Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Sty 2018 17:08 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 1
Witam
Lecę 4 lutego do Lamezi we Włoszech. Razem ze mną leci żona oraz dwójka bliźniąt w wieku 5 miesięcy. Czy mogę zabrać wózek podwójny wraz z nosidełkami i podstawką do transportu w samochodzie?Dodam że wózek jest składany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#122 PostWysłany: 26 Lut 2018 10:38 

Rejestracja: 26 Lut 2018
Posty: 4
Witam. Lecimy z 4 miesięczniakiem i chcemy zabrać zarówno wózek jak i fotelik, w optymalnej wersji kosztowej.
Wózek już wiem, że dwuczęściowy z gondola powinien przejść
Odnośnie fotelika opcje są z tego co widzę dwie i do nich mam pytania:

- wykupienie dodatkowego miejsca i fotelik na pokład. Ta opcja nam się opłaca bo bilet kosztuje tyle co opłata za infanta. I tu pytanie - jak wykupuje miejce takie samo jak dla dorosłych to nie płacę już tej stałej opłaty 25 euro za infanta? Czy place jedno i drugie?

- nadanie fotelika jako bagaż bo i tak będziemy mieć rejestrowany, więc wzięlibyśmy ten większy tylko czy faktycznie przyjmą nam jako jeden gdy zestreczujemy walizkę z fotelikiem? Ta opcja jest chyba mniej bezpieczna dla samego fotelika (uszkodzenia)

- trzecia opcja to wypożyczyć fotelik na miejscu razem z samochodem, ale koszt wychodzi sporo wyzszy i foteliki pozostawiają wiele do życzenia, a ja mam na tym punkcie hopla ?

Dziękuję za odp :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 26 Lut 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
@malgoc zdecydowanie opcja nr 1.
Wykupując miejsce dla dziecka płacisz po prostu za jego bilet. Żadnych dodatkowych opłat nie trzeba uiszczać (obowiązuje ona tylko wówczas jeśli infant nie ma wykupionego osobnego miejsca), a fotelik jest wtedy obowiązkowy więc zarówno kosztowo, jak i logistycznie opłaca się to najbardziej. Ja już dwa razy kupowałam osobne miejsce dla dziecka choć fotelika barć nie zabierałam, bo taniej wychodził bilet niż ta opłata.

Jeśli chcesz nadać fotelik mimo wszystko to raczej nie masz się czym przejmować. Również nadawałam i raczej wrócił do mnie w stanie pierwotnym :). Co do złączenia fotelika z walizką to pewnie zależy od ostatecznego wymiaru bagażu. Musi się mieścić w ustalonych przez linię limitach.

Co do trzeciej opcji to wg mnie zupełnie nie opłaca się wynajmować fotelika jeśli posiada się własny. W tych wypożyczalniach, w których ja sprawdzałam ceny za wypożyczenie były porównywalne z ceną zakupu nowego fotelika. Ale to oczywiście kwestia podejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:41 

Rejestracja: 26 Lut 2018
Posty: 4
Super bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy orientujesz się jeszcze czy jeśli kupię dla dziecka normalny bilet to oprócz fotelika mogę wnieść mną pokład bagaż podręczny "przypisany" do tego biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Ze strony: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -dziecmi#/
Cytuj:
Jeśli zarezerwujesz dodatkowe miejsce, nie musisz płacić opłaty za niemowlę. Nie przysługuje dodatkowy limit bagażu dla niemowlęcia.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 27 Lut 2018 05:17 

Rejestracja: 26 Lut 2018
Posty: 4
Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 27 Lut 2018 06:36 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
A czy nie jest przypadkiem tak, ze kupując niemowlęciu miejsce nie mozesz wniesc tego dodatkowego bagazu podręcznego dla dziecka (40×30×18) ale w zamian za to przysługuje ci normalny bagaż podręczny jak dla osoby w wieku 2+? I obowiązują zasady ogólne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 27 Lut 2018 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Możesz wnieść bagaż: dodatkowy przedmiot osobisty na pokładzie (40x30x18cm).
Nie można wnieść pełnowymiarowego kabinowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 27 Lut 2018 11:31 

Rejestracja: 26 Lut 2018
Posty: 4
Ok, bagaż podręczny nie, ale nadal mogę zabrać wózek i ta mała podręczna torbę dla dziecka - to nie ulega zmianie w związku z tym że kupiłam zwykły bilet a nie "infanta"?

Bardzo dziękuję za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 06 Kwi 2018 12:51 

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 13
hej

Lecę z żoną i 3 letnim dzieckiem do Bari Wizzair'em z bagażami podręcznymi.
Oczywiście za dziecko zaołaciłem już bilet w cenie dorosłego z własnym bagażem podręcznym . Na miejscu wypożyczamy auto ale ceny wypożyczenia fotelika samochodowego są bardzo wysokie więc chcemy zabrać własny,
Teraz konkretne pytanie bo się gubie:
1. czy moge zabrać fotelik samochodowy dla dziecka ?
2. czy będę musiał płacić dodatkowo?
3. Czy mogę własny fotelik wykorzystać w wypożyczonym aucie?
4. Pytanie troche nie w temacie ale może ktoś będzie wiedział :) Chce wynając auto z Thrifty. Są różne opinie ale moze ktoś z was już brał?

proszę o pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 06 Kwi 2018 18:01 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
1. Tak
2. Nie
3. Tak
4. Bralem w Thrifty w Lamezii. Zadnych problemow. Thrifty i Hertz to byla fizycznie ta sama wypozyczalnia. Oczywiscie moje pozytywne doswiadczenia w jednym miejscu nie oznaczaja, ze tak samo bedzie w innym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 17 Kwi 2018 12:33 

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 13
to jeszcze dwa pytanka:
5. Czy brać ubezpieczenie wkładu własnego dla auta ?
6. Czy a Bari i całej Apuli jest ogólnie bezpiecznie? Naczytałem się niepochlebnych opinii a jadę z rodziną..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 17 Kwi 2018 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
W apulii jest bezpiecznie jak wszędzie. Byliśmy 3 tygodnie i mieszkaliśmy w Bari, Taranto, Lecce. Było spokojnie i po zmroku. Jak to z rodziną nie zapuszczaliśmy się w ciemne zaułki. Choć w Taranto to cały czas jesteś w ciemnym zaułku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 19 Kwi 2018 10:45 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Czy jak mam fotelik Takata, który ma certyfikat "for use in aircraft" to pozwolą go zabrać na pokład i posadzić w nim dziecko? (dziecko 7 lat)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 19 Kwi 2018 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@lluukk
W Wizzairze oficjalnie musi byc mocowany tylem do kierunku jazdy/lotu: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... mi-dziecmi

Nieoficjalnie to nie wiem jak sprawa wyglada, ale sam bede sprawdzal za jakis czas, na pewno dam znac.
Jak mi tylko maly wyrosnie z nosidelka to na pewno bede probowal zabrac swoj Diono Radian. U mnie jest taki plus ze fotelik jest mocowany tylem i przodem, certyfikat TUV tez jest. W necie czytalem ze w niektorych samolotach daje rade go wsadzic tylem. Diono do samolotu zatwierdzil go tylko przodem, ale nie ma ani slowa o tym na nalepce.

Planuje go zabrac na jakis wyjazd testowo (przy tanich biletach 3 bilety (rodzice + dziecko na wlasnym miejscu) wychodza tyle samo co 2 bilety (rodzice + niemowle na kolanach), a przy pierwszej opcji nadaje wozek do luku a fotelik wnosze na poklad).
Zobaczymy co bedzie, kwity wszystkie mam, fotelik mocowany tylem, moge go wniesc na poklad. A jak sie nie uda zamocowac tylem (potrzeba sporo miejsca) to zobaczymy czy pozwola zamocowac przodem czy zabiora do luku.

Nosidelka tez jeszcze nie probowalem, ale na najblizszym locie sprawdzimy. Mysle ze Wizzair mial na mysli piszac te zasady tylko nosidelka typu Maxi Cosi. O dziwo nie pisza nic o certyfikatach.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 19 Kwi 2018 11:46 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
-- 19 Kwi 2018 11:41 --

andmark napisał(a):
Widzę, że od mojej ostatniej podróży w kwestii fotelików znów zmieniły się zasady :?

...

2. Natomiast w sekcji "Bagaż/bagaż rejestrowany" znajdujemy coś jawnie sprzecznego z powyższym: "Na każde małe dziecko można bezpłatnie odprawić jedną spacerówkę / składany wózek / fotelik samochodowy."


Leciał ktoś ostatnio z nadawanym fotelikiem albo dzwonił do nich w tej sprawie?

Mam bilet na luty, a nie chciałbym zostać skasowany na lotnisku na 260 zł (tyle nie kosztował cały mój fotelik, nawet gdy był nowy:))


mam dziecko 7 lat - gdzie w Wizz znajdę definicję "małego dziecka" bo chciałbym zabrać fotelik samochodowy a patrząc na zasady obowiązujące nie widzę zapisu, że można - poza powyższym w sekcji "bagaż rejestrowany" - tylko gdzie wyjaśnienie małego dziecka?
a w wersji angielskiej jest "One pushchair / foldable baby stroller / infant car seat can be checked in free of charge for each small child"
Fotelik dla 7-latki nie jest "infant car seat" raczej. A lecę do Włoch i tam też jest "dla niemowląt" (seggiolino auto per neonati)
UWAGA:
zadzwoniłem na infolinię - trzeba nadać jako bagaż płatny rejestrowany dla dziecka pow. 2 lat
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 19 Kwi 2018 14:05 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
-- 19 Kwi 2018 13:52 --

arturki1 napisał(a):
Hej, byłem teraz w Barcelonie i zabrałem ze sobą fotelik dla starszej córki (4 lata) oraz spacerówkę dla młodszej (rok). Ani w Warszawie ani w Barcelonie nie bylo problemu. W regulaminie Wizz jest świeży zapis "Na każde małe dziecko można bezpłatnie odprawić jedną spacerówkę / składany wózek / fotelik samochodowy.". W innym miejscu jest wyjaśnienie, że małe dziecko ma pomiędzy 2 a 11 lat. To chyba całkowicie wyjaśnia sprawę,.


mam prośbę - gdzie jest to wyjaśnienie, że małe dziecko to pomiędzy 2 a 11 lat?

-- 19 Kwi 2018 14:05 --

Tak na marginesie - szkoda, że redaktorzy Fly4free oficjalnie nie sprawdzą jak to działa ;) byłoby jasne mając na piśmie odpowiedź z Wizz zamieszczoną w artykule na portalu a tak... domysły i spekulacje.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 27 Kwi 2018 19:28 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
aktualne na końcówkę kwietnia 2018 - Warszawa i Neapol - bezpłatnie, żadnych problemów !
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 24 Maj 2018 08:30 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Proszę o podpowiedź.

Lecę wizzairem z niemowlakiem i 2 dziećmi w wieku 8 i 10 lat.
Chcemy zabrać dla niemowlaka fotelik samochodowy typu kołyska. Tutaj jak rozumiem nie ma żadnych wątpliwości - możemy zabrać go zamiast wózka.
Większy problem mam z podkładkami dla starszych dzieci. Z wypowiedzi powyżej (często totalnie pomieszanych, tak, że trudno zrozumieć kto komu odpowiada bo konwersacje się nakładają) wnioskuję, że forumowicze takie podkładki bez porblemu zabierali. CZY na pewno?

Dla pewności zadzwoniłem na infolinię Wizz i tam pani mi od razu powiedziała, że fotelik tylko dla niemowlaka jest bezpłatny a dla starszych dzieci możemy go nadać jako płatny bagaż. To jak jest?

Dodam jeszcze, że lecę z Pyrzowic co może być istotne bo tamtejsi pracownicy mają skłonność do nadgorliwości ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 26 Maj 2018 15:06 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 104
Loty: 85
Kilometry: 175 417
Wprawdzie z Pyrzowic leciałam w ostatnie wakacje, ale sprawdziłam teraz na stronie wizzaira i info jest takie samo jak w zeszłym roku. Możesz zabrać także dla tych starszych dzieci darmowo podkładki. My je włożyliśmy do worków na śmieci takich ciemnych i nadaliśmy jak bagaż. Zupełnie darmowo. Lot do Splitu. Z powrotem też bez problemu.

Załączniki:
IMG_2846.PNG
IMG_2846.PNG [ 80 KiB | Obejrzany 7929 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group