Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: KLM / AIRFRANCE
#1 PostWysłany: 04 Mar 2014 22:48 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Czy ktoś ma doswiadczenia z tą hybrydą generalnie chodzi mi o trase na Tajlandie wylot z Polski przez Amsterdam.

Nasluchalem się , że to linie które najczęściej gubią bagaże i jest tam porblem co do jedzenia rozrywki jakies wiekszych narzekan nie bylo... A jak u was ? Mam leciec nimi i tak lekko się obawiam bagażu ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#2 PostWysłany: 04 Mar 2014 22:58 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
toudik86 napisał(a):
... Mam leciec nimi i tak lekko się obawiam bagażu tymbardziej, ze bilety kupione poprzez airfrance a lece klm :))


Nie rozumiem tego "tym bardziej". Co to za różnica że kupiłeś przez AirFrance a lecisz KLM? - Nie ma żadnej. Ja lece KLM z przesiadką w Amsterdamie do Singapuru i jakoś opinie, które czytałem w większości są bardzo pochlebne co do KLM.
Co do gubienia bagażu - ja leciałem Iberią/Air Berlin i zgubili. Leciałem AirFrance i nie zgubili więc nie ma żadnej reguły co do gubienia bagażu.
Moim zdaniem zupełnie nie masz czego się obawiać a jedynie cieszyć z wycieczki.
Pozdrawiam
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#3 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Jeśli przesiadki w Amsterdamie to bedziesz leciał KLM. Możesz być spokojny, bo jest to linia z bardzo dobrymi opiniami i świetną obsługą. Lotnisko w Amsterdamie jest bardzo dobrze zorganizowane i przypadki zagubienia bagażu lub niezdążenia na lot przesiadkowy są sporadyczne. Trochę gorsze opinie ma niestety Air France, jeśli będziesz miał przesiadkę w Paryżu. Tam przy krótkich przesiadkach częściej zdaża się zagubienie lub niewyrobienie się z przepakowaniem bagażu. Dodatkowo jeśli musisz zmieniać terminale na CDG to potrzebujesz więcej czasu, bo lotnisko jest gorzej zorganizowane pod tym względem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#4 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:16 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 32
Lecieliśmy ostatnio AIR FRANCE Lipsk-Paryż-Kuala Lumpur. Zgubili bagaż, znaleźli po wielkich przebojach po... tygodniu. Oczywiście musieliśmy się sami po zgubę pofatygować na lotnisko. Ahaa... gdyby nie malezyjskie biuro lost&found bagaż pewnie zginąłby na zawsze. Air France nie wykazywał zainteresowania tematem. Warto wyraźnie podpisywać bagaże.
Góra
 Profil Relacje PM off
micaj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#5 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:27 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Wchodzi opcja WAW AMS BKK i na kazdej trasie jest KLM z tym , ze 8 godz postoju w amsterdamie wiec moze uda sie na miasto cos wyskoczyc chociaz nie wiem jak tam daleko jest od terminala to moze sie uda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#6 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Mi przedwczoraj akurat KL/AF zgubili bagaz w AMS, ale przy 8h to sie nie masz o co obawiac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#7 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:32 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
8 godz w jedna strone spowrotem 2 i moze byc gorzej ;)) A jak tam znalazł sie juz bagaz czy nadal go nie ma na jakiej trasie i przy jakiej przesiadce ci pogubili ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#8 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
toudik86 napisał(a):
Wchodzi opcja WAW AMS BKK i na kazdej trasie jest KLM z tym , ze 8 godz postoju w amsterdamie wiec moze uda sie na miasto cos wyskoczyc chociaz nie wiem jak tam daleko jest od terminala to moze sie uda :)


Bez problemu skoczysz. Zrobiłem to samo, jako ze miałem 8h przesiadkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#9 PostWysłany: 05 Mar 2014 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Zeus napisał(a):
toudik86 napisał(a):
Wchodzi opcja WAW AMS BKK i na kazdej trasie jest KLM z tym , ze 8 godz postoju w amsterdamie wiec moze uda sie na miasto cos wyskoczyc chociaz nie wiem jak tam daleko jest od terminala to moze sie uda :)


Bez problemu skoczysz. Zrobiłem to samo, jako ze miałem 8h przesiadkę


Potwierdzam.

Z lotniska jeździ pociąg na dworzec główny w Amsterdamie. Nie jest tani (jakos 10Euro za osobę chyba +- 2-3 Euro) ale warto i spokojnie można wrócić.

Co do KLM leciałem 2 razy WAW-AMS i 1 raz AMS-Bangkok. Zawsze dobre jedzenie i wysoki standard. Byliśmy bardzo zadowoleni!!!!!

Z bagażami nie było problemów!!!

Wyluzuj :-)

pozdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#10 PostWysłany: 05 Mar 2014 00:42 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 714
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
jest pociag i autbus chyba jednk kosztuje mnej niz 5 eur
zależy dokąd chce się jechać na museumplainen lepiej jechać autobusem bo zatrzymuje sie ze 200 metrów od
jak zgubią bagaż to tylko się cieszyć przyleci następnym samolotem a człowiek może sobie za darmo ciuchów za 100 eur kupić i jeszcze kosmetyczke od nich dostanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#11 PostWysłany: 05 Mar 2014 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Z lotniska do centrum jeździ pociąg, koszt chyba €4.20 w jedną strone, jeśli dobrze pamietam i jedzie około 20 minut. Autobus podobnie cenowo, ale jedzie dłużej. Amsterdam to bardzo sprawne lotnisko, jak już pisałem, wystarczy, że bedziesz na lotnisku godzinę przed nastepnym lotem. Spokojnie będziesz miał 5-6h w Amsterdamie na odwiedzenie najważniejszych atrakcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#12 PostWysłany: 30 Mar 2014 21:59 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Za 2,5 mies też lecę KLM i Air France w 2 stronę. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z bagażem z powrotem bo zamierzamy kupić trochę pamiątek i byłoby przykro gdyby coś z nimi się stało :(
Słyszałam, że dobre jedzonko dają i jest bufet z tyłu samolotu i że fajne nowe filmy na pokładzie oferują.
Mam nadzieję, że dzieci dostaną coś innego niż kurczak i puree jak to zazwyczaj w samolotach dzieciom oferują :)
Okaże się niedługo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#13 PostWysłany: 30 Mar 2014 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
jajciucha napisał(a):
Za 2,5 mies też lecę KLM i Air France w 2 stronę. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z bagażem z powrotem bo zamierzamy kupić trochę pamiątek i byłoby przykro gdyby coś z nimi się stało :(

To jest tak, że jak gubią, to i tak się znajduje po jakimś czasie, po prostu nie przyleci z wami na lotnisko. W sytuacji gdyby jakiś cud, bagaż zniknął dostaniecie odszkodowanie.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#14 PostWysłany: 31 Mar 2014 21:00 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Ufffff :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#15 PostWysłany: 04 Kwi 2014 20:35 

Rejestracja: 21 Paź 2013
Posty: 133
Macieqx napisał(a):
. W sytuacji gdyby jakiś cud, bagaż zniknął dostaniecie odszkodowanie.

A potem jak już się znajdzie to walizkę ktoś zlicytuje na aukcji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#16 PostWysłany: 04 Kwi 2014 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
na tyle lotow ,ktore odbylem nie wyrobiono sie raz z bagazem w ....Helsinkach ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLM / AIRFRANCE
#17 PostWysłany: 09 Maj 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
moje 3 grosze o KLM

lecialem wczoraj DXB - AMS - BCN

lot DXB - AMS Boeingiem 747 był prawdopodobnie najgorszym lotem w moim życiu

wiem że nie jestem wymarzonym kleintem lini lotniczych - mam 188cm, ale tak mało miejsca jak w tym 747 jeszcze podczas żadnego lotu nie widziałem [np juz podczas lotu AMS - BCN, bodajże B737, bylo wygodniej :) ] . W dodatku miałem miejsce w środku bocznego rzędu, czyli ani nóg wywalić na przejście ani nic
niestety, lot był w 100% obłożony [!!!!] i nie było żadnej opcji przesiadki

żarcie kiepskie, system rozrywki pokładowej a'la konsola pegasus, z alkoholi - tylko whiskey & gin

nie wiem jak to się ma na innych kierunkach / w innych samolotach tych linii ale B747 wysokim osobom zdecydowanie odradzam, a pozostałym też nie polecam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: [KL] vs [AF]
#18 PostWysłany: 29 Lip 2017 22:13 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
KLM I AF czesto maja naprzemienne rezerwacje lotow w jedną strone KL powrot z AF lub KL-KL I AF-AF Którą opcje wybierać na long houl (w moim przypadku akurat lot do USA). Pytam gdyz z KL i z AF jakos nigdy nie dane mi bylo korzystac ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KL] vs [AF]
#19 PostWysłany: 29 Lip 2017 23:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
leciałam parę razy w takiej właśnie kombinacji KL&AF. wydaje mi się że ciut lepszy serwis jest w AF (np. szampan w economy:), ale z kolei na przesiadki wolę AMS. Obie linie są jednak na poziomie, więc bez obaw ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KL] vs [AF]
#20 PostWysłany: 29 Lip 2017 23:58 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
KL lepszy na LH AF na krotkich ;) no ale przesiadki na AMS najlepsze na swiecie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group