Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Maj 2013 11:35 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 40
Witam
zarezerwowaŁam hotel przez alpharooms, zapłaciłam tylko zaliczkę, resztę kwoty mam dopŁaćić do połowy czerwca 2013r - pytanie czy muszę to zrobić sama, czy też alpharooms sam pobierze.
Jaka karta jest zwolniona z opŁaty w alpharooms
PłaciŁam visa electron z inteligo - czy orientujecie się jaka jest opŁata za tę właśnie kartę??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 16 Lip 2013 22:04 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 20
Podbijam temat.

Czy kwota zostanie sama ściągnięta, czy trzeba jeszcze raz dokonać płatności.

Poza tym, pytanie do osób, które już wcześniej rezerwowały.
Miałam zapłacić teraz 10 dolarów.
Ściągnęło mi z konta 33,90
I kolejny raz 3,90, czyli 10%.

Ktoś wie czemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lip 2013 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Ja w zeszłym roku opłacałem nocleg na Majorce, drugą ratę musiałem zrobić sam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lip 2013 22:36 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 20
A też Ci pobrało dodatkowe 10%?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lip 2013 05:56 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Po dojściu do płatności jest tam ruchomy suwak którym decydujesz ile chcesz od razu zapłacić. Widocznie był ustawiony na 33.90 i tyle masz zapłaconego zadatku. Blokują ponadto drobną kwotę, która wróci na konto za 10-14dni Dlatego trzeba na koncie mieć większą kwotę,jeżeli się chce zapłacić całość od razu bo odrzuci rezerwację. Wejdż na my booking i tam masz szczegóły swojej rezerwacji,jest tam też opcja wcześniejszej zapłaty pozostałej części kwoty nieczekając na termin automatycznego pobrania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lip 2013 07:59 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 20
Bo właśnie prócz tych 33 zablokowali mi 3,3.

To może to tylko blokada i je zwrócą.
Narazie to drobna kwota, ale później jak będę płaciła całość, to już taka nie będzie.
I się bałam, że jakaś opłąta dodatkowa jest, ale jeżeli to tylko blokada, to da się przeżyć:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2013 21:10 

Rejestracja: 30 Wrz 2013
Posty: 5
Podepnę się pod temat, bo mam kilka pytań dotyczących właśnie płatności w alpharooms. 1. W jakiej walucie alpharooms ściągnie mi środki z konta ? Jeśli wybieram na stronie walute euro, to czy przewalutowanie będzie eur-pln czy może gbp-eur-pln? 2. Mam konto w inteligo i kartę debetową visa paywave czy jakieś dodatkowe opłaty poniosę przy rezerwacji ? 3. Rozumiem, że sam wybieram jaką kwotę chcę zapłacić podczas rezerwacji, co jest korzystniejsze, zapłacić całość teraz czy część,a resztę na miejscu ? 4. Wiem, że pieniądze będą przeliczane po kursie banku w którym mam konto, w tym wypadku będzie to kurs pko bp, mam patrzeć na kurs rozliczeniowy visy widoczny na stronie banku czy kurs walut ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2013 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 243
niebieski
Ad 1) EUR->PLN. Wybór EURO = płatność w euro. Sprawdzone ;) .
Ad 2) Raczej nie. Aczkolwiek Alpharooms ma w zwyczaju, o czym można poczytać wyżej, blokować (preautoryzować?) dodatkowe 1€/1£/1$. Należy więc pamiętać, ażeby zabezpieczyć dodatkową jednostkę danej waluty (nie tylko równowartość rozliczenia za hotel). Taka blokada trwać może nawet 2 tygodnie - po czym jest cofana.
Ad 3) Nie mam w tej kwestii zdania. Z finansowego punktu widzenia, jest to chyba obojętne.
Ad 4) Kurs walut oczywiście - pozycja: sprzedaż (>>>http://www.pkobp.pl/waluty/#rates<<<). Co ważne, ostateczny kurs przewalutowania to kurs danej waluty w momencie rozliczenia transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Cze 2016 15:21 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Teraz jak funt spadł, to chyba warto wybierać tę walutę ;)
A tak w ogóle, to zamiast płacić kartą można zapłacić za pomocą przelewu walutowego? A jeśli tak, to jaka droga byłaby najlepsza=najtańsza? Założenie konta w funtach w kantorze Aliora, zakup funtów i przelew z konta do Alpharooms?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Cze 2016 16:08 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
A czemu nie płacić kartą do konta funtowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:10 

JJ2010 napisał(a):
Teraz jak funt spadł, to chyba warto wybierać tę walutę ;)
A tak w ogóle, to zamiast płacić kartą można zapłacić za pomocą przelewu walutowego? A jeśli tak, to jaka droga byłaby najlepsza=najtańsza? Założenie konta w funtach w kantorze Aliora, zakup funtów i przelew z konta do Alpharooms?

Sprawdziłem interesujący mnie obiekt we Włoszech. Wszystko tak samo.
W € kosztuje 297,50. W £ 250. Przyjąłem kurs € - 4,44. £- 5,35.
I w £ wyszło coś 20-30 pln drożej. :shock:
Więc trzeba sprawdzać, a nie klepać z automatu w £ .
Góra
 PM off
JJ2010 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Cze 2016 10:17 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Zgadza się ;)
Ten, na który patrzyłem w Hiszpanii też w EUR lub USD wychodzi nieco (50-60zł) taniej aniżeli przy tanim funciaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kostek966 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group