Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Fotelik do samolotu
#1 PostWysłany: 15 Lut 2021 15:44 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Hej,

macie doświadczenia z fotelikami akceptowanymi w kabinie? Mam dozwolony przez Lufthanse (Romer King Quickfix), do tej pory używałem go tylko w lotach obsługiwanych przez te linie, teraz szykuje mi się Kanada, gdzie odcinki realizuje AirCanada - czy w związku z tym mogą być jakieś problemy z wniesieniem go na pokład, bo np. lamberdżeki maja inną politykę w tym względzie?

Czy ten fotelik mogę wnieść na pokład wizzair? Nie mogę znaleźć tak dokładnych wytycznych jak prezentuje Lufa.

I kolejne pytanie: czy ktoś biega w samych oznaczeniach potwierdzających możliwość użycia w kabinie? Na jednym locie stewki chciały TUV, na inny stewek zerknął tylko na homologację ECE R44/03... Jest jakiś konkretny certyfikat (naklejka), która ucina wątpliwości? W pierwszym przypadku trochę nerwów kosztowało mnie przekonanie stewek, ze to fotelik aprobowany przez ich linię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Sie 2023 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Tematu LH dwa posty wyżej jeszcze nie rozwiązałem, a tu za miesiąc czeka mnie taki przypadek.
GDN-AMS-RNS. W AMS 40 minut na przesiadkę, czyli dosłownie MCT dla tego lotniska. Fotelik dla dziecka nadam, bo wyjścia nie mam, ale będę drżeć o niego do ostatniej sekundy. Znając AMS i jego problemy obawiam się, że fotelik samochodowy może nie dotrzeć ze mną, a od razu po przylocie czeka mnie kilka godzin w samochodzie. Czy macie jakieś rady jak mogę się zabezpieczyć? Czego mogę oczekiwać w przypadku opóźnienia dostarczenia fotelika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sie 2023 20:16 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Włóż w niego airtag, chociaż będziesz wiedział gdzie się znajduje
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sie 2023 20:28 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Domyślam się, że bierzesz auto z wypożyczalni... Rachunek za wynajem fotelika wysyłasz potem (w przypadku nie dostarczenia fotelika) przewoźnikowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sie 2023 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Do 7 Roku zycia mozesz wziac fotelik na poklad ze soba:
https://www.lufthansa.com/gb/en/flying- ... 0voluntary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sie 2023 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
@LonDynia sprawa dotyczy KLM, LH poruszam w innym poście, a za off top przepraszam, bo mylący. Niemniej wziąć na pokład można tylko wybrane foteliki, a nie każdy niestety.
@Chupacabra - przyjeżdża po mnie rodzina, wiec rachunku z wypożyczalni nie będę mieć, ale widzę w tym jakieś rozwiązanie - wypożyczenie samego fotelika. Nie wypożyczałem nigdy samego fotelika, nie wiem czy takie rozwiązani są stosowane, zwłaszcza na lotniskach regionalnych.
@jaras724 - na bank będzie w AMS 😎
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Sie 2023 21:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jak długo jest planowane używanie fotelika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2023 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Dwa tygodnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sie 2023 22:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Może nie bierz w ogóle swojego?
Jeśli rodzina nie ma od kogo pożyczyć, to niech kupi nowy, a potem po prostu zwróci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Sie 2023 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
-- 09 Sie 2023 09:10 --

@boots, ale Ty tak na serio?

-- 09 Sie 2023 09:41 --

@boots, ale Ty tak na serio?


Ostatnio podbity przez farmer, 09 Sie 2023 09:41
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group