Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#21 PostWysłany: 10 Sie 2014 22:08 

cześć,
Wiecie może czy w przypadku rezerwacji za pośrednictwem fireflycarrental.com pobierana jest zaliczka na czas rezerwacji w wysokości 600 eur? Czy dotyczy to tylko pośredników?
https://global.fireflycarrental.com/fue ... &language= czy Firefly Fast Return Service Charge to właśnie ta zaliczka?

Orientujecie się jaka jest opłata administracyjna za częściową refundację kosztów paliwa?
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 10 Sie 2014 22:22 
Awatar użytkownika

Loty: 558
Kilometry: 657 742
HON fly4free
Nie miałem do czynienia z firefly, ale ostatnio była to jedna z opcji do rozważenia. Zrezygnowałem po bardzo słabych opiniach w internecie. Może ktoś ma osobiste doświadczenia i może są inne?

O przepraszam, nie zauważyłem, że to druga strona komentarzy. Można usunąć
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 10 Sie 2014 22:27 

na co padł ostateczny wybór? wypożyczałeś w Hiszpanii? jaki depozyt?
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 08 Sty 2015 00:24 

Hej, mam pytanie: Lecę Ryanem do Girony i jestem na miejscu o 23:00. Biuro Firefly jest otwarte do 23:00. Czy jak wykupię najem samochodu za pośrednictwem Ryanair (tzn. będzie on powiązany z moim biletem lotniczym) to czy w przypadku niewielkiego opóźnienia nie będzie problemu z odbiorem samochodu? Czy nie doliczają za to jakichś opłat? Z góry dzięki:
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 08 Sty 2015 00:46 

Będą na Ciebie czekać. Do mnie na BCN zadzwonili nawet czy będę. Oczywiście dopłacić będziesz musiał za odebranie auta po godzinach. Mnie miły Pan z Polski zaproponował, że zamiast tej dopłaty może mi np. zaproponować upgrade auta albo dodatkowe ubezpieczenie.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 08 Sty 2015 03:52 

niebieski
Biuro Firefly w Gironie otwarte jest do 24. Dopiero po polnocy doliczaja haracz.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 08 Sty 2015 09:41 

casper.slonina napisał(a):
Biuro Firefly w Gironie otwarte jest do 24. Dopiero po polnocy doliczaja haracz.

Dzięki. Czy to oficjalna informacja, czy po prostu oficjalnie do 23:00, ale w praktyce siedzą o godzinę dłużej? Mówisz o sezonie czy o całym roku? Bo ja będę pod koniec lutego, więc okres raczej z tych mniej turystycznych....
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 08 Sty 2015 12:08 

niebieski
Rodzice byli na poczatku grudnia, wypozyczali samochod w doyouspain.
Nie wiem dlaczego, ale na necie mozna bylo znalezc rozne informacje dotyczace otwarcia ich biura. W warunkach z doyouspain napisane bylo ze do 23:59, a gdzies na ich stronie ze do 23. W kazdym razie wypozyczaj i sie nie przejmuj.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 08 Sty 2015 15:28 

Znalazłem jeszcze coś takiego w warunkach najmu:
RENTAL PICK UP TERMS & CONDITIONS

The rates and services offered through this web site are exclusive to Ryanair passengers.

You must present your Ryanair Boarding pass or Flight Itinerary at the Firefly counter when you pick up your rental vehicle and your pick up time must be either (a) within one hour of the scheduled arrival time on your Boarding pass/Flight Itinerary or (b) during the listed Firefly office hours.

If you fail to match these criteria we reserve the right to charge you at the local rate applicable and/or 'Out of Hours' fees, or to cancel your rental.

Czy nie wynika z tego, że jeżeli pojawię się w wypożyczalni w ciągu godziny od planowanego czasu przylotu to nie obciążą mnie OoH fee niezależnie od godzin otwarcia biura?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 11 Sty 2015 21:51 

Pierwszy raz wypozyczamy auto i powstal mały problem. Kupiliśmy bilety do Hiszpanii, razem z autem w promocyjnej cenie w Firefly/Ryanair na marzec. Problem jest taki, że płatność była wykonana z konta osoby niepełnoletniej, a dopiero teraz doczytalismy, że to osoba płacąca za bilety musi stawić się po auto. Jak do tego podchodzą w wypożyczalniach? Wiadomo, że dziecku nie wydadzą auta, bo nie ma prawa jazdy:) czy można jeszcze coś zrobić, przerzucić rezerwację na pełnoletnią osobę, ewentualnie dogadać sprawę na miejscu i potwierdzić rezerwację inną kartą czy lepiej zrezygnować?

Wiecie jaką kwotę mogą zablokować na 7 dni wynajmu? Nie rozumiem trochę zapisu o paliwie. Dobrze czytam, że na miejscu dopłacam za pełny bak, a potem ewentualnie dostaje zwrot?
Jak jest obliczany zwrot niewykorzystanego paliwa i jak
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 11 Sty 2015 22:15 

Loty: 125
Kilometry: 165 010
niebieski
nie powinno być problemu w wypożyczalni, ważne by na miejscu osoba z kartą kredytową , na którą zostanie założona blokada miała 21(25 ) lat , prawo jazdy i była jednym z kierowców

-- 11 Sty 2015 21:15 --

nie powinno być problemu w wypożyczalni, ważne by na miejscu osoba z kartą kredytową , na którą zostanie założona blokada miała 21(25 ) lat , prawo jazdy i była jednym z kierowców
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 11 Sty 2015 23:06 

Mam być kierowca i mam >25lat, ale nie mam karty kredytowej. Poza tym jak czytałem to dostaliśmy podejrzanie tania ofertę - 97zł za cały tydzień, po zalogowaniu nie widzę dodatkowych dopłat. Gdzie jest haczyk?
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 11 Sty 2015 23:14 

Loty: 4
Kilometry: 3 825
Czy ja wiem czy to jest podejrzana kwota? Poza szczytem sezonu samochody w hiszpańskich wypożyczalniach są tanie. Sam płaciłem porównywalną kwotę bazową. Pewnie jest to "golas" bez żadnego ubezpieczenia, a to zazwyczaj jest drugie tyle :)
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 11 Sty 2015 23:46 

Loty: 125
Kilometry: 165 010
niebieski
oferta niekoniecznie podejrzana, jak na zimę - haczyki to mogą być np. : obowiązkowe łańcuchy zimą(tak jest często we Włoszech) obowiązkowa opłaty za tankowanie przy full/full lub full/empty, duży wkład własny

jeśli kierowca nie ma karty kredytowej (koniecznie embosowanej) może być problem
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 11 Sty 2015 23:52 

Przeczytałem, że przy odebraniu auta z lotniska płacimy za cały bak 44-69 euro, a na koniec ewentualnie oddają nadwyżkę jeśli coś się zostało.
Kartę mam wypukłą, ale debetową - mogę wpłacić pewną kwotę żeby zrobili blokadę, tylko ile?

Ubezpieczenie muszę dokupić?
Tak wygląda podsumowanie, czyli tylko paliwo do zapłaty?
http://imgur.com/QQT3TF1
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 12 Sty 2015 01:02 

niebieski
Mi Firefly w Bari zaproponowało ponad 1400 euro kaucji za Fiata 500. Odwołałem rezerwację i zarezerwowałem 20% drożej w Hertz-u z kaucją 200 euro.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 24 Mar 2015 09:28 

Gdzie mogę znaleźć informację o tym na jaką kwotę blokują kartę kredytową podczas wynajmu? tzw pre autoryzacja
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 24 Mar 2015 09:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

W warunkach wynajmu masz "udział własny" i teoretycznie tyle powinno być, ale z moich doświadczeń wynika, iż wiele zależy od "widzimisie" wynajmującego, czasem to bywa ok. 200 EUR, czasem właśnie ok. 1400 EUR...
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 24 Mar 2015 09:58 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 154 647
niebieski
w styczniu wypożyczaliśmy przez przez nich auto w Madrycie , kaucja 600 € lub 70 € za extra ubezpieczenie. Uważajcie tak jak napisane jest wyżej na warunki najmu, szczególnie w przypadku wypożyczenia z pełnym bakiem i opłatą za to bo mają bardzo nie wesołe cenny litra benzyny. Wypożyczałem przez CarDelMar

#40 PostWysłany: 14 Maj 2015 18:48 

heh ja jestem już po powrocie z BCN i wynajmowaniu autka w firefly

najwazniejsze informacje, ktorych sie tu nie doszukalem przed wyjazdem:
1) siedziba firefly miesci sie na zewnatrz lotniska po przeciwnej stronie uliczki na parkingu dla aut wypozyczalni - taka budka
2) karta debetowa wypukla nie dziala - tylko kredytowa wypukla
3) okolo 650 euro depozyt w zaleznosci od klasy auta - mozna to usunac ubezpieczeniem dodatkowym
4) + dodatkowo depozyt 150 euro za paliwo i tak placimy w wypadku nawet usuniecia pkt 3 wiec karta kredytowa w ogole do wynajecia auta jest wymagana
 Relacje PM off  

[ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości