Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Firefly rent a car
#1 PostWysłany: 24 Mar 2014 08:50 

Rejestracja: 21 Kwi 2011
Posty: 16
Czy macie jakieś doświadczenia z tą wypożyczalnią w Hiszpanii? Na tripadvisor straszne lamenty, że słaba, że długo trzeba czekać. Ceny mają konkurencyjne, szczególnie przez stronę Ryanair. W warunkach jest zapis, że aby skorzystać z dobrych cen trzeba mieć potwierdzoną rezerwację albo boarding pass, czy rzeczywiście to sprawdzają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#2 PostWysłany: 24 Mar 2014 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
michaelandro napisał(a):
Czy macie jakieś doświadczenia z tą wypożyczalnią w Hiszpanii? Na tripadvisor straszne lamenty, że słaba, że długo trzeba czekać. Ceny mają konkurencyjne, szczególnie przez stronę Ryanair. W warunkach jest zapis, że aby skorzystać z dobrych cen trzeba mieć potwierdzoną rezerwację albo boarding pass, czy rzeczywiście to sprawdzają?

W listopadzie korzystalem z ich uslug w Maladze. Wybralem najtansze auto, zaoferowali pande, poprosilem o fiata 500 i bez problemu dostalem. Cena smieszna, ponad 3EUR/dzien, wszystko bezproblemowo,auto w bdb stanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#3 PostWysłany: 24 Mar 2014 09:30 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 24
Ja również musze zarezerwować auto, myślę o tym najczęściej wybieranym z klasy A,
czyli corsa lub punto. Najtaniej wychodzi przez pośrednika
http://www.carhire3000.com
Prośba o podpowiedz. Jaką opcje ubezpieczenia wybieraliście i jaką kwotę blokują
na karcie za wypożyczenie w przypadku ubezpieczenia przez pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#4 PostWysłany: 24 Mar 2014 10:52 

Rejestracja: 14 Maj 2011
Posty: 191
Loty: 187
Kilometry: 292 388
Pawel_T napisał(a):
michaelandro napisał(a):
Czy macie jakieś doświadczenia z tą wypożyczalnią w Hiszpanii? Na tripadvisor straszne lamenty, że słaba, że długo trzeba czekać. Ceny mają konkurencyjne, szczególnie przez stronę Ryanair. W warunkach jest zapis, że aby skorzystać z dobrych cen trzeba mieć potwierdzoną rezerwację albo boarding pass, czy rzeczywiście to sprawdzają?

W listopadzie korzystalem z ich uslug w Maladze. Wybralem najtansze auto, zaoferowali pande, poprosilem o fiata 500 i bez problemu dostalem. Cena smieszna, ponad 3EUR/dzien, wszystko bezproblemowo,auto w bdb stanie.


...a pamiętasz ile wnosiła blokada na karcie? brałeś extra ubezpieczenie?
Będe korzystał z tej wypożyczalni w czwartek w Gironie,-auto 7 osobowe, koszt-żart,na 4 dni niecałe 30euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#5 PostWysłany: 24 Mar 2014 11:21 

Rejestracja: 21 Kwi 2011
Posty: 16
Tylko najniższą możliwą cenę- 25EUR za 7 dni ma w moim przypadku strona FR, czy oni sprawdzą przy wynajmie rezerwację i BP, czy nie ma się czym przejmować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Mar 2014 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
tomili7 napisał(a):
Pawel_T napisał(a):
michaelandro napisał(a):
Czy macie jakieś doświadczenia z tą wypożyczalnią w Hiszpanii? Na tripadvisor straszne lamenty, że słaba, że długo trzeba czekać. Ceny mają konkurencyjne, szczególnie przez stronę Ryanair. W warunkach jest zapis, że aby skorzystać z dobrych cen trzeba mieć potwierdzoną rezerwację albo boarding pass, czy rzeczywiście to sprawdzają?

W listopadzie korzystalem z ich uslug w Maladze. Wybralem najtansze auto, zaoferowali pande, poprosilem o fiata 500 i bez problemu dostalem. Cena smieszna, ponad 3EUR/dzien, wszystko bezproblemowo,auto w bdb stanie.


...a pamiętasz ile wnosiła blokada na karcie? brałeś extra ubezpieczenie?
Będe korzystał z tej wypożyczalni w czwartek w Gironie,-auto 7 osobowe, koszt-żart,na 4 dni niecałe 30euro.


Bez dodatkowych ubezp, blokady mają wypisane na stronie, wiec musisz sprawdzić bo nie pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#7 PostWysłany: 24 Mar 2014 11:27 

Rejestracja: 21 Kwi 2011
Posty: 16
Martwi mnie to- ja lecę LOTem..

RENTAL PICK UP TERMS & CONDITIONS
The rates and services offered through this web site are exclusive to Ryanair passengers.

You must present your Ryanair Boarding pass or Flight Itinerary at the Hertz counter when you pick up your rental vehicle and your pick up time must be either (a) within one hour of the scheduled arrival time on your Boarding pass/Flight Itinerary or (b) during the listed Hertz office hours.

If you fail to match these criteria we reserve the right to charge you at the local rate applicable and/or 'Out of Hours' fees, or to cancel your rental.

RESERVATION TERMS AND CONDITIONS

CHECKLIST - WHAT YOU NEED TO BRING
When you collect your vehicle you will need the credit card you used to make your booking (if you used a debit card, you will need that card plus a valid credit card in your name) and a full and current driving licence for each driver.
Also, the name and details of the renter must be the same as the person that made the reservation.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#8 PostWysłany: 24 Mar 2014 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Wkleiles info o Hertz, jestes pewny, ze masz auto w Firefly, ktorego temat dotyczy ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#9 PostWysłany: 24 Mar 2014 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Z tego, co się orientuję, to Hertz jest właścicielem Firefly. Może stąd taka treść wiadomości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#10 PostWysłany: 24 Mar 2014 12:34 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Wypożyczalnia bardzo oblegana przez turystów. Bywa tak, ze w okresie maj-październik kolejka na turystycznych lotniskach zmusza do czekania 2-3 godziny na wypożyczenie auta. Szczególnie często bywa tak w ALC.
Polecam albo pełne ubezpieczenie, albo szczegółowe oględziny pojazdu wraz z protokołem przed i po wypożyczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#11 PostWysłany: 24 Mar 2014 13:03 

Ja wczoraj wypozyczylem samochod w Tuluzie na 2 dni (150zl) w FireFly i wszystko na prawde spoko.
Nowy Chevrolet Spark, chyba 10 minut stalem w kolejce bo byly 4 osoby przede mna. Samochod zabookowany przez porownywarke. Na miejscu zalozyli 205 euro kaucji. Mila obsluga dobrze mowiaca po angielsku, wrecz super jak na Francje :) Nie akceptuja AmExa :P

Tak, oni naleza do Hertza, czyli ich tania wersja zeby zdobyc klientow na nizszym szczeblu bez urazu dla marki. Tna koszty na wszystkim, budka z obsluga poza terminalem lotniska, w kontenerze na zewnatrz prawie na koncu lotniska (max. 5 minut pieszo). W Hertzu byla wywieszona kartka - FireFly znajduje sie tam ;) Wiec pewnie mieli wielu ludzi udajacych sie do nich.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#12 PostWysłany: 24 Mar 2014 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Ja się zawsze bardziej denerwuję nie przy wypożyczaniu samochodu, ale w czasie zwrotu, a dokładniej do momentu zdjęcia blokady z konta :p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#13 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:30 

Rejestracja: 21 Kwi 2011
Posty: 16
No dobra, ale co z tym Ryanem, brać w ciemno i ryzykować tylko te 25EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#14 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
michaelandro napisał(a):
No dobra, ale co z tym Ryanem, brać w ciemno i ryzykować tylko te 25EUR?

A przeszukales wszystkich posrednikow i na pewno z ryanem wyszlo najtaniej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#15 PostWysłany: 24 Mar 2014 15:40 

Rejestracja: 21 Kwi 2011
Posty: 16
Tak, zdecydowanie! różnica jest niemal 10x- w ryanie najtańsza opcja to 25EUR/tydzień, u pośredników około 200.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#16 PostWysłany: 24 Mar 2014 17:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Jakie daty i miejsce?
I czego nie obejmuje ten koszt 25 euro? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#17 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:27 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 841
niebieski
Wypożyczyłem auto poprzez arguscarhire.com i przydzieliło mi w/w wypożyczalnie.
Mam pytanie co do zapisu:

Zakup paliwa z refundacją
Samochód zostanie udostępniony z pełnym bakiem paliwa. Opłata za paliwo zostanie pobrana w wypożyczalni. Możesz zużyć dowolną ilość paliwa, a opłata za pozostałe paliwo pomniejszona o opłatę administracyjną zostanie zwrócona.

Czyli oddaje pełny i nie powinno być dodatkowej opłaty za tankowanie, tylko zapłacę raz przy odbiorze auta??
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#18 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:29 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
okocim23 napisał(a):
Wypożyczyłem auto poprzez arguscarhire.com i przydzieliło mi w/w wypożyczalnie.
Mam pytanie co do zapisu:

Zakup paliwa z refundacją
Samochód zostanie udostępniony z pełnym bakiem paliwa. Opłata za paliwo zostanie pobrana w wypożyczalni. Możesz zużyć dowolną ilość paliwa, a opłata za pozostałe paliwo pomniejszona o opłatę administracyjną zostanie zwrócona.

Czyli oddaje pełny i nie powinno być dodatkowej opłaty za tankowanie, tylko zapłacę raz przy odbiorze auta??

Oddaj z pustym bakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#19 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
okocim23 napisał(a):
Wypożyczyłem auto poprzez arguscarhire.com i przydzieliło mi w/w wypożyczalnie.
Mam pytanie co do zapisu:

Zakup paliwa z refundacją
Samochód zostanie udostępniony z pełnym bakiem paliwa. Opłata za paliwo zostanie pobrana w wypożyczalni. Możesz zużyć dowolną ilość paliwa, a opłata za pozostałe paliwo pomniejszona o opłatę administracyjną zostanie zwrócona.

Czyli oddaje pełny i nie powinno być dodatkowej opłaty za tankowanie, tylko zapłacę raz przy odbiorze auta??


Z tego co zacytowałeś wynika, że nie ważne z jaką ilością paliwa oddasz samochód i tak pobiorą opłatę administracyjną. Prawdopodobnie jest tak, że już przy wypożyczeniu płacisz za pełny bak i opłatę, a jakiś czas po oddaniu auta zwrócą Ci na kartę kwotę za niewykorzystane paliwo. Jeśli oddasz pełny, zapewne zwrócą tyle ile kosztuje pełny bak minus opłata. Wydaje mi się, że w tym przypadku dotankowywanie do pełna przed oddaniem nie ma większego sensu.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Firefly rent a car
#20 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:54 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 841
niebieski
klayton napisał(a):
okocim23 napisał(a):
Wypożyczyłem auto poprzez arguscarhire.com i przydzieliło mi w/w wypożyczalnie.
Mam pytanie co do zapisu:

Zakup paliwa z refundacją
Samochód zostanie udostępniony z pełnym bakiem paliwa. Opłata za paliwo zostanie pobrana w wypożyczalni. Możesz zużyć dowolną ilość paliwa, a opłata za pozostałe paliwo pomniejszona o opłatę administracyjną zostanie zwrócona.

Czyli oddaje pełny i nie powinno być dodatkowej opłaty za tankowanie, tylko zapłacę raz przy odbiorze auta??

Oddaj z pustym bakiem.


olus napisał(a):
okocim23 napisał(a):
Wypożyczyłem auto poprzez arguscarhire.com i przydzieliło mi w/w wypożyczalnie.
Mam pytanie co do zapisu:

Zakup paliwa z refundacją
Samochód zostanie udostępniony z pełnym bakiem paliwa. Opłata za paliwo zostanie pobrana w wypożyczalni. Możesz zużyć dowolną ilość paliwa, a opłata za pozostałe paliwo pomniejszona o opłatę administracyjną zostanie zwrócona.

Czyli oddaje pełny i nie powinno być dodatkowej opłaty za tankowanie, tylko zapłacę raz przy odbiorze auta??


Z tego co zacytowałeś wynika, że nie ważne z jaką ilością paliwa oddasz samochód i tak pobiorą opłatę administracyjną. Prawdopodobnie jest tak, że już przy wypożyczeniu płacisz za pełny bak i opłatę, a jakiś czas po oddaniu auta zwrócą Ci na kartę kwotę za niewykorzystane paliwo. Jeśli oddasz pełny, zapewne zwrócą tyle ile kosztuje pełny bak minus opłata. Wydaje mi się, że w tym przypadku dotankowywanie do pełna przed oddaniem nie ma większego sensu.


dziękuję za szybkie odpowiedzi i pozdrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group