Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mileage Run Deals
#1 PostWysłany: 09 Cze 2018 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Przeglądam zagraniczne fora i dochodzę do wniosku, że brakuje tutaj na f4f takiego tematu (zbiorczego) a jestem pewniem, że są też i tutaj tacy pasjonaci tematu :mrgreen:

Chodzi oczywiście o loty (względnie tanie), które pozwolą nam zwiększyć level w programie milowym Miles&More.
Fajnie by było jakby powstał wątek w którym zawarte są takie trasy które małym kosztem dają dużo mil lub co mnie osobiście bardziej interesuje za małą kwotę rezerwacji mają dużą liczbę przesiadek. A interesuje mnie to z uwagi na fakt, że w tym roku postanowiłem powalczyć o Silver w M&M i jak pewnie większość z Was wie wystarczy "tylko" 30 odcinków liniami partnerskimi Star Aliance żeby otrzymać srebrą kartę programu a tym samym przywileje związane z jej posiadaniem.

Decydując się na "zbieractwo" na srebro w tym roku zakładałem, że większość odcinków wylatam na często uczęszczanej trasie DUS-WAW jednak eurowings wycofał się z tej trasy i ceny poszybowały w górę (co trochę przestaje się opłacać przy istniejących alternatywach). Do końca roku muszę zrobić jeszcze 9 odcinków i mimo, że mamy dopiero czerwiec to widzę ten cel jako zagrożony.

I dlatego właśnie zakładam ten wątek, może ktoś z Was ma podobny problem.
Ja zacznę na trasach z Niemiec ale bardzo chętnie również trasy z WAW lub innych miast europejskich.

Załączniki:
Komentarz do pliku: DUS-AUA
29.09 - 06.10

DUS-AUA.PNG
DUS-AUA.PNG [ 47.3 KiB | Obejrzany 2062 razy ]
Komentarz do pliku: DUS-DBV
29.09 - 06.10

DUS-DBV.PNG
DUS-DBV.PNG [ 41.43 KiB | Obejrzany 2062 razy ]
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#2 PostWysłany: 09 Cze 2018 15:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
to raczej segment run a nie milowy, bo z tym drugim to to nie ma nic wspolnego... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Aron lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#3 PostWysłany: 09 Cze 2018 16:20 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
A nie mozesz se polatac - Warszawa - Katowice czy tam jakas inna zielona gora?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#4 PostWysłany: 09 Cze 2018 16:45 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Jeżeli brakuje ci tylko odcinków, a nie mil to najlepszym rozwiązaniem jest polatanie po Polsce jak radzi @lataczuk, a jak jeszcze poprzeglądasz różne ota i zaoszczędzisz kilka euro to już na pewno będzie najtaniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#5 PostWysłany: 09 Cze 2018 17:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
piotrek_89 napisał(a):
A interesuje mnie to z uwagi na fakt, że w tym roku postanowiłem powalczyć o Silver w M&M i jak pewnie większość z Was wie wystarczy "tylko" 30 odcinków liniami partnerskimi Star Aliance żeby otrzymać srebrą kartę programu a tym samym przywileje związane z jej posiadaniem.


Wymagane jest 30 segmentów, ale nie w *A tylko w Adria Airways, Air Dolomiti, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Croatia Airlines, Eurowings, Germanwings, LOT Polish Airlines, Luxair, Lufthansa, Lufthansa Private Jet and SWISS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#6 PostWysłany: 09 Cze 2018 17:28 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
That's the point @SPLDER !

Gdyby wystarczyło zrobić 30 segmentów w A* to byłoby bardzo łatwo. Niestety za wszystkie inne linie, z wyjątkiem tych, wymienionych przez Splder'a dostajemy jedynie mile statusowe+mile, które możemy wydać na nagrody. A jeżeli ktoś chce nabić dużo mil to polecam podróże LH do US w premium economy - doloty mamy w klasie Y i za RT w tym roku (przed zmianami milowymi od 12 marca) zrobiłem 1250+4300+250+250+4200+1250 za niecałe 7000 zł.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#7 PostWysłany: 09 Cze 2018 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
11250 mil za 7000 zł. Co w tym opłacalnego?
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#8 PostWysłany: 09 Cze 2018 17:44 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
masz rację @hubson. Z mojej perspektywy jednak to mega opłacalne z jednego powodu: pracodawca płaci ;-) Z drugiej strony nie wyobrażam sobie dziubania 35000 mil na lotach wewnątrz Europy - 125 mil za segment...
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#9 PostWysłany: 09 Cze 2018 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Firmowo to co innego. Z drugiej strony po co robić 35000 mil skoro robisz 30 odcinków raz na długi czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#10 PostWysłany: 09 Cze 2018 18:29 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Temat jak najbardziej potrzebny, ale chyba nie dla zbieraczy M&M bo tutaj tak jak wspomnieli przedmówcy, segmenty robi się tanimi jak barszcz krajówkami. Temat dla Goldów A3/TK/itp. którzy chcą przedłużyć status.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#11 PostWysłany: 09 Cze 2018 19:30 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@LLAP
Ostatnio leciałem KRK-WAW-ZRH RT. Cena w C (oczywiście tylko odcinek do Zurychu, bo na krajówce wiadomo) to 1200zł. Economy było za 800zł więc się nie zastanawiałem.
Klasy to Y i F. Wpadło (1000+1250)x2=4500 mil. Dodatkowo jak u Ciebie firma płaciła a do tego zrobiłem brakujące odcinki do flytime.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#12 PostWysłany: 17 Cze 2018 11:51 

Rejestracja: 17 Mar 2017
Posty: 20
Świetny pomysł !!!!
Brakowało takiego wątku na forum.
Najbardziej kultowy portal zamieszcza MR głownie pod katem ludzi ze stanów, fajnie by było widzieć coś z Europy a najlepiej bezpośrednio z Polski.
Jak się patrzy na okazję ze stanów ( podejrzewam że podobne można znaleźć z PL ) to szkoda czasu na ciułanie Silvera a *A , można zawalczyć o Golda w A3 albo TK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#13 PostWysłany: 17 Cze 2018 12:01 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Tylko z mojego punktu widzenia powinny istnieć osobne wątki dla poszczególnych programów.
Coś co będzie super dla posiadacza statusu w A3 niekoniecznie sprawdzi się dla kogoś zbierającego mile w TK czy M&M.
Najlepiej niech modzi zdecydują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#14 PostWysłany: 17 Cze 2018 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Zastanawiam się czy temat golda w a3 można podsumować w dwóch akapitach:

1. Jeśli płaci pracodawca to lataj SASem na longhaulach - Azja czy USA - economy ładnie wchodzą do A3

2. Jeśli płacisz Ty, to poczekaj na mocny błąd w *A, najlepiej Etiopian (i to w biznesie :P), albo jakieś loty UA za 400 pln (było na początku roku), obkup się, a odcinki dostukaj durnolotami WAW-ATH-XXX (Berlin, Paryż, Stambuł?), albo sektorami Olympic wrzucanymi przez @Sudoku w temacie zniżkowym.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#15 PostWysłany: 17 Cze 2018 12:16 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@apadlo

Po pierwsze primo to w SAS nie muszą być longhaul'e bo jak wyhaczysz taki LYR z OSL w premium economy (mi się udało za około 700 zł) to za RT dostajesz prawie 5K mil.
Za to ET tylko w economy. Wszystkie ich promocje w biznesie są w klasie P, która daje 0 mil w A3 (tak jak i w większości rozważanych na forum programach) z kolei błędy cenowe w klasie C są przez nich kasowane.
AC i UA jak najbardziej dają 50% w najtańszych taryfach.
Z kierunków operowanych przez A3 można wyrwać WAW-ATH-LCA RT za niecałe 300 zł w miesiącach zimowych albo IKA za 500, wtedy poza czterema odcinkami A3 mamy mamy około 4K mil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#16 PostWysłany: 17 Cze 2018 12:24 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Licząc koszty "durnolotów" zazwyczaj korzystniej wyjdzie kupno PP.
Oczywiście PP to nie to samo co *G jeśli ktoś lata głównie w Star Alliance, niemniej za to PP działa na wszystkie loty włączając LCC.
Moim zdaniem *G ma sens jeśli robi się go przy okazji standardowych podróży, albo jeśli brakuje nam naprawdę niewiele aby go zdobyć.
A jak ktoś chce koniecznie mieć *G to może się okazać , że taniej jest zapłacić te 2000 (bo za tyle można quasi-legalnie na aukcji kupić status w TK lub SK od osób które zdobyły najwyższy tier i mogą podarować *G drugiej osobie) niż tracić czas na "durnoloty" ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#17 PostWysłany: 17 Cze 2018 23:37 

Rejestracja: 17 Mar 2017
Posty: 20
" loty UA za 400 pln (było na początku roku),"

Możesz przypomnieć o jaki błąd taryfowy chodziło ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#18 PostWysłany: 17 Cze 2018 23:50 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Skandynawia - USA ZTCP, z WAW około 1000
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
andrzej111 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#19 PostWysłany: 18 Cze 2018 11:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
SPLDER napisał(a):
Licząc koszty "durnolotów" zazwyczaj korzystniej wyjdzie kupno PP.
Oczywiście PP to nie to samo co *G jeśli ktoś lata głównie w Star Alliance, niemniej za to PP działa na wszystkie loty włączając LCC.
Moim zdaniem *G ma sens jeśli robi się go przy okazji standardowych podróży, albo jeśli brakuje nam naprawdę niewiele aby go zdobyć.
A jak ktoś chce koniecznie mieć *G to może się okazać , że taniej jest zapłacić te 2000 (bo za tyle można quasi-legalnie na aukcji kupić status w TK lub SK od osób które zdobyły najwyższy tier i mogą podarować *G drugiej osobie) niż tracić czas na "durnoloty" ;-p


Ale np. PP zwykle nie daje Fast Tracka, a to np. dla mnie jest bardzo istotne, bo mogę często zaoszczędzić z pół godziny stania w kolejce do kontroli bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że w A3 jest możliwość dokupienia niedużej ilości mil statusowych, więc może to być bardziej opłacalne kosztowo/czasowo niż latanie tu, czy tam, jeżeli niewiele nam brakuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mileage Run Deals
#20 PostWysłany: 18 Cze 2018 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Powody robienia statusu mogą być różne. Ja np potrzebuje MM bo mam sporo mil i fajnie byłoby przedłużyć okres ich ważności. Silver w MM jest ok (łącznie daje 5lat dłużej dla mil) , Golda można mieć gdzieś indziej. PP to chyba nieco inny temat. Sprowadza się do salonikow, zazwyczaj gorszych i nie wszędzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group