Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#61 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
14 dni za wydanie e-tixa? :shock:
Gołębiem wysyłają je?
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#62 PostWysłany: 02 Wrz 2016 15:50 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
To jest bardzo podejrzane. Większość linii anuluje rezerwacje po 24-48h gdy nie ma wystawionego etixa.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#63 PostWysłany: 02 Wrz 2016 16:23 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Wczoraj ok. 14 kupione, dziś ok 10 etixy na meilu. Każde OTA ma indywidualnie wynegocjonowane warunki z liniami lotniczymi, to są zupelnie inne warunki niż my mamy. 14 dni jest możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#64 PostWysłany: 03 Wrz 2016 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Bilet mam na mailu.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#65 PostWysłany: 03 Wrz 2016 12:20 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 6
Loty: 15
Kilometry: 62 933
Też dostałem bilety, ale już pod innym numerem rezerwacji. Jedyne co to nijak numery biletów nie wchodzą na stronie csair.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#66 PostWysłany: 05 Wrz 2016 15:08 

Rejestracja: 17 Gru 2015
Posty: 1
@Julson, podobna sytuacja do Twojej.
Mam kupiony lot na marzec 2017. China Southern WAW-AMS-CAN-MNL, WAW-AMS obsługiwane przez KLM.
Nie otrzymałam żadnego email, dziś patrzę a trasa WAW-AMS i z powrotem obsługiwane przez KLM - ANULOWANA!!!
Czyli lot z AMS i powrót do AMS o.O
Dodzwoniliśmy się do flighttix.pl i obsługa rzeczywiście tragiczna ale będą to podobno sprawdzać i dadzą znać.

Co można zrobić czy po prostu czekać? czy warto kontaktować się z KLM?

e-ticket brak, mamy tylko potwierdzenia wraz ze zmianą lotów (widoczną na stronie flighttix.pl po zalogowaniu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#67 PostWysłany: 05 Wrz 2016 16:27 

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 1
Do mikiomah
Mam podobną sytuację do twojej w dniu 29 zarezerwowałem bilety do Bangkoku i minęło 5 dni i nie dostałem jeszcze biletów. Sprawdzałem na stronie Qataru i rezerwacja widnieje - czy mam dalej czekać. Czy może można się zgłosić bezpośrednio do linii Qatar o dostarczenie biletów. Ktoś coś w tym temacie może mi doradzić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#68 PostWysłany: 05 Wrz 2016 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Elektroniczny bilet mam na mailu(dziwne, że nie w pdf. tylko w treści maila).
Ale nr rezerwacji potwierdziłem na stronie KLM i tam wszystko się zgadza(mimo, że lot obsługuje CZ :roll: )
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#69 PostWysłany: 05 Wrz 2016 16:56 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 6
Loty: 15
Kilometry: 62 933
A możesz zarezerwować miejsce/posiłek itp ? Ja mogę logować się na stronie KLM, ale nic nie jestem w stanie zrobić, nawet uzupełnić dodatkowych informacji o pasażerach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#70 PostWysłany: 05 Wrz 2016 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Miejsce rezerwowałem w momencie rezerwacji biletów. Nie mogłem tylko zarezerwować miejsca z WAW - AMS(ale to tak krótki odcinek, że jakoś mi nie żal)
Posiłek mnie nie interesuje.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#71 PostWysłany: 05 Wrz 2016 20:08 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
Tak jak obiecałem - piszę co się stało dalej z moją rezerwacją. Otóż... dostałem bilety :lol:
Także w marcu Tajlandia 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Sty 2017 14:12 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 1
3.01 2017 r. o godz. 15.42 kupiliśmy (małżeństwo) za pośrednictwem firmy flighttex.pl dwa bilety na lot Warszawa- Bangkok (linie Qatar Airways) wylot luty 2017.

Rezerwację zrobiliśmy prawidłowo na nazwiska męża i żony (jednakowe nazwiska). Mamy potwierdzenie rezerwacji na prawidłowe nazwiska.
Firma flighttix.pl błędnie wpisała do dokumentów nazwisko żony, biorąc dane z karty płatniczej (nazwisko panieńskie) a nie dane z rezerwacji. Błędnie zostały wystawione e-bilety.

Błąd firmy próbowaliśmy bezskutecznie skorygować już 3.01 2017 o godz. 16.54, gdy zorientowaliśmy się w sytuacji.Dzwoniliśmy do firmy wielokrotnie, pisaliśmy e-maie. Niestety do dzisiaj firma nie skorygowała błędu. Konsultantka firmy twierdzi że nie pozwalają jej na to przepisy linii lotniczych Qatar Airways.
Linie Qatar Airways (wielokrotny kontakt) również nas lekceważą. Twierdzą,że nie mogą tego zrobić, gdyż błąd musi skorygować biuro flighttex a biuro nic nie robi w tym celu.

Firma flighttex.pl nie ma rejestracji w Polsce, nie ma adresu siedziby, nie ma strony internetowej. Jedyny kontakt z nią to telefon (telefon gdański) i e-mail.
Flighttex nie odpowiada na nasze e-maile, bardzo trudno się z firmą skontaktować.

Ostatnio 13.01.2017 r. konsultantka flighttex.pl zaproponowała zwrot biletu, informując, że koszt takiej operacji wyniesie 100% ceny biletu, wylot luty 2017.

Co możemy zrobić? Pomóżcie, poradźcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#73 PostWysłany: 18 Sty 2017 20:24 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Przede wszystkim flighttix.pl a nie flighttex.pl!!!!

Nie bardzo mi się chce wierzyć że to wina pośrednika. Skoro nie potrafisz poprawnie wpisać jego nazwy, to może źle wpisałeś nazwisko żony dokonując zakupu? Rezerwacja zakładana jest automatycznie w momencie kliknięcia KUP, pośrednik nie wpisuje ręcznie żadnych danych.

@‌TYBOHE‌ Sprawdź potwierdzenie rezerwacji które przyszło w wiadomości e-mail. Czy tam jest poprawne nazwisko czy błędne? Jeśli e-mail sugeruje że dobrze wpisałeś dane, to zgłoś w banku chargeback (więcej o tej opcji poczytasz na forum albo w internecie). W przypadku gdy ewidentnie pośrednik popełnił błąd, bank powinien Wam zwrócić 100% kwoty za bilet. Oczywiście jeśli opłacony był kartą.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#74 PostWysłany: 01 Mar 2017 16:38 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 2
Serdecznie współczuję w wszystkim z tego wątku którzy spotkali się z jakimikolwiek problemami ze strony tego OTA.

Bilety WAW - BKK / BKK - WAW (Przesiadka w Doha) liniami Quatar Airways zakupiłem 03.01.17 o godzinie 00:01, potwierdzenie rezerwacji/lotu przyszło o 00:04, E-bilety o godzinie 10:22.

Na stronie Qatar Airways ? "Booking status: Confirmed"

Wiem że offtop, ale to moja pierwsza taka podróż. Jakieś dalsze rady ? Czy po prostu pozostaje mi się cieszyć bezproblemowym zakupem w dobrej cenie i oczekiwanie na lot ?

Pozdrawiam !


Ostatnio edytowany przez Zeus, 01 Mar 2017 16:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#75 PostWysłany: 02 Mar 2017 23:07 

Rejestracja: 02 Mar 2017
Posty: 5
Zbanowany
Kupiłem tam bilety do Bali. Po 24h otrzymałem informację:
Dear Sir/Madam,

Cytuj:
Via this email we would like to inform you about your reservation with booking number:

We regret to inform you that we cannot confirm your reservation and are forced to cancel the selected flights. Since we understand that this news is far from desired and you have set your mind to this trip, we have done our best to search for an alternative flight schedule. Unfortunately, the alternative flight schedules that we have found are not similar and deviate too much from the original flights. Due to this reason, we could or course, not confirm an alternative schedule for you. More information about this procedure can be found in our general conditions as shown on our website.

Because your chosen trip cannot be confirmed and no comparable alternative is available, we are forced to cancel your reservation and refund the purchase amount. The amount will be sent back by our administration department and you will receive this as soon as possible via the chosen payment option, which you made the booking with via our website.

We apologize for the inconvenience and we hope that you can still make a new reservation for the trip you desire. If you have any questions about the information written above, you can contact our contact center via email of phone. Please be aware, that they can currently only assist you in English.

Hoping to have informed you sufficiently.

Sincerely,

Flighttix.pl


Co jest zupełnie nieprawdą bo bilety loty na stronie Q nadal są tylko że juz w większej cenie. Kupiłem bilety z opisem ze są 2 ostatnie miejsca. Logując się na stronie Q mogłem wybrać miejsce i posiłek, a tutaj taka niemiła niespodzianka.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lut 2018 01:25, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#76 PostWysłany: 29 Kwi 2017 16:40 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 53
Małe pytanie odnośnie flighttix.pl
Parę dni temu kupione bilety przez to OTA (promocja Turkisha do Hong Kongu z głownej f4f)
Bilety otrzymane, nr biletów są, rezerwacja była widoczna na stronie Turkisha jeszcze przedwczoraj,
Dzisiaj poglądajac rezerwacje na stronie Turkisha - widnieje informacja "Your booking has been cancelled"
Kontaktowałem się już do Turkisha via mail i fb oraz do flighttixa via maila. Żadnego maila nie otrzymałem o jakichkolwiek zmianach/anulacjach. Macie jeszcze jakieś pomysły co można uczynić na daną chwilę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#77 PostWysłany: 29 Kwi 2017 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Zobacz co mówią Ci saudiairlines (tam możesz podejrzeć rezerwację podając numer biletu nawet jeśli nie kupiłeś go przez saudi) i www.Checkmytrip.com .
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
johan25 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#78 PostWysłany: 29 Kwi 2017 21:51 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 53
Dzieki wielki za info,
Dzwina sprawa - turkish nie widzi rezerwacji, checkmytrip nie widzi rezerwacji po pnr, a na saudi natomiast - eticket bez problemowo widoczny jako potwierdzony ze wszystkimi detalami. Coż, muszę czekac na jakis odzew od flighttix. Probował kiedyś ktos do nich dzwonić na ten glowny nr 58... ? Jest tam szansa kogos zlapać bez wiszenia na linii przez godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#79 PostWysłany: 30 Kwi 2017 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
W sumie jak teraz patrzę, to Turkish Airlines nie korzysta z Amadeusa (na checkmytrip.com może nie być widoczny). Na Saudi ważny jest taki element jak status kuponu (może być np exchanged - wtedy bilet może być nieważny) Na Twoim miejscu bym próbował dobijac się do jakiejś polskiej infolinii zamiast do zagranicznej. Niemniej o kasę bym się nie martwił - w końcu jeśli płaciłes kartą - możesz zainicjowac procedurę chargeback (przez bank). Jak masz jeszcze czas to poczekaj trochę - może sprawa się rozwinie.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#80 PostWysłany: 30 Kwi 2017 08:14 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Turkisha sprawdzisz na tripcase.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group