Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sie 2014 09:37 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 6
Powiedzcie mi, która strona Galeri Uffizi jest oficjalna i ile kosztuje bilet wstępu?

Tutaj mam napisane, że bilet kosztuje 6,5€
http://www.polomuseale.firenze.it/en/mu ... p?m=uffizi

A na poniższej przy próbie zakupu biletu przez internet pojawia się cena 21,5€
http://www.uffizi.org/.

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy pod koniec września jest szansa dostać się do tej galerii kupując bilet na miejscu i jak długiego oczekiwania w kolejnce mogę się spodziewać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
#2 PostWysłany: 22 Sie 2014 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ja kupowałam z pierwszego linka.
Nie zauważyłam kolejek - ale może dlatego, że byłam na najwcześniejszą możliwą godzinę i miałam bilet w garści. Nie ma chyba sensu ryzykować - przez internet masz bilet na wybraną przez siebie godzinę. Tak na marginesie to doradzam wczesne godziny - w muzeum było mało ludzi. Byłam w czerwcu zeszłego roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Sie 2014 11:13 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 6
Czytałem gdzieś, że zamawiając przez internet dostaję tylko voucher, który potem muszę wymienić na bilet. Tak faktycznie to wygląda?
Faktycznie płaciłaś tylko 6,5€?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sie 2014 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Niestety nie pamiętam ile płaciłam za bilet. Bilet kupowany na stronie jest droższy niż w kasie. I to chyba o 4 euro. No ale gwarantuje Ci pewne wejście o określonej godzinie. Poza tym w Galerii są wystawy okresowe i w zależności od tego czy taka jest może wzrosnąć cena biletu. Musisz sprawdzić na stronie, czy w czasie kiedy będziecie jest jakieś wydarzenie.
Z wydrukiem z kompa faktycznie poszliśmy do kasy i tam dano nam bilet ale to była formalność trwająca kilka sekund. My wchodziliśmy o 8.30. A wyszliśmy o 14 :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Sie 2014 12:35 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Byłam w Uffizi w maju ubiegłego roku. Korzystałam z Firenze card, nie kupowałam osobnego biletu. Trzeba wiedzieć, że do galerii są 2 kolejki, jedna dla osób z kartami i biletami kupionymi przez internet i druga, dla tych którzy chcą bilet dopiero kupić. Pierwsza kolejka idzie znacznie szybciej, bo osoby z niej są wpuszczane, a ta druga ciągle stoi. Moim zadaniem, to celowe działanie, żeby "zachęcić" turystów do zakupu droższego biletu. Jeśli komuś zależy na czasie, warto odżałować opłatę i kupić bilet wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Sie 2014 12:56 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 6
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź.
A czy byłyście może w Galerii Akademii? Jak tam sytuacja wygląda? Czy też są tak długie kolejki i ile potrzeba czasu na jej zwiedzenie?

BTW. Też rozważam Firenze Card. Można ją od ręki wyrobić w punktach obsługi turystów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Sie 2014 13:06 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Firenze Card kosztuje 72euro. Istnieje jakaś tańsza opcja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sie 2014 17:29 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Firenze card bardzo podrożała w ubiegłym roku, ja jeszcze płaciłam 50 euro i to się opłacało (w cenie były darmowe przejazdy komunikacją miejską w czasie jej obowiązywania). Kartę można wyrobić od ręki, nie ma potrzeby zamawiania jej przez internet. Z wejściem do Akademii jest lepiej (chyba stałam ok. 20 min.), ale też dwie kolejki, z których jedna jest traktowana zdecydowanie priorytetowo. Gdzieś słyszałam albo czytałam, że czasem lepiej na miejscu kupić bilet on-line (są na ten sam dzień, ba nawet na całkiem bliską godzinę), odebrać i wejść od ręki, a nie czekać w "powolnej" kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Sie 2014 07:49 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 6
Na stronie Firenze Card nie widziałem, żeby była tańsza opcja. Fakt, na innym forum w poście z zeszłego roku była informacja o 50€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Wrz 2014 00:13 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 6
zombie napisał(a):
Powiedzcie mi, która strona Galeri Uffizi jest oficjalna i ile kosztuje bilet wstępu?

Tutaj mam napisane, że bilet kosztuje 6,5€
http://www.polomuseale.firenze.it/en/mu ... p?m=uffizi

A na poniższej przy próbie zakupu biletu przez internet pojawia się cena 21,5€
http://www.uffizi.org/.

gosiagosia napisał(a):
Ja kupowałam z pierwszego linka.


Zamówiłem z pierwszego linka. Dostałem potwierdzenie rezerwacji. Zapłaciłem kartą kredytową. Pierwsza próba zapłaty była błędna (nie wiem czemu). Druga została zaakceptowana. Niestety wkrótce dostałem maila z informację, że transakcja jest odrzucona i nie wiem dlaczego.
Środki z kredytówki jednak zniknęły. Zatem mam pytanie czy jeśli transakcja jednak została zaakceptowana (a mail z transakcją odrzuconą dotyczył pierwszej próby) to co teraz powinienem dostać mailem? Potwierdzenie iż środki zostały zaksięgowane wraz ze zmianą statusu rezerwacji, voucher/bilet. Czy nic już nie dostanę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2014 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nie pamiętam co dostałam na pocztę. Chyba potwierdzenie rezerwacji bo potem z tym świstkiem szłam do kasy i dostałam bilety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lip 2017 15:45 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 1
Czy dostaliście jakiś voucher? Bo do mnie przyszło tylko potwierdzenie zakupu. I nie wiem czy to wystarczy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group