Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 07 Lis 2021 19:52 

Rejestracja: 07 Lis 2021
Posty: 1
Cześć, chciałbym sprocesować płatność za bilety na stronie flydubai, poniżej podsumowania wyświetla mi się informacja odnosząca się do redeem miles (to jakieś bonusowe punkty za lot?) i dodatkowa opłata (?) w gotówce. Czy orientuje się ktoś czego ona dotyczy? Z góry dziękuję za pomoc.

Załączniki:
flydubai.jpg
flydubai.jpg [ 42.25 KiB | Obejrzany 3398 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#202 PostWysłany: 07 Lis 2021 23:30 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
Cytuj:
wyświetla mi się informacja odnosząca się do redeem miles


Jeżeli posiadasz punkty - tzw. Mile od lini za np poprzednie loty u nich , to tyle mil kosztują twoje bilety plus dopłata w zlotówkach.Jezeli nie masz mil kupujesz za gotówke .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 13 Cze 2022 18:49 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Witam, planuje lecieć na Zanzibar liniami Flydubai, z przesiadka w Dubaju. Jak wygląda kwestia siedzeń, czy można w jakimś ograniczonym czasie wybrać je za darmo czy trzeba zapłacić żeby siedzieć obok siebie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 08 Lut 2023 12:18 

Rejestracja: 31 Sty 2023
Posty: 59
Loty: 61
Kilometry: 115 579
m.mietek napisał(a):
Witam, planuje lecieć na Zanzibar liniami Flydubai, z przesiadka w Dubaju. Jak wygląda kwestia siedzeń, czy można w jakimś ograniczonym czasie wybrać je za darmo czy trzeba zapłacić żeby siedzieć obok siebie? :)


Zakładam, że już zdążyłeś wrócić - i jak tam z tymi miejscami? :D

Dodatkowo pytanie do pozostałych osób: Jeśli mam lot WAW -> DUB -> KBV czy nadaję bagaż w WAW i on leci bezpośrednio, czy w Dubaju muszę go łapać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 08 Lut 2023 12:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
FlyDubai nie lata z Warszawy do Dublina, lec do Dubaju DXB

I nie, jak nadasz bagaż w WAW, do doleci do KBV
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 27 Kwi 2023 09:40 

Rejestracja: 08 Maj 2020
Posty: 70
Chce kupić bilety z tej linii z Krakowa. Wyczytałam, że jest jakaś prowizja za płatność kartą, czy to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 27 Kwi 2023 09:43 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Może spróbuj wyszukać lot, przejdź do podsumowania płatności zamiast zalewać forum zbędnymi pytaniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 10 Lis 2023 19:02 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Jakie możliwości daje flydubai przy zakupie biletu przez OTA? Można dowolnie zarządzać rezerwacją? Da się np. zmienić taryfę lite na value za rozsądne pieniądze czy raczej wszystko jest poblokowane?
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 13 Lis 2023 12:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
FlyDubai (należąca do grupy Emirates) zamówiła także 30 samolotów Boeing 787-9 Dreamliner – samolot będzie pierwszym szerokokadłubowym odrzutowcem dalekiego zasięgu latającym dla taniego przewoźnika z Emiratów. #DubaiAirshow

https://twitter.com/AlexInAir/status/17 ... 3684904142
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 28 Gru 2023 13:07 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Chyba przetrę forumowy szlak na trasie POZ-DXB

A więc odbyłem lot FZ704 22.12.2023 POZ-DXB. Wypełnienie ok. 50-60%. Miejsca na nogi tyle co kot napłakał (przy wzroście prawie 190 cm), ale przy tym wypełnieniu nie było to jakoś bardzo uciążliwe. Spotkało mnie tu coś, czego nie widziałem nigdy wcześniej - w rzędach ewakuacyjnych siedziały stewardesy z karteczkami, że można wykupić siedzenie tutaj za 200 AED. Nie wrzucili tam żadnych paxów, a obsługę.

Po ok. 1.5h od wylotu podano michę - do wyboru wersja mięsna - w tym przypadku kurczak z ziemniakami - i wege (chyba lasagne). Do tego bułka, sałatka i całkiem dobry deserek. Było całkiem smacznie. Michę dostali wszyscy - nawet ci z najtańszej taryfy, w której nie jest ona uwzględniona.
Image

Po kolejnych dwóch godzinach podano kawę/herbatę. Podczas całego rejsu można było prosić o darmową wodę. Ceny na pokładzie uważam za całkiem rozsądne - np. puszka pepsi 5 AED, chipsy 10 AED. Alkohole może trochę przesadzone - Corona 35 AED ;)

Ekran oczywiście płatny. Bezpłatnie można przeglądać mapę i słuchać muzyki - do muzyki jednak potrzebne słuchawki, które są podawane za 5 AED.

Jeszcze przed wylotem zamówiłem sobie do samolotu poduszkę i kocyk za 25 USD, które otrzymałem po starcie. Nie polecam. Jakość syf, koc i poduszka naprawdę są malutkie i wbrew temu co jest ukazane na zdjęciach, nie ma na nich logo FlyDubai. Przynajmniej pies zadowolony ;)
Image


Po wylądowaniu, bagaż wyjechał po ok. 15 minutach. Mój niestety uszkodzony - brakowało kółka, co zgłosiłem w odpowiednim miejscu i przekierowano mnie na maila. Napisałem zgłoszenie, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc wracając odwiedziłem na DXB biuro FlyDubai, w którym powiedzieli, że nikt mi nie odpisał, bo nie uznają braku kółka za uszkodzenie (?), ale z racji że jestem miły to dali mi od ręki nową walizkę, także ogólnie wyszło spoko ;)

Image

Powrót FZ703 27.12.2023 DXB-POZ. Wypełnienie - jak na dzień powrotu po świętach - tragiczne, połowa rzędów pusta (o czym pisałem już w innym wątku, nagranie: https://shorturl.at/lnstu). Tutaj już inna sytuacja - na wejściu do samolotu zaproponowano mi emergency row i tym razem w każdym siedziały paxy, a nie stewardesy. Oczywiście się zgodziłem i tu już było wygodnie, ale obok mnie leżały wymowne karteczki, że jak chce się tu usiąść to należy dopłacić 200 AED ;)

Image

Po godzinie podano michę śniadaniową. Tą już zjadłem z mniejszym smakiem niż obiadową, ale nadal było ok.
Image

Dopiero na 10 minut przed lądowaniem rozpoczęto procedury na pokładzie typu zapięcie pasów itp. Dla mnie to zdecydowanie na plus - niesamowicie irytuje mnie np. w LOT przygotowywanie do lądowania na 40 min przed, nigdy nie rozumiałem tej idei.

To było moje pierwsze doświadczenie z FlyDubai i oceniam je pozytywnie. Mogłoby jedynie być trochę więcej miejsca na nogi i inne godziny lotów (przylot 21:45, wylot 7:40) ale pozatym jedzenie smaczne, obsługa miła i siedzenia wygodne. Reklamacja bagażu też poszła dość gładko, a przy odprawie online można wybrać za free dowolne miejsca z wyłączeniem rzędów z większą przestrzenią na nogi. Polecam ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 28 Gru 2023 14:27 

Rejestracja: 08 Maj 2020
Posty: 70
@jaras724 mam pytanko co do odprawy - robimy to przez jakąś apkę najpierw jak lowcostach typu Wizz, czy można po prostu na lotnisku od razu iść na nadanie bagażu? Lub komputerek? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 28 Gru 2023 14:31 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
@Pierniczeq nie trzeba odprawiać się online, można na spokojnie na lotnisku. W POZ bezpośrednio tam gdzie nadaje się bagaże, a na DXB można przy komputerku jak i na checkin ;)

Ja wolałem online, żeby sobie miejsca wybrać. Na POZ po odprawie online i tak kazano mi odebrać karty pokładowe przy nadaniu bagażu, w DXB już mogłem normalnie przejść przez bramki z mobilnymi boarding passami.

A i jeszcze odnośnie mojego posta, przypomniało mi się jedno. Dzień przed wylotem z DXB otrzymałem takiego maila:
Cytuj:
We are expecting the airport to be busier than usual over the next few days so here are some travel tips for your journey:
You should aim to arrive at the airport at least 4 hours before your flight departs. Please note that check-in closes 60 minutes before the departure time of your flight.
Make sure your contact details are up to date. You can do this in the Manage Booking section of:https://www.flydubai.com
Remember to check your booking for your baggage allowances. You'll find more information on baggage here:https://www.flydubai.com/en/flying-with-us/baggage/
Save time at the airport and check in online between 48 hours and 75 minutes before the departure time of your flight from Dubai.
We look forward to welcoming you on board.
Regards,
The flydubai Team


Olałem temat, bo nie chciało mi się w to wierzyć i przyjechałem tak jak zaplanowałem czyli 2h przed. Terminal 2 był praktycznie pusty, nie było żadnych kolejek do niczego i zdążyłem jeszcze załatwić tą kwestię reklamacji bagażu, także również na podstawie mojego doświadczenia polecam się wyspać niż dygać na godz. 3 na lotnisko ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
Pierniczeq lubi ten post.
Pierniczeq uważa post za pomocny.
 
      
#213 PostWysłany: 29 Gru 2023 17:47 

Rejestracja: 19 Wrz 2018
Posty: 7
Hej przy rezerwacji lotu Flydubai podałam jedno imię, a w paszporcie mam dwa. Nie widzę możliwości edycji danych rezerwacji. Czy ktoś może powiedzieć, czy w tej linii to problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 29 Gru 2023 17:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Nie, nie będzie problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 01 Sty 2024 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Ma ktoś doświadczenie z odwołaniem rezerwacji po 24 godzinach od zakupu biletów? Tarfyfa Value z bagażem 20 kg i jedzeniem. Czy zwracają całą kwotę na voucher?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 05 Sty 2024 14:48 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@jaras724 Fajny psiak. Warto więc było się przelecieć, żeby był zadowolony. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group