeczy.
Definicji "małego dziecka" też nie potrafiłem znaleźć, ale Twój przedmówca napisał że jest to od 2 do 11 lat, znalezione na stronie. Nie weryfikowałem tego osobiście.

Dziś podczas rozmowy z konsultantem dowiedziałam się że "małe dziecko" to dziecko do 2 lat, a dla 5latki nie mogę nadać bezpłatnie podkładki samochodowej. Zobaczymy za 3 dni na lotnisku. Ma ktoś najświeższe doświadczenia z Chopina (i ewentualnie z Włoch), jak traktują przewóz fotelików dla 5latka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 10 Lip 2017 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
To, co powiedział konsultant jest logicznie sprzeczne z zapisem na stronie wizzaira. Mówię tylko o definicji "małego dziecka"
Cytuj:
Oprócz tego przedmiotu osobistego pasażerowie podróżujący z niemowlętami mogą też bezpłatnie przewieźć wózek spacerowy lub składane nosidełko. Jedna z tych rzeczy również zostanie przewieziona bezpłatnie w przypadku małych dzieci.


Skoro dziecko w wieku poniżej 2 lat to niemowlę, a powyższy zapis wyraźnie różnicuje niemowlę od małego dziecka, to nie może chodzić o ten sam zakres wiekowy.

Widzę natomiast, że zmieniły się znów zapisy na stronie wizzaira i już teraz nie ma jasnej informacji o zabraniu fotelika oraz wózka lecąc z niemowlakiem. Ależ mieszają z tymi regulacjami Wizzairze... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 06 Sie 2017 18:43 

Rejestracja: 06 Sie 2017
Posty: 2
Cześć Wszystkim,
Wkrótce chcę wybrać się z niemowlakiem ( 3 miesiące w dniu okresie podróży)w podróż liniami W6.
Czy mogę bezpłatnie zabrać ze sobą wózek składany ( stelaż + gondola) i do tego wszystkiego fotelik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 06 Sie 2017 20:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@seban https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -dziecmi#/ Poczytaj też ten temat- poprzednie 2-3 strony.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 11 Sie 2017 22:16 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Przetestował już ktoś na własnej skórze czy można za darmo odprawić ten fotelik?

Aktualnie jedyna już wzmianka na ten temat w bełkotliwych FAQ to (w sekcji "bagaż rejestrowany"): "Na każde małe dziecko można bezpłatnie odprawić jedną spacerówkę / składany wózek / fotelik samochodowy".
Oczywiście bez definicji do jakiego wieku dziecko jest małe - ale nie jest to dziecko do 2 lat, bo w ogólnych warunkach przewozu jest definicja określająca takie dziecko jako "niemowlę".

Ergo - kategorie "niemowlę" i małe dziecko" są rozłączne.

O ile w polskiej wersji mogą być co do tego jeszcze jakieś wątpliwości (sekcja ma tytuł "Podróż z niemowlętami i małymi dziećmi" a dotyczy wyłącznie niemowląt) to w angielskiej nie ma żadnych - sekcja ma tytuł "Travelling with infants and babies" a w sekcji "bagaż rejestrowany" jest że fotelik jest nadawany bez opłaty "for each small child".
No ale nadal nie wiemy do jakiego wieku jest "small":-)

W ogólnych warunkach przewozu w ogóle nic nie ma na temat odprawiania fotelika jako odrębnej kategorii bagażu (jest za to o wózku, i to bez limitu wieku - "Wózki dziecięce (...) są odprawiane z pozostałym bagażem i przewożone bez dodatkowej opłaty, pod warunkiem, że użytkownik tego sprzętu podróżuje w tym samolocie").

Dajcie znać, jeśli ktoś to sprawdził. Nie bardzo się palę do zakupu bagażu specjalnie z tej okazji (potrzebuję 2 foteliki), a wzięcie na miejscu z wypożyczalni też średnio się opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 11 Sie 2017 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 12
We wrześniu 2016 r. lecąc Wizzair do Londyn - Luton i potem z tego samego lotniska do Warszawy, przewoziłem za darmo fotelik samochodowy. Dziecko w tamtym czasie miało trochę powyżej 4 lat i nie było żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 11 Sie 2017 23:34 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Dzięki za info. Wiem że rok temu tak było - przymierzałem się wtedy do lotu i czytałem te zasady (m.in w wizzie). Było jasno napisane że można.
Ale teraz się pozmieniało i wszystko to jest wyjątkowo mało jednoznaczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 11 Sie 2017 23:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
W poście #89 masz aktualne informacje.Dla
dziecka między2-11 lat możesz bezpłatnie przewieźć fotelik jeśli nie bierzesz wózka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 12 Sie 2017 09:33 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Dzięki. Właśnie nie mogę nigdzie dokopać się do tej definicji "małego dziecka". Dlatego pytam, bo wygląda że od tego czasu na stronie coś się zmieniło, pytanie czy w praktyce też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group