Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: zwrot biletu
#1 PostWysłany: 19 Cze 2016 13:32 

Rejestracja: 03 Cze 2016
Posty: 5
Witam serdecznie proszę o pomoc/wskazówki w mojej sprawie. Przez internet bez mojej wiedzy i zgody zakupiono bilety na fluege.de moją kartą. Czy jest możliwość zwrotu i odzyskania przynajmniej części środków? Przy zakupach przez internet zazwyczaj ma się dwa tygodnie na odstąpienie od umowy. A jak to jest z biletami? Jest jakiś ratunek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: zwrot biletu
#2 PostWysłany: 19 Cze 2016 13:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Czy karta bądź jej dane zostały wykradzione? Jeśli tak to blokuje kartę i reklamuj transakcje w banku (procedura chargeback).
Chyba, że sam kupowałeś bilety, a OTA (który nie ma dobrej sławy) obciążył Cię niechcianą kwotą.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: zwrot biletu
#3 PostWysłany: 19 Cze 2016 13:39 

qiforp napisał(a):
Przy zakupach przez internet zazwyczaj ma się dwa tygodnie na odstąpienie od umowy.


NIE DOTYCZY zakupu biletów lotniczych
Tutaj reguluje to taryfa, w jakiej zakupiono bilet/y lotnicze i regulamin danego pośrednika
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: zwrot biletu
#4 PostWysłany: 05 Lip 2016 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
To będzie OT w stosunku do tego co powyżej, ale w temacie wątku.

Jednak głównie będzie o moich rozterkach.

Od jakiegoś czasu szukam lotu na okres świąteczno - noworoczny w jakieś ciepłe miejsce w Azji lub Ameryce Płd. Ale w międzyczasie wiele może się zdarzyć. Zmiany planów, super okazje, inne.
W ramach poszukiwań znalazłem bilet do BKK w klasie C we w miarę atrakcyjnej cenie (5100 PLN, ale z Mińska i PS, to drugie mi akurat nie przeszkadza). Bilet zgodnie z warunkami taryfy jest w pełni refundowalny:

BEFORE DEPARTURE
CANCELLATIONS PERMITTED FOR CANCEL/NO-SHOW/REFUND.
NOTE -
--
(chyba tego dotyczy - przy opisie taryfy)

A poza tym nadal nie jestem przekonany czy nie jest grzechem płacić ponad podwójną cenę za możliwość rozłożenia fotela do pozycji prawie poziomej plus kilka ekstrasów, zwłaszcza, że alternatywą jest lot Emirates z WAW, a przecież to będzie zima u nas.

I teraz moje pytania.
Czy w pełni refundowalny oznacza, że w przypadku rezygnacji z powrotem dostanę całą cenę (z zastrzeżeniem ew różnic kursowych)? Pytam, bo dotychczas nie kupowałem biletów refundowalnych, a na cenę składa się ileś komponentów?
Jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie jest pozytywna, to drugie brzmi czy korzystanie z OTA znacząco utrudnia proces refundacji i lepiej poświęcić (teoretycznie) 200 PLN i kupić bilet na stronie linii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: zwrot biletu
#5 PostWysłany: 05 Lip 2016 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@pabien
A może zastanów się nad jakimś ubezpieczeniem na wypadek niemożliwości wylotu czy braku chęci?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: zwrot biletu
#6 PostWysłany: 05 Lip 2016 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Obawiam się, że ubezpieczenie "braku chęci" byłoby koszmarnie drogie. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: zwrot biletu
#7 PostWysłany: 05 Lip 2016 15:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
W warunkach powinna być także wyszczególniona kwota opłaty za zwrot biletu. Zazwyczaj jest to 100 EUR czy USD.
Nie ma znaczenia, czy kupowałeś przez OTA czy bezpośrednio.
Ja służbowo zawsze kupuję bilety z możliwością zmiany lub odwołania lotu. Przesuwam loty bardzo często a odwoływałam kilka razy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: zwrot biletu
#8 PostWysłany: 05 Lip 2016 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W przypadku tej taryfy, tam gdzie w innych taryfach widziałem opłaty jest - tak jak zacytowałem, stąd wychodzi mi, że przed odlotem można bilet anulować bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: zwrot biletu
#9 PostWysłany: 05 Lip 2016 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
@pabien Jeżeli rezerwujesz bezpośrednio na stronie linii to dostaniesz pełny zwrot, jeżeli u pośrednika, to często dowali on swoją, nieraz sporą opłatę (potrafią to być kwoty rzędu 50-100€)
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: zwrot biletu
#10 PostWysłany: 26 Sie 2016 10:29 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 35
Niektórzy pośrednicy nie pobierają opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group