Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 14 Wrz 2019 18:08 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Cześć
Właśnie zarezerwowałem lot KRK-DXB na luty 2020 r. Po dokonaniu płatności kartą kredytową flydubai poinformował mnie, że będę musiał ją okazać przed wylotem. Niestety karta traci ważność w listopadzie 2019. Czy w związku z tym będę miał jakieś problemy z wylotem? Czy chodzi im jedynie o fizyczne "obejrzenie" karty służącej do opłacenia lotu, a jej ważność nie ma dla nich żadnego znaczenia? Wysłałem zapytanie do linii - jak na razie pozostaje ono bez odpowiedzi.
Może ktoś miał podobny problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
#182 PostWysłany: 14 Wrz 2019 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Leciałem flydubai, nikt nie chciał ode mnie żebym okazywał kartę kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 23 Wrz 2019 08:47 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
south napisał(a):
Cześć
Właśnie zarezerwowałem lot KRK-DXB na luty 2020 r. Po dokonaniu płatności kartą kredytową flydubai poinformował mnie, że będę musiał ją okazać przed wylotem. Niestety karta traci ważność w listopadzie 2019. Czy w związku z tym będę miał jakieś problemy z wylotem? Czy chodzi im jedynie o fizyczne "obejrzenie" karty służącej do opłacenia lotu, a jej ważność nie ma dla nich żadnego znaczenia? Wysłałem zapytanie do linii - jak na razie pozostaje ono bez odpowiedzi.
Może ktoś miał podobny problem?


A więc sam sobie odpowiem - może komuś się przyda - w przypadku utraty ważności karty kredytowej należy mieć przy sobie na lotnisku starą oraz nową kartę, a także pismo z banku potwierdzające, że nowa karta zastępuje starą? Taką odpowiedź dostałem, po 8 dniach od wysłania zapytania, z flydubai.
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger uważa post za pomocny.
 
      
#184 PostWysłany: 23 Wrz 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
aż dziwne że nie zażyczyli sobie żeby do gate'u odprowadził Cię pracownik banku, najlepiej manager.

Był gdzieś na forum osobny wątek dotyczący tego tego typu przypadków (był on ogólny, nie poświęcony żadnej linii lotniczej) i konkluzja była taka, że sprawdzanie karty odbywa się chyba tylko w krajach jakichś 3. świata typu Nepal czy Pakistan. Poszukaj, może znajdziesz.
Ja na moich ~280 lotów nie miałem takiego przypadku.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 23 Paź 2019 17:01 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
A więc ciąg dalszy mojej przygody z rezerwacją lotu Fly Dubai :) W Check My Trip zauważyłem wielki, krzyczący, podświetlony na czerwono napis FLIGHT CANCELLED przy obu moich lutowych lotach na trasie Kraków-Dubaj. Tymczasem ani strona ani aplikacja Fly Dubai nic nie mówią o rzekomym anulowaniu połączeń - loty nadal wiszą jako aktualne, potwierdzone. Można je również wyszukać przez momondo. Pierwszy raz coś takiego widzę na Check My Trip. Może ktoś się orientuje co to może oznaczać? Czy aplikacja przekłamuje, czy też ten przewoźnik jest tak beznadziejny, że nie informuje nigdzie o odwołanym połączeniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 27 Lis 2019 20:25 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 4
Witam bardzo serdecznie.
Planuję lot z Krakowa do Bangkoku linia Emirates. Na stronie Emirates proponowany lot linią Flydubai z Krakowa do Dubaju i 1 godzina 45 min na przesiadkę. Moje pytanie : Czy to jest wystarczający czas ? Czytałem że w Dubaju to jedno z największych lotnisk i przejazd między terminalami oraz odnalezienie się na lotnisku trochę zajmuje. Czy samolot flydubai ląduje w terminalu nr 3 oraz lot linią Emirates też odbywa się z terminala nr 3 ?
Dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 27 Lis 2019 20:50 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Jak wszystko na jednym bilecie to nie masz się czym martwić. Zawsze można zapytać obsługę :)
Flydubai z Krakowa ląduje na terminalu nr 3. Przynajmniej ja tak lądowałam.
Wg strony lotniska, Emirates odlatuje też z terminala 3:
https://www.dubaiairports.ae/before-you ... by-airline
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 15 Sty 2020 23:28 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
Znalazłem powrót do Polski z Tajlandii w bardzo przyzwoitej cenie. Niby są dwie przesiadki ale czasowo nie odbiega od lotów z jedną przesiadką. Jeśli kupuję to na jednym bilecie to powinienem się martwić ?? W sumie im więcej połączeń tym większe ryzyko, że coś pójdzie nie tak :D

Załączniki:
Zrzut ekranu 2020-01-15 o 22.16.08.png
Zrzut ekranu 2020-01-15 o 22.16.08.png [ 215.55 KiB | Obejrzany 6370 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 15 Sty 2020 23:46 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 25
Krótka przesiadka zawsze stanowi ryzyko, ale FZ w przypadku opóźnienia któregoś z lotów zapewni Ci alternatywne połączenie, tak jak działają regularni przewoźnicy. Jeśli oczywiście wszystko jest na jednym bilecie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Barszczewski lubi ten post.
Bartek Barszczewski uważa post za pomocny.
 
      
#190 PostWysłany: 15 Sty 2020 23:50 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1002
srebrny
Wygląda jakby to były pierwsza przesiadka była w rzeczywistości międzylądowaniem, wiec być może nawet samolotu nie będzie trzeba opuszczać.
A przy okazji co takiego oferuje FlyDubai w ramach opóźnienie, że warto liczyć na to, że coś pójdzie nie tak? Linia nie unijna, więc na locie do UE 600€ nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Barszczewski lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 16 Sty 2020 01:08 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
Może źle się wyraziłem, chcę uniknać ewentualnych problemów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 19 Lut 2020 11:53 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Nawiązując do swoich wcześniejszych postów podzielę się wrażeniami na temat odbytego lotu linią Flydubai - może komuś się przyda ? Linia ta aspiruje do czegoś więcej niż bycie lowcostem, o czym świadczy np. rozrywka pokładowa, czy jedzenie (wszystko to za dodatkową opłatą). Niestety daleko jej do standardów tradycyjnych przewoźników. Jedzenie oferują po prostu obrzydliwe - za 40 zł na obiad dostaje się zimnego kurczaka w czymś co wyglądało jak sos śmietanowy, kurczak ze skórą, która bynajmniej nie jest chrupiąca ? Śniadanie to z kolei mdła jajecznica i kawałek parówy niewiadomo z czego robionej. Na 3 ekrany w naszym rzędzie 2 były zepsute. Jedyny działający nie pokazywał rzeczywistej trasy lotu ani nawet przybliżonej. Co więcej na dzień przed odlotem nie mieliśmy możliwości odprawy online, nie wiem dlaczego - może trzeba robić to 2 dni wcześniej? Ogólnie słabiutko i jeśli będę miał sensowną alternatywę to linią tą już nie polecę. Żeby nie było, że tylko marudzę?: na plus jest to że linia jest w miarę punktualna. Nikt też nie sprawdzał mojej karty kredytowej, wbrew temu co wielokrotnie linia pisała w kierowanych do mnie informacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Juska lubi ten post.
Juska uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 09 Mar 2020 00:46 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Moj pierwszy lot Flydubai miał odbyć się 14 stycznia, początkowo miałem bilety z wizzaira do Dubaju ale zmieniali rozkład dwukrotnie a ja miałem już noclegi wiec anulowałem bilety i kupiłem Flydubai za 1000 zł od osoby w dwie strony. Niestety z powodu mgły samolot nie odleciał, najpierw 3 h opóźnienia na lotnisku, później wpuścili nas do samolotu a po 3h kazali wysiąść. Na duży plus organizacja - dobry hotel w Krakowie, transport, jasne informacje-czytając informacje jak Ryanair zostawiał ludzi na lotnisku z bonem na napój byłem pozytywnie zaskoczony. Sam lot raczej na poziomie tanich linii, ciasno, i cholernie gorąco - ekrany nie działały przez cały lot natomiast generowały bardzo dużo ciepła, internet w samolocie za opłatę około 30 zł pozwalał korzystać z komunikatorów, jedzenie bardzo kiepskie i nie polecam. Obsługa za to bardzo miła. Mam 196 cm wzrostu i dla mnie było bardzo ciasno, tak samo jak w wizzair czy Ryanair, niestety fotele są rozkładane i jak burak z przodu rozłoży swój fotel i nie reaguje na prośby żeby tego nie robił to jest mocno niekomfortowo. Ogólnie moja opinia jest taka ze na loty 5-6h podróż takim małym samolotem to sport ekstremalny i powinna być uzasadniona naprawdę dobra ceną, dziś wybrał bym raczej lot z Warszawy np Airfrance z przesiadka za cenę wyższa o 400 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 27 Gru 2020 21:23 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Flydubai wraca do Krakowa :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#195 PostWysłany: 27 Gru 2020 21:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@eroberto1
Cytuj:
jak burak z przodu rozłoży swój fotel i nie reaguje na prośby żeby tego nie robił

Nazywasz burakiem kogoś, kto pochyla oparcie własnego fotela?
Cytuj:
Mam 196 cm wzrostu

Zatem albo się męcz, albo lac za lepsze miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 15 Cze 2021 11:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22461
FlyDubai od 30/9/21 będzie latać z WAW do DXB, codziennie

https://www.facebook.com/AeronewsGlobal ... 4273881642
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 27 Lip 2021 12:20 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 39
mipo napisał(a):
Hej, mam pytanie żółtodzioba dot. praktyki w zakresie bagażu podręcznego w tych liniach. Oczywiście wiem, że maksymalne rozmiary to "55 x 38 x 20cm", ale całe życie latam z walizką 55x40x20 cm i chciałbym Was zapytać o Wasze doświadczenie: czy flydubai precyzyjnie sprawdza rozmiary bagażu kabinowego lub/i rozmiary mojej walizki byłyby u nich do zaakceptowania?


Podepnę się pod to pytanie. Jak wygląda kwestia wymiarów walizki...wszystkie moje walizy mają 40,a nie 38...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 31 Lip 2021 10:52 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 39
Ponieważ lot już za mną, może komuś przyda się odpowiedź odnośnie bagażu podręcznego w flydubai. Nikt, kompletnie nikt nie sprawdzał ani rozmiarów ani wagi. Ciekawe czy tak samo będzie w drodze powrotnej.
Poza tym, choć nie wykupiłam posiłków, obiad dostaliśmy. Prosty ale bardzo smaczny.
Samolot do Dubaju prawie pusty. Może 40-50 osób....
Lot przyjemny, a Dubaj jak zwykle fantastyczny :)
A! Tak, jest gorąco, ale bez przesady. Da się wytrzymać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
#199 PostWysłany: 29 Paź 2021 11:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Czy ktoś wie coś wiecej o tym ubezpieczeniu?
https://www.flydubai.com/en/plan/covid- ... d-19-cover
Jeśli podróżuję dalej do innego kraju XX już nie FZ, ale wracam FZ z kraju XX to się kwalifikuję?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 31 Paź 2021 19:14 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Gdyby kogoś interesowało
Cytuj:
Please note that when you book your flight with flydubai and enjoy complimentary global cover for your COVID-19 health expenses and quarantine costs if you’re diagnosed during any period of travel from 08 May 2021 up until the end date* of this programme as specified on flydubai.com. 
*flydubai reserves the right to end the programme at any time.


Please note that complimentary Flydubai COVID-19 coverage that comes on top of your purchased air ticket is NOT an insurance and does not replace a travel or health insurance.


Please note there is no insurance policy document. 


The cover is valid for 31 days from the time you take the first flight on your itinerary. You will remain covered even if you travel onwards to another city. If you are diagnosed with COVID-19 while you’re away from your country of residence, we will cover your medical expenses up to EUR 150,000 and your quarantine costs up to EUR 100 per day for 14 days.

*These expenses require pre-approval and are subject to terms and conditions.


Please note you will not be covered for the cost of PCR tests. And there is No cover for Mandatory quarantine.

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group