Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:37 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Witam,

W czerwcu przylecę w okolicach 20:00, wylot mam następnego dnia o godzinie 10:00. Moje pytanie co radzicie z tym czasem zrobić. Po długim locie raczej będę wypoczęty, to raczej bez sensu abym szukał hotelu czy spał na lotnisku.

Da radę coś zwiedzić w tych godzinach i w miarę bezpiecznie poszwendać się po mieście?? Bagaż główny już mogę nadać, wiec jedynie z bagażem podręcznym bym chodził. Pytanie czy się wyrobie i czy w ogóle jest jakiś sens zwiedzania o tej porze. Nie wiem ile może trwać przejazd do centrum Rzymu z tego lotniska oraz powrót czy w tych godzinach będzie jeździło ale zakładam, że bezpiecznie to policzyć transport z ~1,5h i powrót z ~2h.

Chętnie przeczytam, propozycji w jaki sposób mógłbym spędzić te kilka godzin na czymś ciekawym.


Ostatnio edytowany przez n00, 05 Maj 2015 19:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:42 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Fascynuje mnie to, że nawet nie sprawdziłeś ile trwa przejazd z lotniska do Rzymu. EOT.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Warto do Rzymu. Jedziesz kolejką FR1 do stacji OSTIENSE - masz 32 minuty. Przesiadasz się na metro B i dwa przystanki jesteś pod Koloseum. Przez noc centrum obejdziesz wzdłuż i wszerz. W robocze dni tygodnia miasto o godzinie 23:00 już się wyludnia. Więcej ludzi będzie na schodach hiszpańskich, przy Panteonie i Piazza Navona. Fontanna DI Trevi jest w remoncie i raczej do czerwca nie zdążą.

Fajny spacer możesz zaliczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:54 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
ane.wald napisał(a):
Fascynuje mnie to, że nawet nie sprawdziłeś ile trwa przejazd z lotniska do Rzymu. EOT.


super.. czyli ma jedną stacją i tylko jeden przewoźnik jeździ na tej trasie dla tego czas przejazdu jest stały i ogólna-znany ??:>

btw. Jeżeli ktoś życzliwy się znajdzie i mi podpowie co można zrobić w Rzymie w okolicach ~22:00 - ~6:00 będę bardzo wdzięczny ;-)

Edytka przypomniała mi.

Zibid dzięki. Jakieś atrakcje otwarte w tych godzinach?? Gdzie warto zaliczyć kuchnie włoską o tej porze, czy będę skazany na mc'donalda ? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
a w jaki dzień tygodnia będziesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Maj 2015 19:04 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
z poniedziałku na wtorek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Maj 2015 19:11 

n00 napisał(a):
bez sensu abym szukał hotelu czy spał na lotniku


Co by powiedział na to lotnik?
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Maj 2015 19:24 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Higflyer napisał(a):
n00 napisał(a):
bez sensu abym szukał hotelu czy spał na lotniku


Co by powiedział na to lotnik?


nie wkładaj niczego czego byś nie chciał mieć włożonego ;-)


wracając do tematu większość atrakcji niestety jest zamykana ~19:00. Znalazłem jakąś wycieczkę która rozpoczyna się o 21:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Maj 2015 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
- knajpy masz do 24 otwarte
- kluby i puby, których jest kilka w okolicach Piazza Navona i Campo de Fiori otwarte są do samego rana.
- wszystkie zabytki są podświetlone - raj dla "nocnego" fotografa
- poniedziałek to dzień gdzie muzea są pozamykane - raczej tu nie masz co liczyć
- na forach Trajana są nocne iluminację - fajnie to wygląda - jak o 11 szedłem to były. Rano o 6 nie było.
- jest nocne zwiedzanie Koloseum - bilet 25 € - nie wiem czy w poniedziałek - musisz poszukać w necie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Maj 2015 19:51 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Dzięki.

Znalazłem jakąś nocną wycieczkę zaczynającą się o 21:15 w cenie ~30$

Zawiera:
• Corso Vittorio Emanuele II
• Campo de’ Fiori
• Piazza Farnese
• Via Giulia
• Via del Governo Vecchio
• Castel Sant’Angelo (from outside)

Czy to na to samo wyjdzie jak sam sobie zaplanuje na mapce te obiekty. Zwróciłem uwagę, że sporo obiektów które są pozamykane są ładnie podświetlone.

Jeszcze będę wdzięczny, bo jak mi się znudzi chodzenie o tej 3:00 w nocy i znasz jakiś fajny pub gdzie można fajnie spędzić kilka h przy piwku też będę wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Maj 2015 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Szkoda 30€ - wszystko obejdziesz sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Maj 2015 20:22 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
tak myślałem, ale upewniłeś mnie ;-) więc dziękuje.

Co do nocnego zwiedzania Koloseum, widziałem takie propozycję, niestety to zaczyna się o 19:00, więc nie ma szansy abym wyrobił się.

Jeszcze coś takiego znalazłem http://www.theguardian.com/travel/2010/sep/21/baths-of-caracella-night-rome jakbyś miał chwilkę i zerknął czy warte jest to uwagi.

Napisałeś także, że lokale gdzie mógłbym sie posilić, są otwarte do 24:00 więc prawdopodobnie uzależnię swoje zwiedzanie od obiektów zlokalizowanych obok niedaleko jakiejś. Masz jakąś propozycję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Maj 2015 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Byłem w Termach Karakali - masz około 10 minut marszem od Koloseum - są podświetlane - nie wiem czy otwarte w nocy - ale fajna sprawa - mi se podobało. W centrum jest masa barów i restauracji - nie masz co się obawiać - na pewno coś znajdziesz. W tych których ja byłem nie zwróciłem uwagi do której otwarte. W okolicach schodów hiszpańskich będzie dużo ludzi - tam coś znajdziesz do późniejszych godzin. Na pewno ktoś Ci tu na forum z lokalami pomoże. Ja byłem tydzień w Rzymie z małym dzieckiem - miałem trochę inne priorytety - ale dwa wieczory na nocne foty wyskoczyłem :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Maj 2015 20:54 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Jeśli do 1:00, 2:00 w nocy możesz jeszcze mieć jakieś atrakcje, to problem w tym co robić potem. Miasto się wyludnia, transport nocny jest trochę problematyczny... do do rana mógłbyś przeczekać w McDonald'sie lub w jakiejś knajpie, ale szczerze mówiąc ja nie znam żadnej, która byłaby otwarta do później niż 1:00, szczególnie w poniedziałek. Ale być może dlatego, że mało bywam w knajpach w nocy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Maj 2015 22:30 

[quote="n00"]Witam,

W czerwcu przylecę w okolicach 20:00, wylot mam następnego dnia o godzinie 10:00. Moje pytanie co radzicie z tym czasem zrobić. Po długim locie raczej będę wypoczęty

Po długim locie nie zawsze jest się wypoczętym
Zależy ,czy przylecisz z zachodu czy ze wschodu ,przeczytaj
http://www.lufthansa.com/pl/pl/Jet-lag- ... nica-czasu
Góra
 PM off
kredka lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Maj 2015 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
Rzym jest cudowny nocą! i w popularnych miejscach jest ok pod kątem bezpieczeństwa. Ja się włóczyłam do późna. Szkoda siedzieć ten czas na lotnisku na pewno. na Twoim miejscu bym pospacerowała wokół głownych atrakcji bo nie są pozasłaniane banerami ani niczym i spokojnie z ulicy można sobie podziwiam w podświetleniu!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Maj 2015 17:55 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Zrobiłem wstępny plan zwiedzania na te ~14h. Jak możecie oceńcie go i dopiszcie jakieś wskazówki.

Mam zamiar dostać się z lotniska autobusem o 20:00 już chyba nie powinno być korków. Jak wszystko się zgra powinien być po 21:00 w Rzymie, zwiedzanie zacznę kierując się w stronę koloseum. Będę chciał "zaliczyć" obiekty które mają dobra iluminację albo z zewnątrz prezentują się dobrze :P (niestety ze względu na godzinę)
Oczywiście mam nadzieje że w okolicach koloseum będę o 22:00, ponieważ 8min drogi niedaleko od niego znajduję się klasyczna włoska lodziarnia, chyba będąc we Włoszech trzeba spróbować włoskich lodów, a ta zamykana jest o 23:00 i ma dobre oceny Gelato Fantasia , podobno tez jest tania 1,8 euro (może ktoś z osób które tam mieszka potwierdzi czy zaprzeczy czy taka cena jest niska ;p)

Później zamierzam kierować się na Pantheon i zaliczać po drodze obiekty. Niedaleko od pantheonu znajduje się dobrze oceniana restauracja Armando al Pantheon (martwi mnie jedno że jest tak popularna że trzeba dokonywać rezerwacji) ale jest otwarta do 3:00 nad ranem, więc może się zwolni miejsce po północy. Jedzenie z tego co wyczytałem jest w okolicach 10-15 euro i jest to tanie jak na restauracje i bardzo dobrze oceniane.
Po posiłku zamierzam kierować się na ulice Corso Vittorio Emanuele II i nią przejść w stronę mostu św Anioła i teraz jest taka opcja.
Przykładowo jak wcześniej nie zjadłem a jest wczesna godzina jak 1:00 rano, to kieruje się w stronę Watykanu a dokładniej Italian Via Pomponio Leto 1 +, tam restauracja też dobrze opisana i jest otwarta do 2:00 nad ranem a posiłek kosztuje w okolicach 10 euro.
Jeżeli jednak przykładowo zjadłem wcześniej a będę na moście św Anioła w okolicach 3:00-4:00 to raczej chyba sobie daruje Watykan i skieruje się już w drogie powrotną. Zastanawiam się jeszcze czym jechać na powrocie, ale wolałbym się nie spieszyć.

Generalnie zarys mojego kursy zrobionego na szybko zamieszczam poniżej. Jakby ktos miał do polecenia restauracje czy puby z chęcią jestem otwarty na porady.

Ze względu że obrazki są za duże aby wrzucić to na forum wrzucam na tinypic.

Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Maj 2015 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Chcesz całą trasę po Rzymie robić z buta? Od Amfiteatru Flawiuszow do Zamku Św.Anioła jest całkiem spory dystans. A po drodze cała masa atrakcji, więc może warto wybrać jakość nad ilość? ;)

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Maj 2015 20:12 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Na początku myślałem, aby korzystać z metra, ale jak sprawdziłem na google maps odległości to wydały się krótkie, przykładowo z kolosseum do Zamku św Anioła to tylko 3,5km. Co do atrakcji zaznaczyłem tylko te bardziej rozpoznawalne tymi znaczkami na niebiesko. Generalnie musisz pamiętać, że w Rzymie będę po 21:00, więc wszystkie obiekty muzealne będą zamknięte jedynie co będę mógł podziwiać to zewnętrzną architekturę oraz iluminację. Zakładam, że iluminacja raczej nie będzie przez całą noc. Zwiedzanie z poruszaniem zapewne realne będzie trwało około ~9h (więc sporo czasu do spacerowania), przez całą noc więc uważam, że można połazić chyba po Rzymie niż siedzieć w pubie;p

Jeżeli coś pominąłem znaczącego będę wdzięczny jak mi te obiekty wypiszecie. W Rzymie jeszcze nie byłem i będę wdzięczny za wszystkie porady.

Muszę się także zastanowić czym później wracać na lotnisko aby dopasować godziny , myślę że wybiorę kolej FR1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Maj 2015 23:42 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Chętnie przeczytam krótką relację z takiej "wycieczki" ;) sam w październiku będę lądował w Rzymie późnym wieczorem i zastanawiam się nad zwiedzaniem miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group