Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#41 PostWysłany: 02 Cze 2015 22:04 

Rejestracja: 02 Cze 2015
Posty: 1
tommy199 napisał(a):
heh ja jestem już po powrocie z BCN i wynajmowaniu autka w firefly

najwazniejsze informacje, ktorych sie tu nie doszukalem przed wyjazdem:
1) siedziba firefly miesci sie na zewnatrz lotniska po przeciwnej stronie uliczki na parkingu dla aut wypozyczalni - taka budka
2) karta debetowa wypukla nie dziala - tylko kredytowa wypukla
3) okolo 650 euro depozyt w zaleznosci od klasy auta - mozna to usunac ubezpieczeniem dodatkowym
4) + dodatkowo depozyt 150 euro za paliwo i tak placimy w wypadku nawet usuniecia pkt 3 wiec karta kredytowa w ogole do wynajecia auta jest wymagana



tommy199,

Czy nie było żadnych problemów z tą wypożyczalnią? Mają naprawdę super ceny.

Jak z tym ich dodatkowym ubezpieczeniem, opłaca się? Jakie wysokie? Brałeś je?

Polecisz tego dostawcę czy lepiej brać droższego?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: FireFly - OSTRZEŻENIE
#42 PostWysłany: 04 Cze 2015 11:52 

Rejestracja: 04 Cze 2015
Posty: 1
Skuszony atrakcyjną ofertą zarezerwowałem w Neapolu Fiestę na 10 dni za ok. 750 zł - problemy zaczęły się zanim udało mi się dojść do kontuaru FireFly - przede mną byłą para Hiszpanów, którzy jako południowcy nie spiesząc się kłócili się z obsługą ok. 40 minut o depozyt (tyle zrozumiałem, nie znam ani włoskiego ani hiszpańskiego). Odeszli bardzo źli i przyszła moja kolej - szybko okazało się, że problem tkwi w wysokości udziału własnego w ewentualnej szkodzie (1 500 EUR), a właściwie wymaganego depozytu na karcie w tej wysokości. Niestety na obu moich kartach ustaliłem sobie limit kredytowy na 4000 zł, stąd depozytu nie udało się zrobić. Młody człowiek z uśmiechem na ustach i niezłą angielszczyzną zaproponował wykupienie ubezpieczenie znoszącego udział własny za bagatela ok. 190 € (wtedy depozyt oczywiście nie byłby potrzebny). Gdy odmówiłem tłumacząc, że to więcej niż zapłaciłem za wynajem samochodu, zaproponował 130 € za brak depozytu (udział własny nadal w wysokości 1 500 €) - też odmówiłem. Niestety, opcje się skończyły, Pan poinformował mnie, że albo jedno albo drugie albo nici z wypożyczenia ale opłatę za rezygnację i tak mi potrącą z karty, którą robiłem rezerwację !!! Nie miałem wyboru, wykupiłem ubezpieczenie za 190 € ... Problemu nie byłoby, gdybym wcześniej wiedział, że depozyt jest taki wysoki - stąd moje ostrzeżenie dla kolejnych klientów tej wypożyczalni - ustawcie wyższy limit na karcie no i mniej wydawajcie na wyjeździe, bo te środki nie będą da Was dostępne.

To, że zaproponowano mi auto poobijane ze wszystkich stron i bez rolety w bagażniku (nie dostałem FIESTY, tylko Opla Merivę), spowodowało tylko niewielką scysję z kilkoma osobami na parkingu i w biurze, gdzie szczerze mi powiedziano, że jak koniecznie chcę samochód niepoobijany, to powinienem wypożyczyć w Hertzu, bo do FireFly trafiają uszkodzone samochody z Hertza właśnie ! Po łagodnej perswazji dostałem prawie nieuszkodzonego (lekko wgięta klapa bagażnika) nowiutkiego Fiata Qubo (znacie taki model ?).

Nauczka - jeżeli nie masz ubezpieczenia wykluczającego wkład własny - dokładnie obejrzyj samochód przed wypożyczeniem i dopilnuj, żeby wszystkie uszkodzenia zostały opisane w umowie wypożyczenia - inaczej za nie zapłacisz ...

No i na koniec - kolejka zrobiła się naprawdę długa, myślę, że ostatni zostali obsłużeni po ok. 2-3 godzinach, kolejni po mnie też się awanturowali (nie mieli krawatów ;)

Paliwo bez problemów na zasadzie full przy odbiorze, full przy zwrocie.
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#43 PostWysłany: 23 Paź 2015 12:09 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Planuję wypożyczyć w Gironie samochód na 4 dni w opcji full-full przez stronę Ryanaira. Cena z podstawowym ubezpieczeniem to ok. 160zł, z dodatkowym ok. 300zł. Wiecie może ile firefly będzie chciał zablokować kasy na karcie? Rozważam też rezygnację z tego ubezpieczenia przez Ryana a wzięcie na miejscu ale oczywiście nie mogę się doszukać inf. na temat wysokości takiego ubezpieczenia branego bezpośrednio w wypożyczalni ani inf. czy mimo tego blokują jakąś kasę i w jakiej wysokości :x Poratujcie pls ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#44 PostWysłany: 11 Lut 2016 15:35 

Rejestracja: 11 Lut 2016
Posty: 1
Cześć, mam pytanie odnośnie wieku wymaganego dla kierowcy w Firefly. Mianowicie w kwietniu wybieram się na Sardynię, w tym momencie będę mieć 23 lata (rocznikowo 24). W warunkach wypożyczalni widziałam na jednej ze stron widziałam, że dodatkową opłatą za wiek są objęci kierowcy do 22 roku. Tylko nie wiem czy jest to dokładna informacja, bo z tego co widziałam na stronach innych wypożyczalni z opłat są zwolnienie kierowcy od 24 lub 25 roku zależy od wypożyczalni. Martwi mnie tez limit na karcie, jakie jest wymagany w przypadku tej wypożyczalni? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#45 PostWysłany: 11 Mar 2016 18:18 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 1
Witam, a czy orientujecie się od której rano otwarte jest biuro firefly w Gironie aby moc zwrócić samochód?wylatuje o 6.30 do Krakowa i zastanawiam się czy będę musiała zapłacić dodatkowa opłatę za zwrot auta poza godzinami otwarcia biura.
Dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#46 PostWysłany: 11 Mar 2016 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Wilczur7
:arrow: https://uk.fireflycarrental.com/Car-Hire-Gerona.html

After Hours drop-off:
- Yes. Please use Drop-off key box
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#47 PostWysłany: 04 Paź 2016 08:36 

Rejestracja: 04 Maj 2015
Posty: 11
Loty: 10
Kilometry: 20 816
Czy wypozyczal ktos auto z Firefly na lotnisku w Bolonii? Po wykupieniu Pelnego zabepzieczenia ile Wam pieniedzy na karcie kredytowej blokowali?Mozna sie dogadac odnosnie tej kwoty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#48 PostWysłany: 31 Sie 2018 16:51 

Rejestracja: 18 Lut 2018
Posty: 1
Ile czekaliście na zwrot kaucji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#49 PostWysłany: 03 Wrz 2018 14:16 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 1
witam mam pytanie jak wyciągnąć rachunek z wypożyczalni na pełną kwotę która zostanie pobrana z karty ,sytuacja ma się tak że szkodę wycenili na 102€ i na taką kwotę dostałem rachunek + 61€ opłaty administracyjnej na którą żadnego kwitu nie ma a bede sie zwracał sie o zwrot do iiCarhireinsurance dziekuje za podpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#50 PostWysłany: 03 Wrz 2018 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@tf2
poprosić
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio podbity przez namteH, 03 Wrz 2018 18:40
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group