Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Sie 2019 10:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
1. Moim zdaniem jest
2. Powinno wystarczyć. Parking jest taki, że możesz długo szukać auta po powrocie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 09 Sie 2019 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
boots napisał(a):
1. Moim zdaniem jest
2. Powinno wystarczyć. Parking jest taki, że możesz długo szukać auta po powrocie ;-)

Po zamknięciu atrakcji jeszcze przez chwilę są czynne jakieś budy z żarciem i chyba sklepy, więc efektywnie da się wyjść po 18tej
Wtedy już na parkingu auto mało, a strażnicy jeżdźą meleksami i rozglądają się za właścicielami. Można się zapałać na podwózkę ;-)

KSC jest takim miejscem, że warto nawet na kilka godzin, tylko trzeba sobie priorytety ustawić, bo ciężko będzie wszystko zobaczyć. Sprawdzić godziny odjazdu wycieczki na platformy (a po drodze Saturn V), bo kojarzy mi się że ostatni autobus jedzie coś ok 15tej. Ewentualnie zamienić dni - ten pierwszy dojazdowy zaatakować jakiś "lunapark", a drugiego dnia uczciwie zrobić KSC od rana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 09 Sie 2019 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@poszwin
1. tak
2. tak
a @BrunoJ dobrze razdzi z ew. zamiana dni co do KSC, a Orlando (Disney, Universal, SeaWorld, inne parki). W zalazenosci od tego na czym Wam bardziej zalezy lepiej odlozyc na pelny - czyli jak rozmumiem z planu ostatni dzien wyczieczki.
Z Miami/Homestad do Orlando dojedziecie szybciej Florida Turnpike -zamiast pchac sie przez Miami I-95. Pomimo 5 pasow w kadza strone mozna trafic na absolutny korek i wszystko stoi na highway'u. :-) Warto odrzalowac kilkanascie $, bo w tym napietym planie oszczedzicie 1-2h
Zas co do Orlando, to warto sie zastanowic, ktory park rozrywki i ew. umiescic sie w hotelu jak nablizej Uniwersal/Seaworld - gdzies na Inetrnational Drive i okolicach, Disney - I-4/535 lub okolice Kissimee lub blisko I-4. Pytanie ktory park chcecie, bo sam Disney ma 6 (4 regularne i 2 wodne), Uniwersal 2 + Seaworld plus multum pomniejszych parkow.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 09 Sie 2019 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Odnośnie KSC to samo centrum jest czynne do godz.18 ale jakieś sklepy z pamiątkami są czynne dłużej z tego co sprawdziłem w necie. W każdym razie czas na samo zwiedzanie będziemy mieli do godz.18 (zakładam, że od około godz.12) więc mamy równo 6 godzin na miejscu. No chyba, że warto się poświęcić (jesteśmy strasznymi śpiochami) i wstać godzinę wcześniej aby tą godzinę więcej mieć na miejscu?
Przy tylu godzinach (6h) wystarczy na najważniejsze atrakcje? A jeżeli tak to które atrakcje są najlepsze i czy któreś są oddalone dużo dalej od całego kompleksu (np. traci się godzinę na dojazd do nich)? Specjalnie nie sprawdzałem w necie które atrakcje są najciekawsze (bo od razu zasypią mnie zdjęcia w googlach/na stronach www i brak będzie efektu "wow" na miejscu) ale interesowałoby mnie zobaczyć miejsce startu tych rakiet co wynosiły Apollo w kosmos (czyli to "filmowe" miejsce), a także chciałby zobaczyć same Apollo/Discovery/rakiety (o ile są wystawione).

Odnośnie parków Disneya/Universal to czytałem i słyszałem od znajomych, że na to absolutnie trzeba jeden pełny dzień poświęcić - od godziny otwarcia do godziny zamknięcia (czyli uśredniając od godz.9 do godz.20) z uwagi na fakt, iż są tam olbrzymie kolejki i czasami do niektórych atrakcji się stoi 1-2h. Faktycznie tak jest? Bo jak tak to pozostaje mój pierwotny plan czyli pierwszego dnia popołudnie w KSC (te 6h) a drugiego dnia od otwarcia do zamknięcia Disney/Universal.
Natomiast jeszcze kwestia biletów do tych parków - jak to wygląda z tymi biletami? Są jakieś zniżki, na miejscu może można kupić taniej bilety? Bo jak sprawdzałem ostatnio na oficjalnej stronie Disneya to najtańsze wejście do parku kosztowało, bagatela, około 200 EURO... :o
Zatem zasadnicze pytanie - jak zrobić z tym parkami żeby nie zbankrutować? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Sie 2019 17:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Faktycznie tak jest?

W Universal Studios tak.
Sprawdź na ebay'u - może trafisz na tańsze wejście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Sie 2019 17:59 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Na taką stronę kiedyś natrafiłem i ceny są tutaj atrakcyjne
https://www.undercovertourist.com/orlando/
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Sie 2019 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Niestety przy jednodniowych biletach do KSC czy Disneya cena jest "normalna" - taka sama jak przez oficjalne strony :(
Promocje i zniżki dopiero zaczynają się przy jakiś większych pakietach albo przy większej ilości dni.
A na miejscu jakoś taniej nie można kupić biletów do Disneya/Universal?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Sie 2019 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Bilety. Iles lat temu jak mnie to interesowalo to kupowalem taniej na miejscu w jakims lokalnym biznesie, ktory sprzedawal jakies 10-20% taniej niz oficjalnie. Wychodzilo mniej wiecej tyle ze oszczedzalo sie na podatkach i pare procent w dol. Nie jestem w 100% pewien czy to bylo na 100% legalne, bo kiedys mozna bylo zwracac niewykorzystane wieldniowe bilety. Ale w sumie mialem w ten sposob rozne i 1-dniowe i wielodniowe...wiec kto wie. Warto poszperac w necie pod haslem: Disney/Universal discouneted tickets Orlando - na pewno cos znajdziesz. I tak jak zapodal @JIK.
Dodatko pare dolcow trzeba wydac na parking. Chociarz jak ktos chce bardzo po taniosci, to do Uniwersala lub Seaworld wystarczy przejsc jakies 1-1,5km od najblizszego darmowego miejsca. Do Disneya tez sa sposoby, ale to juz troche takie nieoficjalne.
A kolejki sa i w sezonie sa OGROMNE, najlepsze atrakcje to faktycznie 1-2h stania i moze w najgorszym razie wyjsc 5-6 atrakcji w ciagu dnia i nawet nie to ze "zwiedzanie" danego przybytku a po prostu stanie w kolejkach. W pazdzierniku jest szansa na mniejsze kolejki bo to jeszcze sezon huragnow, 21 X to nie Hellowen, ani chyba zadne wolne. Na pewno trzeba unikac weekendow.
Pobiersz sobie aplikacje Disneya (nie wiem czy Uniwersal tez ma) - juz x lat temu podawali w apce on-line czas oczcekiwania do kazdej atrakcji.
I jak Ci nie szkoda kasy, to jest opcja za $$ mozna kupic FAST PASS i ominac kolejki, aczkolwiek niekiedy i do tych szybkich przejsc trzeba troche poczekac.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Sie 2019 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W KSC masz jeden główny kompleks. Na "zewnątrz" są dwie atrakcje, o których wspomniałem wcześniej - autobusem dojeżdża się do miejsca z którego typowo obserwuje się starty, i zaraz obok jest hangar z Saturnem V. Stanowczo warto. Ten sam autobus jedzie dalej (można od razu, można wysiąść i wsiąść przy SaturnV) i robi objazd po platformach startowych. Wg mnie obowiązkowy punkt programu. Obie atrakcje lekko 2h, warto od razu sprawdzić w jakich godzinach jadą autobusy, szczególnie że nie będziecie od rana. W głównym kompleksie najciekawszy będzie pewnie Atlantis i centrum startów. Odpuściłbym symulator startu (będziecie mieli lepszą jazdę w parkach rozrywki ;-). Ja przy każdej wizycie zaliczałem też imax'a, ciekawe i dobrze zrobione filmy dokumentalne. A przy okazji nogi trochę odpoczywają i klima jest ;-)
Zarówno do autobusów, jak i wejść do poszczególnych atrakcji potrafią też być kolejki i czasem trzeba odczekać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Sie 2019 09:39 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wybieranie sie do KSC na pół dnia mija sie z celem i lepiej odpuście to sobie.
Wg mnie, najlepiej jest przyjechać na miejsce ok 20min przed otwarciem, ja byłem punktualnie na otwarcie (trochę pobłądziłem bo kompleks jest ogromny, wiele firm ma tam swoje siedziby) i już była ok 30 minutowa kolejka do wejścia.
Załącznik:
KSC_brama.jpg
KSC_brama.jpg [ 115.99 KiB | Obejrzany 875 razy ]


Po wejściu najlepiej od razu udać się do przystanku autobusu (do którego już też była kolejka) i zwiedzić trasę objazdową.

Po powrocie na spokojnie Atlantis i reszta obiektu, wyjdziecie wieczorem zmęczeni ale zachwyceni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Sie 2019 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jak się później przyjedzie to nie ma kolejki do parkingu. Wszyscy przyjeżdzają rano. Za to auto stoi hen daleko. Wg mnie warto nawet na pół dnia. Lepiej zobaczyć coś niż nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Sie 2019 11:46 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
To doradziliśmy ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 12 Sie 2019 07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Dla mnie park rozrywki to od otwarcia do zamknięcia, zwłaszcza jak się wyda tyle kasy na wstęp, poza tym czasami fajnie jest wrócić na jakąś atrakcję :)
A na bycie śpiochem w takiej podróży chyba nie ma czasu ;-) aczkolwiek czasami odetnie zasilanie.

I jakoś mi Halloween umknęło ;-) a w sumie czad, że się w 2 części wyjazdu załapię.


@poszwin https://www.kennedyspacecenter.com/info/trip-planner to ewentualnie może się okazać pomocne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Sie 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2010
Posty: 92
Loty: 128
Kilometry: 216 022
Może podpowiem Ci coś także co do wybranego przez Ciebie parku z florydzkiego Disneylandu. Ok, tak generalnie to Disneyland jest w Kalifornii a na Florydzie jest Disney World, więc mam nadzieję, że nie kupisz biletów do Disneylandu (i o takich historiach słyszałem, tj. ludzie przez internet kupili bilety do Disneylandu i stawiają się przed bramą zupełnie innego parku rozrywki tysiące kilometrów od właściwych atrakcji, no ale Disney jest taką firmą, że wymieniają bilety i wpuszczają). Disney World to 4 parki główne (czyli tematyczne), z których każdy wymaga całodziennego pobytu (a i to za mało) oraz 2 parki wodne. Hollywood Studios to dobry wybór. Park jest świetny, polecam takie atrakcje jak TosystoryMania, Tower of Terror, Star Tours (przelot statkiem z Gwiezdnych Wojen) i Rock-n-Roller Coaster (chyba najostrzejszy roller coaster ze wszystkich 4 disneyowskich parków), no ale gdy Ty tam przybędziesz i tak wszystko przebiją zupełnie nowe rozrywki związane z Gwiezdnymi Wojnami.

Bilety - w Twoim wypadku to 1-dniowe bilety - oczywiście są to najdroższe bilety, trudno aby Disney decydował tu się na jakieś promocje, są zupełnie świadomi faktu, że cały kompleks wymaga kilkudniowego zwiedzania. Być może z tego tytułu, że nabywałbyś bilety przez internet to jest jakaś zniżka bo oczywiście generalnie najgorzej ekonomicznie potraktowani są turyści, który przyjadą, zaparkują i dopiero szukają stanowiska z biletami. Ze względu na system fast-passów i tak zdecydowanie powinieneś kupić bilety z dużym wyprzedzeniem i powiązać je ze swoim kontem w aplikacji. Co do innych wydatków to dochodzi bilet parkingowy za auto (25 USD za zwykły parking), przy zmianie parku nie płacisz drugi raz. Sklepy i restauracje w parku - a to już zgodnie z upodobaniami i możliwościami.

Limit wzrostu - zmierz proszę najniższą osobę w Twojej grupie i przekonwertuj na cale. Nie będzie więc niemiłych rozczarowań. Z oczywistych powodów bezpieczeństwa przy wielu atrakcjach są miarki i najniższe dzieci są skrupulatnie sprawdzane.

Tłumy, kolejki, stanie i czekanie - oczywiście okresy są gorsze (typu wakacje) i lepsze (marzec, listopad) oraz zupełnie tragiczne (Święto Dziękczynienia, Halloween, Święta Bożego Narodzenia i okres aż do Nowego Roku) - przynajmniej tak to opisują różne anglojęzyczne blogi, ja byłem kilka tygodni temu. Ludzi jest mnóstwo, no ale na szczęście Disney ma genialny system zarządzania tłumami i ja będąc w lipcu raczej byłem miło zaskoczony. Już po porannym przyjeździe okazuje się, że na parkingu panuje wzorowy porządek - parkingowi stoją co kilkadziesiąt metrów i wskazują Ci rząd a następnie konkretne miejsce do zaparkowania. Na wszystkich atrakcjach gdy tylko tłum się zwiększa jest zwyczaj umieszczania na danej atrakcji absolutnie tylu pasażerów ilu może się zmieścić w wagoniku , rzędzie, itp. Są czasami dodatkowe kolejki dla pojedynczych osób - single riders, czyli jeżeli nie musisz koniecznie jechać z żoną, dziewczyną, dzieckiem, itp. - to ta kolejka jest dla Ciebie. Z tłumami dość dobrze radzą sobie częste w tym klimacie deszcze, troszkę się moknie, ale porządny deszczyk potrafi przegonić podróżnych. Wszystko jeszcze umila system fast-passów. W aplikacji na telefonie ( lub na stronie internetowej ) wybierasz na jakie atrakcje chcesz wykorzystać swoje fast-passy (oczywiście wybierać należy te najbardziej oblegane) a następnie w wyznaczonym czasie 60 minut (np. od 10:15 do 11:15) stawiasz się pod atrakcją i wchodzisz bez kolejki, ok może tworzy się mała kolejka bo w końcu każda osoba, która odwiedza park też ma swoje fast-passy. Fast-passy rezerwujesz począwszy od 30-dnia przed wyznaczonym pobytem lub od 60-dnia jeżeli jesteś gościem hotelu disneyowskiego. I tak też należy robić. Czyli jeżeli zamierzasz być powiedzmy 10 listopada to już 10 października (przy założeniu pobytu w hotelu niedisneyowskim) o 13-ej polskiego czasu logujesz się i rezerwujesz fastapassy na 3 oblegane atrakcje (powiedzmy Rock-n-Roller Coaster, Tower of Terror, Slinky Dog Dash) wyznaczając czasy w miarę możliwości ale począwszy od jakiejś 10:30 najlepiej do połowy dnia bo po wykorzystaniu 3-ego fastpassa możesz pobrać 4-ty, po wykorzystaniu 4-tego możesz pobrać 5-ty, itd. Nie wiem jak się będzie nazywać nowa atrakcja związana ze Star Wars, te istniejące już są fajne ale nowa przebije sufit. Należy od razu założyć, że na nowe gwiezdno-wojenne atrakcje pewnie nie zdobędziesz fast-passu. Tym samym zamiast na 9-tą musisz ze swoją grupką przybyć do Hollywood Studios o 8-ej (generalnie parkowanie, odbiór biletów tj. pobranie plastikowej karty wstępu lub opaski, sprawdzenie bagażu trochę zajmuje czasu) i kieruj się do tej nowej atrakcji. Zapewne będą wpuszczać wyjątkowo na tę atrakcję nawet przed formalnym otwarciem parku (tak przynajmniej było z przypadku Avatara w parku Animal Kingdom podczas moich wojaży). Te poranne wczesne przybycie oczywiście możesz spożytkować na inną topową atrakcję, poza tym 3 fast-passy zapewnią Ci kolejne szybkie wstępny na najbardziej oblegane atrakcje. Pomiędzy nimi odwiedzasz inne atrakcje, które też są czasami mega przebojowe a czasami to po prostu fillery żeby spędzić czas. Ot wpadniesz na spotkanie i zdjęcie z Chewbacą albo obejrzysz popisy Indiany Jonesa. Tym sposobem (poranne przybycie + 3 fastpassy) zapewnią Ci 4 oblegane atrakcje i sporu czasu na tych mniej obleganych ale też fajnych atrakcjach i możesz czuć się mile odprężony, zwiedzić wszystko co chcesz. Ba, nawet po południu moglibyście zmienić park w ramach Disney World (o ile Twój bilet przewiduje taką możliwość - za zmianę parku też się płaci) i przemieścić się do Animal Kingdom (nie polecam zmiany na Magic Kingdom bo sam transport zabierze Ci zbyt dużo czasu, raczej odpada też Epcot bo jest czynny do 21-ej a nie do 22-ej). No i to tyle. Nie wymądrzam się dłużej bo na anglojęzycznych blogach znajdziesz setki jeżeli nie tysiące informacji i porad z uwzględnieniem tego czy wybierasz się w gronie osób dorosłych, z dziećmi w wózkach, z dziećmi w starszym wieku, itp.

Aha, na Key West też byłem. Też sobie łamałem głowę co z tym fantem zrobić, z jednej strony noclegi powyżej 1000 USD za noc a z drugiej wariant z wielogodzinną jazdą samochodem w obie strony. Zwyciężyła druga opcja i jakoś to fajnie wyszło. Przy powrocie trochę utknęliśmy w korkach bo wybraliśmy się w sobotę. Trasa na Key West w miejscach gdzie zwęża się do 1 pasa to istna amerykańska zakopianka :). Masz jakieś pytania to je wysyłaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 12 Sie 2019 12:36 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Po przeczytaniu tekstu o parkach rozrywki całkowicie rozwiałeś moje wątpliwości co do tego miejsca. Dzięki! Zyskałem kilkanaście godzin zycia.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Sie 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@Grover dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Ale pozwolę sobie jeszcze Cię pomęczyć trochę pytaniami ;)

Ten park Star Wars: Galaxy's Edge to jest właśnie w ramach Hollywood Studios? Mimo, że mam 33 lata to pod kątem Star Wars jestem jak małe dziecko i na tym mi najbardziej zależy :lol: Tak się tylko zastanawiam czy poza tym parkiem Star Wars to całe Hollywood Studios jest miejscem gdzie takie stary dziad jak ja będzie miał co robić...? :)
Ta nowa atrakcja będzie się nazywać Star Wars: Rise of the Resistance i będzie dostępna dopiero na przełomie roku. Jako że do parku Disneya pewnie wybiorę się raz w życiu to się zastanawiam czy może innym razem się nie wybrać jak już będą czynne wszystkie atrakcje w tym parku Star Wars... Tylko na co wtedy poświęcić ten czas w okolicach Orlando? Może Universal Studios?
A ten fast-pass to jest w ramach każdego biletu za darmo (np. 3 wejścia) czy trzeba go jakoś dokupić?
I jeszcze takie pytanie techniczne odnośnie parku Disneya - co zrobić z rzeczami typu portfel, komórka, okulary podczas korzystania z niektórych atrakcji jak np. Rock-n-Roller Coaster? Zabieranie tego ze sobą na przejażdżkę to pewnie gwarancja zgubienia tego :lol: Są jakieś małe schowki przy poszczególnych atrakcjach?

Odnośnie Key West - niestety ale my też możemy się wybrać tylko w sobotę i wracać wieczorem po zachodzie słońca... Te korki to jakich są rozmiarów? Niby przejazd z Key West do Homestead zajmuje obecnie 2h 45min wg. google maps. O ile te korki mogą wydłużyć czas jazdy? 30min, godzina czy kilka godzin?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Sie 2019 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2010
Posty: 92
Loty: 128
Kilometry: 216 022
Wszedłem na wikipedię i widzę no niestety, że Rise of the Resistance otworzone będzie z opóźnieniem January 17, 2020. Przełożyli otwarcie. No niestety, działają na tip-top i chyba doszli do wniosku, że muszą odroczyć o te kilka miesięcy. Ominęło i Ciebie i mnie coś niesamowitego Trzeba wrócić za kilka lat. Piszę tak bo nawet przed moim wyjazdem lipcowym wszyscy amerykańscy blogerzy podniecali się tą atrakcją i nawet umieszczają ją już wyżej w rankingu niż Avatara. Śmieszne, bo nikt tego jeszcze nie widział. Co do Avatara czekałem godzinę z rana bo w ciągu dnia aplikcja na telefonie podpowiadała, że czas oczekiwania to 180 min. Raczej nie malał, z rzadka rósł do 215 minut :). Niesamowite, ludzie ustawiają się w tych kolejkach i czekają. Ale ta atrakcja w Animal Kingdom a nie Hollywood Studios.

Ok, rozwiewamy wątpliwości i odpowiadamy na pytania:
- nic nie powiem na temat Universal Studios czy innych parków, w okolicach Orlando jest nawet Legloland czy gabinet Madame Tussauds, niesamowite zagłębie parków rozrywki, ja ze względów finansowych zdecydowałem się na dłuższy pobyt w Disney World ponieważ z czasem bilet staje się na kolejne dni coraz bardziej ekonomiczny, niestety wszystkie tego typu wyjazdy to kompromisy i godzenie naszych budżetów i harmonogramów, poznałem wszystkie parki Disney i nic z Universal Studios (gdyby ktoś znał oba miejsca to można wtedy dopiero posłuchać opowieści), no szkoda, zobaczymy co się uda w przyszłości, poza tym z uwagi na wcześniej odwiedzony Theater of the Sea nie decydowałem się w Orlando na parki z delfinami czy tego typu atrakcje,
- Galaxy's Edge to część parku Hollywood Studios, tak jak powiedzmy Toy Story Land, wszystkie parki - jak już pisałem - są dość spore i dzielą się na dodatkowe krainy np. Animal Kindgom dzieli się na Pandorę (z filmu Avatar), Afrykę, Azję etc., i na przykład w ramach Hollywood Studios jest bardzo fajny obszar zwany Toy Stroy Land, który jest utrzymany w konwencji całej serii Pixarowskich filmów "Toy Story, są 3 atrakcje z tym związane, każda trochę inna, jakaś restauracja w klimacie z filmu, coś jeszcze, także spotkania z postaciami z tego filmu, z zapowiedzi co do Galaxy's Edge tam będzie podobnie, ale każdy detal restauracje czy pobliski hotel, czy nawet alejki, ogrodeznia itp. będą nawiązywać do "Gwiezdnych wojen"
- tak, fast-pass jest w ramach każdego biletu w cenie, bez żadnych dodatkowych opłat, są to 3 wejścia do zarezerwowania od razu (począwszy od 30 dnia lub 60 dnia przed datą Twojej wizyty są dostępne wszystkie 3 na raz), ale następny 4-ty pojawia się dopiero gdy wykorzystasz pierwsze trzy tj. wejdziesz na tą 3-cią atrakcję, kolejny czyli 5-ty pojawia się gdy wykorzystasz 4-ty, itd., czyli najważniejsze są pierwsze trzy bo niestety pełny wybór mają zapobiegliwi, którzy rezerwują na 60 dni przed, później z wyborem jest co raz gorzej, ja jako gość niedisneyowskiego hotelu wybierałem 30 dnia przed wizytą i Tower of Terror już było poza zasięgiem, :(
- jestem w podobnym wieku i odczuwałem podobne a raczej podwoje wątpliwości bo byłem już w Disneylendzie pod Paryżem, ten Paryż to jeszcze nostalgia się odzywa, fajnie to zobaczyć pierwszy raz ale generalnie obawiałem się Florydy, tej samej rozrywki, tłumów i kolejek, ale bawiłem się suuuuper, generalnie rzeczywiście sporo osób ma podejście do Disneylendu nieco na zasadzie ok, taka zabawa jest dla dzieci, pewnie wszyscy zakładają te uszy myszki miki i wszystko wygląda jak na urodzinach 8-latka, otóż nie, Disney to potężna firmą, którym głównym zadaniem jest dostarczać jak największą kasę dla swoich akcjonariuszy (co im się udaje), swoją ofertę w Disneylendach na całym świecie nie kierują do dzieci, nie do chłopców czy dziewczynek, kobiet czy mężczyzn, ale do każdej płci i każdej grupy docelowej, Disney wykupił Lucas Studio i Marvela właśnie pod tym kątem, pewne atrakcje są na tyle dynamiczne, że nie nadają się dla małych dzieci, pewne są typowo dziecinne - takim dość dziecinnym miejscem jest cały Fantasyland w ramach parku Magic Kingdom - to właśnie tam jest kultowa karuzela z filiżankami, karuzela ze słonikiem Dumbo, itp., z kolei w niektórych elementach park pod nazwą Epcot jest nieco wręcz dla seniorów, dużą atrakcją jest jakiś festiwal kwiatów na wiosnę, są dość niedynamiczne pokazy filmów o kulturze Francji, Chin, Kanady,
- temat "Gwiezdnych Wojen" na dzień dzisiejszy jeszcze bez Galaxy's Edge to kilka fajnych rozrywek, choć to jeszcze nie jest ten poziom co Avatar Flight of Passge, polecam Star Tours - wybrałem się 2 razy bo czytałem, że każda jazda jest inna (to symulator lotu) i rzeczywiście komputer generuje trochę inne historie, inne postacie, w ciągu dnia jest show pod gołym niebem "Star Wars: A Galaxy Far, Far Away", na koniec dnia jest mały pokaz filmowo-laserowo-fajerwerkowy w tematyce Gwiezdnych Wojen (generalnie każdy park ma swoje spektakularne zakończenie planowane w godzinach około 21-22), poza tym spotkania z postaciami z Gwiezdnych Wojen celem przybicia piątki i zrobienia fotki (to tak jak spotkanie z Myszką Miki),
- przez cały czas miałem ze sobą plecak ze względu na telefony, powerbank, jedzenie, wodę, kurtkę przeciwdeszczową i inne duperele - w tych atrakcjach gdzie jest dynamicznie, zawsze jest miejsce żeby gdzieś to włożyć, zazwyczaj po prostu pod fotelem jak w samolocie, tylko na Avatarze jest takie tempo, że na rzeczy osobiste jest osobny schowek, poza tym jak już masz rzeczywiście dużo klamotów to przy głównym wejściu są płatne skrytki, nie korzystałem,

Mój wyjazd do Key West wyglądał w sposób następujący - wyjazd o 6:30 z Homestead, dojazd do Key West zupełnie bez przeszkód po równo 3 godzinach. Parkowanie pod Florida Keys Eco-Discovery Center (gratis), przechadzka po miasteczku, zwiedzanie muzeum Hemingweya (warto poczekać na zwiedzanie z przewodnikiem, chodzić z grupą i słuchać opowieści - przewodnik w cenie biletu, zostawiliśmy przewodniczce napiwek tak jak i duża większość zwiedzających), kolejna przechadzka po miasteczku w stronę Southernmost Point (a tam kolejeczka ludzi, którzy czekają do zdjęcia, nie czekaliśmy w niej tylko cykneliśmy fotki z boku), nie wspinaliśmy się też na latarnię morską bo trochę takich obiektów zwiedziłem już nad naszym polskim morzem. Generalnie akurat skwar był przeokrutny jak to w najbardziej karaibskim miejscu w USA dlatego kolejny czas spędziliśmy właśnie we wspomnianym Florida Keys Eco-Discovery. Miejsce dość niepozorne więc i wejście darmowe, lecz urok klimatyzacji w tak upalny dzień był nieodparty. No i miasteczko Key West mieliśmy z głowy. Fajny, odmienny od typowych USA, charakter miasta i klimat, szkoda że bez nocowania. Około 12:30 wyruszyliśmy z miasteczka i pojechaliśmy do Islamorada do parku z fokami i delfinami (pod nazwą Theater of the Sea) i w tym momencie droga nam się przedłużała bo w każdym miejscu gdzie był 1 pas wlekliśmy się ze względu na korki, dotarliśmy chyba około 15:30/15:45. Byliśmy na tyle późno,że pani proponowała bilety na inny dzień bo w tym dniu mogliśmy juz tylko zobaczyć małą część pokazu papug oraz pokaz z delfinami i ostatni pokaz z fokami. Zdecydowaliśmy się zostać i na szczęście foki i delfiny wyczyniały niezłe cuda, bardzo dobra zabawa. Po południu godzinna jazda do Homestead już bez problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 21 Sie 2019 08:17 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Do 15 grudnia 2019 Disney oferuje bilety na pół dnia, ważne od godz 12. Ceny są dużo niższe niż na cały dzień ale można kupić bilety tylko na 2, 3 lub 4 dni.
https://disneyparks.disney.go.com/blog/2019/08/new-mid-day-magic-ticket-invites-you-to-enjoy-an-afternoon-and-evening-of-walt-disney-world-resort-theme-park-fun-after-12-p-m/
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 29 Wrz 2019 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Z cyklu kolejny dylemat, czy warto wydać kasę na wycieczkę na snoorkowanie na rafie koło Key Largo? Wiem, że rafy są super, ale byłam i w Egipcie i na Wielkiej Rafie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 29 Wrz 2019 22:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
To bedzie kolejny. Nastepny w okolicach Cozumel.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group