Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lut 2019 18:36 

Witam,

Od kilku lat korzystam z programu Miles & More. Zdobyte mile wykorzystałem na loty Warszawa-Nicea-Warszawa (15,000) i bodajże Luksemburg-Warszawa-Luksemburg (15,000).

Ze względu na to, że leciałem ostatnio kilka razy liniami KLM i Air France, także poza Europę, założyłem konto w programie Flying Blue. Uzbierałem na nim jak dotąd 5,315 mil oraz 68 XP.

Czy ktoś z Was, posiadający większe doświadczenie w korzystaniu z Flying Blue, mógłby mi podpowiedzieć ilu mil mniej więcej potrzebuje się na bilet powrotny w Europie oraz między Europą a np. Ameryką Płd.? Czy, podobnie jak w przypadku Miles & More, podróżujący musi dodatkowo pokryć wartość podatku?

Pewien znajomy jakiś czas temu powiedział mi, że na Flying Blue szkoda czasu, bo trzeba by latać z nimi wyjątkowo często, żeby mile przydały się do czegokolwiek. Czy tak rzeczywiście jest?

Z góry dzięki za informacje.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 10 Lut 2019 18:38 

Loty: 289
Kilometry: 666 331
srebrny
https://www.flyingblue.pl/en/flights/pr ... =ascending

#3 PostWysłany: 10 Lut 2019 19:18 
Awatar użytkownika

Loty: 270
Kilometry: 701 545
srebrny
Zależy czego oczekujesz od programu zasadniczo w każdym programie do opłacenia są podatki i dopłata paliwowa, wysokość dopłat na konkretnej trasie sprawdzisz sobie w wyszukiwarce biletów-nagród po zalogowaniu się na konto. Dla mnie osobiście nie jest to program pierwszego wyboru ale posiadane mile jak dotychczas udało się sensownie spalić. Cykliczna promocja, którą wrzuciła @maxima jest jedną z najlepszych opcji do spalenia mil, ale i poza promocją są trasy na których warto wykorzystać mile. Od około 17,5 k mil zaczyna się sporo opcji na wykorzystanie, - 5 k to raczej tylko w tej promocji i OW po Europie więc średnio opłacalne uwzględniając ceny FR i W6. Pamiętaj także,że mile przepadają chyba, że latasz Sky Team i naliczysz mile.
 Relacje PM off  

[ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości